Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti što su tako čekali to na pola su ostali i dalje čekajući 3k

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
mijau mijau jedina veza izmedju tvog svemira i mog je forum govoris o probijanju 65 na 80 ... 3 meseca ko zedan cekam target famoznih 60 :p

Tako je bilo i u julu prosle godine kad je LTC bio 135, on je davao neke nerealne levele tipa 180 240 360 ne secam se vise (ne zelim da gubim vreme kopajuci), ono doslo do 140 i strmoglavilo se sa svim ostalim... za chart sta reci...

litecoin-charts.png

Ne mogu da verujem da neko i dalje holduje ovo ili zagovara za transfer.. Prvobitna prica je bila o Bitcoin i Ethereum mrezi i high fees, ne znam odakle upad Litecoina kad nije zamena ni za jedan. Cak i BTC mozes da wrappujes u WBTC i da koristis iz MM na uniswapu npr, litecoin ne mozes. Dobar je da prebacis sredstva sa krakena na bitstamp, ali kao prvo ovo nije 2017, kao drugo svakako ima boljih resenja.

Mozda je jedna od vesti da im Charlie Lee dumpovao jos malo na novom topu od 60 dolara :p

https://twitter.com/LTCFoundation/status/1293253640614887425 Prodaju 12.5 LTC za 18 LTC genijalno... ovo je verovatno druga vest :'D
 
Poslednja izmena:
Tako je bilo i u julu prosle godine kad je LTC bio 135, on je davao neke nerealne levele tipa 180 240 360 ne secam se vise (ne zelim da gubim vreme kopajuci), ono doslo do 140 i strmoglavilo se sa svim ostalim... za chart sta reci...

Pogledajte prilog 288646

Ne mogu da verujem da neko i dalje holduje ovo ili zagovara za transfer.. Prvobitna prica je bila o Bitcoin i Ethereum mrezi i high fees, ne znam odakle upad Litecoina kad nije zamena ni za jedan. Cak i BTC mozes da wrappujes u WBTC i da koristis iz MM na uniswapu npr, litecoin ne mozes. Dobar je da prebacis sredstva sa krakena na bitstamp, ali kao prvo ovo nije 2017, kao drugo svakako ima boljih resenja.

Mozda je jedna od vesti da im Charlie Lee dumpovao jos malo na novom topu od 60 dolara [emoji14]

https://twitter.com/LTCFoundation/status/1293253640614887425 Prodaju 12.5 LTC za 18 LTC genijalno... ovo je verovatno druga vest :'D
Podrivaš bitne stvari trivijalnostima u istoj poruci.

Bilo šta što ovih dana ide preko Uniswapa zahteva fee između 6 i 12 dolara. U velikoj većini slučajeva je to disproporcionalno samom iznosu transakcije. Nebitno šta umotaš, bude skupo slanje. Dakle, jedna od stvari zbog kojih je LTC izmišljen je i dalje vrlo bitan faktor.

A za karticu, prevideo si da je u tu razliku u ceni uračunato i 50g čistog srebra, a na kraju krajeva i deo troškova limitirane serije od 300 kom, zarada onoga ko stoji iza projekta i sl. I baš kao što komemorativni novčić od 20 din plaćaš 50, i ovde 12.5 LTC platiš 18. Legitiman koncept, koji definitvno nije za svakoga.
 
Bilo šta što ovih dana ide preko Uniswapa zahteva fee između 6 i 12 dolara. U velikoj većini slučajeva je to disproporcionalno samom iznosu transakcije. Nebitno šta umotaš, bude skupo slanje. Dakle, jedna od stvari zbog kojih je LTC izmišljen je i dalje vrlo bitan faktor.

Cuj izmisljen ;)... uniswap je dodatni servis koji sa ETH mozes a ne moras da koristis, sa LTCom definitivno ne mozes, a ako se odlucis da koristis standardne menjacnice, kupovina ETHom ima istu proviziju kao i LTCom, zar ne? Transfer ETH sa Binanca kosta 1.4$ i traje manje od minut, evo sad probano. LTC je jeftiniji ali sta sa XLM/DOGE/ETC, cak i ona skemcina Verge je private+brz+jeftin...

A za karticu, prevideo si da je u tu razliku u ceni uračunato i 50g čistog srebra, a na kraju krajeva i deo troškova limitirane serije od 300 kom, zarada onoga ko stoji iza projekta i sl. I baš kao što komemorativni novčić od 20 din plaćaš 50, i ovde 12.5 LTC platiš 18. Legitiman koncept, koji definitvno nije za svakoga.

Ne brini nisam prevideo da su dali trenutnu prosecnu cenu shippinga sa Alija na 50g srebra :d "Zarada onoga ko stoji iza projekta", zar vam nije dovoljno uzeo 2018? Koji je to legitiman koncept, da gubis na vrednosti iz godine u godinu? Aj da ode x5, ko ce da kupi ovo?

Mimo toga sto ja vidim dosta pogresnog i smesnog u ovome (ne u tome sto si napisao nego njihov issue), da li je zapravo to bila "vest"?
 
Meni ni u džep, ni iz džepa, ne držim LTC, a koristio sam ga ponekad za brz i jeftin transfer.
A da ima alternativa, ima :)
 
Dobro, to sa srebrnom karticom je za kolekcionare, za poklon eventualno i to je cela poenta. Uostalom tako su se i zlatni wallet-i prodavali pa niko nije postavljao tada pitanje zasto je cena tolika.
Ona bitnija vest (mada nista toliko bitno) je Litecoin debit card. Zgodna stvar da se izvuku neke pare.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja ne znam što u 2020. mi još pričamo o LTC. Njegov zadatak je bio da se Charlie Lee nenormalno opari i on je taj zadatak ispunio. Sve što LTC može da nam ponudi danas, drugi već rade mnogo bolje. Kad je Lee bio prodao na vrhuncu, ja sam bio rekao: "Ljudi, ovaj vam je dampovao", a oni skočili na mene kako nemam pojma. :D

Ajde da u 2020. pričamo o Chainlink, ovo nije normalno šta mu cena radi. CroBit je sve vreme bio u pravu za njega, a ja mu nisam verovao i ležerno sam propustio 10x. Ne što verujem da je projekat loš, naprotiv, decentralizovani oracle je vrlo korisna stvar i način kako su ga izveli je genijalan, ali LINK je u krajnjoj liniji samo token specifične namene i nema ozbiljan razlog da raste. Što još jednom potvrđuje svo ludilo kripto marketa.
 
Saj NE vredi trošiti reči i vreme na razne stručnjake, svako neka misli za sebe i ovako sve znaju

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zamisli molim te, Morbius rekao da je Charlie dampovao a mi kao nismo verovali a Charli odmah okacio post na Twitteru :d On je makar jedini koji nista nije krio.

Sto se cene tice, apsolutno nista se nije promenilo, cena je sasvim korektna i poprilicno stabilna. I dalje ocekujem proboj u nekom trenutku, samo polako ;)
 
Tether USD
Network Fee
0.03ETH
$11.63

Ovo je provizija za prebacivanje bilo kog iznosa USDT na ETH bazi . Da li je toliko zagusenje mreze , Provizija da se prebaci ETH je oko 2 USD$ :(
 
bitfinex.com is off line :) uvek kad se pripremaju velike oscilacije oni odu u off line
 
Gledam ovaj ETH, cena je nešto pala u zadnja tri dana. Takođe dif stalno raste, a na what to mine navodno isplativost majnovanja od juče drastično skače? Trenutno jedan rig od 6 GPU 5700 dnevno pravi skoro 11$, a preko 8$ kada se oduzme potrošnja struje. Ne mogu da dokučim zašto...nema logike? Kako obračunavaju tu isplativost ovi na What to mine?'
 
To je to. Proguglao sam malo, sve je jasno.. nisam samo skontao da li je ovo sa Defi fee primenjivano od samog početka ili ja naknano uvedeno? U svakom slučaju Vitalik je genijalac.
Hvala!
 
Nema to veze sa defi, defi je tu bio i prije i fee je bio i prije, ali sada ima mnogo vise transakcija na defiju zbog hajpa i brze zarade na istom, a skoro sve ide preko ethereum mreze i zato su trenutno naknade tolike, a Buterin nije genijalac jer te danas vise kosta da posaljes 2 ethera sa novcanika na novcanik, nego eure preko western uniona iz Srbije za Ameriku. :)
 
O cemu pricas? Sa novcanika na novcanik je i dalje ispod 2 dolara. Poredis Eth sa Western Union? Koliko kosta 2000 ETH da posaljes preko WU?

Jesi uopste "probao" Defi? Defi smart contracti idu i do 60+ dolara, ne kosta sve isto...
 
O cemu pricas? Sa novcanika na novcanik je i dalje ispod 2 dolara. Poredis Eth sa Western Union? Koliko kosta 2000 ETH da posaljes preko WU?

Jesi uopste "probao" Defi? Defi smart contracti idu i do 60+ dolara, ne kosta sve isto...
Meni je prije par dana fee bio sa binanca na huobi skoro 7$, pretpostavljam da je danas i vise. Ko salje 800 000$ preko western uniona? :)
 
Meni je genijalno to, da su ovim motivisani /zaštićeni/ majneri u svakom slučaju, kad dif pada i raste.
Skupo nije ništa, sve dok neko hoće da plati ponuđenu cijenu. U ovom slučaju očito nije jer vidim da su transakcije naglo u porastu, ima oko 170000 ne konfirmisanih u poslednja dva-tri dana.
 
Meni je prije par dana fee bio sa binanca na huobi skoro 7$, pretpostavljam da je danas i vise. Ko salje 800 000$ preko western uniona? :)

Ti to meni reci? Jer radis direktno poredjenje ETH i WU.. ne znam sta hoces da kazes time, koja je poenta price? Kao da sam ja tebe pitao "a ko salje evre iz Srbije u Ameriku" :d, nebitno pitanje koje skrece sa teme/poente price... Ono sto je bitno je da je covek lepo napisao gore "Defi fee" pa si ga kontrirao a da pritom ne znas nista o tome, i usput uporedio WU i Eth mrezu u 2 razlicita use case-a, a i to sto si napisao nije tacno.
 
Hocu da kazem da je kripto napravljen da bude bolji od banaka i da zamjeni papirni novac jer ce brze stizati od korisnika do korisnika sa manjom provizijom, a trenutno imamo vece provizije na btcu i ethu nego da saljemo novac preko banke, dok banku koristi 99% svijeta, a crypto 1%, pa sad mi ti reci koja bi provizija bila na eth da ga koristi 10x vise ljudi? Sto se tice WU, njega sam pomenuo jer dok sam bio u USA slao sam po 1000$ sa 15$ provizije prema CG.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
BTC ode dolje, sada ga čekam na 9000

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno