Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jorgovanka Tabakovic kmechi sto se neki obogatili od btc MNOGO..ajd u vase zdravlje, nista lepse nego zaje@ati drzavnu birokratiju..
 
Kakva korekcija ?
Nema negativnih vesti. Sve više ljudi ulazi u btc.
Samo su preko mene za 20 dana uložili oko 15.000 €.

Vi pamtite loša vremena. Zaboravite to.
Fee je skočio na transakcije jer sada ima više transakcija nego ikada.

Da, biće malog pada za katolički božić i novu godinu al ko zna sa koje cifre će biti taj pad.

Ljudi zaboravite korekcije nema toga više. Ovo je prorodan rast zbog velike potražnje i manjka loših vesti.
 
Kakva korekcija ?
Nema negativnih vesti. Sve više ljudi ulazi u btc.
Samo su preko mene za 20 dana uložili oko 15.000 €.

Vi pamtite loša vremena. Zaboravite to.
Fee je skočio na transakcije jer sada ima više transakcija nego ikada.

Da, biće malog pada za katolički božić i novu godinu al ko zna sa koje cifre će biti taj pad.

Ljudi zaboravite korekcije nema toga više. Ovo je prorodan rast zbog velike potražnje i manjka loših vesti.
Znaci uskoro cemo svi biti bogati :)
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Kakva korekcija ?
Nema negativnih vesti. Sve više ljudi ulazi u btc.
Samo su preko mene za 20 dana uložili oko 15.000 €.

Vi pamtite loša vremena. Zaboravite to.
Fee je skočio na transakcije jer sada ima više transakcija nego ikada.

Da, biće malog pada za katolički božić i novu godinu al ko zna sa koje cifre će biti taj pad.

Ljudi zaboravite korekcije nema toga više. Ovo je prorodan rast zbog velike potražnje i manjka loših vesti.
Dobro je ako neko od početnika ne pročita ovaj post [emoji23] [emoji23]
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Kad krenu futursi cena ocekujem da rokne. Iskreno, kao vest je dobra stvar ali za cenu verujem da nije. Nema sanse da bude dobro za novcic da neko trguje "njima" a da zapravo ne poseduje nijedan. To se taman poklapa i da praznicnim dampom pred Novu. Ja planiram da izadjem 100% u fiat jer kad btc grune dole tesko da ce se iole dovoljno preliti u altove da oni mogu da zadrze sadasnju cenu u dolarima.
Posle Nove verovatno nastavljamo skok ali dotle ko ziv ko mrtav. Bice vremena i prilike opet da se kupi ;)

Tapatalk
 
Po meni, cena zbog fjučersa može da padne samo ako početak bude veoma neuspešan. Najviše u smislu nedostatka interesovanja koje je već uračunato u sadašnjoj ceni. Ipak, ni tada ne očekujem veliki pad, jer će same berze da kupuju za svoje potrebe (i mogućnost špekulacija i zaštite od istih). Mislim i da stabilnost cene nije presudna, jer su prvi igrači već odlučili da ulože, svesni nestabilnosti. A to što "kupac" nema koine nije važno, jer će sama berza obavezni minimum sigurno koristiti i za kupovinu (za svoje potrebe), ali će sam ulazak većih investitora sigurno pozitivno uticati na tražnju, pa time i cenu, posebno u zemljama u kojima počne ovakav oblik trgovine (Amerika i Japan). Što ne znači da mi ne promiče nešto važno. :)

Međutim, sam CME bi mogao da obori cenu pre početka fjučersa, da bi prvo zaradio na razlici (posle kupi jeftinije), ali i da bi nižom cenom privukao investitore. Posebno što bi onda po tim nižim cenama kupovao, suštinski, tuđim parama. Ali, ne pred sam početak, nego barem nedelju dana ranije, da se onda sve opet lepo stabilizuje za 18. decembar.

Bilo bi lepo ako ovde ima ljudi sa detaljnijim poznavanjem fjučers trgovine, da kažu šta misle.
 
Deluje mi da je danasnji skok gotov bio je 15 750 pa se vracao nazad na 14 500 izlgeda da se sad mora stabilizovati negde da bi videli na cemu smo...

Ne moze da skace 15-20% dnevno da ga ebes mora neka korekcija da padne na 13-14 hiljada i da se stabilizuje tu dan dva pa posle da vidimo .

Sad sam stigo kuci i vidim po obicaju da sam omasio prognozu...

Da li ce ici gore ne znam moze da ode i na 20 000 i na 25 000, ali moze da se strmoglavi dok se naspavate ( veceras ili sutra ) i da vidite da je cena dosla na 7 ili 8 hiljada ( preveliki je to rizik ).

Bilo kako bilo rast ovoliki u ovakvom kratkom vremenu nije nikako zdrav posle..

Sto veci skok to znaci da ce biti i veci pad... Ja sam uzeo preko 10% juce ( to jest danas ) za jedan dan meni sasvim dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Kako se situacija menja vrlo brzo, sad treba biti vrlo oprezan.
 
Poslednja izmena:
Neki ne vide nadolazeci dump.

Ja licno cekam cooldown, reprizu 2014., lovim ga na 2000 za long. Dozvoljavam da se mnogi ne slazu, ali indikatori nadolazeceg dumpa :

-Juce je ucesce altcoina palo sa 45% na 35%. Dakle, rasto BTC je vise rezultat prelivanja nego investicija.

-Svi veruju da je BTC precenjen. Razmislimo malo sta imamo u ovom trenutku. Imamo mrezu koja je spora, sa visokim provizijama, ekstremno nepredvidivom vrednoscu, i dalje miljama daleko od toga da svi mogu da koriste, za sve transakcije, ljude koji se kockaju na rast vrednosti, kupovina na kredit...

-Argument da ce jednom zameniti dolar je jako neubedljiv. Dolar je svetska rezervna valuta, glavni stub americke ekonomije, i brani ga 10 borbenih grupa sa nosacima aviona po svim okeanima. BTC ne brani niko.

-Govorimo o trzistu od preko 430 milijardi $. Dakle prosečno četvoročlano domaćinstvo ima 250$ u kriptovalutama! BTC je postao značajan faktor u globalnoj ekonomiji.

Glavni argument u prilog rasta jeste :

-Odlicna prilika da se uhvati momenat da se zaradi. Platis 1000E, izvuces ih kroz koji dan, ostane ti nekoliko stotina da trgujes, i to je cista zarada. To je po mom misljenju racionalan rezon.

-I dalje vrlo skroman obim trgovine, futuresi donose neizvesnost, ali kad se situacija stabilizuje nastavice se rast.

Nezahvalno je prognozirati, ali ocekujem izvestan pad narednih dana, ali rast na duzi rok.

Ako je rast bio ostar, pad ce biti isto tako ostar.
 
Lock dok se ne sredi tema i ljudi procitaju da za pitanja o menjacnicama postoji tema o tome, da postoji tema o nekim najpopularnim kriptovalutama, da postoji tema o kopanju, da postoji opsta diskusija o kriptovalutama gde mozete pisati o svemu sto ne pripada na nekoj od navedenih tema.
Ova tema nije opsta diskusija i postovi tipa:
Evo je korekcija, xxx 500$, ma sta 500 2000, mislis ? Ma sigurno.
 
Poslednja izmena:
BTC ide pravo u bunar. Toliko o tome da nece pasti zbog futursa ;)
Nisam stigao ni da pobegnem u dolare na vreme.
 
Aha, sada ta slika ima jako smisla. Cekam da se malo oporavi i mozemo da se izljubimo i oprostimo za ovu godinu ;)
 
Izleteo danas iz LTC-a na 155, pa uso opet na 142, pa izaso 100% na 150 :D
Sad cekanje da se smire strasti
 

Opasan grafik. Ovo me jako podseća na BCH od 11. do 13. novembra, to je bio baš pravi hajp koji je i mene više unazadio nego što sam profitirao, ali sam se povadio. Od tad ne bidujem preko telefona, samo komp jer mora brzo da se izakcija.
Sutra u ponoć po našem vremenu kreće futures na CBOE. Ja svakako ne planiram da pipam ništa do ponedeljka dok ne vidim u kom pravcu ide sve ovo, jer bog otac više ne može da skonta šta će da se desi.
 
Može bitcoin da se shortuje odavno, bitfinex npr

ima ona scena u BIG SHORTU kada lik uđe kod JP morgana i kaže: hoću garancije da ćete vi mene moći da isplatite kada dođe vreme da pokupim kajmak. i onda se svi u prostoriji nasmeju liku jer igra sa nekom sićom od par stotina miliona i to protiv industrije vredne nekoliko triliona dolara (hipotekarno).

problem sa BFX je što će vrv otići pod zemlju, a sa bfx će otići i tvoje pozicije. svaka menjačnica koja koristi USDT, tj. tether, treba se toga kloniti kao kuge. moguće je shortovati na krakenu, bfx...a tamo USDT caruje. dakle, objašnjenje za ovakav rast vrtoglavi možda treba potražiti u tome što "pametan novac" jednostavno ne želi da se izlaže na tamo nekoj platformi registrovanoj na kajmanskim ostrvima.

ja počinjem da bitmex uzimam u razmatranje.
 
Poslednja izmena:
Futures i Margin trgovanje nije isto (čak je i suprotno). U prvom se zarađuje ako cena skoči. U drugom investitor zarađuje u bilo kom slučaju, a trgovac (koji pozajmljuje tuđe) zarađuje samo ako cena padne. Sada se priča o početku futures trgovanja. Btw, CBOE je najavio početak prodaje za danas u 17 h po CST (Central Standard Time) što bi trebalo da je ponoć kod nas.
 
Futures i Margin trgovanje nije isto (čak je i suprotno). U prvom se zarađuje ako cena skoči. U drugom investitor zarađuje u bilo kom slučaju, a trgovac (koji pozajmljuje tuđe) zarađuje samo ako cena padne. Sada se priča o početku futures trgovanja. Btw, CBOE je najavio početak prodaje za danas u 17 h po CST (Central Standard Time) što bi trebalo da je ponoć kod nas.

Na margin tradingu mozes zaraditi i kad cena pada i kad raste u zavisnosti od pozicije koju si otvorio. Ako si otvorio "long" to znaci da se "kladis" na visu cenu i tu svoju poziciju mozes da zatvoris bilo kad, ako napravis profit, odnosno ako cena ode u zeljenom smeru ili ako gubis pa je zatvoris da bi pretrpeo prihvatljiv gubitak-takozvani "stop loss". Isto vazi i za "short" poziciju, samo suprotno, kladis se na pad cene i u profitu si dogod je ona niza od pozicije koju si ti otvorio. Kod margin tradinga postoji i pojam "leverage". To je zapravo instrument koji ti omogucuje da trgujes sa vise dobara nego sto imas. Ako otvaras short poziciju sa lavaregeom, ti svojim BTC-om "pozajmljujes" jos BTC-a u odredjenoj proporciji. Npr ako je leverage 5x, sa svojih 1BTC mozes da otvoris short poziciju od 5BTC. Recimo, sada je cena 15000$. Imas 1BTC. Sa laverageom 10x, ti mozes da prodas 10BTC-a po ceni 15000$ i ako cena nastavi da ide dole, u zavisnosti od velicine pada zavisi i tvoja zarada. Onaj koji "pozajmljuje" BTC ima odredjen procenat zarade, najcesce oko 0.2% za 24h, mada cesto moze biti i veci/manji u zavisnosti od potraznje. Dakle, ako cena padne za 10% i ti zatvoris short, to znaci da u trenutku zatvaranja prakticno kupujes nazad BTC ali po ceni od 13500$, vracas pozajmljenih 9BTC-a sa pripisanom kamatom i ostaje ti "cistih" 11.11BTC - ("pozajmljenih" 9BTC + kamata za period drzanja "pozajmice"+fee za trade). Zbog lakseg racuna, recimo, ako sa laverageom x10 uradis uspesan short ili long od 10%, zaradices 100%. Ako se kojim slucajem desi da cena nakon tvoje pozicije ode na suprotnu stranu, recimo otvorio si short, a cena ode gore, ti gubis. Ukoliko cena ode 10% gore (zapravo nesto manje zbog kamata, fee-va itd), automatski te sistem "likvidira", odnosno gubis sve. Tvoj 1BTC je sada 0BTC. Nadam se da je jasno. Dakle, margin trading ti omogucava da se kladis na trend, sa vecom ili manjom pozajmicom pa samim tim i sa vecim ili manjim rizikom pa proporcionalno riziku i gubitkom/dobitkom.
 
Poslednja izmena:
@student Ma prvo htedoh samo da kažem da futures i margin nije isto, onda više puta menjao tekst, pa na kraju ostadoh (u glavi) na šortovanju, jer se o njemu ovde pričalo. Ali hvala na detaljnom objašnjenju. Samo bih ponovio najbitniji deo - kod šortovanja zaradiš samo ako robu ponovo i kupiš dok je cena dovoljno niska. A što niže čekaš verovatno je kraći životni vek trgovca. Priznajem da nije za mene.

Elem, za prvu ocenu uticaja futures trgovine sigurno čemo morati da čekamo barem nekoliko meseci. Ja i dalje mislim da ona ne donosi nikakve posebne opasnosti, a da je neizvesnost izazvana najviše tekstovima tipa "ne znamo šta će biti, ali može da bude mnogo loše". Kao da sad počnemo da pričamo "ne znamo šta će biti, ali ljudi, sve banke u Srbiji svakog trenutka mogu da propadnu, kao i ono osiguranje". Ako dovoljno ljudi to kaže i čuje, svakako će puno njih da pohrli da podiže pare iz banaka i eto nestabilnosti.
 
prosto mi neverovatno da nema korekcije na ltc-u.. on nastavlja da ide gore, al vidim sad je vezan za btc, 0.01 se održava, btc raste pa vuče zato i ltc

edit: Marko, daj neki drugi link za live stream ovaj (više) ne radi
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno