Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uhvatio sam ovaj chart 11. februara, ovaj volume je broj transakcija? 700.000 transakcija? Nisam video do sad ovakav volume.
 

Prilozi

  • Bitcoin_11feb2020.JPG
    Bitcoin_11feb2020.JPG
    61.4 KB · Pregleda: 257
Jel sad trenutak za kupovinu? Mislim konktetno Ltc. Planiram da cuvam nekolko meseci?

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka

Uvek je vreme za kupovinu.

Ako si resio da ulozis recimo 1000e. Kupi sada za 30% (300e) i prati cenu narednih par meseci... ako cena padne dokupi sa ostatkom ili delom ostatka, stepenasto kupuj, sto vise pada veci procenat ulazi... time ces oboriti prosecnu cenu po kojoj si kupio...

U slucaju da nastavi da raste, kupuj polako opet stepenasto, sto vise raste manje kupuj... pa sve do 70%... uvek ostavi nesto novca da imas da kasnije ulozis u slucaju da opet padne... prodajes vecinu (ne sve) onda kad si zadovoljan sa cenom
 
Uvek je vreme za kupovinu.

Ako si resio da ulozis recimo 1000e. Kupi sada za 30% (300e) i prati cenu narednih par meseci... ako cena padne dokupi sa ostatkom ili delom ostatka, stepenasto kupuj, sto vise pada veci procenat ulazi... time ces oboriti prosecnu cenu po kojoj si kupio...

U slucaju da nastavi da raste, kupuj polako opet stepenasto, sto vise raste manje kupuj... pa sve do 70%... uvek ostavi nesto novca da imas da kasnije ulozis u slucaju da opet padne... prodajes vecinu (ne sve) onda kad si zadovoljan sa cenom
Hvala drug [emoji106]. Vrlo lepo i detaljno objasnjeno.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ovo je ujedno i jedan od jaaaako jako retkih konstruktivnih komentara za ovih 2k+ strana :d
 
Veliki pad na berzama danas usled straha od koronavirusa. Kao i svaki put kad se tako nešto dogodi, zlato skače, dok kripto pada.
 
Šta se tačno promenilo u odnosu na poslednja 2 meseca koliko traje cela ujdurma sa njim?
 
Šta se tačno promenilo u odnosu na poslednja 2 meseca koliko traje cela ujdurma sa njim?

Ništa se mnogo nije promenilo, već je virus samo optužen za ovu korekciju overbought marketa. Ono što sam hteo da istaknem je da ponovo kada berze padaju, zlato skače, a kripto pada, svaki put se isto ponavlja.
 
A tu je čudno tačno šta? Kriza na berzi, zlato je sigurno utočište i cena skače, bitcoin koji je još špekulativniji i nestabilniji od berze naravno ide dole. Ne kapiram zašto očekuješ da bitkoin takav kakav jeste nekim čudom postane sigurno utočište u kriznim situacijama umesto zlata.
Ako sve ode do djavola kao što ti očekuješ vratićemo se na robnu razmenu a ne na plaćanje kripto valutama.
 
Ako sve ode do djavola kao što ti očekuješ vratićemo se na robnu razmenu a ne na plaćanje kripto valutama.

I cemu ce zlato tada sluziti :) ?
Nikad nisam razumeo te zlatne rezerve neke zemlje.
Malo veca apokalipsa da se desi, mozes dupe sa njim da obrises, tacnije cak ni za to se tada ne bude moglo iskoristiti :)
 
I cemu ce zlato tada sluziti :) ?
Nikad nisam razumeo te zlatne rezerve neke zemlje.
Malo veca apokalipsa da se desi, mozes dupe sa njim da obrises, tacnije cak ni za to se tada ne bude moglo iskoristiti :)

U slučaju takve apokalipse, mislim da nećeš ni imati šta da obrišeš :d
 
I cemu ce zlato tada sluziti :) ?
Nikad nisam razumeo te zlatne rezerve neke zemlje.
Malo veca apokalipsa da se desi, mozes dupe sa njim da obrises, tacnije cak ni za to se tada ne bude moglo iskoristiti :)

U tom slučaju, zašto uopšte živeti, čemu to? Učiš, radiš ko konj da bi zaradio neku oenzijicu ali na kraju svakako umreš. Nema poente.
 
Ala si prijatelju omasio poentu, strasno :)

Moja poenta je da je realno da se ratovi vode radi vode, hrane...
A zlato i ostale drangulije, meni je to i sada bezvredno, a kamoli u tako nekim apokalipticnim uslovima.
 
Koji fatalizam. LM, covid-19 se oteo kontroli, nije realistično ni bilo šanse da ga bilo ko zaustavi, dosta je virulentiji od starije braće, ali srećom i dosta manje smrtonosan. Izgubićemo negde oko 0,5% svetske populacije, pretežno starih, nije strašno kako je moglo da bude. Sad, to je sve relativno, ako ja umrem, meni je gubitak 100%. :d

Nema šanse da ovako velika igla može da ne probuši balon, džabe se Donald Duck trudio da ga održi dok ne prođu izbori u Americi. Ako ste se kao ja natovarili kriptom očekujući skok zbog BTC polovljenja, ima da se češemo gde nas ne svrbi. BTC se još drži, ali altovi su već počeli da krckaju, oni koji su najviše skočili kreću u debelu korekciju.
 
padnu valute 5% odma korona apokalipsa, padnu 30%, korekcija i manipulacija....
 
padnu valute 5% odma korona apokalipsa, padnu 30%, korekcija i manipulacija....

A najbolji su oni sto su uvrteli sebi u glavu da su analiticari pa onda kada se desi neki pad oni otvore novine, rubrika "svetska politika", uzmu prvu vest i sa njom dodju na forum da sole pamet kako se to desilo zbog toga sto su amerikanci uradili ovo, iranci uradili ono, korona virus se siri... sta god. A da ih pitas bilo sta drugo - blage veze nemaju.

A takvih je na ovom forumu poprilicno. Ako nista drugo bar prave dobru atmosferu :)
 
Korona virus će svakako imati veliki uticaj na globalnu ekonomiju. To je sada već neizbežno.
Globalna pandemija počinje polako. Već su potvrdili slučajeve u Hrvatskoj i Austriji, ne verujem da ćemo mi da kasnimo mnogo za njima.
Sad je samo pitanje da li će kripto da prati deonice na berzi ili cenu zlata u toj situaciji.
 
XTZ je malocas na bitfinex izasao na 3.5 usd$ . tako da sam ja neku kolicinu prodao . short na margin . Inace pre nekoliko dana je na bitfinex povecana poluga na 3,3 https://cryptoslate.com/bitfinex-increases-leverage-for-tezos-how-will-it-affect-xtz/


Sve u svemu mislim da se radi o vestackom dizanju cene i manipulaciji i da ce brzo cena da ode na oko 2 dolara mozda i nize

Opet to je samo moje misljenje :) nemojte da uzimate zdravo za gotovo pa izgubite novac

Evo Cene XTZ na oko 2,5 usa$ . Dakle profit od oko 1 $ ko ga je prodao na 3.5 . Bilo ga je moguce prodavati i na vecoj ceni . :)
 
Korona virus će svakako imati veliki uticaj na globalnu ekonomiju. To je sada već neizbežno.
Globalna pandemija počinje polako. Već su potvrdili slučajeve u Hrvatskoj i Austriji, ne verujem da ćemo mi da kasnimo mnogo za njima.
Sad je samo pitanje da li će kripto da prati deonice na berzi ili cenu zlata u toj situaciji.

Dobili smo i definitivni odgovor. Otkad je ovo počelo, berzanski indeksi su pali 5-8%, vodeće kriptovalute 9-27%, dok je zlato poraslo za oko 3%.

Ako berze ne krenu da se stabilizuju najdalje do kraja nedelje, onda je ovo konačno velika korekcija koja je morala doći i početak velike depresije. Donald Duck kaže kupujte dip, što je definitivni znak da treba raditi obratno. Ako DOW ne nađe support na 200 DMA, to je verovatno to.

BTC takođe ne verujem da može da nađe support pre 8800, ako to padne, onda na 200DMA, što je na oko 8600. Ako bude sloma i on povuče i BTC, dno je verovatno negde na oko 3-4k.
 
Dobro, činjenica je da je Dr. Doom išao na usavršavanje kod Morbiusa :D
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh u prethodnoj poruci ovi nasi analiticari ovde na forumu prave bas dobru atmosferu :)
Zašto smatraš da je takav ishod nemoguć?

Da podsetim, svetska recesija izazvana ozbiljnom pandemijom virusa na jesen. Dotle velika žarišta i grčevita borba do leta, i pandemija u poznu jesen. Karantini širom evrope, otežano snabdevanje.

BTC 3 ili 4K.

Zašto smatraš da je to nemoguće / smešno?
 
CTR99, ne raspravljaj se s njim, to ti je alt dežurnog forumskog mentola. Samo ga stavi na ignore i produži dalje. Ako ga kvotuješ, onda mu vidim post i ja što sam ga stavio na ignore. Samo iskuliraj dileju jer moderacija ovde je nikakva, par trolova radi šta hoće. Ako nekoga na kraju i banuju, samo napravi novi nalog i opet po starom.
 
Stock market mora da se resetuje, samo je pitanje pravog trenutka. A btc sve i da ga obore na 2-3k, za par meseci il godinu eto ga opet na 10k. Mislim da najvece kolicine btc-a drze oni koji su ga i osmislili tako da lako manipulisu cenom.
Ovaj pad sa 10400 na 9k ne znaci nista. Moze veceras da ode na 12k, a moze i da iscuri nazad na 6k i da ga tu umrtve na neko vreme dok ne vide gde ce.
 
Koje vise zone za ulazenje, ovo su zone za bezanje u PM iz ove price...
 
Prezivili smo i 3300$ prezivicemo i ovo, samo treba strpljenja.
Tesko raste, a lako pada to je poenta cijele ove price, tesko je ovo sve izdrzati, a u tome i jeste cilj igra sa zivcima...
 
Koje vise zone za ulazenje, ovo su zone za bezanje u PM iz ove price...

Sve je ovo već viđeno milion puta... tako da lagano samo, neće kripto propasti zbog korone ili koječega što mediji serviraju :) a tebi ako se beži, srećan put :)
ps: i javi ako nađeš negde lakše leba bez motike ;)
 
200 DMA je izdržao prvi udar, ali ne verujem da će moći da zaustavi panic sell navalu. Ako popusti, odosmo u slobodni pad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno