Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nadam se da ste svi dosad vec primetili one male zelene crtice ispod korisnickog imena. One imaju svoju namenu, koristite ih. ;)

Wow... iskreno, nisam nikada obraćao pažnju na to, jer sam pretpostavio da ima veze sa brojem post-ova. Tek sada vidim da je u pitanju neki oblik reputacije. Hvala za hint
 
Ako je dotle došlo, onda mjau mjau :D imam dovoljno tih crtica da mi poverite svoj tekući i devizni račun, plus wallet.dat bez šifre :D ali bolje nemojte, sve živo sam promašio, tako da sam u mišjoj rupi i ćutim :)
 
Najgore je sto administratori foruma mozda i ne primecuju koliko to unistava reputaciju samog foruma. Recimo, meni ima tezinu da kada nesto ne znam iz neke tehnicke oblasti procitam na Benchu o tome. Medjutim, ako su isti "strucnjaci" vladari i na ostalim delovima foruma kao i ovde za kripto, prosto se pitam da li poverovati bilo cemu napisanom. Postovi koji ovde prolaze kao legitimni su kriminalni i neodgovorno je objavljivati ih, jer ovo citaju neki ljudi koji imaju prvi dodir sa kriptom i pomislice da se ovo sto se pise potpuno legitimno, jer veruju Benchmarku kao forumu pre svega.

A ko je po tebi ozbiljan stručnjak za kripto koga treba slušati? Ja pratim njih dosta i ne znam ni za jednog ko se nije propisno ispromašivao i debelo grešio u procenama. Jedan stvarno dobro pogađa koristeći astrologiju. ;)

Pitanje koliko kripto vredi je jednako pitanju koliko vredi neka slika, recimo. Aj ti sad meni reci ko je autoritet da kaže da li više vredi Rembrant ili Van Gog? Ni ekonomisti ne mogu ništa ozbiljno da kažu, kripto je napravljen da se ponaša kao zlato, što je drugi asset za koga nemamo prihvaćenu teoriju vrednosti u ekonomskoj nauci. Svi nazovi "kripto stručnjaci" su samo berzanski špekulanti, zašto bi ti oni uopšte govorili istinu, umesto onoga što njima odgovara da čuješ?
 
Generalno, ni moderatori ovdje ne mogu odraditi neki posao, jer oni vjerovatno nisu iz kripto svijeta, a i da jesu - to ne znaci da bi bili u pravu prilikom sankcionisanja nekih losih postova jer je trziste sad toliko nepredvidivo. Dakle, optuzivati moderatore nema smisla - oni mogu samo paziti da se postovi pisu u okviru zadatih pravila i same teme.
Takodje, ukoliko bilo ko ulaze svoj novac na osnovu bilo cijih postova na bilo koje forumu, taj je kompletni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. I onda jos dodju ovdje prozivati.
Kvalitet foruma jeste opao sa porastom popularnosti kripta, i to je cinjenica koja se tesko moze promijeniti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Predsednik SAD Trolland Dump izjavio kako mu se ne dopada Bitcoin na Tweeter-u, u postu koji očigledno nije on pisao, jer sadrži duge reči koje on ne zna šta znače. Davnih dana sam vam rekao da vlade neće dugo tolerisati da njihov monopol na novac bude ugrožen. Pustili su nas da se igramo, ali kada se pojavila Libra kao prava opasnost, ploča se menja. U nekom momentu divlji kripto će biti stavljen izvan zakona, ali moguće da nam za sada ovakva besplatna reklama koristi.

Ja se samo nadam da ovaj vikend ne bude ludila. Puno alarma upozoravaju na flash crash, ali stara mudrost kaže da se tržište kreće tako da pokupi maksimalno love od maksimalnog broja igrača, tako kad svi odigraju short, mi možda vidimo kontru. Sigurno ne bi bilo prvi put.

I ne znam zašto su ljudi ovde tako puni sebe. Diskusija o cenama, hajde da čujemo mišljenja. Umesto toga ljudi ćute, rugaju se drugima i glume generale posle bitke.
 
Umesto toga ljudi ćute, rugaju se drugima i glume generale posle bitke.
Faze ucenja:
1) ne znam da ne znam
2) znam da ne znam
3) ne znam da znam
4) znam da znam

Ja sam negde na 2. pa cutim.
Velika vecina ostane na broju 1

Za prelazak sa faze 1 na fazu 2 ti ne treba nikakvo ucenje, niti citanje, samo spoznaja i prihvatanje realnosti. Tu sam ja. Ucim po malo, ali dalek je put do 3.
U medjuvremenu se trudim da ne pricam o tome sto ne znam.
 
Poslednja izmena:
Eh, kad se setim da sam morao da ubedjujem većinu da Libra i te kako ima uticaj na ovaj bull/up trend, da nam odgovara što je napeto oko Irana jer se manje bave nama i da je ograničavanje diskusije oko ovih elemenata osiromašenje izvora znanja i kvalitetnih analiza.

Dakle još jednom za neke koji gledaju samo pravolinijski, pravila ekonomije a koja uključuju politiku i psihologiju mase imaju primarni uticaj i na kripto berzu i zato se ne jedite što ne pričamo isključivo o linijama, tačkicama i prugama.


Jasno je da se sistemaši neće tako lako odreći monopola u online novčanim transakcijama ( u ljudskoj je prirodi da ga uznemirava konkurencija, talasanje, drugačije mišljenje:eyebrows:) i da je ovaj Trampov osvrt nagoveštaj skorašnjih antikripto aktivnosti (što sam takodje najavio da će doći na red u odredjenom trenutku), mada kažem ovde su neke druge stvari primarne (namera sistemaša da se FB podeli u nekoliko delova).

Što se tiče kursa, sve po planu i programu, očekujemo novi proboj, ako ne za vikend sigurno u sledećoj nedelji, očekujem da zadrži žilavost i ako bude manjih padova :smoke:
 
Ah..zaboravih najvažnije a ode timing za edit.

Jedno upozorenje svima hodlerima, AKO se nastavi ova priča sa Trampom, a najverovatnije da će se uskoro pritisak pojačati, srazmerno brzini razvoja projekta Libra, dakle sigurno će doneti ograničavajuće mere jer se ovi ne zajjebavaju, a najverovatnije poluilegalno tržište kripta biti polje za iživljavanje američke administracije bez rukavica ..što sa Librom ne mogu baš tako, očekujte veliki skok, ali nadole. Doći će do reprize dauna 2017.

Zato nam je (nama berzancima) u velikom interesu da ne brzaju oko Libre, kao i da se nastavi napetost glede Irana.

Ono što sam siguran, ako donete mere ne budu tipa zabrana ili smrt, BTC će se oporaviti mnogo brže nego u 2018/19 a što otvara neslućene prilike za profit :smoke:
 
Poslednja izmena:
Chupko, hajde svega ti objasni koji je to scenario i kako ce zabraniti/ubiti BTC?
 
I to sa Librom, previse se ide unapred. Taj projekat je 4-5 godina daleko od bilo kakve realne price i primene
 
I to sa Librom, previse se ide unapred. Taj projekat je 4-5 godina daleko od bilo kakve realne price i primene
Mislim da se opasno varas u ovome... Tehnologija iza se može implementirati za mesec dana, problem je regulacija, a krupni kapital ne ulazi u nešto da bi čekao birokratiju narednih 5 godina

N960F
 
Trenutno je na oko 11400
Da li kupiti pa sačekati 6m ili sačekati da ode još malo dolje?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Faze ucenja:
1) ne znam da ne znam
2) znam da ne znam
3) ne znam da znam
4) znam da znam

Ja sam negde na 2. pa cutim.
Velika vecina ostane na broju 1

Za prelazak sa faze 1 na fazu 2 ti ne treba nikakvo ucenje, niti citanje, samo spoznaja i prihvatanje realnosti. Tu sam ja. Ucim po malo, ali dalek je put do 3.
U medjuvremenu se trudim da ne pricam o tome sto ne znam.
Pazi,pobedio si i potpuno se slazem

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ajmo jednu malu anketu: koliko vas je u plusu sa kriptovalutama, ali iskreno? Po odgovorima ćemo znati da li je ovo isplativo ili je sve samo priča o štapu i šargarepi, i mlacenje prazne slame.
 
Moderatori ne mogu nista da urade, jer 90% ucesnika ne zna da cita.

Najprostiju stvar koju san napiso 25 puta, nemojte koristiti ovu temu za raspravu o trampu,moderatorima,libri, besplatnim tokenima...
Postoje odvojene teme za sve. Postoji tema opste diskusije, postji tema o libri, postoji tema o airdropovima, postoji tema o pitanjima u vezi foruma. Ne vredi. SVe se pise ovde i vodi se logikom > pa sve to utice na cenu i zato cemo o svemu tome da pisemo ovde, koga briga za ostale teme.
 
Ajmo onda na temu. Ako verujete da cena neće doživeti slom, onda kupujte odmah, jeftinije sigurno nećete videti u naredne dve nedelje.
 

Prilozi

  • Screenshot-20190713143418-755x260.png
    Screenshot-20190713143418-755x260.png
    42.8 KB · Pregleda: 244
Ajmo onda na temu. Ako verujete da cena neće doživeti slom, onda kupujte odmah, jeftinije sigurno nećete videti u naredne dve nedelje.
Jeftinije uvek moze, pogotovo tokom vikenda. Zato se uvek postavlja sl.
Ko je zakasnio sa otvaranjem longa, najsigurnije je cekati da probije 11470 ( otpor ), pa re-test i onda u long sa tankim sl od 2-3%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moguci scenario je da se do avgusta cena krece u trouglu a onda da ga novi mesecni kandle probije i vrati se u gornji projektovani kanal

20.000-2.png
 
Kao što sam se i pribojavao, cena je po prvi put u ovom bull marketu iz klina probila naniže i lepo zagrizla u EMA ribbon, vikendom uvek prave ludilo jer je manje kinte potrebno da se pomeri tržište. Koliki će zijan da naprave, ostaje da se vidi.
 
Ili to ili je maksimum za ovu godinu bilo 13.800. Ne vredi povlacenje linija je moja poenta.

Evo moze i bez linija :) Imamo Vise dno i nizi vrh za ovaj mesec. Cena je u trading range izmedju 10.000-13.000 (cirka). To je ono sto je cinjenica.Znaci neutralno. Medjutim mesecni trend je pozitivan.Zato sam projektovao kanale.Ono sto je malo klimavo su ovi spajkovi. Medjutim volume nije ni blizu buying climaxa.Tako da sve u svemu , ako i bude neka ozbiljnija korekcija verovatno nece pre avgusta.
bez linija.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno