Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa valjda tako treba da pricaju, protiv uroka :d
Sve se pumpa, samo prsti lova. Cim se vikend zavrsi krece ludilo.
 
Poslednja izmena:
A sledeci diff LTC-a ima da nas izuje iz patofni...
 
...ko je prodao sinoc po 615e malo se zeznuo:S:... ali zarada je bitna.


Pa valjda tako treba da pricaju, protiv uroka

..evo je zastavica se cela razvila, samo sto se nije izvrnula naopako :p


ltc/btc ^ ... stvarno spojeni sudovi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prodao neku sicu 0.5btca sinoc cisto da imam koj dinar :p Zahvalite se svi meni sto je krenula cena gore! :D
 
Kako je glupa ta fora sa zastavicom, retko glupa fora :D

Diff ide ko lud, tako i treba. Samo nek ide gore, sto pre ode diff pre cemo i cenu dobru docekati. Jel se secate kad sam pricao pre mesec il dva koliko ce tesko biti da se napravi ltc? E pa to nas tek ceka. Neki ce danima da kopaju za 1 ltc uskoro.
 
bro jutro!

to nije nikakva fora, to kaže tehnička analiza. ona može da pomogne u donošenju odluka i kretanja, ali ne postoji 100 % tačan metod.

pre će biti fora da je neko kupovao kao mutav, ali sad će biti problem ako se ne bude brzo popelo na 1000 $. tipa danas ili sutra. ako se to ne isprati, a kao ponedeljak je - biće haos.
 
Meni 5 dana treba za 1 LTC,ako skoci diff na 5000 uskoro a cena se ne promeni drasticno meni nema svrhe kopati.
 
Samo dokaz da nikad nemozes znati sta ce sutra doneti, ja sam vec rekao da je moguce da neko zezne one dumpere tako sto ce namerno napumpati cenu i ostaviti ih u $$...
 
Ma gde nije fora!? Hoces da ti ja nacrtam Sundjer Boba tamo u grafikonima pa da ti posle prodajem kao strucnu analizu?
S**em se u analizu koja procenjuje dal ce da ide gore ili dole, ima 50% sanse i pogresi :d
Sad kad me nebi mrzelo da trazim nasao bi 100 takvih slucajeva gde je cena otisla gore posle "zastavice". Ono je cista besmislica i neozbiljno je na osnovi obicnih skrabotina odredjivati cenu.
Tada kada je bila zastavica i juce naprimer nisu bili isti uslovi i nikada nece biti isti uslovi na berzi. Nadam se da kapiras sta zelim da ti kazem. Ne nasedaj na te gluposti, na to se primaju pajseri koji izadju iz trgovine s gubitkom tog dana. Ne mogu da verujem koliko ljudi ne mogu da se promene i koliko naivni umeju da budu.
 
pa crtaj šta hoćeš, ko ti brani.

ja imam svoje metode koje meni završavaju posao prilično uspešno.

a o pravim forama - ne bih, nema se vremena, a i mora da se radi.

lep pozdrav
 
Crtao bi ja kad bi imao vremena za gubljenje :)
Sad bez sale, znam ja da postoje analize koje su vise ili manje ozbiljne ali odavno smo svesni da berza kriptovaluta nema veze s mozgom. Svako ima neke svoje metode i tako i treba da bude. Ja moj instinkt nebi menjao ni za sta, pogotovu ne za neki crtez.
Sinoc sam se jedva uzdrzao da ne komentarisem tu zastavicu ali posto nisam trgovac i ne zanima me berza u toj meri... Danas vec nisam mogao da se iskontrolisem, krastavac.
Ajd, pozdrav ;)
 
stvarno?

ti imas onda bas losu predstavu o trgovini. mada se i ja nekada zapitam da li majmuni trguju.

ako ne trgujes, sto si onda osetio potrebu da prokomentarises tu zastavicu danas, kada je očigledno da ona više nije validna? naknadna pamet nije pamet.
 
... sve su to necija zapazanja i iskustva i uopste ih nije lose znati, imo. Drugo je kako ce ih neko prihvatiti ili razumeti, i na kraju koristiti ili ignorisati.
 
Stvarno. Trguju sigurno.
Ja sebe smatram rudarom, ne trgovcem jer primarno do novcica dolazim rudarenjem a ne trgovinom. To ne znaci da ne trgujem uopste jer sta bih radio s novcicima zar ne?
Slazem se, naknadna pamet nije pamet, nisam to rekao da bih se pravio pametan. Na tebi da to shvatis kako ti zelis, ja nemam nameru da odjasnjavam moje motive previse.
Malo je samo glupo da neko nasedne na one skrabotine i ostane bez dela novcica jer si ti okacio sliku npr. Ne mislim da si ti to uradio namerno s namerom da prevaris nekoga i steknes licnu korist. Jednostavno, ljudi ne znaju i uhvatice se za svasta. Spominjao si neke majmune gore... ;)

Prestao sam da komentarisem cene i moguce pravce jer me ljudi zatrpavaju porukama i pitaju sta da rade. Necu i ne zelim da budem odgovoran za njihove novce i zato me neces ni ti videti cesto kako pricam o cenama unapred. Sto sam pricao, pricao sam, sad nek se snalazi svako za sebe.
Odmah da ti naglasin da ne pokusavam da te omalovazavam i sl. svako od nas je pogresio bezbroj puta. Svi smo prosli dobro i svi smo pucali po nekoliko puta i slagace svako ko kaze drugacije. Svi imamo neke indikatore po kojima procenjujemo moguci rast ili pad ali meni je ona zastavica krajne smesna.
Eto, toliko od mene. Izvini za duzi post ali nebih zeleo da bude nesporazuma.
 
svako odgovara za svoje postupke. kriviti druge za sopstvene greške je nezrelo.


također, ovo što uruk kaže - nekad valja znati i saslušati i čuti i druge. odbacivati nešto a priori (ili - a posteriori - a bez detaljne analize ili provere) je jednostavno ograničeno.
 
Poslednja izmena:
Znam da svako odgovara za sebe ali mene ljudi svesno pitaju sta da rade i necu da pricam.
Ja sam uvek spreman da saslusam druge i onda odlucim dali to meni ima smisla ili ne. Ona zastvica mi ravna tome da sam se molio bogu vetra da poduva tu istu zastavicu. Nebitno je kakav je bio zakljucak na zastavici i sta je zastvica rekla i kakvo je moje misljenje bilo. Donosenje zakljucka na osnovu onoga je krajnje neozbiljno. Samo zato sto je neka deonica neke ko zna koje firme imala u nekom trenutku slucnu putanju to bi trebalo da znaci da ce btc ici istom putanjom? Kako da ne :d
Eto, bilo je 50% sanse da pogodi i ispostavilo se da je pogresno. To je mene nateralo da komentarisem. Da je mozda cena pala mozda bi i uzeo detaljnije da prostudiram grafikone ali jednostvno zdrav razum mi nedozvoljava da se bavim glupostima. Ja imam druge indikatore, meni se lampice pale na druge stvari. Mozda sam i ogranicen, ne odbacujem ni to. Da je zastavica pokazala pravi smer mozda bi i pomislio da sam glup ali posto nije... A i da jesam glup, nisam trgovac tako da ne dolazi do izrazaja i ne boli me ;)
Aj da zavrsimo besmislenu pricu oko zastavice kad te molim. Nije to ni prvi ni poslednji netacan grafikon koji se pojavio na netu.
 
na zapadu se za savetodavne poslove uzimaju velike pare.

ako su ti gluposti - nemoj da komentarises. a ako nisi trgovac - ne znam sta radis u ovoj temi? :)

lep pozdrav




1234567.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako bas hocete da znate, moje misljenje je da se takve stvari pustaju namerno da bi izmanipulisali masom. Eto, rekao sam.
Jedna sitna informacija koju neko moze da pusti moze 1000 majmuna da osteti zarad svoje koristi. Zato ne padam na tu propagandu i ne uzimam to uopste kao faktor pri odredjivanju cene. Nije ono da me hvata paranoja pa radim kontra vec ne shvatam uopste to ozbiljno. Velika se lova vrti i neki to dobro koriste jer poznaju mehanizme berze i sto je najbitnije psihologiju ljudi. E za ovo drugo sam ja strucnjak.
 
Problem je sto manjina drzi veliki deo novcica, pa nikad ne znas sta oni mogu da urade sa berzom, da je btc rasprostranjen i 90% realnoj upotrebi, ne bi gledali u rolerkoster svake nedelje... sinoc za malo da kupim na 700 i ocekivao sam skok, ali vec sam u subotu dobro prosao pa sad kao malo opreznije :p...
 
Poslednja izmena:
Problem je sto manjina drzi veliki deo novcica, pa nikad ne znas sta oni mogu da urade sa berzom, da je btc rasprostranjen i 90% realnoj upotrebi, ne bi gledali u rolerkoster svake nedelje... sinoc za malo da kupim na 700 i ocekivao sam skok, ali vec sam u subotu dobro prosao pa sad kao malo opreznije :p...

Pare nisu bile rasporedjene po potrebi u istoriji trgovine i novca :)
 
Ako bas hocete da znate, moje misljenje je da se takve stvari pustaju namerno da bi izmanipulisali masom. Eto, rekao sam.
Jedna sitna informacija koju neko moze da pusti moze 1000 majmuna da osteti zarad svoje koristi. Zato ne padam na tu propagandu i ne uzimam to uopste kao faktor pri odredjivanju cene. Nije ono da me hvata paranoja pa radim kontra vec ne shvatam uopste to ozbiljno. Velika se lova vrti i neki to dobro koriste jer poznaju mehanizme berze i sto je najbitnije psihologiju ljudi. E za ovo drugo sam ja strucnjak.


gresis.

najbolja propaganda je upravo cena.

;)
 
Sta ja znam, da nema velikih riba, mali rudari nikad ne bi mogli da se sloze i cenu sa 100$ napumpaju na 1000$... koliko god znao da i ti veliki ruse cene, oni ih i pumpaju...

a genijalcin nece da me slusa... ne bi rekao ja da su grafici kod njega presudni vec inat ;)
ona vest iz kine nikako nije bila ni priblizno potresna da srusi cenu za vise od 40%, oni koji su ocekivali pad od 70-80% su jednom recju nerealni i ne veruju u kripto valute nimalo, tu su zbog profita i sad su se opekli
 
Ako gledamo iz ugla trgovca onda se slazem :)

iz svakog ugla.

niko ne bi rudario ili se bavio ovime da ovo nema neku cenu. niti bi iko pisao vesti, niti bi bilo saslusanja senatorskog, itd.

(izuzimam zasenjake ideoloske koji misle da ce promeniti svet i kompujetrske geek-ove kojima je ovo jednostavno zabavno)

to ti je kao kad onim majmunima sto trguju na berzi mases bananama ispred nosa. oni znaju da su banane lepe, ali ne razumeju uopste taj proces, tj. odakle te banane uopste dolaze.

ps. jako mi je zabavno ovo sve, ali uopste nisam produktivan na poslu. :D a ovo sto se trenutno desava oko kote 900 $ uopste ne obecava. :(

sad vas stvarno pozdravljam.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno