Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo bi lepo da se altovi trgnu malo u odnosu i bežim ja u BTC.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta mislite dokle moze da gura ovako?
Po meni do 30k pa će verovatno da se odbije....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Bilo bi lepo da se altovi trgnu malo u odnosu i bežim ja u BTC.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Imam samo osecaj.... kada se to desi i kada to uradis, pocinje stagnacija BTC a i oporavak Altova i jacanje u odnosu na BTC a onda ce biti "sto sam to radio, trebao sam cekati"..
Pa ne moze ovako valjda cele godine? Ako pak moze, neka, nek potonu skroz i to je to, trazicemo izlaz u USD pa koliki bude, svakako tesko da neces bar ulozeno izvuci.
Ne znam, moje misljenje je da bi sad napravio gresku ako bi se presaltao jer upraco to i rade sad, prelaze masovno i jacaju BTC a Altovi bar 90% i vise njih tone ili je jos u blatu. Svakako to i jeste cilj onima koji spadaju u tih 10%,kupiti ih jeftino a kasnije prodati skupo...
Ja se ne predajem, malo smara ova sto bi Žika rekao "neizvesnost... 'oce da bude ili nece da bude".
Prethodnu godinu i onu pre nje sam se i trzao a sad, cekam, ne zurim i ne ocajavam. Ako uspem jos malo uvecati kolicinu, ako ne, to mi je sto mi je.
Kazem,to je moje misljenje, sto ne mora da znaci da je ispravno,svakako tako sam odlucio.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
“the time to buy is when there’s blood in the streets.”

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
To saltanje je najgore kad ne znas kao na primer ja. Evo sad imam BAT i LINK koji oboje spavaju kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i, i mislim se sto ne ostaviv sve u LTC kad je bio 102 :) I sad sam se zainatio drzacu taj LINK dok ne dodje na nulu pa crkao on ili ja.
 
Skroz mi je interesanta ova teorija sa altovima, da ih sad svi pretvaraju u BTC. Tim pre sto sam i licno uradio isto jutros. Koji su vam pikovi za skok medju altovima kada se smiri ovo? Link, XLM i ADA mi deluju interesantno. LTC ne racunam, on je u uptrendu. Vidim probio je ATH iz 2019. upravo.
 
Svi altovi na rasprodaji, navali narode. Sve se upumpalo u BTC da se nabudzi cena i FOMO. Scenario vidjen vec X puta. BTC dominance presao 72%

Mada, sa druge strane ja uvek omanem pa ce verovatno da bude suprotno....
 
Poslednja izmena:
30k je sledeca stanica, postavite koji order malo ispod ko trguje.

Ja sam postavio na 28989 i 29978, po 5% portfolia, čisto da se nadje usdt-a i usdc-a i da me korekcija ne uhvati ne spremnog.

Trenutno sam oko 80% u btc-u, oko 15% eth, ltc i link, i 5% su mi nekoliko defi tokena koje stejkujem.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Ova parabola već ide u vertikalu, opasna zona što se kaže. Može se desiti da lagano ode do 30k i onda dole, altovi neće ni imati vremena da uhvate još malo rasta

Panic buying preko vikenda ljudi koji nemaju blage veze šta rade. Videćemo i panic selling kad ih budu otresali.
 
Skroz mi je interesanta ova teorija sa altovima, da ih sad svi pretvaraju u BTC. Tim pre sto sam i licno uradio isto jutros.

Nauk za ubuduće, ako pratiš stado i radiš što rade svi drugi, završićeš ošišan. Ovo je prilika da pretvaraš BTC u altove, ne obratno. Ponašanje stada je konta-indikator, a stvari se kupuju u crvenom, ne u zelenom.

Prvo pravilo:
Tržište se kreće tako da uzme najveću količinu novca od najvećeg broja igrača.
 
Ovaj scenario od avgusta 2019 (vidi sliku gore)je i dalje na snazi i gotovo identican nacrtanom i to jedno 8-9 meseci unapred.Jedino nisam siguran da ce i razresenje biti pocetkom sledece godine ili mozda vec ove.Sada cu probati malo (preuranjeno ) da skiciram sliku sta sledi nakon razresenja trougla.U volumenu se jasno vidi da smo imali tzv.buying climax kad je cena bila oko 20.000$. Ne znam koliko je merodavan Coinbase volume, ali se jasno vidi spike poput onoga kada smo doziveli pad. Taj volume spike predstavlja tzv.selling climax, odnosno kapitulaciju prodavaca.Kada interpoliram osovinu trougla i uzmem u obzir da je dno postavljeno, sledece sto bismo mogli ocekivati je kurs od oko 28.000-30.000.Pa ljudi, bujrum i cujemo se za par meseci ;)

Pogledajte prilog 284595

Dosta je ovde licitiranja gde je sledeca stanica za BTC (altovi me ne zanimaju na duze staze pa njih i ne razmatram a i previse ih je i iziskuju previse vremena)
Elem, mnogi kazu da TA ne radi ali evo, kada je bilo stani-pani, postavio sam target od oko 28.000.Naravno, do kraja godine moze da sibne i prema 30.000 ali to je tu negde. Pitanje je gde ce BTC iduce godine. Kao i svi, evo i ja malo da nagadjam, ali i da to nagadjanje ne bude samo istresanje iz rukava upotrebicu i poneku alatku
Za bolji uvid cu uzeti godisnji chart . Na zalost, nemam pristup ni jednoj platformi gde bih uradio bolju analizu pa cu ugrubo postaviti ˝nagadjanje˝
Na godisnjem chartu vidimo da je ovogodisnji candle upravo izasao iz trading range.16.000-250.000.png
To je veoma bullis momenat.Sledeci candle(po mom misljenju) bi trebao biti barem kao onaj iz 2017 a jos verovatnije kao iz 2013. ako ne i veci. Koja ce to biti cena, ne mogu da kazem jer kao sto rekoh, nemam odgovarajucu platformu sa godisnjim chartom. Dakle ako je sada (plus minus) 25.000, do kraja sledece godine bi trebalo minimalno biti 250.000
To je ujedno i vrh kanala logaritamskog charta 250000 logaritamski.png
E sad, mnogi govore samo o gornjim granicama & vasioni. Koja je to donja granica, nazovimo je ˝granicom bola˝koji cemo moguce je da istrpimo i kada ovaj scenario nije vise validan.
Ako je candle open bio (otprilike)7.000 a close bude recimo 25.000(jos cemo videti gde ce zatvoriti do Nove godine), onda bi max korekcija za predstojeci bull candle bila 50% fibbo, a to je negde oko 16.000. Licno mislim da ce to biti nesto vise.(moguce je i da ovogodisnji close bude nesto vise pa se matematika promeni :) )licno mislim da je verovatnije da korekcija bude Izmedju 18.000 i 20.000. Verovatno je da se kurs vrati da testira stari vrh (oko 20.000) , i da malo pokupi tradere (1000-2000 ispod)
I jos samo jednu razmisljanciju da stavim na papir. Ja cu svakako izaci sledece godine. Mislim da ce to biti poslednji ozbiljniji skok BTC-a. Zasto? U sklopu predstojeceg reseta, fundamentalno mesto ce zauzeti-Zelena ekonomija. To ce biti i era svesnijeg trosenja resorsa & usporavanja rasta. Mozda i potpunog prestanka rasta.Moguce , prvi put nakon industrijske revolucije.Btc pri ovoj ceni trosi oko 0.3 % energije na svetskom nivou. Sa cenom od 250.000 skace drasticno potrosnja i to u sklopu sveprisutnog ¨zelenog¨ narativa,politicki nece biti odrzivo.U to vreme ce se pojaviti i CBDC a Centalne banke naravno ne zele ˝nelojalnu˝konkurenciju;). Sve ovo je naravno SF (za sada).U svakom slucaju svima zelim Happy trading & Novu godinu
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Lol. Kakav crni globalni reset?
Mogu samo da probaju, ali kada im se stmoglave sve fiat valute zajedno sa dolarom u bunar, ima da plaču za BTC-om.
Čik da vidim da neka država zabrani mining BTC-a, dok će npr. Kina i Indija da krenu direktno da akumuliraju.
 
Nauk za ubuduće, ako pratiš stado i radiš što rade svi drugi, završićeš ošišan. Ovo je prilika da pretvaraš BTC u altove, ne obratno. Ponašanje stada je konta-indikator, a stvari se kupuju u crvenom, ne u zelenom.

Prvo pravilo:
Tržište se kreće tako da uzme najveću količinu novca od najvećeg broja igrača.

Sa ovim se slazem. Jedino nisam siguran da ce altovi u predstojecoj korekciji nesto da briljiraju. Po meni bolje je uci u stable pa dokupiti BTC pri korekciji .Sto se tice altova imam ih par ali u manjoj kolicini i njih poredim sa ETH.ETH imam malo vise.Ali ETH poredim sa BTC-om. Npr. na ustrb ETH sam malkice pazario SNX & LTC. Ali samo dotle , dok je njihov trend u odnosu na ETH bullis.(LTC tek krenuo).Cim se to promeni, vracam se ETH. Za ETH ocekujem da prestira bolje od BTC-a u narednoj godini
 
Dosta je ovde licitiranja gde je sledeca stanica za BTC (altovi me ne zanimaju na duze staze pa njih i ne razmatram a i previse ih je i iziskuju previse vremena)
Elem, mnogi kazu da TA ne radi ali evo, kada je bilo stani-pani, postavio sam target od oko 28.000.Naravno, do kraja godine moze da sibne i prema 30.000 ali to je tu negde. Pitanje je gde ce BTC iduce godine. Kao i svi, evo i ja malo da nagadjam, ali i da to nagadjanje ne bude samo istresanje iz rukava upotrebicu i poneku alatku
Za bolji uvid cu uzeti godisnji chart . Na zalost, nemam pristup ni jednoj platformi gde bih uradio bolju analizu pa cu ugrubo postaviti ˝nagadjanje˝
Na godisnjem chartu vidimo da je ovogodisnji candle upravo izasao iz trading range.Pogledajte prilog 294770
To je veoma bullis momenat.Sledeci candle(po mom misljenju) bi trebao biti barem kao onaj iz 2017 a jos verovatnije kao iz 2013. ako ne i veci. Koja ce to biti cena, ne mogu da kazem jer kao sto rekoh, nemam odgovarajucu platformu sa godisnjim chartom. Dakle ako je sada (plus minus) 25.000, do kraja sledece godine bi trebalo minimalno biti 250.000
To je ujedno i vrh kanala logaritamskog charta Pogledajte prilog 294771
E sad, mnogi govore samo o gornjim granicama & vasioni. Koja je to donja granica, nazovimo je ˝granicom bola˝koji cemo moguce je da istrpimo i kada ovaj scenario nije vise validan.
Ako je candle open bio (otprilike)7.000 a close bude recimo 25.000(jos cemo videti gde ce zatvoriti do Nove godine), onda bi max korekcija za predstojeci bull candle bila 50% fibbo, a to je negde oko 16.000. Licno mislim da ce to biti nesto vise.(moguce je i da ovogodisnji close bude nesto vise pa se matematika promeni :) )licno mislim da je verovatnije da korekcija bude Izmedju 18.000 i 20.000. Verovatno je da se kurs vrati da testira stari vrh (oko 20.000) , i da malo pokupi tradere (1000-2000 ispod)
I jos samo jednu razmisljanciju da stavim na papir. Ja cu svakako izaci sledece godine. Mislim da ce to biti poslednji ozbiljniji skok BTC-a. Zasto? U sklopu predstojeceg reseta, fundamentalno mesto ce zauzeti-Zelena ekonomija. To ce biti i era svesnijeg trosenja resorsa & usporavanja rasta. Mozda i potpunog prestanka rasta.Moguce , prvi put nakon industrijske revolucije.Btc pri ovoj ceni trosi oko 0.3 % energije na svetskom nivou. Sa cenom od 250.000 skace drasticno potrosnja i to u sklopu sveprisutnog ¨zelenog¨ narativa,politicki nece biti odrzivo.U to vreme ce se pojaviti i CBDC a Centalne banke naravno ne zele ˝nelojalnu˝konkurenciju;). Sve ovo je naravno SF (za sada).U svakom slucaju svima zelim Happy trading & Novu godinu
Imaš ikonicu fotoaparata na TradingViewu, ona služi za pravljenje screenshota, nemoj ovako kako si do sada radio, ništa se ne vidi.
 
Imam samo osecaj.... kada se to desi i kada to uradis, pocinje stagnacija BTC a i oporavak Altova i jacanje u odnosu na BTC a onda ce biti "sto sam to radio, trebao sam cekati"..
Pa ne moze ovako valjda cele godine? Ako pak moze, neka, nek potonu skroz i to je to, trazicemo izlaz u USD pa koliki bude, svakako tesko da neces bar ulozeno izvuci.
Ne znam, moje misljenje je da bi sad napravio gresku ako bi se presaltao jer upraco to i rade sad, prelaze masovno i jacaju BTC a Altovi bar 90% i vise njih tone ili je jos u blatu. Svakako to i jeste cilj onima koji spadaju u tih 10%,kupiti ih jeftino a kasnije prodati skupo...
Ja se ne predajem, malo smara ova sto bi Žika rekao "neizvesnost... 'oce da bude ili nece da bude".
Prethodnu godinu i onu pre nje sam se i trzao a sad, cekam, ne zurim i ne ocajavam. Ako uspem jos malo uvecati kolicinu, ako ne, to mi je sto mi je.
Kazem,to je moje misljenje, sto ne mora da znaci da je ispravno,svakako tako sam odlucio.

Honor 8X [emoji108][emoji41]


Pa ja ovo bas pričam jer je odnos katastrofa, sto će reci loš momenat za prelazak u BTC. Sad nikako jer je nepovoljno ali u određenom trenutku ću preci obavezno.

Svaki novi pump ALTovi su sve manji u odnosu. Tako će biti i sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nauk za ubuduće, ako pratiš stado i radiš što rade svi drugi, završićeš ošišan. Ovo je prilika da pretvaraš BTC u altove, ne obratno. Ponašanje stada je konta-indikator, a stvari se kupuju u crvenom, ne u zelenom.

Prvo pravilo:
Tržište se kreće tako da uzme najveću količinu novca od najvećeg broja igrača.

Kapiram. Hvala na savetu. Zapamticu ovo. Iskreno i pre nego sto videh tvoj komentar sam pretvorio BTC u ETH cim je pao na 27200...i evo gledam sad skace eth. Malo cu da se smirim, posto ocigledno ne znam dovoljno da bih se igrao sa altovima. Drzacu ovaj eth i kupici BTC ako nekad padne i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Au kakav chart se otvorio za ETH 700 je plitak potok kako stoje stvari. Ne bi me cudilo za 3-4 dana da ga vidimo i na 800

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Link malo krenuo, pobegao sam sa delom portfolia u tether sa malim profitom. Plasim se altova ako dodje do ozbiljne korekcije.
 
Zanimljivost, na ETH je trenutna isplativost mining-a (ne racunajuci struju) sledeca:

30mhs (rx 580) napravi 1.18$ bruto ako pretpostavimo block reward 2.4 kad nema zagusenosti mreze, iliti 2.11$ pri trenutnom block reward-u od 4.4.

Na prethodnom skoku 2017te mislim da smo na top-u imali nekih 5$ zarade po kartici (rx 580 / 30mhs).

Da bismo sada stigli do 5$ po kartici ETH bi trebao da ode na cenu 1658$ - 2966$
 
Zanimljivost, na ETH je trenutna isplativost mining-a (ne racunajuci struju) sledeca:

30mhs (rx 580) napravi 1.18$ bruto ako pretpostavimo block reward 2.4 kad nema zagusenosti mreze, iliti 2.11$ pri trenutnom block reward-u od 4.4.

Na prethodnom skoku 2017te mislim da smo na top-u imali nekih 5$ zarade po kartici (rx 580 / 30mhs).

Da bismo sada stigli do 5$ po kartici ETH bi trebao da ode na cenu 1658$ - 2966$


Za pare koje je tad kostala nova rx 580 sad moze da se uzme rx 5700 xt koja daje preko 55 mhs. Tako da ako cemo da racunamo peak po zaradi po karte bolje da uzmemo trenutno aktuelan hardver za racunicu.
 
Treba da poredis sadasnje karte tj 5700XT a ne 580.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Rx 580 sam u peak-u uzimao za 300e preko madjara a 5700xt sada kostaju >500e preko madjara, dok stigne do peak-a otice na 700e po komadu

edit: Vratio sam film, ja sam ih kupio jedva za 300e jer je ostalo par komada, dok se tada vrtela cena oko 400-450e po komadu, sapphire nitro i xfx black 580... Neka bude da je istina negde izmedju :)
 
Poslednja izmena:
Ako se dobro sjecam RX 580 su bile u piku oko 500e. Treba da gledas trenutnu generaciju kartica. Do skoro se kopalo i sa 280x pa necemo valjda i njih da stavljamo u racunicu :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sad će se Michael Saylor istresti kako bi se dopunio on a i njegov prijatelj Elon
 
Jesi siguran? :)
Pao je BTC malo pa je sve mrvicu zacrvenelo ali ne bih dinar dao da ce pasti. Sutra je ponedeljak, kupovina se nastavlja 99%. Posle onolikog skoka mora mala korekcija.

Tapatalk from Poco loco
 
Sad su krenuli na ETH, dok ga malo napumpaju onda nastavlja LTC, zavisno kako ce se kretati BTC, ali LTC meni izgleda najbolje od svih altova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno