Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nagli reversal. Nadam se da korekcija ipak nije još gotova, dala bi vam odličnu priliku da kupite jeftino par dobrih altova pre nego što polete.

Primer na slici opet Stellar daily, ako bude sreće pa mu daju još malo da padne i budete imali šansu da ga pokupite kada MACD ode u crveno i RSI padne negde na 30-40, grabite. Volume kaže da se sprema rally.

Drugo, Ripple sprema IPO, što bar po meni eliminiše smisao njihovog XRP tokena. Zašto sada držati XRP, kao da držiš nečiji privatni novac, na primer kao da su Visa ili JP Morgan ponudili token na svom blockchain-u javnosti. Ovo ostavlja XLM token kao the only game in town kada je ovaj tip kripto tokena u pitanju.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    39.1 KB · Pregleda: 240
Stellar uzimam kao primer zato što ga najviše pratim i najviše imam, ali evo recimo BNB, praktično isti chart.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    23.6 KB · Pregleda: 185
Redovno se javlja covek , svakih mesec dva kad izadje u setnju :) Prognoze precizne i koncizne kao i uvek. Ko ga nije poslusao svasta je propustio od somica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da nije njega, ni jednog soma ne bih video.. a vi se sprdajte.
 
Mora prvo u orbitu 10K
 
Simke1984 je napisao(la):
if BTC Goes On Moon Ride
ALTs Market Gonna Crash....

Ovih dana altovi guraju BTC naviše, evo danas opet. BTC ne može da sruši altove iz prostog razloga - BTC ne radi. Mreža mu je suviše kilava da bi bio od ikakve koristi ako svetu stvarno zatreba funkcionalni alternativni novac. Tu jedino altovi mogu nešto da urade. IOTA odradi 5,6 miliona transakcija količinom struje koja je potrebna za samo jednu jedinu BTC transakciju.

Ali videćemo hoće l bilo ko od njih dobiti šansu da zablista. Ljudi očekuju da će ovo biti moon godina za kripto, ja očekujem da će ovo konačno biti godina kada će se snovi o ludoj zaradi na kriptu srušiti jednom za svagda. Idemo gore do polovljenja skoro sigurno, posle toga sve zavisi od stanja ekonomskog balona i mera finansijske politike koje budu preduzimane. Nije nemoguće da se sve kockice poklope za kripto, ali vrlo, vrlo teško.
 
Poslednja izmena:
Niko i ne zeli da srusi altove niti moze. Altovi su sastavni deo kripto sveta i bez njih se vise ne moze. BTC ne moze da nosi sve na ledjima. Realno BTC ne moze nista sam ali zna se ko je tata.
 
Cena je opet presla 9K, izgleda da ce ovog puta tu i da ostane, mozemo da ocekujemo da ide jos gore.

Tapatalk from Poco loco
 
pusti to sto btc ne radi... da ne radi i da nije siguran ne bi trajao 10 godina

Kao Yugo koji voziš 10 godina, ide, ali bi se raspao da ga stvarno poteraš. Da BTC mreža mora da opsluži broj transakcija koju XRP mreža već opslužuje, nastalo bi potpuno zagušenje za manje od tri dana. Dakle sigurno, ali ne radi. Decentralizovano, ali ne radi.

Jedini način da ga poteraš da kako-tako radi je da se napravi drugi layer, kao lightning mreža recimo. Ali to nisu transakcije na BTC blockchain-u, to su transakcije na kompletno drugoj mreži, obezbeđene na potpuno drugačiji način. Onda imaš drugi entitet na mreži čijim se transakcijama mora verovati, dakle efektivno imaš banku, upravo ono što je BTC trebalo da eliminiše. Da ne pominjem koliki je apsurd koristiti BTC kao token na tuđoj mreži, pa što onda prosto ne bi koristio native token te druge mreže koja radi?

BTC je kao iz filma Vikend sa Barnijem, mrtvac za koga još niko ne kapira da je umro. Tek kad/ako se ukaže neophodnost da ljudi koriste kripto će ukapirati da BTC u stvarnosti ne fercera.
 
Ma kakvi. Uvek ce se majnovati (do 2140e :D) i trgovati sa BTC.
Doduse ni ja ne verujem da ce se masovno placati s njim ikad. Ali i ne mora da bi to uticalo na cenu pozitivno
 
Poslednja izmena:
Nemam sad vremena da odgovaram svima na pm, Vama koji ste se zahvalili na profitu, nema na čemu! I drugi put :smoke:
 
Kao Yugo koji voziš 10 godina, ide, ali bi se raspao da ga stvarno poteraš. Da BTC mreža mora da opsluži broj transakcija koju XRP mreža već opslužuje, nastalo bi potpuno zagušenje za manje od tri dana. Dakle sigurno, ali ne radi. Decentralizovano, ali ne radi.

Jedini način da ga poteraš da kako-tako radi je da se napravi drugi layer, kao lightning mreža recimo. Ali to nisu transakcije na BTC blockchain-u, to su transakcije na kompletno drugoj mreži, obezbeđene na potpuno drugačiji način. Onda imaš drugi entitet na mreži čijim se transakcijama mora verovati, dakle efektivno imaš banku, upravo ono što je BTC trebalo da eliminiše. Da ne pominjem koliki je apsurd koristiti BTC kao token na tuđoj mreži, pa što onda prosto ne bi koristio native token te druge mreže koja radi?

BTC je kao iz filma Vikend sa Barnijem, mrtvac za koga još niko ne kapira da je umro. Tek kad/ako se ukaže neophodnost da ljudi koriste kripto će ukapirati da BTC u stvarnosti ne fercera.



Nema to veze nikakve. Zlatom se gotovo ni ne moze placati vise pa opet ono ima svoju vrednost. Bitno je da btc postoji kao siguran decentralizovani protokol, a ljudi ce placati cime god. Nije on ni predvidjen da sutra moze ceo finansijski sistem da predje na njega. To sto se pravi lighting mreza, ne znaci da glavne onchain transakcije vise nece postojati. Mi jednog dana, ako BTC mreza i bude toliko zagusena da se ceka i po par dana mozemo koristiti altcoine za transakcije pa ga onda konvertovati u btc. Nije stvar uopste o brzini prenosa nego o internet valuti koja postoji, funkcionise i koja ima svoju vrednost sa ogranicenim supply-em. Svakako ce placanje racuna u prodavnicama biti brze i lakse platnim karticama, ali nije stvar u brzini nego o vrsti novca koji zapravo posedujemo. A i zamisli samo kolika bi to mainstream adopcija i navala za BTC-om trebala biti da od jednom moramo cekati danima za realizovanje transakcije, mozes li pretpostaviti cenu btc-a tad?
 
Nema to veze nikakve. Zlatom se gotovo ni ne moze placati vise pa opet ono ima svoju vrednost. Bitno je da btc postoji kao siguran decentralizovani protokol, a ljudi ce placati cime god. Nije on ni predvidjen da sutra moze ceo finansijski sistem da predje na njega. To sto se pravi lighting mreza, ne znaci da glavne onchain transakcije vise nece postojati. Mi jednog dana, ako BTC mreza i bude toliko zagusena da se ceka i po par dana mozemo koristiti altcoine za transakcije pa ga onda konvertovati u btc. Nije stvar uopste o brzini prenosa nego o internet valuti koja postoji, funkcionise i koja ima svoju vrednost sa ogranicenim supply-em. Svakako ce placanje racuna u prodavnicama biti brze i lakse platnim karticama, ali nije stvar u brzini nego o vrsti novca koji zapravo posedujemo. A i zamisli samo kolika bi to mainstream adopcija i navala za BTC-om trebala biti da od jednom moramo cekati danima za realizovanje transakcije, mozes li pretpostaviti cenu btc-a tad?

Zapravo mogu, cena će biti negde između 25k i 30k. Razlog je to što kako linearno raste broj transakcija, čekanje na potvrdu ne raste takođe linearno, već EKSPONENCIJALNO kako se vreme za potvrdu produžava i queue nepotvrđenih transakcija raste.

Imao sam ovu raspravu davno sa Sajem, pitao sam ga zašto bi iko želeo da štedi u jednoj kripto valuti, a obavlja transakcije u drugoj, nije znao da mi odgovori. Kripto valuta koja funkcioniše će prirodno istisnuti drugu koja samo delimično funkcioniše, kao i u bilo čemu drugom.

Nemam ja ništa protiv bitcoin-a, jedino mi je on pouzdano uvek donosio profit, ali nikad ne zaboravljam da on u stvari ne radi i da služi samo da ga zavalim nekom ko ne čita tehničku dokumentaciju za veće pare nego što sam ga ja platio. Drži to u pameti i nemoj da završiš kao bag holder.
 
2017 je došlo do zagušenja BTC mreže najviše zbog BCH napada. Tada je bolesni Craig još uvek bio deo BCH tima i tako nešto vrv samo njemu može da padne na pamet.

Uz standardan broj transakcija da se to desi / upotreba bi morala mnogo puta da bude veća da bi mempool bio zagušen redovnim putem, ili da Craig villain napadne opet. A ima sada BCH da kanališe svoju mržnju. Nema to više toliko veze sa cenom BTC-a.

Drugim rečima, redovni korisnici imaju malo veze sa zagušenjem mreže na ovom nivou upotrebe. Reći da će nešto slično dogodi na 20k, ili 30k je pogrešno, tj tako nešto tvrditi samo na osnovu cene BTC.
 
Poslednja izmena:
2017 je došlo do zagušenja BTC mreže najviše zbog BCH napada. Tada je bolesni Craig još uvek bio deo BCH tima i tako nešto vrv samo njemu može da padne na pamet.

Uz standardan broj transakcija da se to desi / upotreba bi morala mnogo puta da bude veća da bi mempool bio zagušen redovnim putem, ili da Craig villain napadne opet. A ima sada BCH da kanališe svoju mržnju. Nema to više toliko veze sa cenom BTC-a.

Drugim rečima, redovni korisnici imaju malo veze sa zagušenjem mreže na ovom nivou upotrebe. Reći da će nešto slično dogodi na 20k, ili 30k je pogrešno, tj tako nešto tvrditi samo na osnovu cene BTC.

Ja i govorim o situaciji gde bi kripto upotreba porasla višestruko. BTC jednostavno nema mogućnost da tako nešto hendla. Do opsega od 25-30k sam došao kada smo pre neku godinu računali koliko je raslo čekanje na konfirmaciju transakcije u poređenju sa cenom BTC-a. Ako bi ta kriva opet imala isti oblik (što je logična pretpostavka) BTC mreža bi sasvim pala na kolena negde tu.

E sad ti možeš da pitaš zašto bi upotreba kripta porasla toliko? Pa zato što ulazimo u endgame sadašnjeg ekonomskog sistema, ove ili najdalje sledeće godine ćemo videti sve posledice dosadašnje pogubne finansijske politike. Kako će oni na vrhu rešiti da se sa njima nose, ostaje da se vidi, ja pretpostavljam da će vratiti zlatni standard uz naglu početnu devalvaciju novca prema zlatu ili će možda progutati gorku pilulu i podići kamatne stope. Ali postoji mogućnost da će pokušati nenormalnim štampanjem para da se privremeno izvuku, što će izazvati hiperinflaciju, e tu dolazi kripto. Zbog toga sam ja u kriptu, ne zbog običnog kockanja, inače ja taj partizanski fiat ne bih pipnuo ni motkom.
 
Zapravo mogu, cena će biti negde između 25k i 30k. Razlog je to što kako linearno raste broj transakcija, čekanje na potvrdu ne raste takođe linearno, već EKSPONENCIJALNO kako se vreme za potvrdu produžava i queue nepotvrđenih transakcija raste.

Imao sam ovu raspravu davno sa Sajem, pitao sam ga zašto bi iko želeo da štedi u jednoj kripto valuti, a obavlja transakcije u drugoj, nije znao da mi odgovori. Kripto valuta koja funkcioniše će prirodno istisnuti drugu koja samo delimično funkcioniše, kao i u bilo čemu drugom.

Nemam ja ništa protiv bitcoin-a, jedino mi je on pouzdano uvek donosio profit, ali nikad ne zaboravljam da on u stvari ne radi i da služi samo da ga zavalim nekom ko ne čita tehničku dokumentaciju za veće pare nego što sam ga ja platio. Drži to u pameti i nemoj da završiš kao bag holder.

Izvini ali ja se te rasprave apsolutno ne secam i nemoj me provlaciti kroz te neke price kao argument, mogao bih da ti navedem gomilu razloga. Ocigledno si se sam sa sobom ispricao. Uostalom pitanje se svodi na ovo: zasto bi neko kupovao i cuvao zlato a placao dolarom i slao dolar? Apsolutno je isto. Odgovor je nepotreban, to bi i sam morao da shvatis.
Cuvas ono sto mislis da ce najvise da skace, saljes onim sto ima najmanju proviziju ili brzinu transakcije ili neki dodatni vid zastite itd. Covece, imas izbor, nisi ogranicen na jedno.
 
[SAJ je napisao(la):
ber Kurajber]
Uostalom pitanje se svodi na ovo: zasto bi neko kupovao i cuvao zlato a placao dolarom i slao dolar? Apsolutno je isto.

Apsolutno nigde veze. Dolar je inflatoran, ako se plašiš njegove inflacije, držiš zlato. Sve kriptovalute su po prirodi deflatorne, ako prava upotreba jednog dana bude krenula (a ne samo prazna špekulacija kao danas) neće biti smisla štedeti u jednoj, a trgovati u drugoj. Kripto koji se nametne kao sredstvo plaćanja će se prirodno nametnuti i kao jedinica mere i kao ostava vrednosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno