Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
svako gleda kako njemu odgovara :) , ja sam na 80% da je 3k bio bottom, nadam se da sam u pravu, vreme ce pokazati. Dosta ljudi se ispalilo za ulaz na 3k svi su cekali 1k-2k .. pa je voz otisao, sad cekaju da se vrati na te vrednosti pa da ulete, da li ce se vratiti sumnjam, al ako se vrati sigurno cu se i ja dopuniti opet :)
i naravno da ne verujem da ce na 100k+ tako brzo (ako uopste i ode ali preko ATH bi trebalo) .. gradice se to godinama bice jos puno velikih korekcija kao i ranije. Da se stabilizuje na 8k i stoji par meseci to bi bilo super...
 
Sve po planu i programu. Još jednom je logika ekonomije i psihologije trijumfovala nad teorijama struna i mesečevih mena.
Kao što sam rekao juče odlučujući dan za ovaj period. Sad kad je dao gas trebalo bi da ponovo ulete neverne Tome a bogami nadamo se i nekom debelom investiroru da se opet otvori. Sve to znači manje više raketu, a po meni važnije otvaranje pozicija za vruću jesen i kloniranje 2017. NAJBITNIJE, da ne bude čupavih vesti. S toga znate šta vam je činiti, dokupite se i...prst na obaraču:smoke:
 
dobro je kad si ti prestao da places da je sve otislo u q... i da je sve prevara i manipulacija, dok su se drugi pastetari lepo na vreme nakupili.

Pazite da ovo ne bude dead cat bounce, vrlo lako moze ispod 10 pogotovo jer ide jesen
 
NAJBITNIJE, da ne bude čupavih vesti.

Kako su milijarde $$$ u opticaju, čisto sumnjam da će ameri da zabijaju klin sebi (svojoj valuti) u točkove, tako da od njih ne očekujem "loše vesti''. U prevodu, još uvek se bankari ne brinu za svoj biznis, ne bi me čudilo da neki od njih i ulažu u BTC čisto zbog profita. A ako ulažu onda im je i u interesu da cena raste s' vremena na vreme kako bi manipulisali tj. pravili profit. Loša vest bi bila da se smanje profiti u BTC-u na duži rok tj. pojavi se neka nova revolucionarna tehnologija koja povuče investitore u drugom pravcu. Isto tako negativno može uticati i percepcija potrošnje energije vezano za BTC tj. 'zelene političke partije' mogu nastupati protiv BTC-a.
https://www.cryptonewsz.com/carbon-...greater-than-some-nations-alerts-study/25555/
Sa druge strane ako se toliko energije svakodnevno ulaže u BTC transakcije i rudarenje logički se zaključuje da bi vrednost trebalo da raste.
Gore dole gore dole... :d

99% sam siguran da sledi još jedan balon/raketa u narednih godinu dana. Kako sam siguran? Pohlepa i priča o polovljenju! :d

Sve u svemu, rabbit hole.
 
Koliko vidim, trenutna situacija se poklapa sa slikom:

Pogledajte prilog 271716

A sada je ovo:

Pogledajte prilog 271717

Sada smo u Fear fazi, tako da je slobodan pad pred nama (zato i ima toliko transakcija, svi beze u usd).
(ovo je samo moja laicka analiza, nemoj da je neko poslusao pa prodao sve za tepsiju ribe) :)


Meni vise izgleda ova (pred)-poslednja. Despair-Return to the mean. Na Fear smo bili oko 10.000 ali kad smo padali sa 20.000
 
Danas stigne vest da Tether izdaje 100 miliona novih tokena. Ne čekajući ni časa, odmah prvo kupim onaj BTC koji sam prodao juče. Onda lepo stanem da pročitam vest do kraja, proverim na drugom mestu da li je tačna, bacim brz pogled na chart i tuđa mišljenja, sve ukupno 15-tak minuta, a onda se vratim da kupim još BTC-a... koji je skočio 500 dolara.

Ne znam od čega mi je više muka, koliko je kripto tržište trulo i izmajmunisano ili koliko su trejderi svesni da je sve trulo i izmajmunisano.
 
Kupuj kupuj, zarada je sigurna.

@tesla
Sve stoji, samo smanji percepciju o veličini kripto tržišta, našoj bitnosti i potrošnji enegije. Sitne smo mi ribe još uvek pljuskavice.
Paštetari uglavnom.

Ono što mene zanima jeste kriza u zalivu koja će se sigurno zaoštriti do jeseni. Očekujem i vojne udare ograničenog ili srednjeg opsega jer ovi ludaci u Iranu, ove mule ipak nisu mladjahni Kim. Ne verujem da će pregovarati a Amerika mora da ih zaustavi. Tako da je sukob neizbežan, mala je šansa da će se završiti miroljubivo.

I danima bijem glavu kako će se odraziti poskupljenje barela na ovu našu zanimaciju Bumo videli:smoke:
 
Danas stigne vest da Tether izdaje 100 miliona novih tokena.
S obzirom da su Youtuberi pricali jos juce o njoj , ta vest je ili od juce ili cak prekjuce, ali svakako je posle nje paradoksalno BTC pao umesto da skoci.
 
I danima bijem glavu kako će se odraziti poskupljenje barela na ovu našu zanimaciju Bumo videli:smoke:

Jeste, vidim da se poslednje 2 nedelje poklapaju grafici Crude Oil-a i BTC-a. Crude je krenuo prvi na gore, a krenuo je zbog situacije u zalivu. Slučajnost ili ne?
https://oilprice.com/oil-price-charts
Danas vest da Teheran preti uništenjem Izraela za pola sata ako ih napadnu Ameri.
https://twitter.com/RT_com/status/1146080337362997248
Tenzije danas rastu, BTC skače.
Ko će ga znati... znam samo da ne bih voleo, niti priželjkujem bilo kakav rat. Možda je to samo politička igra kako bi pumpali cenu Crude-a. A tu su tek milijarde i milijarde u igri.
Saudijska Arabija proizvede nafte u vrednosti od ~400.000.000 $ dnevno (7.3M barela)!
Danas cena BTC-a za 12 sati, skoro 1.000$ na gore.
 
S obzirom da su Youtuberi pricali jos juce o njoj , ta vest je ili od juce ili cak prekjuce, ali svakako je posle nje paradoksalno BTC pao umesto da skoci.

Izgleda da trejderi generalno ne prate Youtube. Ali su zato danas sigurno pratili kako je taj Tether krenuo da se menja za BTC i pravi short squeeze, gurajući cenu rapidno naviše.

Istorijski gledano, Tether obično ne budži cenu odmah, već tek posle par dana ili nedelja. Ali sada svi prate situaciju sa zanimanjem, sve daleko odjekuje.
 
Poslednja izmena:
Upravo izašao na ~11.350$. preko 50% u plusu i to je ono što je najbitnije.
Osnovni razlog mog naglog izlaska je što mi je ovih dana previše vremena oduzimalo praćenje cene za ovo sitno što sam imao. Vreme je resurs, a taj resurs mogu bolje da iskoristim.
 
Lepo da ih potrošiš :smoke:

Teško je sad biti precizan 100%, ali je jasno da se zida temelj za dalji skok. Postoji mogućnost ako otaljava par dana da malo ode dole, ali super da se dokupi malo. Medjutim ovaj cik cak mi deluje obećavajuće u smislu da se nastavlja uptrend.

@Texacha
Ne verujem da će biti opšti rat, što je i nemoguće, nema Iran vojnotehnološke mogućnosti za to. Niti Amerika namerava da dugorotrajno ratuje u ovom momentu. Ali za neko sitno bombardovanje pitanje je dana. Ovi mogu eventualno da opandrče neku balistiku na Izrael ali sve će to Patriot da poskida. Onda slede udari na postrojenja. Sve u svemu jedan osrednji bombing.

Nafta će sigurno poskupeti (na ogromnu radost Rusa..pa saberite dva i dva..)

E sad kako će reagovati kripto tržište, ako uzmemo da će BTC tad biti u zamahu..najverovatnije.

Uhmm češ češ..
 
Poslednja izmena:
šta je c wave? možeš pojasniti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da ocekuje ovako nesto

1.JPG

predpostavka je da smo ABC korekciji (jos od bulla iz 2017) i da smo sad u B wave-u , ja iskreno sumnjam, al ko zna videcemo :) ako se ispostavi da je tacno, ceka nas dug i uzasan period.
 
Poslednja izmena:
Ok svakako se moze tumaciti ali tom
Logikom idemo korak 3 na blizu ath, korekcija i sledece godine napad na ath proboj i novi bull ciklus
 
Imao bih pitanje za sve koji misle ili makar iz nekog razloga pokusavaju da predstave Bitcoin kao scam i jedan veliki ponzi: Na kojoj ceni Bitcoina i u kojoj godini njegovog postojanja cete sami sebi priznati da to nije?
(okolini ne morate, ako je to udar na licni ego)
Ozbiljno pitam. Na kojoj ceni? U kojoj fazi? Bilo kakva smernica. Samo nemojte reci "nikad" , jer ako razmislite to je mnogo zatucano. Sigurno postoji neki momenat, neki dogadjaj, neka cena, u kojoj biste pomislili "pogresno sam procenio, ovo ipak funkcionise".
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Imao bih pitanje za sve koji misle ili makar iz nekog razloga pokusavaju da predstave Bitcoin kao scam i jedan veliki ponzi: Na kojoj ceni Bitcoina i u kojoj godini njegovog postojanja cete sami sebi priznati da to nije?
(okolini ne morate, ako je to udar na licni ego)
Ozbiljno pitam. Na kojoj ceni? U kojoj fazi? Bilo kakva smernica. Samo nemojte reci "nikad" , jer ako razmislite to je mnogo zatucano. Sigurno postoji neki momenat, neki dogadjaj, neka cena, u kojoj biste pomislili "pogresno sam procenio, ovo ipak funkcionise".

Ja sam jedan od tih ali sam to vec odavno uradio, jedino se ne secam kad je to bilo. Samo se secam da sam u razmisljanju doso do zakljucka da je fiat veci scam od crypto valuta.
 
Kako vidim LTC je tehnologiju sa karticom preuzeo od Terni-a ili sklopio neki dogovor sa njima,koja je originalno na Stellar blokcejnu. Ideja ljudi iz Terni-a je da budu prvi koji će masovnije uvesti kripto u upotrebi za plaćanje svakodnevnih stvari. Ja sam sa tim projektom od samog početka,imali su jedan od najzanimljivijih airdrop-ova u istoriji kripta. Ja kad ulažem u nešto prvobitno gledam ljude,a jedan od njihovih na čelu je bio potpredsednik korporacije vrednosti od 40 milijardi dolara. Oni su na samom početku i ako bi to sa karticom uspelo,umnogstručila bi im se vrednost,slično kao sa Amazonom npr. Šta misliš Saj,koliko ima šanse da nešto tako proradi uopšte i kada je LTC u pitanju,da li je po tebi realna upotreba kartica kojima bi se roba ozbiljnije plaćala u kripto valuti?
 
Zavisi koja je kartica u pitanju ali kapiram da je nesto sto postoji svuda. To je ozbiljan pomak ka mass adoption-u. Znam da LTC ekipa vec neko vreme samo o tome prica ali nisam znao koliko su daleko odmakli. Kapiram da ce oktobar biti boom. Tada se odrzava onaj Litecoin summit koji sam najavio pre mesec dana ako je neko ispratio. Cini mi se da ce sve najave sacuvati za taj trenutak sto i nije lose toliko.
 
Ne razumem zašto bi market cap bio bitan pojam.

To je bezvezna računica X novčića puta Y trenutna vrednost jednog novčica. Koja znači tačno ništa jer kada se proda prvi novčić market cap se odmah menja u zavisnosti od cene sledećeg novčića. Ako vrednost ode na 10x puta i market cap ide na 10x ako vrednost ode 0.1x i market cap ode 0.1x. Nije sigurno svaki novčić koji postoji u toj računici plaćen po ATH vrednosti pa da se zanosimo nekim ogromnim fiatom. I na kraju, to je brojka u fijatu, a ako se već pljuje po fiatu u korist kriptovaluta zašto se onda oduševljavate vrednošću kripta u fiatu?

Da piše market cap u broju lešnika za ukupno novčića imalo bi više smisla nego u dolaru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno