Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da zaista odlično pitanje. Željko je dao odgovor koliko bi voleo da može da proda, ali pitanje je bilo koliko bi ste platili neku kriptovalutu da je koristite po toj vrednosti, a ne da je holdujete i prodate u pump fazi.


Kada se stvari tako postave,i u ovom trenutku, čak ni BTC ne bi prešao 100$, i celom svetu je potrebno max 5-6 valuta.

BTC, i par altova za specifične namene i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ovi sad sto prodaju su obicni dumperski pilicari... toliko, svi zele da shortuju, a to je nemoguce znaci 50% njih ce da poduva a 50% ce da se opari (ili 90% poduva a 10% se zestoko opari kako god) :)
 
Volume je skočio zadnjih sat vremena poprilično a cena se drži.. Mislim da je moguće da krene reversal. Ali to je moje mišljenje samo.
 
ako probije, ode ispod 3700, ode ovo do 3300$, a eth do 230$
 
Ja ipak mislim da kad svi pricaju da je bunar i kraj, da odjednom bude kontra :) Kao i kada dizu u nebesa, da odjednom neki haker, neki Fbi, neki HF.... Msm da se ovo vraca do oko 5k $.
 
Ljudi imate kladionicu u drugoj temi, pustite da kazu ovi sto znaju nesto, nemoj da trujemo temu na osnovu sopstvenog misljenja koje je potkrepljeno samo sopstvenom zeljom.

Edit: Ili bar napisite "ja se nadam da ce btc...".
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo mi je da u odnosu na cene sa kraja avgusta / početka septembra kada je krenuo pad, daleko najmanje je pao BCC nekih 10-15%.
Takođe kada se priča o stabilizaciji cena kroz prizmu rudara BTC-a i profitabilnosti i cene troška treba uzimati u obzir vrednost BTC + BCC

Kinezi su tu extra zanimljiv faktor sa svojim uglom gledanja, trenutni pad nije veštački ali je pokrenut veštačkim okidačima ...
Moja očekivanja u narednom periodu takođe nisu optimistična za rudare i holdere i ne vidim naznake većeg oporavka cena u odnosu na iste sa kraja avgusta do oktobra sigurno, možda i novembra ...

Očekivao sam za ETH vesti za kombinovani sistem POS i POW u septembru tj prve naznake i objavu uspešnih testiranja a samim tim i skok cene međutim zatajili su i pridružili se ukupnom trendu e sad da li će se vest tog tipa pojaviti u oktobru pa biti neki okidač za gore videćemo.
 
Ljudi imate kladionicu u drugoj temi, pustite da kazu ovi sto znaju nesto, nemoj da trujemo temu na osnovu sopstvenog misljenja koje je potkrepljeno samo sopstvenom zeljom.

Edit: Ili bar napisite "ja se nadam da ce btc...".

Evo da se bavimo naukom "The long-term dependence of Bitcoin (BTC), manifesting itself through a Hurst exponent H>0.5, is exploited in order to predict future BTC/USD price. A Monte Carlo simulation with 104 geometric fractional Brownian motion realisations is performed as extensions of historical data. The accuracy of statistical inferences is 10\%. The most probable Bitcoin price at the beginning of 2018 is 6358 USD."

Pa eto braunovo kretanje istestiraš upotrebom montekarlo analize (moje omiljeno) i vidiš šta ćeš da dobiješ....nije teško...narvno to je tačno i u isto vreme nije tačno...:)...
 
Za BTC je neozbiljno predviđati duže od 30 dana.
Trenutno je u silaznom trendu, a reversal se još ne vidi.
ETH ga prati u stopu.

Ceo sistem kriptovaluta se drži na mantri da ne treba prodavati, već držati i čekati.
Iz te perspektive, razumem nervozu mnogih na ovom forumu kada krene down trend.
Ali, kriptovalute su berzanska roba, kao i sve drugo.
To znači mnogo uspona i padova.

Pa imale kriptovalute korisnu svrhu ili ne, one su na berzi samo predmet trgovine : )
 
Poslednja izmena:
Samo XMR (Monero) se i dalje drži. Ostalo je u crvenom.
Trenutno XMR testira resistance na 119.
Verovatno će uskoro i on dole.
 
Sve ovo sa kinom je mnogo lose, vise nikakva predvidjanja ne vaze, ono sto je sigurno desi li se ovo o cemu se prica trebace dosta vremena da se sve vrati i da vidimo neki novi ATH.
 
U ovom clanku sto je La postavio, ova recenica ima smisla, doduse ako i ostale kineske menjacnice isprate isto, goldi je najverovatnije u pravu.

"This is a market structure drop and not a drop on fundamentals, therefore this is a buying opportunity."

Ali ovi iz Jp morgana koji su mrakaci, verovatno im teze da lapaju pa mrace u svakom izvestaju i saopstenju.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Ovaj pullback je bio ocekivan imajuci u vidu kako smo se jako odbili od 5k cak su student i la ovde pisali nekoliko puta da se ocekuje pad za 1/3 pitanje je samo gde je kraj...Nego sta mislite da li uskoro krece sezona altova ili ne?
 
Prvo da se stabilizuje btc negde na 3k pa ce posle skakati altovi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve ovo na kraju mozda moze da ispadne dobro...
"This is a good thing. China can no longer play with the markets by banning Bitcoin. Crypto-currency cannot be killed by any country."
Ovo je izjavio Charlie Lee pre 3sata.
 
Iskreno bolje da banuju da te ludake vise ne gledamo......... sve zajedno sa njihovim asicima nek im daleko lepa kuca!

Ali sam ja vise ueren da su to veoma podli i manipulativni smradovi koji imaju nameru ovako da se zezaju dok god budi mogli, i ako banuju cim krene cena gore predomsilice se, pa jovo nanovo
Nikako ozbiljna zemlja vec razmazeno deriste
 
Ne znam zašto se sva krivica i pažnja usmerena ka Kinezima? Tačno je da se u Kini nešto dešava ali to ni izdaleka ne može uticati na BTC.
Da sve kriptovalute preko noći počiste iz Kine to bi se na BTC odrazilo manje od 10%. Takodje takav pad bi se vrlo brzo amortizovao.

Neko drugi je pustio veliku količinu Btc-a, nastavlja i dalje to da radi plus lančana reakcija paničara i imamo ovo što imamo.
 
Umjesto rasprodaje do 30.sept, ne mogu li uraditi transfer na neke ino berze? Čemu masovna rasprodaja (ako je bude).
 
Moja prvobitna zamisao je bila dugo ocekivana korekcija do $3500-3600 gde je (bio) prvi pravi support level. Plan je bio da se tu napunim, malo pricekam i istresem vecinu ili pola na recimo $4000. A onda kad desegne opet tih 4k, da vidim kakvo je stanje, koliki je rizik da se cuva jos i sansa da ide gore.

Medjutim, ova vest ce, tj sada vec jeste pogurala lavinu jos nize. Sreca pa sam posklanjao sve buy ordere na vreme.

Major support je na $2900-$3000. Mislim da ce zakucati na tu vrednost i odbiti se barem $500-600 gore kroz nedelju dana. Ja cu pokusati to da iskoristim.

U najgorem slucaju mogu biti na nuli jer ako prostreli kroz 3k (realne sanse za to su oko 10-15%), zaustavice se na $2600. A to znaci da ce biti svakako pullback-a na 3-3,2K, da se mogu iscupati, eventualno ugrabiti neki plus.

P.S Za dalja kretanja, valjalo bi baciti oko na OKCoin i key level na okruglih 20000CNY.
 
Poslednja izmena:
Sve ovo na kraju mozda moze da ispadne dobro...
"This is a good thing. China can no longer play with the markets by banning Bitcoin. Crypto-currency cannot be killed by any country."
Ovo je izjavio Charlie Lee pre 3sata.

Nisu zabranjene farme, blokiraju legalnu trgovinu kripto valutama.
Kinezi moraju placati struju i upgrejdovati farme.
Samo sada ce teze uzimati potreban FIAT u kini pa ce morati dolaziti na bitstamp i bitfinex po dolare vise nego sto su dolazili ranije.
To u prevodu znaci vise novcica a manje FIAT-a u sistemu i po meni pad cene.

Druga stvar vracanje BTC-e ako u narednim danima prorade.
Ako je BTC-e drzao 10% ukupnih novcica koji su se koristili u trgovini i oni ce biti vraceni u sistem ali dolari koji su sluzili kao pokrice nece.
I to bi trebalo pogurati cenu dole.

Ja svakako ne ulzaim dok BTC ne padne ispod 800$ a mislim da to nece skoro :)
 
Da ali sve to ipak najvise zavisi od vesti sta ce houbi i okcoin da izjave, jer se prica da sutra imaju sastanak sa PBOC....

@sasadjak
za btc-e gresis ko je imao dolar dobice $$ koji ce u strahu kupovat BTC da pobegne sa berze... a mi koji imamo crypto ili cemo povalcit kripto ili ga zaceniti za neku ludacku cenu +30% vec ako smo spremni da rizikujemo

jer ces crypto moci da povuces instant a $$ koje btc-e izvadi is steka ko zna kako
 
Poslednja izmena:
Od kad sam poceo da se interesujem za bitcoin a to je 4-5 godina malo malo pa neke vesti kao Kine banuje bitcoin koje se uvek na kraju ispostave ili lazne ili debelo preuvelicane.
A ako procitas pravu vest u njoj pise i ovo
"Matt Roszak, the chairman of Washington-based Chamber of Digital Commerce, an industry advocacy group, and an investor in BTC China, said he anticipates that the exchange will resume operations by the end of the year"
 
http://www.pbc.gov.cn/english/130721/3377816/index.html
Jel citao neko od vas ovo?
Mozda moj engleski nije dovoljno dobar pa gresim u prevodu?
IV Financial Institutions and Non-Bank Payment Institutions Shall Not Conduct Businesses Related to Coin Offering Fundraising and Trading

Ako ja dobro shvatam oni zabranjuju bankama da imaju bilo kakve veze ne sa menjacnicama. Kako ce kinezi primati i slati pare bez banaka?
A to je naredila PBC i tu je kraj.
Kakav Matt Roszak to moze promeniti?
Dobro ce biti ako i tamo ne pokradu novcice takvima kakav je on i kazu dobices 33% za dva meseca ako budemo dobro raspolozeni.
 
Imas i englesku verziju ali dokument nema smisla, naziv je ICO bla bla i posle se kaze trading a u recenici ima i crypto pa su ovi kao zakljucili da vazi i za BTC

Zato kazem teski smradovi, ako ces da blokiras BTC onda bi lepo nedvosmilseno napisao BTC i kraj a ne ovako podlo i zavuceno da niko ne zna na sta se sve odnosi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno