Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti ode bas daleko.
Ako krokodil mase bananama ni majmun nece da uzme bananu. Mozda je majmun ali nije glup. A berza je mala bara puna krokodila... Krokodili jedu majmune i to je to. Ti ja u toj basni nismo krokodili, cisto da te podsetim ;)
Ne slazem se ja cesto ni sa Zeljkom ali za ovo gore je upravu :)
 
Koliko banka (Inteza) uzima proviziju kada se salju $ na bitstamp (npr. na iznos od 1000$), i koliko se vremenski ceka da pare "legnu" na bitstamp nalog od trenutka davanja naloga banci?
 
Koliko banka (Inteza) uzima proviziju kada se salju $ na bitstamp (npr. na iznos od 1000$), i koliko se vremenski ceka da pare "legnu" na bitstamp nalog od trenutka davanja naloga banci?

Iz srbijice nemozes slati, zabranjeno je.... provizija bi bila oko ~30e da moze
 
Dobro bre ljudi, kako ja najlakse da iz Srbije posaljem negde pare gde mogu da kupim neku kriptovalutu i onda nekad kad pozelim da prodam lako vratim pare nazad? Ne mora objasnjenje kilometarsko 2-3 linka gde kupujete preko kojih servisa povlacite nazad lovu na racun?
 
Dobro bre ljudi, kako ja najlakse da iz Srbije posaljem negde pare gde mogu da kupim neku kriptovalutu i onda nekad kad pozelim da prodam lako vratim pare nazad? Ne mora objasnjenje kilometarsko 2-3 linka gde kupujete preko kojih servisa povlacite nazad lovu na racun?

Kupi od nekoga odavde ko prodaje za kes i to je to.
 
Poslednja izmena:
I mene ovo zanima kao sto je MareBGD pitao. Ja sam u ovu pricu usao relativno skoro (jos uvek pokusavam da skontam kako sta po pitanju sistema slanja para na menjacnicu i na kraju povlacenje istih), nemam nista protiv direktne kupovine (tako sam i uradio prvi put), ali ovde se javlja nekoliko stvari kao problem posmatrano od strane kupca (u poredjenju sa trgovinom direkt preko menjacnine):

- pronaci lokalnog coveka koji ima da ti proda zahtevan broj novcica (za manje kolicine i ne mora biti problem, ali za vece da)
- dogovoriti se o prodajnoj ceni (jer se kupoprodaja ne obavlja u momentu kada ti zelis, vec dogovor sledi, jel moze tada i tada, koliko para i sl., a u momentu same kupoprodaje dogovorena cena moze da se razlikuje znatno od trzisne tj. one po kojoj si ti planirao da pazaris u odredjenom momentu, a za prodavca od one za koju je planrao da proda)
- vremenski period da se reaguje na vreme (pricam iz ugla trejdera). Npr ja u ovom momentu hocu da kupim 5btc (primer samo), da imam lepo prebacene pare na bitstampu mogao bi da reagujem kada hocu tj. trenutno, ovako sledi vijanje i dogovaranje sa lokalnim covekom sto povlaci prethodne dve alineje koje sam napisao.

Mislio sam da se na bitstamp mogu poslati pare iz Srb preko banke (kao fizicko lice)? Da li je zeljko1 u pravu da ne moze?
 
Sve se to resava prosto, kupovinom btc-e koda u odredjenoj vrednosti dolara :)

Posledica je da si ulozio npr 1000$ i istu kolicinu novca ces imati na berzi... e sad sta ces ti da radis sa tim novcima i kada ces da kupis coine to je tvoja stvar. Mozes odmah, a mozes i da cekas da cena padne itd.
 
Ima jedan problem, btc-e kod prodaje samo kome je hitno, zbog toga sto je BTC-e najeftiniji i sto niko odavde nemoze tamo poslati pare (zato je i najeftiniji) svi ostali ce gledat cenu sa bitstampa-a uglavnom +/- procenat
 
Dobro, to je vec stvar dogovora :)
 
Ti ode bas daleko.
Ako krokodil mase bananama ni majmun nece da uzme bananu. Mozda je majmun ali nije glup. A berza je mala bara puna krokodila... Krokodili jedu majmune i to je to. Ti ja u toj basni nismo krokodili, cisto da te podsetim ;)
Ne slazem se ja cesto ni sa Zeljkom ali za ovo gore je upravu :)


kad bi stvari bile tako ocigledne - da recimo krokodil otvoreno mase bananom - ni jedan majmun se ne bi usudio da je uzme, i krokodili bi izumreli.

sa druge strane, da ijedan majmun ima predstavu kako se banane sade, niti jedan se ne bi cimao da je nabavi po svaku cenu. i ne bi bio majmun - u krajnjoj liniji.

:d

sad primeni zakone zivotinjskog carstva na berzu i cenu.

zeljko nema pojma sta govori. ako moje misljenje neko zeli da tumaci kao klasicno srBsko inaćenje - neka tumaci. ja samo stojim iza onoga sto sam rekao pre neki dan, a to je da je sve iznad 900 $ dobra prodaja.
 
Poslednja izmena:
Najgore mi je videti kako ljudi sad kukaju oko isplativosti i diffa. Pa mi u najlepšim snovima nismo mogli sanjati ove zarade, čak i da je diff 3500. Udarile cifre u glavu i razmazile nove kopače, pa ako se sve ne otplati ta 3 nedelje onda je smak sveta...
 
Pa zato sto mislis da su krokodili glupi. On se zabode u vodu i ceka majmuna na pojilu, koga briga za banane. Banana je bila ona zastava. Ko na to naseda i treba da ga pojedu krokodili :D

Nisam mislio na inat, mislio sam na ostalo. Niko ko trguje ne radi nista iz inata, to je lupio glupost. Nije 900$ losa cena, taman posla. Prosle godine smo se smejali na takve price. Ali moze to i vise. Samo je pitanje koliko covek moze biti alav. Zato mene to i ne zanima ;)
 
Sve se to resava prosto, kupovinom btc-e koda u odredjenoj vrednosti dolara :)
Upravo o tome pricam, ta "odredjena" vrednost je vise stvar dogovora, i pitanje je vremena kada ce se transakcija obaviti. Cist primer juce kad smo se culi, dok se navatamo u medjuvremenu se dese odredjene promene (ja mogu danas ti ne, ti mozes sutra ja ne, i tako u krug :D). Ovako, ja sibnem preko banke lovu (kad meni odgovara, tipa danas ujutru), to legne za 1-2 dan na bitstamp (kontam da toliko vremenski prodje dok ne legne kinta), i posle mogu da trejdujem kad pozelim.

Posledica je da si ulozio npr 1000$ i istu kolicinu novca ces imati na berzi... e sad sta ces ti da radis sa tim novcima i kada ces da kupis coine to je tvoja stvar. Mozes odmah, a mozes i da cekas da cena padne itd.
Tu se slazem da kada su pare legle na berzu, sam diktiram kad stahocu da trgujem, nego problem kako najbolje dopremiti lovu na berzu :D
 
Ima jedan problem, btc-e kod prodaje samo kome je hitno, zbog toga sto je BTC-e najeftiniji i sto niko odavde nemoze tamo poslati pare (zato je i najeftiniji) svi ostali ce gledat cenu sa bitstampa-a uglavnom +/- procenat

Ne vidim razlog zasto trgovati btc na btc-e (ukoliko se btc kupuje preko bitstampa-a ili od lokalca koji za reper uzima cenu btc-a sa bitstampa +- "dodatni popust")? Razlika u ceni btc je oko 2-2,5% u korist bitstampa. Samo ukoliko zelis da trgujes sa ltc onda ici na btc-e, ne?
 
Preko banke je previse komplikovano. Prvo treba da za dinare kupis dolare u menjacnici, pa da te dolare uplatis na svoj devizni, pa da posaljes sa deviznog na bitstamp uz proviziju, pa da na bitstamp-u kupis btc, pa da btc prebacis na btc-e.com i onda da sa njima kupis LTC. :) i to sve u slucaju da mozes da izvezes devize iz drzave...

Neces imati problem da nadjes nekog da licno trgujete jer ima vise ljudi koji hoce da prodaju nego da kupe. Ti prodavcu das 300$ i za minut dobijes na svom btc-e acc 300$ i onda sa njima kupis LTC.
 
Pa uglavnom dosta njih ulazu u LTC a neki i u ostale valute, bitstamp i mtgox za sad nenude dodatne pogodnosti....... (ali i njima ce pamet doci iz dupeta u glavu kad tad..) bitstamp je smesan sa ripple-om, jedino vidim da sluzi za prebacivanje $ jednog korinika drugom... sto je inace opet glupost jer su mogli da omoguce korisnicima da medjusobno jedni drugima prosledjuju kodove za $ kao i ostale berze
 
Upravo o tome pricam, ta "odredjena" vrednost je vise stvar dogovora, i pitanje je vremena kada ce se transakcija obaviti. Cist primer juce kad smo se culi, dok se navatamo u medjuvremenu se dese odredjene promene (ja mogu danas ti ne, ti mozes sutra ja ne, i tako u krug :D). Ovako, ja sibnem preko banke lovu (kad meni odgovara, tipa danas ujutru), to legne za 1-2 dan na bitstamp (kontam da toliko vremenski prodje dok ne legne kinta), i posle mogu da trejdujem kad pozelim.

Tu se slazem da kada su pare legle na berzu, sam diktiram kad stahocu da trgujem, nego problem kako najbolje dopremiti lovu na berzu :D

Pa to je ista stvar. Samo sto bi u slucaju transfera novca cekao par dana i rizikovao jos vise. Ti se plasis da ce za par sati dok se dogovoris sa nekim odavde da cena promeni nepovoljno po tebe, a ne brines da ce se isto desiti za mnogo duzi period dok novac legne preko racuna?
Tesko ces da ubedis bilo koga da ti proda po drugoj ceni osim one na Bitstampu, i to na jedan jedini nacin: nadjete se licno i po bitstamp ceni u tom trenutku dobijes novcice na svoju adresu.
Ali opet kazem, to je manje rizicno, nego slati sredstva. Plus sto ne verujem da je i moguce poslati, a i odrali bi te dodatno i ako postoji neki nacin.
 
Razumem sve to, ali upravo govorim o tome da bi meni zapravo bilo jednostavnije da odem u banku (usput u menjacnici kupim dolare), dam instrukcije banci da se posalju pare i cao, nije tako komplikovano :D. Druga stvar je da li je to stvarno izvodljivo (znam da se vodila polemika koliko deviza moze da se unese na godisnjem nivou) ali nisam znao da je problem uopste i oko slanja para na bitstamp?
 
@sunce86
Nije to problem, vec ti nemozes uplatiti bitstamp-u $/euro jer je zabranjen iznos deviza iz zemlje, moras imati predracun sta kupujes... a ti na berzi ne kupujes nista vec uplacujes kes a to nesme...
Ja sam pokusao pre 6 meseci na MtGox i odbili su me, rekli da trazim predracun od Gox-a sto je gox naravno odbio da izda jer ja direktno nista ne kupujem
 
pa crtaj šta hoćeš, ko ti brani.

ja imam svoje metode koje meni završavaju posao prilično uspešno.

a o pravim forama - ne bih, nema se vremena, a i mora da se radi.

lep pozdrav

Zanima me misljenje, teorijski i iz iskustva, koliko berza kriptovaluta, prati pravila analize? Sa cim uporediti kriptovalutu istorijiski (mislim na trend)? Ovolika nestabilnost, pomama, dostupnost sirokim masama, mogucnost psiholoskog uticaja putem medija, i direktnog od strane jakih igraca?
 
Trenutno da, ali je duboko verujem da ce uskoro da se desi prekretnica, bum koriscenja istog ili alt valute, sto se vec u nekoj manjoj meri i desava
 
Upravo o tome pricam, ta "odredjena" vrednost je vise stvar dogovora, i pitanje je vremena kada ce se transakcija obaviti. Cist primer juce kad smo se culi, dok se navatamo u medjuvremenu se dese odredjene promene (ja mogu danas ti ne, ti mozes sutra ja ne, i tako u krug :D). Ovako, ja sibnem preko banke lovu (kad meni odgovara, tipa danas ujutru), to legne za 1-2 dan na bitstamp (kontam da toliko vremenski prodje dok ne legne kinta), i posle mogu da trejdujem kad pozelim.

To je zbog toga što ne trguješ s pravim ljudima. ;)

Ja kada sam prodavao sam se čuo sa čovekom i dogovorio cenu. Kada me je on pitao: "Šta ako do ujutru cena skoči?", rekao sam mu da ja prodajem sada po ceni koju sam "zacrtao" i da ujutru može da skoči za 200% i da to mene ne zanima. Takođe to se odnosilo i na mogućnost da cena padne 200%, čovek je dao reč, kao što sam je dao i ja.

Znaš kada smo trgovali? 24 h nakon toga. :D Cena je išla njemu u korist ali mi nije padalo na pamet da menjam svoju ponudu. Trebao je da dođe do mene, međutim, nešto se zakomplikovalo pa nije mogao i na kraju smo to odradili online. :)

Nađi "prave" ljude za trgovinu, budi i ti "čovek" i sve će biti OK.
 
Poslednja izmena:
To je zbog toga što ne trguješ s pravim ljudima. ;)

Ja kada sam prodavao sam se čuo sa čovekom i dogovorio cenu. Kada me je on pitao: "Šta ako do ujutru cena skoči?", rekao sam mu da ja prodajem sada po ceni koju sam "zacrtao" i da ujutru može da skoči za 200% i da to mene ne zanima. Takođe to se odnosilo i na mogućnost da cena padne 200%, čovek je dao reč, kao što sam je dao i ja.

Znaš kada smo trgovali? 24 h nakon toga. :D Cena je išla njemu u korist ali mi nije padalo na pamet da menjam svoju ponudu. Trebao je da dođe do mene, međutim, nešto se zakomplikovalo pa nije mogao i na kraju smo to odradili online. :)

Nađi "prave" ljude za trgovinu, budi i ti "čovek" i sve će biti OK.

Isti princip sam i ja primenio, culi smo se telefonom, dogovorili se za cenu koja je bila u tom trenutku, videli smo se kroz par sati i sve je proslo onako kako smo se dogovorili. U pitanju je clan vozar.b.
 
Prodao bih BTC-E usd kod, ako neko jos kupuje, dogovor na PM.
 
Dobro bre ljudi, kako ja najlakse da iz Srbije posaljem negde pare gde mogu da kupim neku kriptovalutu i onda nekad kad pozelim da prodam lako vratim pare nazad? Ne mora objasnjenje kilometarsko 2-3 linka gde kupujete preko kojih servisa povlacite nazad lovu na racun?

Evo pošto puno ljudi pita to pitanje ja sam osnovao portal i forum i u jednom članku napisao odgovor na to pitanje, kako iz hrvatske srbije i bih lako i brzo kupiti bitcoine.
Preskoči odmah na onaj dio "Brzi način (odmah)" i pokušaj.

http://www.bitcoinpitanja.com/pitanje-4-kako-najbrze-kupiti-bitcoine-u-hrvatskoj-srbiji-i-bih.html

Pozivam ljude da se priključe forumu i doprinesu svojim znanjem, ako netko želi biti autor tutoriala ili novosti neka se javi na pm
 
Zanima me misljenje, teorijski i iz iskustva, koliko berza kriptovaluta, prati pravila analize? Sa cim uporediti kriptovalutu istorijiski (mislim na trend)? Ovolika nestabilnost, pomama, dostupnost sirokim masama, mogucnost psiholoskog uticaja putem medija, i direktnog od strane jakih igraca?

Trenutno berza ne prati nikakva regularna i legitimna pravila, prvo i osnovno zato sto nije regulisana, a koliko je to dobro, tj. lose mozes videti.. Princip koji je trenutno je pump & dump i short & distort sistem...

http://en.wikipedia.org/wiki/Pump_and_dump

http://en.wikipedia.org/wiki/Short_and_distort


Ne mozes to porediti sa penny akcijama jer iza njih stoji kompanija sa fizickom adresom i registrovanim licem ispred te kompanije. Danas su i penny akcije regulisane u vecini zemalja zakonima, tako da nema vise tih prevara kao nekada.

Virtuelne valute nemaju nista od ovoga..i misljenja sam da koliko god je decentralizacija dobra, ovde je pokazala svoju losu stranu...
 
Ne mozes to porediti sa penny akcijama jer iza njih stoji kompanija sa fizickom adresom i registrovanim licem ispred te kompanije. Danas su i penny akcije regulisane u vecini zemalja zakonima, tako da nema vise tih prevara kao nekada.

utoliko gore (za one koji investiraju u bitcoin).



wow, ako uskoro se ne prodje 900 $ - > sledi jos jedna eksplozija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno