Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Musk je isto krajem decembra tvitovao "Bitcoin is a bs"(bullshit) i oborio cenu, verovatno neposredno pre trenutka kad je Tesla pocela da kupuje BTC.

Samo kažem
 
I odma nakon tog tvita pogledajte trending tokene:
trending.PNG
EWT je moj top pick, htedog juče da ubacim nešto u njega i u toku noći poraste 20%
 
kakvo pucanje balona....koliko sam shvatio covek je izjavio da BTC trosi mnogo struje i da trzi bolji novcic za kupovinu tesle... kakav je manipulator ne bi me ocekivalo da ponudi xrp :ROFLMAO:
 
Kakav lik, koji li je sledeći novčić koji će da pumpa?! Kao da u januaru nije znao koliko energije se utroši na rudarenje bitkoina.
Sa druge strane je i dobro da postoje ovakvi likovi, usavršio je finansijsku manipulaciju i okrenuo na level max - pokazao je da akcije mogu da se pumpaju bez ikakvih posledica, kripto svet je ogoleo i doveo na nivo čiste špekulacije i piramidalne šeme. Lik tvitne Dodge i masa pojuri da grune u njega, sve što ima njegove inicijale kupuje se lopatama. Živimo black mirror epizodu pohlepe. I nije on tu kriv.
Koja patetika.. :sick:
Pitam se pitam koliki je njegov CO2 footprint :rolleyes:
 
Chart-ovi u cryptu za vecinu koina deluju kao da se sprema pravi dump, potop, booldbath ovde pre svega mislim na BTC koji ce povuci i ostale. Moj trade account je sav u dolarima izasao sam iz svih koina (osim onih koje cuvam za long run). Samo oprezno, ako je ovaj bounce na zdravoj osnovi ja cu se lako prikljuciti vozu, za sada sam u maximalnom oprezu.
Verujem da nas u BTC-u i altovima ocekuje jos jedan pad za konačnu kapitulaciju, zonu koju posmatram kod BTC-a je od 44-42k. Altovi ce tada biti na potpunoj rasprodaji = shopping time!
 
Klasican H&S, ako probije crvenu i zatvori dnevnu sveecu ispod idemo dole na 33k - 34k. Dominacija je 42 %, i nastavlja da pada. Neka se prelije u valjane altove (moje) pa da picimo dalje :cool:
 

Prilozi

  • R50NaOXN.png
    R50NaOXN.png
    73.2 KB · Pregleda: 88
Moze pojasnjenje sta se desava sad kod tebe i slicnih koji su u longu vec ko zna koliko a recimo cena otisla na 46k,ti si cekao i jos cekas 72-75k?
Sta se desilo sa tvojim pozicijama?

Nista, covek je na x3 laverage .... Ovo ga nije likvidiralo sugurno. I da je korekcija na 35k 200d SMA, napisio je da ima dobar funding da ne likvidira.

Odlicna pozicija gledano iz ove perspektive.
 
Kako sam pisao prosli put. Jednostavno me krenulo sa Shibom. 5 dana zaredom .
Uglanom isao uvek All in. U rasponu kupujem ispod 2, prodajem iznad 2.3 ( nule ne pisem ispred)
Znam da te sreca uvek ne prati pa zato je red da se povuce rucna. Suma od 2k dosla na 5k.
E sad vidim skoro sve se crveni, pa bih u nesto ulozio za duge staze. Ne skacem od jedne na druge berze.
Samo Binance i Cex. Dobro bi mi dosao savet od starijih i iskusnijih koji su na tim berzama u sta ulozit za hold?
ETH otpada iz te kombinacije jer njega imam iz majninga, cuvam i ne diram dok ne dodje na 9-10K pa makar stajao na wallet i 20 godina.
 
I sta si sad ti rekao? :) O tom slomu pricas koliko unazad? Ako bude jedan dan mi cemo da smatramo da si ga bas tad najavio i reci cemo bio si u pravu, ali imao si mnogo smislenijih postova od ovog.

Prošli slom berzi je najavljivan godinama unapred, i onaj pre njega, i onaj pre njega. Zna se kad je stock balon prenaduvan, postoje indikatori za to, ali niko živi ne može da zna kad tačno će pući, može ovako mesecima, godinama čak. Ovo sinoć je najverovatnije samo mali pad, verovatno ništa ozbiljno. Pogledaj BTC chart, svaki put kad je SPX ispao iz ovog kanala, i BTC je krenuo da pada. U nekom momentu, ko zna kad, to neće biti opet manja korekcija, već će se pretvoriti u pravi slom. I kad se to desi, možeš da pričaš kako je BTC budućnost i digitalno zlato, pokazuješ njegove indikatore da mu nije vreme da padne, ništa ti to neće vredeti ni pišljiva boba. BTC radi na ugalj i obilno dostupnu likvidnost. Ja zato ne kupujem dip dok berza ne pokaže na koju će stranu.

Capture.JPG
 
Prošli slom berzi je najavljivan godinama unapred, i onaj pre njega, i onaj pre njega. Zna se kad je stock balon prenaduvan, postoje indikatori za to, ali niko živi ne može da zna kad tačno će pući, može ovako mesecima, godinama čak. Ovo sinoć je najverovatnije samo mali pad, verovatno ništa ozbiljno. Pogledaj BTC chart, svaki put kad je SPX ispao iz ovog kanala, i BTC je krenuo da pada. U nekom momentu, ko zna kad, to neće biti opet manja korekcija, već će se pretvoriti u pravi slom. I kad se to desi, možeš da pričaš kako je BTC budućnost i digitalno zlato, pokazuješ njegove indikatore da mu nije vreme da padne, ništa ti to neće vredeti ni pišljiva boba. BTC radi na ugalj i obilno dostupnu likvidnost. Ja zato ne kupujem dip dok berza ne pokaže na koju će stranu.

Pogledajte prilog 306407
Ne spominji vise ugalj, smucio mi se, 15 tone pogoresmo ove zime :)
Inace ovaj feg izgleda nece biti losa prica, udjoh nesto sitno 1 bnb.
 
Prošli slom berzi je najavljivan godinama unapred, i onaj pre njega, i onaj pre njega. Zna se kad je stock balon prenaduvan, postoje indikatori za to, ali niko živi ne može da zna kad tačno će pući, može ovako mesecima, godinama čak.
Ne kažem da nisi u pravu po pitanju indikatora, ali kad najavljuješ godinama nešto, jednom ćeš sigurno pogoditi.
 
Ala trigeruje Elon. Uopste mi se ne svidja ova slika, gde sve moguce psece vrste moon-uju, a jedan covek voza celo trziste.

Kako onda neko da shvati kripto ozbiljno. Jedan dokoni milijarder se sprda sa celim kriptom.
 
Moze pojasnjenje sta se desava sad kod tebe i slicnih koji su u longu vec ko zna koliko a recimo cena otisla na 46k,ti si cekao i jos cekas 72-75k?
Sta se desilo sa tvojim pozicijama?
Stop loss sam imao na 55k, i ponovo otvorio noćas na 47889, target se ne menja i dalje.
Ltc orvorio long na 303 - target 349 -> kratkoročno.
Bnb isto long na 569 - target 659 ->kratkoročno.
I na spotu dokupio ltc, bnb, dash i xtz - > bar 2x čekam.
 
1620893002259.png
Bas me nesto iznenadi ;)

Dosta je ovde licitiranja gde je sledeca stanica za BTC (altovi me ne zanimaju na duze staze pa njih i ne razmatram a i previse ih je i iziskuju previse vremena)
Elem, mnogi kazu da TA ne radi ali evo, kada je bilo stani-pani, postavio sam target od oko 28.000.Naravno, do kraja godine moze da sibne i prema 30.000 ali to je tu negde. Pitanje je gde ce BTC iduce godine. Kao i svi, evo i ja malo da nagadjam, ali i da to nagadjanje ne bude samo istresanje iz rukava upotrebicu i poneku alatku
Za bolji uvid cu uzeti godisnji chart . Na zalost, nemam pristup ni jednoj platformi gde bih uradio bolju analizu pa cu ugrubo postaviti ˝nagadjanje˝
Na godisnjem chartu vidimo da je ovogodisnji candle upravo izasao iz trading range.Pogledajte prilog 294770
To je veoma bullis momenat.Sledeci candle(po mom misljenju) bi trebao biti barem kao onaj iz 2017 a jos verovatnije kao iz 2013. ako ne i veci. Koja ce to biti cena, ne mogu da kazem jer kao sto rekoh, nemam odgovarajucu platformu sa godisnjim chartom. Dakle ako je sada (plus minus) 25.000, do kraja sledece godine bi trebalo minimalno biti 250.000
To je ujedno i vrh kanala logaritamskog charta Pogledajte prilog 294771
E sad, mnogi govore samo o gornjim granicama & vasioni. Koja je to donja granica, nazovimo je ˝granicom bola˝koji cemo moguce je da istrpimo i kada ovaj scenario nije vise validan.
Ako je candle open bio (otprilike)7.000 a close bude recimo 25.000(jos cemo videti gde ce zatvoriti do Nove godine), onda bi max korekcija za predstojeci bull candle bila 50% fibbo, a to je negde oko 16.000. Licno mislim da ce to biti nesto vise.(moguce je i da ovogodisnji close bude nesto vise pa se matematika promeni :) )licno mislim da je verovatnije da korekcija bude Izmedju 18.000 i 20.000. Verovatno je da se kurs vrati da testira stari vrh (oko 20.000) , i da malo pokupi tradere (1000-2000 ispod)
I jos samo jednu razmisljanciju da stavim na papir. Ja cu svakako izaci sledece godine. Mislim da ce to biti poslednji ozbiljniji skok BTC-a. Zasto? U sklopu predstojeceg reseta, fundamentalno mesto ce zauzeti-Zelena ekonomija. To ce biti i era svesnijeg trosenja resorsa & usporavanja rasta. Mozda i potpunog prestanka rasta.Moguce , prvi put nakon industrijske revolucije.Btc pri ovoj ceni trosi oko 0.3 % energije na svetskom nivou. Sa cenom od 250.000 skace drasticno potrosnja i to u sklopu sveprisutnog ¨zelenog¨ narativa,politicki nece biti odrzivo.U to vreme ce se pojaviti i CBDC a Centalne banke naravno ne zele ˝nelojalnu˝konkurenciju;). Sve ovo je naravno SF (za sada).U svakom slucaju svima zelim Happy trading & Novu godinu
E sad, ne mislim da smo dosli do ove prelomne tacke. Kao prvo, nismo dosli do vrha logaritamskog kanala (ni blizu), ali indikativan je ovaj narativ.Zasto? Pa to je nova ideologija ove decenije. Korona je samo peting (ne negiram je, jer sam i sam jedva izvukao zivu glavu ali je stavljam u kontekst). Ulazimo u eru racionalnog trosenja ressorsa . Vise energije nece biti za svakog a posebno ne za ovakvu vrstu potrosackog drustva kao sto je bilo do sada. Kada izostane privredni rast onda mora da se prebacimo na ideologiju.
Sa druge strane postoji tu jos jedna prica , koju u velikoj meri forsira Ciko Cripto. A to je -Zeleni Bitkoin (imamo i zelenu ekonomiju, i Zeleni Covid pasos...Slucajnost?)
Elem, Elon po njemu planira da integrise BTC u sprezi sa EWT ,svojim baterijama, ruterima i jos kojekakvim drangulijama (neka objasni neko drugi ko je to propratio :cool:)
Ovo mu je dobar nacin da spusti cenu , sa jedne strane a onda da izadje u javnost sa svojim resenjem
U tom kontekstu , to bi moglo da bude resenje na ovo gore (crveno) kvotovano, kao nekakva forma vaskrsnuca novog Zelenog bitkoina

PS. Eto jos malo mojih fantazija uz jutarnju kafu;)
 
Trajaće dok je živ, ne brini :D
Traje on preko 20 godina sigurno u IT industriji, i uvek je bio ispred vremena sa svojim idejama, od kojih je većinu i realizovao.
Skidam kapu za realizaciju i postignut uspeh.
Ali generalno, masa se ponaša kao da su verni kerovi, čim on zine oni odmah po njim. Verujem da je veliki % mase uz njega, ali mišnjenja sam da će se taj % vremenom smanjivati kao i njeg uticaj na masu.
 
Cudi me da neko od nasih nije pokrenuo Sar-planinac coin xD. Imao sam srece da znam sta da kupim NANO po 1,2$ prodao po 14,65 ;) i sada holdujem $ pa sam kupio malo xrp, ada, eth i btc. Kupujete manje zastupljenje koji se krecu oko 1$,€ pa cekajte, osluskujte, citajte :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno