Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tesko mogu da pazim, posto su indikatori pokazivali trend rasta u tom momentu. Cak se dostra dugo drzao na +0.2%, ali je meni target na 0.3%. Ali indikatorima ne mogu da znam koja ce na biti i koji je maksimum. Mogu ja svakako da izdrzim i pad ispod 10k, samo sto kao sto si rekao to ce trajati 15-20 dana i do tada mi je zarobljeno sve.
 
Bez obzira što svi sada očekuju korekciju jako teško će kripto ići kontra, tj u rast (da bi uradio neočekivano).

Broj inficiranih se povećava u celom svetu a tek ulazimo u rizičan period.

Retko koji investitor / fond će u takvoj situaciji ići u osvajanje tržišta, ili da se usudi da manipuliše tržištem rastom.

Mislim da najbolje što možemo da očekujemo u ovom trenutku da se dip kupuje vrlo aktivno i da se nastavi akumulacija i na višim nivoima.
 
Poslednja izmena:
Jeste, situacija je varljiva ali meni akumulacija govori da nece mnogo dole. Skok neki drastican ne ocekujte, nema snage da predje 1130 i to je to. 10K ce se testirati vise puta. Hvatace se ljudi u longu vise puta ali isto tako ocekujem i da se cena oporavlja. Zato sam jos pre 15 dana rekao da ce biti par meseci variranja izmedju 10 i 12K. Ne mora da znaci ni da ce doci do 12k ali realno mi je 1130 opet. To je samo 800$ daleko.
Realno ova situacija s koronom se koristi maksimalno za akumulaciju, plus neizvesnost pred americke izbore... Na prolece kad korona popusti i kad se malo vakcinacija omasovi promenice se situacija skoro sigurno. Mora da se gleda sira slika i duzi vremenski period. Neko ovde samo trguje na dnevnom nivou i ne vidi sta se desava. Skok (neki ozbiljan) nije realan u ovom trenutku ako pametni se spremaju na vreme, tu se milijarde i milijarde vrte.

Tapatalk from Poco loco
 
Okaci lenjir na zid :d
Mogu i ja da povucem liniju na tom grafikonu koja kaze suprotno i opet nece imati veze sa zivotom ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Kako smo takli ~62 na BTC.D - tako je krenulo da krvari
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-09-24-00-23-19-930_com.tradingview.tradingviewapp.jpg
    Screenshot_2020-09-24-00-23-19-930_com.tradingview.tradingviewapp.jpg
    343.8 KB · Pregleda: 211
Altovi uvek padaju brže od BTC kad bear udari. Moj dugoročni hodl štek je pun efikasnih altova, planiram da se ovajdim od njega tek godinama od sad, ali su cene letos bile tako visoke da sam razmišljao da ga razbucam. Gledajući iz ove perspektive, to je i bio pravi potez, ali sad je gotovo.
 
marketCap tethera je preko 15 milijardi sve je moguce i da vidimo novi ATH a moguce i da ga svuku sto nize kako bi se napunili, vrijeme ce pokazati koju ce taktiku izabrati.

Ono st je sigurno ovaj Tether nije naprintan bezveze i stalno se printa desice se nesto golemo, a vidicemo sta se sprema.
 
I ja ga pratim. Do pre 3 nedelje je bio na oko 13 i kusur milijardi, sada je nesto preko 15 milijardi. Mnogo nastancovano za tako kratak period.
 
Ni približno. Manje od milijarde.
Ozbiljnu pretnju predstavljaju po kripto.
 
Poslednja izmena:
Nebitno je, komentarišem samo trenutno stanje, kad budemo došli dotle izgradiće se pozicija u skladu s prilikama.
 
trenutno smo u nekom mirnijem periodu, mozda udjemo u neki low volume period, ali sve to opet zavisi od neki drugi stvari mi samo mozemo nagadjati....
 
Prodao bih 600 USD u bilo kojim koinima sa Poloniex-a po kursu bez provizije.
 
Ja i dalje ocekujem isto variranje. Akumulirace se na donjim granicama, dizace se opet do gornjih granica pa ce plasiti opet ljude novim padom i nastaviti tu da akumuliraju. Jos par meseci ima, iskoristice svaku priliku da kipuju.
To je moj scenario.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja imam long na 10730 i target na 11200. Onda planiram short na 1100 sa targetom na 10000.
E sad verovatno se neko tamo negde smeje.mojim planovima[emoji1]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Probili smo resistance, uskaci na vozic[emoji846]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
To je to, idemo u crash. Jedna poslednja mala šansica je da ove nedelje 200 DMA pruži support SPX, ali vrlo teško, panika je već uhvatila trejdere. Ponovo je okidač bio isti kao zimus, porast broja zaraženih.

Kanda smo ipak dobili taj support. Trejderi se klade da će u kongresu biti prihvaćen novi stimulus paket od 2,4 biliona dolara koji obuhvata i novi airdrop dolara Amerikancima. Velike banke dale procenu prošle nedelje da rasta berzi neće biti bez novog stimulusa i vlasti se odmah bacaju na stvar.

Ja se i dalje kladim na slom BTC zato što potpuno prati SPX indeks, stavi ih jedan pored drugog, svaki zeleni dan na jednom je zelen i na drugom. Bacanjem novca u vatru je neće ugasiti, samo će malo odložiti neizbežno, po cenu goreg problema kasnije.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    19.5 KB · Pregleda: 153
Toliko o skoku i vozicu ;)
Ljudi, morate jedno da shvatite, pre izbora u americi a mozda i do kraja godine nekog iole ozbiljnog skoka nece biti. Ako krene malo da skace znaci da neko kupuje na veliko. Grayscale investments su kupili preko 17.000 BTC-a u poslednjih 7 dana, otud mirna cena i lagani konstantni rast. Cim im cena predje neku granicu dokle se osecaju komotno da kupuju oni stanu i botovi odmah guraju dole do blizu granice supporta. Do kraja oktobra imace 500.000 btc-a u steku (slovima: pola miliona).
Sve sto mozete za sada je da trgujete na sitno ili jednostavno da ne dirate nista i strpljivo sacekate jos jedan "jaci" pad. Ne znam koliko ce ispod 10K, nisam neki pesimista obzirom kako se kupuje. Svaki pokusaj pada bice docekan oberucke od strane investicionih fondova koji ce kupovati bukvalno sve kao i do sada.

Short term - Znaci trgovina izmedju 10.600 i 10.900 je da kazemo sigurica za sada ali to je sto se mene tice premali procenat za zaradu. Ne zalecite se nigde, nista se nece konkreno desiti ni na dole ni na gore.
Long term - ne dirati nista, sedeti u longu i cekati sledecu godinu.

Altovi su se primirili potpuno, nista ne mrda. Kad bude krenuo skok opalice zestoko. Otom potom.

Tapatalk from Poco loco
 
Dakle mislis da je sada bolje imati novcice nego pare na menjacnici (Cex u moom slucaju) i cekati naredni pad za kupovinu ?
 
To je malo kontradiktorno sto si pitao ali hajde ovako...
Jedan malo veci pad i testiranje supporta mora da se desi. Za sada smo u poprilicno mirnom periodu jer se akumuliraju ogromne kolicine novcica. Uvek pre nego sto krene da skace proba se bar jos jedan udar, jedno plasenje ljudi i aktiviranje botova. Tu se pokupuje sve i krece voz. Ima vremena do tada.
Pitanje je samo kada probati da obore cenu i s koje trenutne cene. Obzirom kako se kupuje i kakav je support bio do sada mozemo da kazemo da je 10K dno ali ne mora da znaci da ce izdrzati, zato sam spominjao i onih 8800 svojevremeno. Gornja tacka ne moze biti preko 12K jer se to vec pokazalo kao nerealno. Zato sam jos pre mesec dana rekao da do Nove godine mozemo da ocekujemo konstantno variranje izmedju 10 i 12k. Support se pomerio na 10300 i 10500, gore vec preko 11300 teze ce da ide. 11K je i dalje psiholoska granica tako da sam rekao da izmedju 10600 i 10900 moze da se trguje.

Ko ima novcice a ne zna bas sta radi bolje da ne dira nista. Oni s parama ce 99% sanse imati priliku za ulaz.
E sad, ako BTC ode 50K+ ne verujem da ce ikome biti bitno da li su usli na 10000 ili 10600, plakace samo onaj ko je zakasnio da udje ;)
Janlicno sedim u novcicima odavno i smrdim. To se pokazalo kao najsigurnija varijanta.

Tapatalk from Poco loco
 
Toliko o skoku i vozicu ;)
Ljudi, morate jedno da shvatite, pre izbora u americi a mozda i do kraja godine nekog iole ozbiljnog skoka nece biti. Ako krene malo da skace znaci da neko kupuje na veliko. Grayscale investments su kupili preko 17.000 BTC-a u poslednjih 7 dana, otud mirna cena i lagani konstantni rast. Cim im cena predje neku granicu dokle se osecaju komotno da kupuju oni stanu i botovi odmah guraju dole do blizu granice supporta. Do kraja oktobra imace 500.000 btc-a u steku (slovima: pola miliona).
Sve sto mozete za sada je da trgujete na sitno ili jednostavno da ne dirate nista i strpljivo sacekate jos jedan "jaci" pad. Ne znam koliko ce ispod 10K, nisam neki pesimista obzirom kako se kupuje. Svaki pokusaj pada bice docekan oberucke od strane investicionih fondova koji ce kupovati bukvalno sve kao i do sada.

Short term - Znaci trgovina izmedju 10.600 i 10.900 je da kazemo sigurica za sada ali to je sto se mene tice premali procenat za zaradu. Ne zalecite se nigde, nista se nece konkreno desiti ni na dole ni na gore.
Long term - ne dirati nista, sedeti u longu i cekati sledecu godinu.

Altovi su se primirili potpuno, nista ne mrda. Kad bude krenuo skok opalice zestoko. Otom potom.

Tapatalk from Poco loco

Ja kad kazem vozic, mislim na 11.100, sto je realno i po tvojoj prici :)
 
Da, do te cifre da.
Ali kako vidim slabo se kupuje na 11K, tako da cena jako brzo padne. Rano je jos za to. Sve ispod toga ide vise nego solidno, stvarno kupuju. Volume je poprilicno jak.

Tapatalk from Poco loco
 
Mozda zatvorim long na 11k sa malim minusom, samo da dodjem do njega.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Dump je izgleda zbog panike oko Bitmex-a,

Ne zna se da li će moći povlačenje sa platforme zbog načina povlačenja sredstava jer nemaju hot wallet, ali je baš panika.

Ako bude moglo da se povlači možda se pogura cena na gore jer će da se kupuje kripto radi bežanije.

Ali će biti panike najmanje do sutra.
 
Samo ce se iskoristiti za P/D

kao i svaki put.... vidjeno vise puta nesto kao Kina Ban i onda se sve zaboravilo....uvijek se nesto nadje da se gura cijena gore dole.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno