Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Pa da evo i francuzi ce sad na kioscima osim cigareta i tiketa za loto moci da kupuju Bitcoin i ETH . Za sad u 6 kioska ali se planira prosirenje na citav lanac trafika kojih je cak 6,500 Tabacs :)

Dakle kupite kupon u vrednosti 50 , 100 , 250 ... eura i onda ga pretvorite u bitcoin na vasem novcaniku . Zanimljivo je da je provizija cak 7% a od toga 1.25 % ide kiosku :) Dakle stize svez novac na trziste kriptovaluta . Kad pogledas veca je verovatnoca sacuvati kapital kupujuci kripto nego cigarete ili tikete za lutriju :) A i manje je stetno

https://www.reuters.com/article/us-...ersify-selling-bitcoin-for-cash-idUSKCN1P21ZN
 
Kad pogledas veca je verovatnoca sacuvati kapital kupujuci kripto nego cigarete ili tikete za lutriju :) A i manje je stetno

Za pojedinca možda, ali za životnu sredinu je katastrofa epskih razmera... (pričam o potrošnji struje za cripto "mreže").
 
Mnogo više se baca struje na druge još manje bitne stvari.


Pa kod nas sam tek ove godine prvi put video led uličnu rasvetu, a da ne govorim da je na 95% ostale rasvete jos ona stara žuta sijalica koja guta struju.


To je loše za životnu sredinu pod jedan. Uzalud trošiti energiju, bacati, prosipati.

Kripto ima svrhu.
 
Neko je pravio istraživanje po tom pitanju i zaključak je da industrija koja stoji iza standardnih fiat valuta troši mnooogo više struje od kripto-a.
 
A trenutna oko 3660$??
Koliko se zadrzala na 4k?
A raspala Cryptopia ne radi od jutros...

cryptopija hakovana
CENNZ (1 mln$), CAPP (200k$), DAPS (300k$), DENT (3,5 mln$), LINA (200k$), MSP (1 mln$), ORME (1 mln$), PRL (2 mln$), PLR (250k$), ENJ (200k$), OMG (100k$), POWR (100k$), MGO (100k$), GNT (100k$), BTM (100k$).
 
Pitanje je da li ce Cryotopia ikada vise proraditi...
 
Itekako im se isplati ako su potrošili svu lovu koju su ljudi ubacivali pa nemaju da isplate ;)
 
https://etherscan.io/tx/0x8a7c2b34f23eee02401e7c3fa1ea2ce8d3132e7ca3811d673ca35898c9535aae 0xc8b759860149542a98a3eb57c14aadf59d6d89b9



evo transakcije i racuna na koji je prebaceno 19,390 ETH . Racun je bas aktivan :)

evo i liste odlaznih transakcija za taj racun ima ih samo 9

https://etherscan.io/txs?a=0xc8b759860149542a98a3eb57c14aadf59d6d89b9&f=2


Evo i gde je novac zavrsio :)

https://etherscan.io/address/0xaa923cd02364bb8a4c3d6f894178d2e12231655c

Sav novac je na ovom racunu Balance: 28,773.66811868123881035 Ether je ba tom racunu , Ono sto je sad pitanje da li ovaj racun moze da se zamrzne od strane Eterium tima i kako dalje sa procedurom :) mozda neko od clanova zna .
 
Poslednja izmena:
Može li neko da mi pošalje invite za Discord grupu Kripto Balkan ili kako već? ;)
 
Diskusija o cenama

Naravno da ne moze da se zamrzne [emoji3] valjda je glavna poenta kriptovaluta.
Jedino sto moze da se uradi je da se prate sve transakcije sve do momenta podizanja keša, ali od toga nema nista [emoji3] ali se nadam da su bar malo pametni i da znaju to [emoji3]
Jedino mi je zao ljudi koje su oladili, ali sa druge strane, ako ti isti ljudi do sada nisu naucili da se veca kolicina novcica ne drzi na menjacnici, i pogotovo ne na takvoj kao sto je kriptopia, onda sta je tu je - piśi propalo i idemo dalje [emoji3]
Ja samo cekam uskoro da krenu ovako i mnogo jace menjacnice.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako krenu i jace menjacnice da propadaju,da im "nestaju" coini koja je onda sigurnost ulaganja u cripto,koja je onda i svrha svega?Nedavno WEX sad Criptopia znam neke koji su izgubili na obe menjacnice,sad cete reci netreba drzati cone na menjacnici ali kako onda trgovati recimo kroz odnos BTC/ETH?Poenta je da se urusava poverenje i nestaje volja za cropto.
 
I onda možemo da se vratimo na početak i prodaju "iz ruke u ruku" što je i bila poenta dok nisu došli ovi trejderi [emoji1787][emoji1787]
 
Ako krenu i jace menjacnice da propadaju,da im "nestaju" coini koja je onda sigurnost ulaganja u cripto,koja je onda i svrha svega?Nedavno WEX sad Criptopia znam neke koji su izgubili na obe menjacnice,sad cete reci netreba drzati cone na menjacnici ali kako onda trgovati recimo kroz odnos BTC/ETH?Poenta je da se urusava poverenje i nestaje volja za cropto.

Nego sta ce nego da se gase polako kako bude cena isla na dole.
Pa lepo, prebacis novcice na menjacnicu, odradis transakciju i vratis ih na cold wallet i naravno ne trejdujes sa celim portfoliom i ne na samo jednoj menjacnici. A ako WEX i Cryptophia mozes da nazoves menjacnicama sa "tolikim" Volume, onda ne znam sta dalje i da diskutujemo dalje :) Cryptophia sluzi samo kao ulaz novim scam coinima da udju na trziste, tako da uopste nije ni steta sto takve menjacnice zatvaraju vrata polako.
Malo je cudno da su bas obe te menjacnice navodno sa Novog Zelanda... Verovatno tamo postoji neka velika rupa u zakonu koja lagano dozvoljava da se ovakve stvari desavaju :) I kao oba slucaja hakovanja su prijavljena policiji koja radi na resavanju :D važi...
A sto se tice urusavanja poverenja u cripto - welcome to bear market :d hakovane su bile i mnogo mnogo jace menjacnice odavno i za mnogo mnogo vece pare i crypto nije propao, tako da, ne sekiraj se kolega, idemo dalje :p
Savetovao bih ti da procitas ovaj text ako nisi u kriptu duze vreme ;) pa ces shvatiti koliko je ovo sve oko shitopije i wex-a zapravo smesno naspram onoga sto se vec desilo
https://blockonomi.com/mt-gox-hack/
 
Poslednja izmena:
Meni samo nije jasno kakve veze imaju menjačnice sa poverenjem u kripto?
Centralizovanje menjačnice su baš ono što kripto treba da zatre vremenom (zajedno sa bankama i fiat novcem). Za sada su samo nužno zlo i treba ih izbegavati što je više moguće.
 
Koji softverski wallet koristiti a da ga i sami koristite za čuvanje kripta?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Hvala momci.
A da li imaju backup pa da stavim na flesh pa da sam miran?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Seed word od 12 ili više reči svi imaju, samo importuj po potrebi.
 
Konkretno samo za eth, jesu li Exodus, Jaxx bolji/zgodniji od Mist wallet-a? Nisam još probao nijedan, pa da što manje gubim vremena.
 
treba ti cela 2 minuta da skines i aktiviras i Exodus i Jaxx :) pa nadji 10ak minuta vremena pa ih isprobaj :) Ja ih licno oba koristim i super su oba, taj Mist nisam koristio pa ne znam. Pored ta dva koristim jos i Zelcore zbog nekoliko shit coina i sa njim sam isto zadovoljan kako radi. Takodje koristim i Blockchain web wallet koji sam sinhronizovao sa mobilnim i isto radi sve 5, doduse, tu imas samo btc, eth, ltc, bch i stellar od skoro.
 
Poslednja izmena:
Isprobacu.
Hvala momci na pomoci.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Nego sta ce nego da se gase polako kako bude cena isla na dole.
Pa lepo, prebacis novcice na menjacnicu, odradis transakciju i vratis ih na cold wallet i naravno ne trejdujes sa celim portfoliom i ne na samo jednoj menjacnici. A ako WEX i Cryptophia mozes da nazoves menjacnicama sa "tolikim" Volume, onda ne znam sta dalje i da diskutujemo dalje :) Cryptophia sluzi samo kao ulaz novim scam coinima da udju na trziste, tako da uopste nije ni steta sto takve menjacnice zatvaraju vrata polako.
Malo je cudno da su bas obe te menjacnice navodno sa Novog Zelanda... Verovatno tamo postoji neka velika rupa u zakonu koja lagano dozvoljava da se ovakve stvari desavaju :) I kao oba slucaja hakovanja su prijavljena policiji koja radi na resavanju :D važi...
A sto se tice urusavanja poverenja u cripto - welcome to bear market :d hakovane su bile i mnogo mnogo jace menjacnice odavno i za mnogo mnogo vece pare i crypto nije propao, tako da, ne sekiraj se kolega, idemo dalje :p
Savetovao bih ti da procitas ovaj text ako nisi u kriptu duze vreme ;) pa ces shvatiti koliko je ovo sve oko shitopije i wex-a zapravo smesno naspram onoga sto se vec desilo
https://blockonomi.com/mt-gox-hack/
Kazes prebacis na menjacnicu, odradis i vratis u cold wallet.
Izvini da te pitam a kako ces da odradis ako i tad drugi kome hoces npr da prodas ETH za BTC ne zeli da drzi na menjacnici vec drzi u cold wallet..da ga pozoves telefonom i da mu kazes prebaci BTC u toliko i sati i toliko minuta i da odradimo transakciju ..pa moze ali mora da taj drzi oglase za prodaju pa se onda dogovorite da odradite na menjacnici.
Al vidis oglasi zabranjeni ..u Srbiji a i skoro svim ostalim zemljama zabranjeno ti je da dajes oglase za prodaju i kupovinu kripta..probaj na Kupujem Prodajem da das oglas bilo za kupovinu ili prodaju bilo kog kripta..ima da ti i nalog ugase.
Znaci kripto da bi ziveo mora da ima savrseno bezbedne menjacnice .. a kao sto znamo nema ih ...a ako nesto ne mozes da prodas njemu pada vrednost.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno