Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
200 k novcica nema niko do satoshija, a njegovi novcici se ne mrdaju.

uostalom, najmanje je bitno ko je i zasto. :)

ako ljudi ne umeju signale, grafikone i ostalo da citaju, oni vrlo dobro razumeju kad cena padne sa 1000 na 500.


sad im treba samo dati malo vremena da to svare.


Ima
2. BTC400,000*. HD Moore (AHA)

3. BTC400,000*. Dustin D. Trammell (AHA)

4. BTC400,000*. Tod Beardsley (AHA)

5. BTC350,000*. "Dread Pirate Roberts" a.k.a. "DPR"

6. BTC300,000. Roger Ver

7. BTC300,000*. "knightmb"

8. BTC200,000. Mark Karpeles

8.5 BTC182,592. "Loaded"
 


oke, ima. ali niko sa te liste nije toliko glup da ih iskesira sve odjednom. :)


@slaninica

ja da izigravam dositeja, ili vuka - bole me ona stvar. ja sam ovde isključivo zbog para (svojih).

a ko hoće da čuje - čuće. većini pomoći nema.
 
Poslednja izmena:
Ja ne kapiram šta vi više prognozirate. 95% posto vaših prognoza se nije ostvarilo i nema veze s mozgom. :D

Nagađate tu nešto, a u suštini nemate pojma kako će cena da se kreće. To može i moja baba, samo dok popije kafui pogleda u šolju. ;)
 
Ti grafici ce mozda imati smisla za godinu, dve danas slabe vajde, nekazem da neke pojedinosti ne pokazuju kao da je top bio na ~1200$ i da se tu videlo da neki iskesuju BTC...

Onog cega se ja drzim, ako mislite da je cena prenaduvana i da i ostali misle tako prodajte, u suprotnom kupite, a to sto neko dumpuje i pumpa je samo varka...

Eto ja na primer sam prodao na ~1000 pre kineskog prvog kraha, stavio buy order na ~650 i nije mi proslo jer je pad bio na ~700 i kad sam video da cena ide gore pomislio da je dump gotov i kupio na 900.. da sam znao da pravi dump tek predstoji bio bi u debelom plusu
 
Poslednja izmena:
oke, ima. ali niko sa te liste nije toliko glup da ih iskesira sve odjednom. :)


@slaninica

ja da izigravam dositeja, ili vuka - bole me ona stvar. ja sam ovde isključivo zbog para (svojih).

a ko hoće da čuje - čuće. većini pomoći nema.

Bas bi voleo da cujem u sledecem postu kakvo iskreno misljenje imas o sebi, kad tako sa sigurnoscu tvrdis neke stvari, a pritom u svakom postu prozivas vecinu, tipa "vecini nema pomoci i sl".... Izvinjavam se na off topicu,iznerviram se kad citam ovakve komentare, morao sam :)
 
Ja ne kapiram šta vi više prognozirate. 95% posto vaših prognoza se nije ostvarilo i nema veze s mozgom. :D

Nagađate tu nešto, a u suštini nemate pojma kako će cena da se kreće. To može i moja baba, samo dok popije kafui pogleda u šolju. ;)

Konačno pametan komentar.
 
Bas bi voleo da cujem u sledecem postu kakvo iskreno misljenje imas o sebi, kad tako sa sigurnoscu tvrdis neke stvari, a pritom u svakom postu prozivas vecinu, tipa "vecini nema pomoci i sl".... Izvinjavam se na off topicu,iznerviram se kad citam ovakve komentare, morao sam :)

Nick koji je stavio na forumu jasno govori kakvo covek ima misljenje o sebi :p
 
Bas bi voleo da cujem u sledecem postu kakvo iskreno misljenje imas o sebi, kad tako sa sigurnoscu tvrdis neke stvari, a pritom u svakom postu prozivas vecinu, tipa "vecini nema pomoci i sl".... Izvinjavam se na off topicu,iznerviram se kad citam ovakve komentare, morao sam :)

Pa jedino je u pravi da vecina sitnih vuce pogresne poteze jer slusa njega i druge i naseda na pump/dump :p
Nesedaju svi manje vise... zato i sad gledam da manje trgujem bas kad sam uveren u nesto a ne na prvu loptu
 
Bas bi voleo da cujem u sledecem postu kakvo iskreno misljenje imas o sebi, kad tako sa sigurnoscu tvrdis neke stvari, a pritom u svakom postu prozivas vecinu, tipa "vecini nema pomoci i sl".... Izvinjavam se na off topicu,iznerviram se kad citam ovakve komentare, morao sam :)


hm.

ne drzim da sam genijalac, ako me to pitas?

a većina jeste neinteligentna. sorry, ali to jeste tako.

samo se osvrni oko sebe. ako to ne vidiš, onda biće da si i ti jedan od njih.

s time u vezi - zasto se identifikujes sa vecinom?

lep pozdrav
 
Jel može odgovor na ovo pitanje?

Otvorim BTC novčanik i vidim da su mi BTCi preselili u Nepotvrđeno a bili su u Stanje. Zašto se to dogodilo, možda zato jer nije syncalo 2 dana? Hoće li se vratiti kada se završi sync?
Evo sad sam pokrenuo i već sat vremena piše Re indexiranje blokova na disku: 13 weeks behind. Zašto je tako spor?
 
Jel može odgovor na ovo pitanje?

Otvorim BTC novčanik i vidim da su mi BTCi preselili u Nepotvrđeno a bili su u Stanje. Zašto se to dogodilo, možda zato jer nije syncalo 2 dana? Hoće li se vratiti kada se završi sync?
Evo sad sam pokrenuo i već sat vremena piše Re indexiranje blokova na disku: 13 weeks behind. Zašto je tako spor?

1. ako ti se novcanik resynkovao OK, bice sve ok ako ponovo skida block chain... kad dodoje do datuma kad si ih primio videces ih na stanju
 
200 k novcica nema niko do satoshija, a njegovi novcici se ne mrdaju.

uostalom, najmanje je bitno ko je i zasto. :)

ako ljudi ne umeju signale, grafikone i ostalo da citaju, oni vrlo dobro razumeju kad cena padne sa 1000 na 500.


sad im treba samo dati malo vremena da to svare.

Prvo ti grafikoni imaju slab uticaj na neregulisanom trzistu..to valjda znas sam...tako da koju god support/resistance liniju da povuces, da gledas EMA 100 i 200, ne znaci ti nista jer je BTC neregulisan i za njega ne vaze klasicni zakoni koji vaze za regulisana trzista...

I btw, onaj grafikon pre par strana ti nije bila opadajuca zastava, vec simetricni trougao..

A izmedju ostalog znas i da su Moving averages kasneci indikatori, tako da u izuzetno nestabilnom trzistu ne sluze nicemu, osim da pokazu sta se desilo u istoriji...
 
Poslednja izmena:
hm.

ne drzim da sam genijalac, ako me to pitas?

a većina jeste neinteligentna. sorry, ali to jeste tako.

samo se osvrni oko sebe. ako to ne vidiš, onda biće da si i ti jedan od njih.

s time u vezi - zasto se identifikujes sa vecinom?

lep pozdrav

Ne mogu da se raspravljam, vidim da to u stvari zelis.... Sve si u pravu......
 
Prvo ti grafikoni imaju slab uticaj na ne regulisanom trzistu..to valjda znas sam...tako da koju god support/resistance liniju da povuces, da gledas EMA 100 i 200, ne znaci ti nista jer je BTC ne regulisan i za njega ne vaze klasicni zakoni koji vaze za regulisana trzista...

I btw, onaj grafikon pre par strana ti nije bila opadajuca zastava, vec simetricni trougao..

A izmedju ostalog znas i da su Moving averages kasneci indikatori, tako da u izuzetno nestabilnom trzistu ne sluze nicemu, osim da pokazu sta se desilo u istoriji...


slazem se, delimično.

jer i na tom neregulisanom trzistu postoje ljudi koji umeju da čitaju grafikone, zar ne?

pa tako, cak i da se ne desi nesto sto bi bilo normalno da se desi, onda se opet mogu izvesti neki valjani zaključci, tj. namere onih koji manipulišu?

nije problem što kasne indikatori, nego ljudi.

ne oslanjam se u potpunosti na grafikone, ali oni mogu da pomognu.
 
Poslednja izmena:
Još jedno pitanje što se tiće backupa.
Znaći dovoljno je da ja pohranim ovaj file C:\Users\YourUserName\Appdata\Roaming\Bitcoin/wallet na neki prenosivi disk i u slučaju da mi krepa kompjuter ponovno instaliram novčanik i taj file vratim gdje je bio i moji bicoini su i dalje na mjestu?

Jel to isto kao i kad idem na Datoteka > Backup novčanika?
 
slazem se, delimično.

jer i na tom neregulisanom trzistu postoje ljudi koji umeju da čitaju grafikone, zar ne?

pa tako, cak i da se ne desi nesto sto bi bilo normalno da se desi, onda se opet mogu izvesti neki valjani zaključci, tj. namere onih koji manipulišu?

nije problem što kasne indikatori, nego ljudi.

ne oslanjam se u potpunosti na grafikone, ali oni mogu da pomognu.

Da, ali grafikoni na tom trzistu ne mogu dati 100% sliku o trzistu jer se zna da se trzistem manipulise u velikoj meri..to je problem..pa vidi se iz aviona da se cenom trenutno manipulise u opsegu izmedju 600$ i 1200$
A i plus je trziste u teskom boku..nema ni nagovestaj rasta ili pada kao na primeru zlata koje je konstanto raslo i evo tek je sad pocelo da opada...
 
Zlato je pocelo da pada pre 2 godine, a poslednjih godinu i vise konstantno pada. Cim je kriza "popustila" poceli su da izlaze iz zlata
 
Tacno...ali je vrtoglavo raslo u proteklih 10 godina..

2013goldprice.jpg
 
Neko zainteresovan da kupi Stotinak LTC-a? rado bi ih konvertovao u BTC, prebacio na Bitstamp i pustio novac otud na devizni, ali me vec drugi put odbijaju za verifikaciju iako je sve u redu.
 
Vala i mene vec drugi put odbijaju i ne znam sta da im posaljem vise ...
 
Upisite podatke iz banke na sajtu (ime banke, iban, swift itd...). Skenirajte pasos i uvjerenje i prebivalistu i to posaljite. Odobrice nalog.
 
Gde da iskopam to uverenje o prebivalistu ?
 
Upisite podatke iz banke na sajtu (ime banke, iban, swift itd...). Skenirajte pasos i uvjerenje i prebivalistu i to posaljite. Odobrice nalog.
Podaci od banke upisani na sajtu, prvu put sam poslao uverenje o prebivalistu ali nisu prihvatili, a sada su me odbili zbog: Reason:
ID document does not meet our verification standards - we are unable to determine the validity of the submitted ID document as we do not understand your language.
Sto naravno nije tacno, sve se jasno vidi, a i naravnop na licnoj karti sve lepo pose i na engleskom, poslao sam im poruku licno pa ce mo videti.
 
Gde da iskopam to uverenje o prebivalistu ?

Pa SUP/MUP ne znam ko izdaje to u Srbiji ili gdje zivis...


@gricko
Odradi jos jednom ali sa pasosem i uvjerenjem.

Mene su 3-4 puta odbijali pod istim izgovorom. Onda sam im poslao ticket sa socnim tekstom i odobrili su mi.

Dakle, podaci iz banke, pasos i uvjerenje o prebivalistu.
 
Da, ali grafikoni na tom trzistu ne mogu dati 100% sliku o trzistu jer se zna da se trzistem manipulise u velikoj meri..to je problem..pa vidi se iz aviona da se cenom trenutno manipulise u opsegu izmedju 600$ i 1200$
A i plus je trziste u teskom boku..nema ni nagovestaj rasta ili pada kao na primeru zlata koje je konstanto raslo i evo tek je sad pocelo da opada...


ma ne mogu ni na jednom tržištu grafikoni da daju 100 % sliku. mora se uvek uzeti u obzir više faktora.

a to što su tržišta regulisana nije nikakav garant da se i na njima ne manipuliše.

doduše, ni na jednom nije moguće recimo kupovati od samoga sebe. bitcoin je tu težak divlji zapad.



i slažem se da je tržište u boku, zato i nemam nameru da trgujem.

:)
 
Poslednja izmena:
Pa SUP/MUP ne znam ko izdaje to u Srbiji ili gdje zivis...


@gricko
Odradi jos jednom ali sa pasosem i uvjerenjem.

Mene su 3-4 puta odbijali pod istim izgovorom. Onda sam im poslao ticket sa socnim tekstom i odobrili su mi.

Dakle, podaci iz banke, pasos i uvjerenje o prebivalistu.

Hoces reci da odradim to jos jednom ali ne na verifikaciju vec da im pisem i posaljem sva ta dokumenta?
 
Jel srpsko uverenje o prebivalistu pisano latinicom ili cirilicom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno