Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I sav sretan:)
 
Ne moze sa 100 nista da uradi. Tek sa 400-500 i jos toliko u novcu krece prava igra.

Moze to i preko 125$ i to dobro preko toga jer trenutno niko ne vuce na dole. Cim neko od vecih igraca bude nabavio jos novca krece obaranje ponovo. Ja se samo nadam da su se nakupovali do sada dosta.
Ako neko krene da vuce da dole a niko to ne brani onda ce sigurno oboriti cenu.
Sinoc sam isto gledao kad su krenuli da duvaju cenu, neko je probao da je spusti tako sto je izbacio vecu kolicinu na prodaju ali cim je to neko krenuo da kupuje odmah je povukao ponudu jer je video da ne moze da izdrzi zid i da je bolje da sacuva coine nego da kupuje posle za vise para.
 
Već par dana, od uvođenja FTC na BTCe, može da se proda za 0.005BTC a kupi za 0.004BTC. Možda bi trebali ovo da probamo?
 
Lepa prilika se otvorila sa CNC-om na Bter-u cena je isla i do 0.004 za BTC ali je trenutno pala na 0.0022, takodje najavljeno je da ce i druge berze uvesti CNC znaci moze samo na gore da ide i to bar za 50-70%!
 
Najvise zabrinjava stagnacija BTC-a. Valjda ce biti bolje u skorije vreme.
 
Nadam se da ce dif stagnirati takodje (posto pasti ocigledno nece)...
 
ja sve sto sam imao promenio sam u btc sada sa ovim valutama ne znam ni u sta da cuvam ni sta da radim, valjda ce da skoci malo btc
 
Lepa prilika se otvorila sa CNC-om na Bter-u cena je isla i do 0.004 za BTC ali je trenutno pala na 0.0022, takodje najavljeno je da ce i druge berze uvesti CNC znaci moze samo na gore da ide i to bar za 50-70%!
Ti meni ne vjerujes! :( :D
 
CNc opet budzasto ~0.002 kupujte dok nije skocilo, ja sam vec od 15BTC napravio 40 za 2 dana :)
 
Dok se cnc ne pojavi na BTC-e cena ce mu samo padati, berza je prava stvar moze u nedogled da se mesetari. Takodje napravio duplo btc-a od kad sam krenuo da se igram berze.
 
Samo gledam Bter, prvo su krenuli sa ddos malo, pa prodali 20K sad dampuju cenu sa niskim ponudama .... cilj im je da obore pa da kupe tonu

zatrpali ponude sa 0.1 CNC :)
a mineri ko mineri bez mozga prodaju svoju sicu

da imam 2-3BTC sad bi roknuo kupocvinu da dignem cenu za 40%
 
Poslednja izmena:
ja iso samo u minus na berzi, svaka vam dala ako uspete da obrnete :D

vidim bter poceo da naplacuje fee
 
Poslednja izmena:
0.2% ali SAMO za CNC/BTC? zar nije kineski novcic CHN coin?

ostale razmene su jos bez provizije
 
Bter trenutno je CNC budzasto, ista taktiku koju su koristili na MtGox-u kako bi oborili berzu ovde je ponovljena, sad im je cilj da od minera kupe jeftine novcice........

znaci ustekali su 60-70K novcica, krenuo ddos krenuo hype sa 0.01 prodajom i dumpovali su 50K na prodaju

E sad oni su trenutno u minusu i jedini nacin da zarade je da opet kupe jeftino novcice i preprodaju ih....... cekat ce da ponuda jeftinih novcica poratse i onda ce odraditi kupovinu

Samo bas gledam jos niko ne nudi vece kolicine ispod 0.002 sad su potrebni kupci da im osujete plan i nateraju na kupovinu da povrate kes koji gube
 
Poslednja izmena:
zeljko možda su ameri u pravu, evo i zašto:
FTC kada je došao na BTCe šetao se od 0.004 do 0.005. Sada, kada se pojavio novčić koji se lakše kopa od njega, on je izgubio pola svoje vrednosti i kako stvari stoje gubiće i dalje. Kada CNC stigne FTCov diff, onda će se pojaviti novi novčić a ova 2 (FTC i CNC) će postati totalno bezvredna.
Kroz neko vreme i sam LTC će izgubiti vrednost zbog gomile malih novčića, teško da će ikada biti "implementiran" kao što je to BTC i posle svega, otaćemo samo na 1 valuti - BTCu, jer je "najstariji".
 
Ne slažem se baš u potpunosti.
BTC će naravno uvek ostati "glavni", jer se pojavio prvi i jer će ga biti u ograničenim količinama (21 milion).
Mislim da ima sasvim dovoljno mesta za dodatnih par kripto-valuta sa nižom vrednošću od BTC-a, pogotovo kada se uzme u obzir da su recimo LTC i FTC zasnovani na scrypt algoritmu i za njih verovatno neće biti napravljeni ASIC-i, već će klasično rudarenje imati još dugo smisla.
Uz to, LTC-a i FTC-a će biti više i u startu su zamišljeni tako da se brže obavljaju transakcije njima (verifikacija je brža), pa su zgodni za razmene manjih vrednosti.

Naravno da će 90% valuta koje su se pojavile na "talasu" BTC-a da postanu manje-više bezvredne, ali sigurno se to neće desiti sa svima.
 
Ma slazem se ja sa time BTC je glavna valuta, sve ostalo su spekulacije na trzisti i igranje... e sad sve crypto valute su zasticene od asic-sa zato ih rudari vole
Mada cena treba da ima veze samo sa trzistem, za sad je 90% trzista spada u rudare sto je lose, jer kad rudari krenu da panice valuta je GOTOVA

evo ja sam nocas opet malkice zaradio, sva sreca oni manijaci sa DDOS-om 1001% pumpaju cenu i kupuju i ja uspeo da prodam za 0.00239 i jos zaradim malo :)

Onog cega sam se ja plasio da ce cenu malkice vestai dici gore i onda odraditi jos jedan napad da bas uteraju strah u kosti rudarima i nateraju ih da na bezi ponude velike kolicine budzasto, to se ZA SAD nije desilo, sad i ja licno nemsem kupovat CNC jer je velik rizik, moguce da cena skoci ako druga menjacnica prihvati CNC a moguce da bagra izvede novi dumping na cenu i urnise ga

ali kao sto kazete jako je mali broj investicija u alternativne valute , samo je pitanje vremena kad ce neko sa "sicom" od 500BTC da urnise 2 dana valutu u bescenje, e sad ako uspeju i rudari izgube volju moze cak da se desi da valuta nova pukne,mada verujem da cilj napdacva nije da je uniste vec da stvore privremenu paniku

trenutno je CNC na 0.0022 sto znaci da je nediraju i da cak verujem i duvaju cenu
 
Poslednja izmena:
Znaci sinoc kad je doslo do 0.0006, stavio sam na 0.0005 da kupujem i taman kad sam mislio da cu uzeti 500 coina, ono je pocelo da se dize, mada uzeo sam na 0.001, a prodao na 0.0022 i zadovoljan sam. :)
 
Jel ovo na btc-e priprema za pojavu LTC-a na MtGox ili valuta zaista propada ili nesto trece? Meni se cini da ga ruse da bi ga kupili budzasto pre nego sto ode na Gox.

Edit: Doduse ode i BTC...
 
Jel ovo na btc-e priprema za pojavu LTC-a na MtGox ili valuta zaista propada ili nesto trece? Meni se cini da ga ruse da bi ga kupili budzasto pre nego sto ode na Gox.

Edit: Doduse ode i BTC...

Moguce ali ja koliko znam Gox je najavio novi code sajta i HW za maj/jun po meni nece ubaciti LCT dok ne uvedu nov code na sajtu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno