Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pada btc i ltc, zato sto se ftc prodaje preko njih, a velike kolicine se istovaruju u poslednjih par dana... Da ftc moze da se proda direktno za $ onda vjerujem da do ovoga ne bi doslo...
 
Pada btc i ltc, zato sto se ftc prodaje preko njih, a velike kolicine se istovaruju u poslednjih par dana... Da ftc moze da se proda direktno za $ onda vjerujem da do ovoga ne bi doslo...

Ma kakve veze ima ftc, ljudi ga zamenjuju za LTC/BTC i to je to, ove kolicine koje se prodaju radi neko krupan (kinezi sa kesom od asic prodaje, itd)
 
AsssssssICssssssss :p
elem, da se ftc prodaje na veliko pala bi mu cena drasticno a prodajom ftc-a se kupuje btc kome bi cena trebala da poraste, makar ce za sad diff malo pasti, samo neka nastavi trend
 
Ja bih zabranio botove na berzi i bilo bi nam 50% bolje odmah. Uveo bi i limit na trgovinu. Ovi muljatori nas upropastise. Sad su se navadili opasno jer mogu da rade na berzi sta hoce.
 
Moje laičko mišljenje je da je ASIC upumpao velike količine Bitcoina i da će da pumpa sve ogromnije, a kada nečega ima u ogromnim količinama postaje obezvređeno (kada ga nema, kada je retko, onda je skupo- naravno čisti zakoni ponude i tražnje).
Drugi razlog za obezvređenost BTC-a, pa upravo ta tražnja, ja realno ne znam da li je Bitcoin ušao u paypal i E-bay kao što je više puta najavljivao ?! mislim iskreno, šta možete da kupite sa valutom koju malo ko podržava i koja osciluje 50 posto gore dole u roku od mesec dana ? mislim kako ozbiljni igrači da ozbiljno to implementiraju da bi ste dobili robu/novac ?
Zatim, sa BTC mininga je veeliki broj ljudi prešao na LTC kada je ASIC (valjda ?) počeo da se isporučuje, što je opet stvorilo plimu LTC coina i obevredilo ih..

ljudi, ja se nadam da grešim, i molim da me neko ispravi, i molim se da grešim, ali ne verujem da ću ikad otplatiti mašinu koju sam kupio pre nedelju dan, a samo sa rudarenjem.. :wall: ja ne vidim logičan razlog da BTC ili LTC ponovo dostignu svoj nivo koji su imali pre ovog pada..
mislim da ću i ja morati da se bacim na burzu, ali to mi nije bila namera..
 
Poslednja izmena:
@igysa
Malo lose kontas :)
Asic nema veze sa upumpavanjem novcica vec samo raste diff..
paypal-om mozes kupiti novcice ako ti prodavac veruje da ga neces sikanirati za prevaru
ebay nema potrebe da prihvati BTC bar ne za sad
 
Ja bih zabranio botove na berzi i bilo bi nam 50% bolje odmah. Uveo bi i limit na trgovinu. Ovi muljatori nas upropastise. Sad su se navadili opasno jer mogu da rade na berzi sta hoce.

Ali ocigledno da to ne odgovara nekom tacnije onima koji drze MtGox ;). Tako da krastavac. Posto oni uzimaju procenat od svake prodaje/kupovine bas ih briga i da 10 puta na dan ide cena gore dole 30%. Naravno slazem se da bi trebalo/moglo/kakogod napraviti malo reda i verovatno bi donelo neki boljitak, bar to da ne ode cena za dan do 50% to je nenormalno.

Ajmo svi da stavimo po 0,1 sve coine sto imamo da prodajemo po 150$+ pa mozda cena ode gore :d
 
Koliko glupih ljudi, ja napisem GO MINE RUR AT 0.01 diff i onda poce rasprava na kom pool-u se majnuje hahahahahhaha :D (btc-e chat)
untitled.png
Napisao da prodajem 1 RUR za 10 BTC-a :d
Ovo se probudili Ameri, pa cijena skace. :D
 
Poslednja izmena:
Obrati paznju koliko je coina kupljeno za 74 i koliko ima 0.0x ponuda za kupovinu. Toga nije bilo. Barem ne ovoliko. Videcemo, mozda je ovo samo kratkotrajno a mozda ti nije, u svakom slucaju mi je zanimljivo.

Sad bi verovatno valjalo da menjamo sav ltc za btc jer ce pasti odnos ako btc nastavi da skace.
 
Poslednja izmena:
Obrati paznju koliko je coina kupljeno za 74 i koliko ima 0.0x ponuda za kupovinu. Toga nije bilo. Barem ne ovoliko. Videcemo, mozda je ovo samo kratkotrajno a mozda ti nije, u svakom slucaju mi je zanimljivo.

mozda oni muljatori zele da stvore paniku da provozaju 10k conina i otkupe ih sa gubitkom od 5$, pa sacekaju paniku u nadi da ce cena nastaviti da pada pa opet kupe svoje novcice sto su nocas prodavali ;)
 
Da cekaju da cena padne nebi kupovali ovako. Ko zna sta sad muljaju, nije mi ovo bas najjasnije. Sad se primirilo malo ali samo rokaju one sitne ponude s obe strane ali opet ide polako na gore. Neko duva u balon ali opet ce neko to i da busi, ima tu dosta igraca. Odoh na kunt, ako bude bitnih promena probudice me alarm ;)
 
Ma kinez se opio pa se malo zahebava, znas kako te komunjare misle, pogotovo kad imaju milione da se igraju
 
Ja sam ovih dana ispratio desavanja na frc, ftc i trc sceni.. ftc je zabo diff samo tako.. rapidan skok.. frc je dobio na vrednosti.. cak 0.0015 btc.. dok je trc lepo narastao za 10 dana..

Vecinu steka btc sam pretvorio u ove alt valute.. al glavnica je u ltc.. i ceka se pravi momenat i ako izadje na vece berze.. to ce da bude havarija sa vrednoscu ;)

Pad btc je verovatno vezan za vest da su ameri pustili tuzbu mtgoxu na 75 milki.. ali sve su to spekulantske metode stvaranja panike i obaranja cene
 
moje misljenje je da je to samo pump and dump novcic, kada je objavljen to je uradjeno bez nekih vecih informacija i bio je "sabotiran" tako sto nisi mogao tako lako da ga podesis za kopanje, za razliku od ftc-a koji kada je objavljen radio je bez problema, isto tako na ftc-u se radilo od pocetka sa konstantnim updejtom "radova" dok je ovi kinesko samo objavljeno i posle toga nekoliko dana ni traga ni glasa
 
Poslednja izmena:
Na Vircurex-u je 0.01 btc a na mtgox-u je 0.6% i to nije nista cudno. I sta je problem s tih 150$ minimumom?
 
Na Vircurex-u je 0.01 btc a na mtgox-u je 0.6% i to nije nista cudno. I sta je problem s tih 150$ minimumom?

ma mislim na povlacenje BTC-a na drugu adresu, ne na trgovanje
a sto se tice 150$ je cena takse za wire transfer??
MtGox uzima ~20$

Budimo realni kinezi su kapitaliste najgore
 
moje misljenje je da je to samo pump and dump novcic, kada je objavljen to je uradjeno bez nekih vecih informacija i bio je "sabotiran" tako sto nisi mogao tako lako da ga podesis za kopanje, za razliku od ftc-a koji kada je objavljen radio je bez problema, isto tako na ftc-u se radilo od pocetka sa konstantnim updejtom "radova" dok je ovi kinesko samo objavljeno i posle toga nekoliko dana ni traga ni glasa
Podesavanje je vrlo lako, mozda mislis na bitbar? Ovaj CNC se prodaje po bitcointalku za 20ltc-a 1k cnc... Na bter-u je na 0.002 trenutno. U 2 dana je diff skocio sa 1 na 8.
 
Podesavanje je vrlo lako, mozda mislis na bitbar? Ovaj CNC se prodaje po bitcointalku za 20ltc-a 1k cnc... Na bter-u je na 0.002 trenutno. U 2 dana je diff skocio sa 1 na 8.

previs su naduvali cenu, bio sam spreman da platim 0.0015 vise nedam
 
pozdrav momci, ja sam novi, poceo sam da kopam sa 7970 pre mesec dana... moze li neko da navede bar neke proste smernice, da bi znali makar kako da pretpostavimo eventualni pad ili skok cene btc na mtgox-u... ?
 
pozdrav momci, ja sam novi, poceo sam da kopam sa 7970 pre mesec dana... moze li neko da navede bar neke proste smernice, da bi znali makar kako da pretpostavimo eventualni pad ili skok cene btc na mtgox-u... ?

evo sad raste to ti je 100% sigurno, e sad 50% da ce sutra poceti da pada cena i to ti je 100% sigurno
eto za pocetak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno