Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
No trading zona ?

A šta je ovo što šuška u mom novčaniku:-devil-:
Ovo je zicer zona bato :smoke:
 
verovatno neki kraci bull da se jos malo navuku "strucnjaci" pa onda polako do nekog dna itd ... novi krug
 
Vala sve pokazuje da ce da tresne ako odloze/odbiju ovaj sledeci etf. Nema vise entuzijazma kod novajlija sa strane.
Bacena godina.
 
Ovde tacno moze da se vidi po tome ko pise kakav je trend bez gledanja u grafikone. Od kada pratim temu jedni te isti isto pisu. A tu su i magovi trgovine. Na tarabi svasta pise. Mogu i ja da napisem kako sam u plusu kako kidam. Zato je tema i zamrla. Ako je od svih poruka od januara na ovamo bilo 1% korisnih, sve neka prepucavanja.
 
Pa hajde onda svi da cutimo i pratimo temu kao i ti i onda ce biti ok ? [emoji1]
Ako nemas pamtnije sta da kazes, onda ne znam sto se i javljas uopste kad time ne doprinosis nikome [emoji1]
Najlakse je sedeti i ubaciti se komentarom jednom u 100 godina, pljunuti nekog i nestati ponovo, i sta si time dobio? [emoji1]
Kao da ljudi ovde nisu svesni ko sta pise i sta ima smisla, a sta ne [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisi me razumeo. Govorim o ovim prepucavanjima sa ovim sto od kada dolazim prica o 3 cifre. Ili o nekima koji se hvale kojekakvim uspesima a na pitanje sta i kako ostaju bez odgovora. Ne pisem jer nemam dovoljno iskustva, jesam ranije nesto. Ne pamtim sem par ljudi sto pise da sam nesto pametno procitao i naucio. Ne prozivam nikoga, jednostavno je tema zamrla. Ovo sa edukacijom je odlicna tema, planiram da napisem svoja iskustva i greske u trgovini, samo da budem zadovoljan sastavljenim, nisam nesto vican pisaniju.

Poz svima nije mi namera da bilo koga vredjam.
 
Nivo otvorenih shortova je ponovo odskocio danas na novi rekord za ovu godinu. Sad smo presli broj iz aprila kad je bila najveca likvidacija u istoriji ( tada je bilo oko 36000, a trenutno smo na skoro 40000 )... U aprila smo tad odskocili oko 1000$ za sat vremena, pa cemo videti kako ce se sad situacija odvijati u narednih par dana.
Screenshot (3).png
 
Nisi me razumeo. Govorim o ovim prepucavanjima sa ovim sto od kada dolazim prica o 3 cifre. Ili o nekima koji se hvale kojekakvim uspesima a na pitanje sta i kako ostaju bez odgovora. Ne pisem jer nemam dovoljno iskustva, jesam ranije nesto. Ne pamtim sem par ljudi sto pise da sam nesto pametno procitao i naucio. Ne prozivam nikoga, jednostavno je tema zamrla. Ovo sa edukacijom je odlicna tema, planiram da napisem svoja iskustva i greske u trgovini, samo da budem zadovoljan sastavljenim, nisam nesto vican pisaniju.

Poz svima nije mi namera da bilo koga vredjam.

Možeš to podeliti i ovde, pošto se na greškama ( bolje tuđim :D ) najviše uči. forum1nick i Borko011 niko ni ne uzima u obzir :d ja se lično samo nasmejem njihovim komentarima svaki put.

Poenta foruma upravo i jeste to sto si napisao, zato je lepo podeliti svoje iskustvo i sa drugima i čuti korisne komentare ili sugestije, a ne sedeti i ćutati sa strane, zar ne?
 
Zato smo tu. Mislim da je to bolje pisati u temi namenjenoj radi preglednosti. Svako da napise svoje iskustvo i greske i svi cemo puno nauciti. Pisao sam ja pre. Tj pokusavao da pogadjam.
 
Poslednja izmena:
Možda i neće na trocifreno...
B92: "Imao sam pravo - bitkoin ide ka 0" http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=08&dd=21&nav_id=1433606

samo se ti nadaj, kao i taj sto je napisao taj clanak :d cak i moja baba je prestala da gleda i cita b92 i shvatila u 81 godini da pisu gluposti jer moraju od necega da zive :) ali bolje ikad nego nikad :D

Ti isti sto pisu te clanke su ucili ljude kako se kupuje bitcoin na 19k i ripple na 3$.

Mediji -> Crypto = ne nikako, što pre to shvatiš, biće ti lakše, a i nama ovde :d
 
Poslednja izmena:
Jedna je stvar autorski tekst B92, a druga je stvar kada isti samo prenesu vijest. Najbolje je da su ovdje na forumu stručnjaci veći od izvršnog direktora PayPal-a ;)
 
"buy on the rumor sell on the news"

Samo prave talase da bi imali na čemu da se voze... Sram ga bilo koliki novac ima al mora i ovde nos da gura.
 
I druga zvucna imena su pisala gluposti za BTC. Hint JPMorgan

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Jedna je stvar autorski tekst B92, a druga je stvar kada isti samo prenesu vijest. Najbolje je da su ovdje na forumu stručnjaci veći od izvršnog direktora PayPal-a ;)

Naravno da ce da pljuje po Bitcoin-u kad mu je posao u problemu zbog istog. Kad zaživi online plaćanje btc-om ili nekim drugim kriptom, ko ce onda koristiti pp? razmisli malo
Svakako je trenutno fee bilo kog kripta dosta jeftiniji od fee-a na pp, tako da im promet opada uveliko

edit: On je stručnjak, to ne sporim, i u svoje vreme je doneo revoluciju u online plaćanju i transfteru novca, ali je kripto glavni potencijalni konkurent u buducnosti, i iz tog razloga iznosi javno takve stvari. Treba da ga bude sramota realno, da se bruka na ovaj nacin.
 
Poslednja izmena:
Hajde ljudi da budemo ozbiljni.
Od toga da Crypto zamjeni dolarsko plaćanje smo daleko jednako kao i od perioda kada su Feničani izmislili novac.
Kakvo plaćanje valutama koje na dnevnom nivou mijenjaju vrijednost 20%.
Plaćanje nečim što u januaru vrijedi 20, a u junu 5...
Pa vlasnicima BTC kredita bi se smijali i ovi što će im unuci vraćati švajcarce.
 
konacno tema dobija svoj smisao :D

Pogledaj cenu npr zlata, ili nafte, ( mada je glupo porediti njih sa kriptom jer je manje trziste milion puta ) ili bilo kog resursa sa kojim se trguje na berzi. Svi kad tad dodju u bubble fazu i posle toga vrednost opadne dramaticno, kao i interesovanje. Kripto ima bar 10x brzi tempo, ali je daleko manji market i mnogooooo manji a samim tim laksi i za manipulaciju, plus sto nije regulisan nikako.
 
Poslednja izmena:
Možeš to podeliti i ovde, pošto se na greškama ( bolje tuđim :D ) najviše uči. forum1nick i Borko011 niko ni ne uzima u obzir :d ja se lično samo nasmejem njihovim komentarima svaki put.

Poenta foruma upravo i jeste to sto si napisao, zato je lepo podeliti svoje iskustvo i sa drugima i čuti korisne komentare ili sugestije, a ne sedeti i ćutati sa strane, zar ne?

Tebe najviše uzimaju u obzir kad ništa ne komentarišeš, najbolji si kad samo čitaš.

Kome se ne trguje u ovom momentu, nek se skine sa grbače onima koji su rasploženi da uzmu neku kintu. Upravo je ljubomora odraz nezrelosti.
Dakle, da, može da se radi i zaradi, naravno ako se radi s malo većim parama na menjačnici, oscilacije su stabilne, lako predvidljive. Nije reč o bogastvu, ali lepo kaplje. Ne slušajte dežurne mudrosere.

Edit. Mnogi su pukli lovu, (i ja sam inicijalno) srušeni su im snovi o nekim milionima, razočarani, mnogi i uplašeni. Neki kojih nema da pišu, čujem izvršili i sepuku :D al *mjau**mjau**mjau*a disonantnost u mračenju ne treba da izaziva ljubomoru.
 
Poslednja izmena:
Tebe najviše uzimaju u obzir kad ništa ne komentarišeš, najbolji si kad samo čitaš.

Kome se ne trguje u ovom momentu, nek se skine sa grbače onima koji su rasploženi da uzmu neku kintu. Upravo je ljubomora odraz nezrelosti.
Dakle, da, može da se radi i zaradi, naravno ako se radi s malo većim parama na menjačnici, oscilacije su stabilne, lako predvidljive. Nije reč o bogastvu, ali lepo kaplje. Ne slušajte dežurne mudrosere.

Edit. Mnogi su pukli lovu, (i ja sam inicijalno) srušeni su im snovi o nekim milionima, razočarani, mnogi i uplašeni. Neki kojih nema da pišu, čujem izvršili i sepuku :D al *mjau**mjau**mjau*a disonantnost u mračenju ne treba da izaziva ljubomoru.

hvala ti kralju sto si nam otvorio oci svima :D i da, ubi me ljubomora ka tebi sto se ubi od obrtanja love, prosto ne znam sta ću od muke :d
 
Hajde ljudi da budemo ozbiljni.
Od toga da Crypto zamjeni dolarsko plaćanje smo daleko jednako kao i od perioda kada su Feničani izmislili novac.
Kakvo plaćanje valutama koje na dnevnom nivou mijenjaju vrijednost 20%.
Plaćanje nečim što u januaru vrijedi 20, a u junu 5...
Pa vlasnicima BTC kredita bi se smijali i ovi što će im unuci vraćati švajcarce.
Pa pitaj Turke kako im je stabilna valuta sada u odnosu na kripto...
Za plaćanje kripto prvo može da postane aktuelan u državama gde se monetarni sistem raspada, tipa Venecuela, Zimbabve, Južna Afrika, a kada postigne dovoljnu likvidnost i bude stabilniji nego sada, onda može polako da se infiltrira i na druga mesta.
 
I sve će to da prođe pored MMF-a, 100 banaka koje drži milijarde ljudi u modernom ropstvu, 100 glavonja država koje već pomenuti drže u džepu? kek

Dok nisi pretnja i možeš da nešto radiš, ako postaneš slučajno pretnja zgaze te ko mrava. Bankama ako se ćefne sutra mogu da unište sve menjačnice kripta na planeti. Samo kažu: "Ne uslužujemo bilo šta što ima veze sa kriptom."

I krajnje je smešno očekivati da će kripto da zameni novac, banke i slično a da nema tih banaka niko od vas dinara ne bi video od kripta.
 
Poslednja izmena:
I sve će to da prođe pored MMF-a, 100 banaka koje drži milijarde ljudi u modernom ropstvu, 100 glavonja država koje već pomenuti drže u džepu? kek

Dok nisi pretnja i možeš da nešto radiš, ako postaneš slučajno pretnja zgaze te ko mrava. Bankama ako se ćefne sutra mogu da unište sve menjačnice kripta na planeti. Samo kažu: "Ne uslužujemo bilo šta što ima veze sa kriptom."

I krajnje je smešno očekivati da će kripto da zameni novac, banke i slično a da nema tih banaka niko od vas dinara ne bi video od kripta.
Naravno da nije smesno ocekivati tako nesto. Smesno je ocekivati tako nesto sada. Banke su odavno u kriptu, niko nije gadljiv na novac. Ima vremena za kripto.
Gledali smo pre vise godina kako se silni profesori ekonomije sa silnih prestiznih univerziteta prosipaju idejom da ce btc propasti. Svima je jasno da nece i jedini koji to pricaju u danasnje vreme su oni koji imaju nesto od toga. Takve vesti se namerno plasiraju.
Kripto trziste mora da se sredi, mnogo godina mora da prodje da bi novac bio zamenjen jer mora i narod da se obrazuje. Mora mnogo da se uradi na polju sigurnosti sredstava i pojedinca i menjacnica. Dok se sve kockine ne sloze ne mozemo pricati o zameni novca jer se fo nece skoro desiti.
Novac je ustvari u nekom smislu vec zamenjen karticama ako cemo iskreno. Dali ce neko koristiti karticu ili cip sa kriptom, nije puno bitno. Banke naravno ulazu u svoju buducnost. JP je odavno u prici i pored onih smesnih izjava koje daju.
Sve je ok, cekamo samo novi krug da krene, do tada trazimo dno.

Tapatalk
 
Danas je novih 100 miliona tether-a naštancovano i poslato na bitfinex, dokle više, ccccc
https://omniexplorer.info/tx/14eea2b988181c6b881edbef229a801169b27da03f0cfd4a97ab88170719a474

Neko se priprema za nesto veliko, ljudi oprezno ko trejduje u naredna dva dana. Svi cekaju odluku ETF-a.

Jedan od potencijalnih scenarija je sledeci:

Odbijanje Etf-a, i masovna prodaja ( kao i pre 3 nedelje ) i obaranje cene i trazenje novog low-a, gde ce da ulete kitovi i otvore masovni long, pokupuju sve i uzmu ponovo brdo para.

edit:

Scenario dva:

Prihvatanje ETF-a i start novog mini bull-a ( manje verovatno, ali nije iskljuceno )
 
Poslednja izmena:
Iz prve ruke imam info da nekoliko restorana oko jezera Iseo i u Bergamo (Italy) primaju krypto najlegalnije. Ovo ce se siriti sve vise i vise i upotreba krypto valuta ce naci svoje mesto u potrosackom drustvu bez obzira na sve. Nemojte se zamajavati, ovo je buducnost, jedino je pitanje koliko ce tranzicija trajati i ko ce na njoj zaraditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno