Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aman, nije tako. Možeš na istom računu da imaš i evre i dolare, da podižeš šta ti je po volji, itd.

Pa da, jeste, mozes imati sve valute, ali ako imas uplatu u dolarima na racunu ti se pojavi npr 100$, a hoces da dignes EUR onda ce ti konvertovati po onom sistemu, o tome pricam. Vecina nas je ovde navikla na eur. Ispada da je pametnije da dignes tih 100$ i ides u menjacnicu, a jos pametnije je da na Bitstampu trazis isplatu u EUR.
 
Pa da, jeste, mozes imati sve valute, ali ako imas uplatu u dolarima na racunu ti se pojavi npr 100$, a hoces da dignes EUR onda ce ti konvertovati po onom sistemu, o tome pricam. Vecina nas je ovde navikla na eur. Ispada da je pametnije da dignes tih 100$ i ides u menjacnicu, a jos pametnije je da na Bitstampu trazis isplatu u EUR.

333.png

To što smo mi navikli je jedna stvar, a mogućnosti koje nam se nude je sasvim druga stvar.



Poenta je da možeš i eure i dolare da primaš na isti račun bez ikakve konverzije. Šta ćeš ti posle s njima da radiš je lično tvoja stvar.
 
U vojvodjanskoj ne moze, meni su razdvojili racun posebno za evre posebno za dolare, a i sure sa provizijom, 600 din minimum, za vece sume 0.4%
 
Sto panicite, do kraja godine ce biti 200$ + i to ce biti normalan nivo, a ne skok kao pre.
 
mene trenutno vise intresuje LTC posto toga imam najvise, tj zabrinjava me nepostojanje kupovne snage uopste kod LTC-a, juce je bio neki wall od 12000 ltc-a za prodaju :/
 
Sto panicite, do kraja godine ce biti 200$ + i to ce biti normalan nivo, a ne skok kao pre.


ja npr ne paničim, al sam nešto vrlo depresivan u zadnje vreme po pitanju cene BTC-a..

i dalje mislim da kada nečeg ima previše onda cena može samo da pada, i mislim da će se taj trend nastaviti nažalost.. to je čist zakon ponude i potražnje.. i niko ne može da me ubedi u suprotno.. a balona će naravno biti, ali ako je balon skok sa 60 na 95 dolara, e to me baš n e raduje, jer kad sam krenuo računao sam sa 130$ BTC i da raste i isplativost shodno tome..
Ovo sad sa glupim ASIC-om i još gluplim dopuštanjem od strane BTC zajednice da dotični uđe i napravi ovo ****** (a naravno da su ga oberučke prihvatili jer ko ne bi hteo svoju malu štampariju novca u stanu) će tako trajati jedno 3 meseca, i onda će i njima bit veselo kada diff bude 100 puta veći nego sad.... al dotle će imati love ko šuta i prodavaće GOMILU coina i po 50$, baš ih zabole, samo da što pre dođu do dolara.. oni ne razmišljaju kao GPU mineri koji mole Boga da skoči na 200$ i čekaju i čame čekajući..

Realno ja čim BTC, nadam se uskoro, skoči do nekih 115$ prodajem šta imam i kupujem opet kad padne na 50 i prodajem po 80-90 i tako po sistemu klackalice.. realno nikog više majning interesovati neće već samo pump&dump - eto tako ja to vidim, jer ne vidim da nešto tako sporo kao Bitcoin transakcija može da privuče nove "preduzetnike" da ga prihvate.. sporo spram jednog DGC-a ili WDC-a koji su opet poptpuni anonimusi u odnosu na BTC, pa tek nešto malo bolij je LTC po pitanju popularnosti.. eto.. sorry za trovanje.. i da ne bude sve tako crno.. još jednom samo ću šapnuti svima jedinu stvar koja me je obradovala u vezi ovoga u zadnje vreme (jer evo već treći vikend BTC umesto tradicionalno da skače, on pada), a to jeste YAC GPU mining koji je meni lično duplo profitabilniji nego čisto kopanje BTC-a.. imate u YAC temi.. pozdrav
 
Poslednja izmena:
@ igysa

Btc-a (kao i svih ostalih valuta) ne moze biti ni vise ni manje nego sto je predvidjeno, za sta je zaduzen diff, kao sto i sam znas.
 
Ne znam sto se opste uzbudjujete i nervirate, nema mesta panici ovo je sasvim normalno. BTC je polako ali sigurno krenuo ka svojoj pravoj, zdravoj, realnoj i dugorocno odrzivoj vrednosti, samo je pitanje koliko ce mu trebati da do tamo stigne. Sto pre se to dogodi to bolje, jer onda vise nece biti ovakve strepnje, ocel pasti, nece pasti... Sto pre udari nulu tim pre ce se stabilizovati, a onda ce ASIC mineri moci samo da se slikaju sa svojim masinama.

P.S. jedna zanimljivost, kod papirnog novca, ukoliko valuta potpuno izgubi vrednost, papir bar moze da posluzi za .... kod ovih kriptovaluta na zalost ne postoji ta mogucnost, tako da je to ozbiljan nedostatak samog inace vrhunski zamisljenog koncepta.
 
@ igysa

Btc-a (kao i svih ostalih valuta) ne moze biti ni vise ni manje nego sto je predvidjeno, za sta je zaduzen diff, kao sto i sam znas.

naravno, ali ako je na primer bilo predviđeno pre ASIC-a da 100 hiljada ljudi treba da imaju po npr 0.05 Bitcoina na dan iskopano ako imaju jednu ATI 7950 lupam, sada 1000 ljudi ima po 5 bitcoina na dan, ovi srećnisi sa ASCI-ima, a onih ostalih 90,000 će da udara glavom o zid jer ne kopaju dovoljno da pokriju trošak, skoro..:wall:

a poenta Bitcoina i nije bila zarada BUKVALNO pojedinaca u odnosu na celu zajednicu, zar ne ?
ovi skokovi - ubačene OGROMNE količine coina kada BTC onako padne, pa to je bukalno sa jednog računa, zar ne ? znači jedan minoran broj ljudi u odnosu na comunity kontroliše cenu coina.. nikako ne valja i nije tako zamišljeno..
 
Poslednja izmena:
Ispada da sve ono protiv cega se Bitcoin kao koncept u nacelu trebao boriti i sam ima ali pomnozeno sa 10x.
 
I dalje jedan deo vas brka cenu na berzi i proizvodnju, sve sto je uticaj berze jaci slabi uticaj rudara na cenu, i trenutno rudari na BTC malo uticu!
ASIC ili GPU sve je to jedno, i da ne zaboravite asic kupac ce cuvat novcice jer ti ljudi uglavnom imaju rezerve kesa i nisu ludi da rade dump, osim ako se ne radi o berzanskim spekulantima kao sto je verujem slucaj........
 
mene trenutno vise intresuje LTC posto toga imam najvise, tj zabrinjava me nepostojanje kupovne snage uopste kod LTC-a, juce je bio neki wall od 12000 ltc-a za prodaju :/

Pa jel si ti ocekujes debelu zaradu za dan/dva nemozes da se strpis, sta te briga trenutna potraznja

Evo sto kazu spekulanti
CryptoRally-RU ‏@CryptoRally 5h
LTC lowered now before #MtGox announcement, the pump will start immediately after it to get the price todamoon at the 1st day on

Inace tek kad se pojavi na mtgox-u ocekujte stravicne pump i dump-ve..... samo da vam srca ne popuste jer vidim da se vecina zestoko prima ;)
 
Poslednja izmena:
Ja se sve bojim sledeceg scenarija. U ekonomiji nista nije tek tako lako predvidivo, pogotovo tamo gde mesetare spekulanti i ostale ajkule. Ovo da ce LTC da skoci nakon izlaska na Gox vec i vrapci znaju, tako da svi ocekuju laki kes. Medjutim ja bas mislim da neko ima drugaciji plan, te ce to iskoristiti da uvali ljudima tonu LTC-a kome ce pasti vrednost jos vise kad svi zivi krenu da prodaju.
 
Upravo tako. Uvek se desi suprotno od ocekivanog
 
Asic vlasnici su mala deca, pravi spekulanti i ljudi koji imaju velike kolicine btc-a su proizvodjaci asic-a, zahvaljujuci nama mogu da rade sta hoce na berzi
 
I dalje jedan deo vas brka cenu na berzi i proizvodnju, sve sto je uticaj berze jaci slabi uticaj rudara na cenu, i trenutno rudari na BTC malo uticu!
ASIC ili GPU sve je to jedno, i da ne zaboravite asic kupac ce cuvat novcice jer ti ljudi uglavnom imaju rezerve kesa i nisu ludi da rade dump, osim ako se ne radi o berzanskim spekulantima kao sto je verujem slucaj........

Nije to abs 100% tako, svaki dan treba istovariti 4000 coina na berzu, a ti malo pogledaj sad ovde... http://bitcoinity.org/markets/mtgox/USD

Ovog trenutka da se proda 4000 coina cena pada sa 101$ na 96.8$. Sad ces ti meni pricati o tome da neko i kupuje, zakonu ponude/traznje, razumem ja to, ali ostaje cinjenica da na ovaj volume trgovine svaki dan imamo smanjenje cene za 3,5$ ukoliko nema svezeg kapitala. Ako je slavina za svez novac presusila odosmo jako brzo dole. Poverenje je zestoko poljuljano prvo nerealnim rastom na 266$, a onda uzastopnim ostrim padovima i globalnom tendencijom da pada ka tih 100$. Ako je psihologija takva da to nema vise vrednost i da nema poverenja + jos uz ovo prodavanje bar 1500-2000 coina na dan ovih sa ASIC minerima kojim da se ne lazemo i 50$ radi posao, jasno je da je onda kraj cele price zaista, zaista blizu.

Ovo u sustini i jeste piramidalna sema, realno jeste, cim mi rudari ne pravimo novac (jos ga i vadimo), koji vredi nooliko koliko je i poverenje u njega, neko je do sada davao PRAVE pare za ovo. Jedni su lepo zaradili, drugi gledali sa strane pa odlucili da i oni "zarade", medjutim ne mogu svi zaraditi, neko mora ostati kratkih rukava.
 
Pa lepo se bas vidi na mtGox-u pre svega gledaj smo dramaticni pad cene, to je namerni dump, trziste posle reaguje i cena polako opet ide gore, znaci kupaca IMA!
Takodje budi siguran da bar 60-70% stranaca cuva BTC

Jedino se slazem da kinezi iza Avaon-a ponekad prodaju vece kolicine BTC-a koje su dobili u trgovini ali ako rade dump to znaci da zele da uticu na berzu

Pogledaj ovaj video analiza dumpa BTC na MtGox-u, i budi siguran da ti sto dumpuj-u imaju cilj da debelo zarade i opet kupe BTC
 
Preporuka za najisplativiju/najpouzdaniju menjacnicu za bilo koji Coin u BTC ?
 
Pa lepo se bas vidi na mtGox-u pre svega gledaj smo dramaticni pad cene, to je namerni dump, trziste posle reaguje i cena polako opet ide gore, znaci kupaca IMA!
Takodje budi siguran da bar 60-70% stranaca cuva BTC

Jedino se slazem da kinezi iza Avaon-a ponekad prodaju vece kolicine BTC-a koje su dobili u trgovini ali ako rade dump to znaci da zele da uticu na berzu

Pogledaj ovaj video analiza dumpa BTC na MtGox-u, i budi siguran da ti sto dumpuj-u imaju cilj da debelo zarade i opet kupe BTC


ajde nek neko ko se razume u ovo malo bolje iznalazira ovaj video ako moze
 
Evo koliko je meni jasno - sustina ti je postavljanje zidova i gurkanje cene sa sitnim sumama, recimo cena je 130$ ti stavis da prodajes 2000 btc-a na 132$, i onda zgleda kao da je velika ponuda, i sa sitnim prodajama za manje od 130 gurkas cenu na dole, ljudi se uplase vide da je velika ponuda na 132 i da cena pada, i krenu da prodaju i obaraju cenu, onda spekulant nakupuje btc za 90-100$, onda se ljudi opasulje prestanu da prodaju, spekulant stavi da kupuje 2000 btc-a na nesto nizu cenu od trenutne, i pocne da kupuje sitno na gore, e onda krenu da kupuju i sitni spekulanti i oni koji stvarno zele da kupe, i onda to izgleda koa zdrav rast :p... i tako u krug...
 
Da samo sto to sve kombinuje, radi se i dump i pump tako sto se odjednom proda po par 1000 BTC sto izgleda dramaticno pa se onda kombinuje sa zidovima, eto pre neki dan bio zid na BTC-e za LTC/BTC od ~5000 BTC to je pola miliona $ stojao kao sell wall na 0.022 par sati pa ljudi poceli da ga kupuju pa kad je istucao ~300BTC povukao ga

E sad oni kad ih sitna raja provali automatcki menjaju taktiku, kontam da zato LTC kao regularno pada jer neko konstantno prodaje za zametne trag obaranju cene

Takodje manipulatori osluskuju trziste, strahove i zelje ljudi, tako da uopste neznaci da ce posle dump-a da ide pump... mogu oni mesecima da pumpaju nadole ako misle da mogu da uticu na berzu ako pogrese i njima se obije o glavu pa sa 5 sekundi menjaju taktiku i umesto dumpa rade pump
 
Poslednja izmena:
Jeste li videli ikada kako izgleda kad se botovi pobiju na berzi?! Ja gledao ovo i crkavao od smeha, preko 10 minuta je trajalo. Jedan pokusava da spusti cenu a drugi da dize. Prvo su rokali 0.001btc-a posle su presli na jos manje cifre sto je mt zaokruzivao na 0.0000.
 
I? Ko je tu kriv? Ja mislim MTGox sto dozvoljava takve stvari. Po jednom nalogu max 1 trgovina u 15 minuta sve resava!!!!
 
Pretpostavljam da je Btc-e bas najbolji ako gledamo izbor valuta koje mogu da se konvertuju... (?)
 
I? Ko je tu kriv? Ja mislim MTGox sto dozvoljava takve stvari. Po jednom nalogu max 1 trgovina u 15 minuta sve resava!!!!

I treba da dozvoljava. Kakva bi to berza bila kad bi moglo da se trguje samo jednom u 15 min? Uostalom, bitka botova moze samo da znaci da ce cena pre ili kasnije da se stabilizuje.
 
Ajde iskusni rudari, radio neko konverziju na Cryptsy-ju i ili Vircurexu ? Neki utisci ?
 
Vircurex je ok, a Cryptsy je LOL, bagovit je

Cryptsi je odlican kad se uzme da je napravljen za manje od mesec dana, bagova je bilo ali je admin sve to povatao i regulisao stanja, pa se neki majmuncine bune jer misle ako nadju rupu u sistemu da je to njihovo :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno