Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@techno
Ja bi vrlo rado da nisam 350+ km daleko. Ako nekad pravite online vrv bi prisustvovao.
 
ako se bude organizovalo neko druzenje, da li predavanja ili caskanja na temu kripta ja sam zainteresovan :)
 
Super ideja @techno Takodje sam zainteresovan. Nudim i prostor u kojem bi se okupili. Doduse, moguce je samo u vecernjim satima nakon zatvaranja lokala. Lokacija Novi Beograd

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Svaka cast na predlogu!
Ako primate i ljude koji do sada nisu imali nikakve veze sa trgovanjem, ali imaju zelju da nauce, voleo bih da prisustvujem okupljanju. :)
 
Samo ljudi sa puno crypta na ledzerima dobrodosli :D

Salu na stranu, cuo sam da ima nekih organizovanih "predavaca" ali koliko sam cuo Forex je u pitanju, navlakusa neka traze odmah pare (mislim da je bilo 180e u pitanju) tako da pazite se u sta se upustate, ako vam bude nudjeno, nevezano za ovu sad pricu :).
 
Moze li mi neko objasniti znacenje ovoga:

The deadline for a decision on two funds from ProShares is August 23, is just over two weeks away. The rule change paving the way for those products was submitted by NYSE Arca on December 4, 2017.

izvor: https://www.coindesk.com/the-sec-will-decide-on-9-bitcoin-etfs-in-the-next-2-months/

Takodje ako neko ima vremena i lepo razume celu vest da malo detaljnije objasni sve. Pominje se dosta datuma na koje svakako treba obratiti paznju, je su moguce ponovo lepe oscilacije u ceni, pa da malo prodiskutujemo zajedno ovde.
 
Ukoliko ima zainteresovanih za predavanja na temu trgovanje na berzama , tehnicka i fundamentalna analiza , mogli bismo da se organizujemo i da negde zakazemo recimo nekoliko predavanja za ljude koji bi da zapocnu ili da nauce nesto o trgovanju , greskama , sta smeju sta ne smeju da rade , menadzmentu racuna itd . Mislim da u Beogradu ima dovolno prostora poput kafica ili multimedijalnih prostora gde bi mogao da se napravi dogovor da za nekoliko pica koje bi ucesnici uplatili prilikom predavanja ustupe prostor u toku vremena kad imaju slabu posetu . Ja imam u planu da uradim jedan prostor sa vise kompjutera gde bi ljudi mogli da dolaze i trguju u grupi sa drugim ljudima , forex , akcije i kripto valute , Nesto kao " klub ljubitelja trgovanja na berzama "
:)

Jako lepa i vrlo konkretna inicijativa - stvarno za svaku pohvalu.
Nece biti problem pronaci prostor u Beogradu. Kada se malo konkertizuju teme, termini, broj ucesnika i slicno, onda cemo se potruditi da pronadjemo adekvatan prostor.
Po mom misljenju, OK je i da postoji i neka naknada za predavaca/predavace, makar simbolicna, jer je ok da predavaci budu dodatno motivisani.
Mozda da se otvori nova tema po ovom pitanju?

Takodje, mislim da je fer da coveka sa dobrom namerom ne mrace oni koji imaju drugacije misljenje a da se prikljuce ne samo oni koji hoce da slusaju nego i oni koji mogu da pomognu - bilo kao predavaci, bilo kao pomoc pri organizaciji.
 
Ja dam takodje ZA !! Mozete me staviti u spisak, ako postoji :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danasnja vest grubo prevedena i izvucena iz poslovnih vesti sa stranih berzi :

-----------------------------------------------------------------------------
Prodaja GPU-a za kripto rudare pada čak i brže od očekivanog.
Bilo je šestomesečnog perioda kada je gotovo bilo nemoguće dobiti grafičku karticu vrhunskog kvaliteta za kripto mining.
Nvidia je u to vreme upozorila da će potražnja biti usporena, ali je pala brža jer su cene kripto coina se strmoglavile.

"Kripto je u velikoj meri nestao" iz potražnje, izjavio je danas osnivač i glavni izvršni direktor Jensen Huang. "Mi ne predvidjamo nikakvo povecanje traznje za kripto rudarenje."

Nvidia je rekla da je u fiskalnoj drugoj četvrtini godine ( april -juni ) očekivala oko 100 miliona dolara prodaje GPU koje bi kupili rudari coina . Umesto toga, ukupno je bilo 18 miliona dolara prodaje u tom periodu, a taj prihod će verovatno nestati u potpunosti, ističe kompanija.
Pre nekoliko meseci, Nvidia je ostvarila prodaju od 289 miliona dolara za kvartal kripto rudarima , ali je upozorila da može pasti za dve trećine, umesto toga je pala za 94% i prakticno je bila 6% prodaje u prethodnom kvartalu .

Akcije Nvidia su danas u padu od 3%, ali dugoročni grafikon je apsolutno nepredvidiv :)

https://www.bloomberg.com/news/arti...ointing-sales-forecast-on-lower-crypto-demand
 
Poslednja izmena:
Gledajuci cenu akcija NVIDIA u zadnjih 5 godina vidi se da je 1 akcija 2015 avgust kostala oko 20 $ . Dakle neko je tada mogao da kupi rig od 3000 Usa $ ili 150 akcija Nvidia.

Akcije su danas pre pada kostale oko 265$ dakle onih 150 akcija je juce vredelo 39750 USA dolara , danas je to nesto manje ali opet oko 38000 dolara .

da li je taj rig od 3000 dolara za 3 godine napravio 40000 usa $ :) I sta je bilo pametnije uraditi .
da li je eksponencijalni rast akcija Nvidie bio posledica potraznje grafickih kartica za mining i prodaje istih kao da su zlatne i to sto je kompanija mogla da kreira cene a samim tim i profit kako je zelela :)

Opet ako bi se sad prodale na kratko akcije Nvidie da li ce se one dalje strmoglaviti ili ce prodaja igracima video igrica nadomestiti traznju i cenu koju su mineri stvorili . Naravno pre nego prodate na kratko akcije Nvidie procitajte kompletan finasijski izvestaj dostupan je na netu :)

nvidia.JPG
 
I BTC je vredeo 20$ i manje, pa je izbio na 20.000$. Ne mozes tako da vagas.
 
I BTC je vredeo 20$ i manje, pa je izbio na 20.000$. Ne mozes tako da vagas.

Nista ja ne vagam , samo iznosim jedno zapazanje . Zapazanje se odnosi na to da nije jedini bitkoin imao eksponencijalni rast u zadnje tri godine , vec i da mnogo konzervtivnije ulaganje u akcije renomiranog i vodeceg svetskog proizvodjaca grafickih cipova je moglo donete eksponencijalni profit sa neuporedivo manje rizika :)

Inace profit koji je ostvarivao 1 rig u toku te tri godine se kretao od 100-300 dolara mesecno u proseku 200 , ali je i struja bila 70 . dakle profit je ostvaren priblizno 130*36 meseci 4680 usa $ . i rig je nakon toga vredeo 1000 usa $ , ...

Dakle dilema je , da li je bilo bolje kupiti Nvidia rig za 3000 dolara ili akcije Nvidie za 3000 dolara :) ili kako vi kazete samo Bitcoin za istih tih 3000 usa $ . :)

Ovo je samo hipoteticko saljivo vidjenje stvari i da znam" ko je kupio bitkoin za 100 dolara pre x godina i prodao u piku za 20 000 je milioner " , to vec svi znamo , pisao i Kurir o tome :)
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da opet kreće ceđenje altova od jutros.. možda grešim jer sam amuran :)
 
Jako lepa i vrlo konkretna inicijativa - stvarno za svaku pohvalu.
Nece biti problem pronaci prostor u Beogradu. Kada se malo konkertizuju teme, termini, broj ucesnika i slicno, onda cemo se potruditi da pronadjemo adekvatan prostor.

Mozda da se otvori nova tema po ovom pitanju?

Trebalo bi otvoriti zasebnu temu koja bi se ticala edukacije vezane za trgovanje i eventualnog okupljanja . sto se mene licno tice ja mogu da govorim nesto na temu bilo tehnicke analize , bilo psihologije trgovanja , ili sta god da mislite da je interesantno .
Naravno da bi bilo dobro da ako postoje i drugi ljudi koji zele da podele neko svoje znanje ili su se skolovali za ovu oblast da se i oni pojave i nesto kazu , da ne ispadne da samo ja tu nesto pametujem .
Naravno postoje i profesionalni predavaci cak i u srbiji ali znate vec kako je sa njima , oni ce traziti novac i to ne mali , jer ipak se to sve smatra nekim " elitnim " i znanjem koje je moguce debelo unovciti . Sad sto su neki samo prodavci magle , ponekad se i od njih nesto moze nauciti :)
Odmah da vam napomenem da oblast trgovanja i edukacija je vrlo kompleksna siroka , obimna i zahteva bukvalno godine ucenja i rada , kao i prakse . Ovo vam napominjem da nemate iluziju da cete sa nekim kursom od 6 casova postati profitabilan trejder .
Kao i u svakom poslu a to je posao , uvek se uci i kao sto sam vec napomenuo po meni je potrebno oko 2 godine da se postane pocetnik .

Dakle ako hocete pokrenite temu , napravite spisak zainteresovanih , nacicemo neki prostor , po meni za prvo okupljanje najbolje neki kafic a ima ih mnogo u Bogradu koji su u nekim terminima prazni i u dogovoru sa menadzerima ili vlasnicima se moze za to sto placamo pice dobiti deo prostora da se okupimo i diskutujemo .

Dalje moze se ukoliko sve ide pozitivno , pretvoriti to u neki kurs iz vise okupljanja a potom i neki zajednicki prostor coworking za svakodnevni rad . Naravno sve korak po korak . I naravno ako ima dovoljno zainteresovanih :)
 
ETH će izgleda prvi da izdahne od ovih "ozbiljnih" altova...
BTC... Svaki oporavak je manji od prethodnog pada. Jasno je gdje to završava...
 
Ukoliko ima zainteresovanih za predavanja na temu trgovanje na berzama , tehnicka i fundamentalna analiza , mogli bismo da se organizujemo i da negde zakazemo recimo nekoliko predavanja za ljude koji bi da zapocnu ili da nauce nesto o trgovanju , greskama , sta smeju sta ne smeju da rade , menadzmentu racuna itd . Mislim da u Beogradu ima dovolno prostora poput kafica ili multimedijalnih prostora gde bi mogao da se napravi dogovor da za nekoliko pica koje bi ucesnici uplatili prilikom predavanja ustupe prostor u toku vremena kad imaju slabu posetu . Ja imam u planu da uradim jedan prostor sa vise kompjutera gde bi ljudi mogli da dolaze i trguju u grupi sa drugim ljudima , forex , akcije i kripto valute , Nesto kao " klub ljubitelja trgovanja na berzama "
:)

Odlična ideja Techno!
Evo ja nudim moj laptop, da preko njega radite praksu i trgujete u tom kafiću, a doneću i dosta alkohola za društvo ;)

Inače, ovo bi bi bila dobra ideja da nas poreska policija navata na gomili :D

Šalu na stranu, lepo od tebe Techno :smoke:
 
Jasno da je većina zakasnila prvo sa kupovinom (cc 15K+) a onda i sa prodajom :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno