Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam sinoc prodao eth na 229e. Bilo mi sumnjivo da ce da izdrzi noc ...
 
Auu sto ce biti ako vas zavali za pet minuta na 10K, kao sto rece neko predhodni, ovo je igra zivaca ko ih nema boljje da nije ni ulazio
 
Ja nisam ulazio, ja sam kopao... Moje pare se u ovu pricu nikad nisu upumpavale, samo u HW.
 
Pokušaj oporavka berzi nije uspeo, ali sa druge strane, bar nisu ni mnogo dodatno pale.

BTC 200 DMA je izdržao i drugi napad. Gledajući chart i ne uzimajući ništa drugo u obzir, BTC zapravo izgleda sasvim bullish, ali on ne postoji odvojeno od ostatka finansijskog sveta. Slušam juče vajni alanlitičar priča na CNN kako fond menadžeri treba da imaju BTC u portfoliju jer nije u korelaciji sa berzom. Kao da imaš kišobran koji se uvek pokvari kad počne kiša i ti se ne zapitaš da možda to dvoje nemaju neke veze.
 
Na 100 CMA je rizičan suport, da vidimo kakva će reakcija biti onih što čekaju CMR 150. Velika je borba u ovim pozicijama.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Sta kazu strucnjaci. Manja ili veca :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Cim probije 9K brzo ce na 10K, opet su se kitovi igrali pod plastom corona
 
Pokolj na berzama se nastavlja, do sad je doguralo do -13% u proseku. Centralne banke kažu da za sad neće reagovati, viruse zabole mnogo za finansijski stimulus. :)

I Bitcoin žvaka se ponovo promenila. U početku su pričali da je to unapređeni novac. Pa kad se videlo da od toga nema ništa, onda su tvrdili da je to ostava vrednosti, digitalno zlato. Pa sad kad je postalo jasno da i od toga nema ništa, sad tvrde da je "non-correlated asset", neki asset čija se vrednost kreće u nekom svom svemiru, ne osvrćući se na ostalo. Ako u ovom pokolju BTC bude napravio makar mali oporavak kao što mu chart sugeriše, evo poverovaću. Prava istina je verujem ono što sam smatrao od početka, da nikakve vajde, nikakvog sevapa, nikakve prave koristi za narod od bitcoina nikad neće biti. Možda eventualno od nekih altova, pod odgovarajućim uslovima.
 
Tolika je panika sada da vrlo lako stize bear market koji nece otici do jeseni. Ako BTC padne na 8k, lako ce na 7, jos lakse ce na 6, pa na 5 pa vodoravno duzi period dok ljudi ne povrate poverenje
Nadam se da potpuno gresim
 
Poslednja izmena:
Tolika je panika sada da vrlo lako stize bear market koji nece otici do jeseni. Ako BTC padne na 8k, lako ce na 7, jos lakse ce na 6, pa na 5 pa vodoravno duzi period dok ljudi ne povrate poverenje
Nadam se da potpuno gresim

Ako si siguran u to, onda lepo otvori short i pevaj [emoji3]
ali drugarski ti kazem da neces dobro proci sa tim trejdom [emoji4]

Ovaj pad sto smo imali je verovatno povezan sa bitfineksom tako da, lagano samo i nadam se da ste iskoristili btc i par altova na lepom popustu.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Popust i dalje traje, da ne bude zabune...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Tolika je panika sada da vrlo lako stize bear market koji nece otici do jeseni. Ako BTC padne na 8k, lako ce na 7, jos lakse ce na 6, pa na 5 pa vodoravno duzi period dok ljudi ne povrate poverenje
Nadam se da potpuno gresim

Nazalost nista od toga ali bilo bi lepo :whip:
 
Ohoho, koliko optimističnih prognoza. :) Ako se u ponedeljak berze otvore uz nove gubitke, ja ne vidim kako kripto neće da opet ljosne, a sledeći jači support je tek na oko 7200. :hair: Ako se međutim BTC održi dok ostalo pada, primetiće ko treba. Ali ne verujem u tako nešto.

Što se mene tiče, ja sam sveo svoje pozicije na mojih standardnih 5% od ukupnog raspoloživog keša, što je razumna mera za kripto. Bio sam prešao taj nivo jedino jer sam bio skoro siguran u bull run, ali kakve sam kurate sreće, pandemija izbije odmah nakon golden cross-a. Šta da se radi, bio je to razuman rizik, ali nije upalilo. Na ovome što je ostalo očekujem još prilično gubitaka pre nego što cena nađe dno.
 
.
3e0f97ca339173f8e03f205a43357b77.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Po komentarima na forumu rekao bih da je ovo pravo vrijeme za long. :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
I sta ce mo sad:smash:
 
Nakon koordinisane najave centralnih banaka da "prate situaciju i da će reagovati kako situacija nalaže", berze se bojažljivo oporavljaju, kockari veruju da će dobiti još džabe para za kockanje. I cena kriptoa je kolebljiva, ali MACD jasno pokazuje da je trend naviše za kripto, a naniže za zlato. Ako i ne bude punog oporavka, bar će u najgorem scenariju biti šanse za istresanje pred slom.

I sad bar znamo da će u slučaju sloma investitori trčati u keš i trezorske zapise, ništa od skorog sloma dolara kog su neki najavljivali, možda tek kasnije ako krene ogromno štampanje. Ovo je vrlo korisna informacija, za sada ću čuvati evro umesto da kupujem zlato.
 
Pa svi koji se iole razumeju su uvek pričali o tome da ide prvo deflatorni talas, pre hiperinflacije
 
Pa svi koji se iole razumeju su uvek pričali o tome da ide prvo deflatorni talas, pre hiperinflacije

Istorijski gledano, da. Ja međutim imam strah da bi oni upumpavajući novac neprekidno mogli da odlažu slom berzi ko zna još koliko dugo, tako da bi mogli da imamo inflaciju pre deflacije. Ako si pratio berze prošle nedelje, video si i sam, cene naglo padaju, ali nema paničnog prodavanja, jedan analitičar je situaciju nazvao "panično holdanje". Čim su centralne banke obećale podršku, odmah smirela.
 
FED objavio sniženje kamatnih stopa za 0,5%, ali berze su opet krenule da padaju. Možda su očekivali još heroina, možda su se uplašili zato što je reakcija ovako brza, ko će ga znati. U svakom slučaju, dodatna likvidnost ne može mnogo da pomogne kad je uzrok zastoj proizvodnje usled epidemije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno