Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bojim se da ukoliko probije 42k ovo nema veze sa korekcijom, poceli veliki da istovaraju...
 
Idemo na 33-34k, ali i mene je strah dal ce se vrce nazad ?! Odbitka ce biti ali odakle ?
Ako je kraj bula moze da se desi da ljusne i na 20 k pa da se posle odbije, ali valda nece majku mu. Ako probije 33 k i zatvori dnevnu sveci ispod mislim da je to to, ali moze da se desi da samo blicne malo nize, pokupi sl-ove pa da opali gore. Ce vidimo sta su nam zakuvali.
A vidi LTC sto je oborio kljun. Saj kaze ne moze na 240. Saj drzi gace. Svi drzte gace 😂😂😂😂😂😂😂.
Ali da budemo optimisti, ovaj pad btc mozda donese onu drugu ludacku sezonu altova.
 
Ja sam izasao u USD, nemam muda da cekam da se strmoglavi. Cekam da vidim na koju cemo stranu pa se lako vracam nazad uz neki gubitak crypta ako krenemo gore. Bolje nego da se strmoglavi pa da posle cupam kosu.
 
xA8CPtdv.png
Tacno u toj zoni se zavrsava H&S. Pitanje je sta ce biti dalje, ali za sada izgleda da ce da izgura patern do kraja.
 
Idemo na 33-34k, ali i mene je strah dal ce se vrce nazad ?! Odbitka ce biti ali odakle ?
Ako je kraj bula moze da se desi da ljusne i na 20 k pa da se posle odbije, ali valda nece majku mu. Ako probije 33 k i zatvori dnevnu sveci ispod mislim da je to to, ali moze da se desi da samo blicne malo nize, pokupi sl-ove pa da opali gore. Ce vidimo sta su nam zakuvali.
A vidi LTC sto je oborio kljun. Saj kaze ne moze na 240. Saj drzi gace. Svi drzte gace 😂😂😂😂😂😂😂.
Ali da budemo optimisti, ovaj pad btc mozda donese onu drugu ludacku sezonu altova.
To je ono, kad raste ide na milion, kad krene da pada ide na nulu :)
 
Ja sam izasao u USD, nemam muda da cekam da se strmoglavi. Cekam da vidim na koju cemo stranu pa se lako vracam nazad uz neki gubitak crypta ako krenemo gore. Bolje nego da se strmoglavi pa da posle cupam kosu.
Ako krene na gore kako ces znati da li je samo dead cat bounce ili krece na gore? Ne mislim nista lose, samo me interesuje kakav ti je plan.
U poslednja 2 sata legle su 2 transakcije po 500 miliona tetera na binance. Neko ce da sopinguje.
 
Ako krene na gore kako ces znati da li je samo dead cat bounce ili krece na gore? Ne mislim nista lose, samo me interesuje kakav ti je plan.
U poslednja 2 sata legle su 2 transakcije po 500 miliona tetera na binance. Neko ce da sopinguje.
Cucemo da li mjauce. Ne znam sta da ti kazem, drugi kolo vode ja gledam da pokupim mrve sa stola koliko mogu. U plusu sam svakako, koliko mi je zao da gubim kripto toliko bi tek izludeo da nas izvozaju i da krene ozbiljan bunar. Kajacu se svakako.
 
Ja sam iskreno ocekivao jos pre 2-3 nedelje ocaj scenario, odnosno jos kad je poceo onaj ludi pump doge-a, tad sam video da nesto nije u redu, medjutim ni sam nisam 100% izasao u usdt, ali vecinom jesam.
 
Ja nemam neka Bog zna sredstva u kriptu i trenutno sam u minusu (sto zbog neiskustva, sto zbog kasnog ulaska), ali ne vidim problem koliki god pad da bude. Ono sto cu da radim jeste izdvajanje svakog meseca nekih 100ak eur i dokupljivanje. Mislim da nije pitanje da li ce sve opet gore, nego kada. Razlika u odnosu na 2017 je to sto je tada velika vecina populacije mislila da je to kraj kripta i niko se vise nije usudjivao da kupuje. Sa tim iskustvom mislim da sada nece biti odustajanja i da ponuda i potraznja nece dozvoliti preveliki pad. Videcemo sta realnost kaze.
 
Interesantno je kako malo ko piše šta je kupio kad je market u crvenom -20 -30%, a kad je +30% u zelenom, onda svi pitaju štada kupim, kad da kupim, kad će korekcija da se nakupujem :D ... i onda kad sve pocrveni na par dana, onda se čeka da padne još samo malo :ROFLMAO: i tako većina izgubi gomilu para, jer ni ne dočeka.
 
Ja bih iskreno sad dokupio neki rig, nadam se da uzmem neki ili par 5700xt, ocekujem da se ljudi uplase zbog trenutnog pada i nadolazeceg eipa.
 
Ja bih iskreno sad dokupio neki rig, nadam se da uzmem neki ili par 5700xt, ocekujem da se ljudi uplase zbog trenutnog pada i nadolazeceg eipa.
zar se rigovi ne kupuju u bear marketu a prodaju na kraju bull-a? :D
 
Interesantno je kako malo ko piše šta je kupio kad je market u crvenom -20 -30%, a kad je +30% u zelenom, onda svi pitaju štada kupim, kad da kupim, kad će korekcija da se nakupujem :D ... i onda kad sve pocrveni na par dana, onda se čeka da padne još samo malo :ROFLMAO: i tako većina izgubi gomilu para, jer ni ne dočeka.

ja kupio LINK za $36.50 i sinoc LTC za $280.. trebalo je da uzmem bar tri puta vise, ali sta sad da radim :)
 
Ocekujem da ce i sad moci da se kupi povoljno ako ova korekcija potraje par nedelja ili duze, pred ovaj eip.
Moram da dodam, citam po ovom redditu sada, definitivno su amerikanci jedna od glupljih nacija, bukvalno su u fazonu na minus 10 idemo u bear na +5 lets go to the moon, mnogo morona ima, ocu da umrem kad citam komentare :)
Bukvalno je svaki ucesnik ovog foruma potkovaniji znanjem o kriptu i marketu od 95% ljudi na onom reditu.
 
Ocekujem da ce i sad moci da se kupi povoljno ako ova korekcija potraje par nedelja ili duze, pred ovaj eip.
Moram da dodam, citam po ovom redditu sada, definitivno su amerikanci jedna od glupljih nacija, bukvalno su u fazonu na minus 10 idemo u bear na +5 lets go to the moon, mnogo morona ima, ocu da umrem kad citam komentare :)
Bukvalno je svaki ucesnik ovog foruma potkovaniji znanjem o kriptu i marketu od 95% ljudi na onom reditu.
Tako sam i ja dobio poruku od lika "Vidim da je krenuo pad. Mozda mozemo da se dogovorimo". Odmah sam se trigerovao jer kada je nekom prva poruka moze li jeftinije izgorim. On mi je ponudio 4000eu za dva komada a ja sam ih prodavao za 5200eu. Odgovorio sam mu citiram "Ti koristis to sto je pala cena da se cenjkas za rigove. Trenutno su dva moja 6000eu. Imam obicaj da podizem cene rigova, kada padne cena coin-a jer se tada ljudi pomame i ocekuju da ce ciganisanjem da dobiju jeftinije." :)
 
Tako sam i ja dobio poruku od lika "Vidim da je krenuo pad. Mozda mozemo da se dogovorimo". Odmah sam se trigerovao jer kada je nekom prva poruka moze li jeftinije izgorim. On mi je ponudio 4000eu za dva komada a ja sam ih prodavao za 5200eu. Odgovorio sam mu citiram "Ti koristis to sto je pala cena da se cenjkas za rigove. Trenutno su dva moja 6000eu. Imam obicaj da podizem cene rigova, kada padne cena coin-a jer se tada ljudi pomame i ocekuju da ce ciganisanjem da dobiju jeftinije." :)
Ne, nisam u tom fazonu, cekam jednostavno da trziste splasne, ne nudim nikom 1000e manje i to. Inace sam i sam skoro prodao duplo od onoga sto sam platio jedan rig ali od 4 gb. Medjutim ovi 5700xt su apsolutno nerealne cene, tipa 7 i 8 hiljada. Ja imam samo jedan takav i kostao me je negde oko 4000 kad sam sklapao.
 
Ako vam toliko smeta Saj i LTC pa imate ignore i rijesite problem. Svi su novcici pali u odnosu na $ ali ono sto je interesantno da su altovi dobro zadrzali odnos prema BTC. Da je kraj zurke vidjeli bi kako altovi izduvavaju.
 
Interesantno je kako malo ko piše šta je kupio kad je market u crvenom -20 -30%, a kad je +30% u zelenom, onda svi pitaju štada kupim, kad da kupim, kad će korekcija da se nakupujem :D ... i onda kad sve pocrveni na par dana, onda se čeka da padne još samo malo :ROFLMAO: i tako većina izgubi gomilu para, jer ni ne dočeka.
Iskreno, vokeo bi da mogu jos da dodam i udjem i da se dokupljujem. Trenutno imam ptecih stvari i trenutno nemi posmatrac jer ne bi ni da se zajebavam u bullu da gadjam neki top i gledam kristalnu kuglu, pa da cekam i molim se Bogu za dokup... lepo je to ali neka, ja sam voz uhvatio prosle godine negde krajem leta i kupio Alt koji bodlujem jos uvek.... pa skoro po nekom minimumu sad kad vratim vreme i cene tada i malo kasnije.
Iskren da ti, bidem tada sam razmisljao "Boze kad bi mogao da padne da kupim xx kolicinu"... na kraju, ja pazario i uz jednu izuzetno lepu trgovinu krajem decmbra (oko 25-30% zaradio) izasao na kolicinu xx ali x2 🤣
Ni sanjao nisam da cu toliko sakupiti. Ne kazem, sad mi kroz glavu prolazi "ih kad bi imao jos 20,30,50 i vise %) ali ne bi se igrao.
Beka bude kako bude, cekao sam toliko i u coinu sam jos od 2018(imao manju kolicinu), videcu, vreme ce pokazati ali se nadam da cu na kraju izaci sa bar x2 od ulozenog... pa cekati bear drugi za mene, obzirom da sam na zalost tek prvi put u bullu(prosli sam samo omirisao krajem 2017.bolje da sam prespavao i ta 2 meseca) 😊
Eto, nisam pisao o dokupu ali bi se dokupio da imam sredstva, ovako mogu samo da citam i nadam se... 👐
 
Interesantno je kako malo ko piše šta je kupio kad je market u crvenom -20 -30%, a kad je +30% u zelenom, onda svi pitaju štada kupim, kad da kupim, kad će korekcija da se nakupujem :D ... i onda kad sve pocrveni na par dana, onda se čeka da padne još samo malo :ROFLMAO: i tako većina izgubi gomilu para, jer ni ne dočeka.
Vazda je bilo tako. Kad cena skace cekaju korekciju, kad docekaju korekciju plase se da kupe jer cena pada. Ovakvu priliku nece imati skoro za ulaz. U ovoj prici se samo treba osloboditi straha. Ko se plasi ne moze ni da udje na vreme a o ostalom da ne pricamo.

@shoma Ma kakav crni kraj. Sve se drzi solidno. Ko je ostao u shortu plakace kad podvuce crtu.
 
Ja bih iskreno sad dokupio neki rig, nadam se da uzmem neki ili par 5700xt, ocekujem da se ljudi uplase zbog trenutnog pada i nadolazeceg eipa.
Tesko da ces ga naci za pare kao iz novembra i ranije.. mozda tek za 1-1.5 god. kad budu kopali sa 6 kartica za 2.5$ dnevno(+ odbitak struje 🤣🤣) i to pilicari sa 1,2,3 riga koji su uzeli u nadi da ce samo 🚀 a nikad 👇👇
Nece imati da isprate troskove struje i ode rig u bescenje 💯
Pametni ce cutati i stisnuti zube,prosli su ove skole.
Neko moje misljenje.... vidim da su, cene oko 8k evrica za rig a Radeonke od pre 3 godine po ceni, od 4000+e.Bolesno!
 
@Simke1984
Kad dodje crvenilo onda panika preuzme pa umjesto kupovine ide prodaja :D
 
Ne, nisam u tom fazonu, cekam jednostavno da trziste splasne, ne nudim nikom 1000e manje i to. Inace sam i sam skoro prodao duplo od onoga sto sam platio jedan rig ali od 4 gb. Medjutim ovi 5700xt su apsolutno nerealne cene, tipa 7 i 8 hiljada. Ja imam samo jedan takav i kostao me je negde oko 4000 kad sam sklapao.

da li zna neko za koliko moze da se proda rig (5x MSI 1070ti)? vidim na kp da traze 3400e..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno