Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dva suprotna mišljenja smo čuli od veoma iskusnih... a ja mislim da se neće uskoro menjati puno cena. Povremeno, par stotina dole-gore, da trejderi ne izgube posao :) Viđen je otpor upravo na liniji isplativosti-ne isplativosti, a nema svežeg novca ni na vidiku, tako da je veći bullsh vrlo rizičan. To smo isto videli u nekoliko navrata. Najsvežiji je ovaj danas, oko podne. Vrlo jak pokušaj, ali je propao.
 
Ja ocekujem bullish u narednih par nedelja. $4500+

Mora biti malo trckaranja bikova pre totalne kataklizme. Bear nije prosao.
Sta mislis o ovome La -
https://www.newsbtc.com/2019/01/25/...ongest-correction-ever-where-will-it-go-next/

Po mojem skromnom misljenju, a nisam nikakav trader, cini mi se da cemo brzo uci u akumulaciju, mozda i bude taj pad kojeg ti prizivas, ali u poslednje vrijeme kakva god vijest da se pojavi bilo dobra ili losa, nema nikakvog uticaja na cijenu btc-a, tako da mislim da su kitovi pokupili veliki % btc-a i da sad plasiranjem takvih vijesti poput one poslednje vezano za odlaganje CBOE ETF samo opipavaju trziste, jer sjecamo se da je cijena pala drasticno u aprilu, a potom i u septembru nakon odlaganja Etf-a, a sad je pala ako to mozemo uopste i da nazovemo pad za 40$, cini mi se da su ostali samo bag hodleri i kitovi, mozda grijesim ali vrijeme ce pokazati.
 
03e77d12c090d33702cf4d5bd5de7bec.jpg
 
Pa ovaj grafikon je u proslom vremenu. Po kretanju i gde je obelezena crvena strelica, rekao bih tamo Jun '18-te. Ne moram da kacim sta je bilo posle toga, Saj je iznad dao tacan odgovor.

@izzy, ne pratim nikakve vesti/placene clanke/propagande u vezi crypta. Jedino sto pratim a sto je bitno jesu ETF i Gox-ovo vracanje BTC-a. To jedino za sada moze da pomera cenu.

2018-ta je bila delimicno izvesna godina i manje vise smo pogodili levele. 2019-ta je nepoznanica i stvarno se treba paziti sad sa trejdovanjem. Najgore sto se sada moze uraditi jeste da se citaju vesti, prate strucnjaci na tw, twitteru, btctalku itd. Preziveli ste krvavu '18-tu, prezivecete i ovu.

Sto se marketa tice, treba ovde jos dosta reseta. Pogotovo tier2 i tier3 altove koji su rodjeni u prethodnih 12/24 meseca. Najgore ce proci oni koji su se pojavili tokom pumpa ili tik pred pump. Problem kod njih je sto ne znamo gde je valjano dno cene (najvise obracam paznju na odnos alt/btc). Verujem da ce vecina takvih uskoro praviti All Time Low. EOS, TRON, XLM, ADA... na osnovu cega ovako nesto vredi milijarde? Jos uvek se nema prava predstava koliko je sve ovo u pumpu i koliko moze skliznuti dole.

Ko je u skromnom % u BTC-u, neka priceka par nedelja na eventualnu priliku za istres. Posle toga, moj savet je sedeti u dolarima i cekati novo dno za ovaj krug. Bilo da imate short term ili long term planove, znacice vam.
 
Ja cekam taj pad i posle toga ulecem u LTC za sve pare. Bice jednog dobrog dampa sigurno.

Tapatalk from Poco loco
 
Većina je prognozirala pad, tako da ona narodna "idemo kontra od mase" opet tačna [emoji41]
 
Izašao iz LTC na 39$
Stavio Buy na 25$

Cekam BTC na 4200$

A ulazak u BTC cu videti.. Mozda ispod 3000

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Bas mi je čudno da ovakav skok LTC nije povukao prelivanje iz LTC u BTC..

U 10 dana od 0.008 do 0.013 LTC/BTC

BTC stagnira tj za isti period BTC skočio ~100$



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Lepo je La rekao da ce ova godina biti dosadna za BTC, ali ne i za altove.
 
Pa da.. Ali ako gledamo iz ugla velikih igrača, koji je njihov razlog da ne pokupe kajmak sada.

Izadju iz LTC i sama ta masovna prodaja će oboriti cenu. Pa se vrate po nižoj ceni.

Možda znaju da će LTC ostati na ovoj ceni ili će možda ići još gore pa I'm se ne isplati izlazak [emoji2]

Moguće je da nema toliko velikih LTC igrača za takve maniplacije.

Nešto mi je sve sumnjivo, volim ja LTC ali 30% skok [emoji28]

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
LTC ce ove godine imati lep skok, a uzput jos i mnogo inovacija , tako da ova cena nije nesto novo ko je samo malo pratio
 
Pa da.. Ali ako gledamo iz ugla velikih igrača, koji je njihov razlog da ne pokupe kajmak sada.

Izadju iz LTC i sama ta masovna prodaja će oboriti cenu. Pa se vrate po nižoj ceni.

Možda znaju da će LTC ostati na ovoj ceni ili će možda ići još gore pa I'm se ne isplati izlazak [emoji2]

Moguće je da nema toliko velikih LTC igrača za takve maniplacije.

Nešto mi je sve sumnjivo, volim ja LTC ali 30% skok [emoji28]

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Nadam se da se nećeš uvrediti jer mi to nije namera ali takvo razmišljanje je klasičan primer malih igrača (uglavnom rudara)...veliki to rade na duže staze uz opipavanje tržišta i navodjenje "malih" na odredjena mišljenja a onda ih očerupaju...
 
Nadam se da se nećeš uvrediti jer mi to nije namera ali takvo razmišljanje je klasičan primer malih igrača (uglavnom rudara)...veliki to rade na duže staze uz opipavanje tržišta i navodjenje "malih" na odredjena mišljenja a onda ih očerupaju...
Ma kakvi da se uvredim.. [emoji2]

Mislio sam da će da se odbije na ~40

Nisam verovao da će ovoliko da skoči na takve vesti.. [emoji2]

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Zanimljiv komentar...

kakva glupost! poenta kriptovaluti je da izbegnu bankarski sistem!
(sorosev mali, 15. februar 2019 09:27)

To nije poenta kriptovaluta, to je ideja koja stoji iza bitcoina. Ali ceo taj pokret iza bicoina je u tolikom rasulu, da su ljudi koji kontrolišu najveći deo rudarenja i bitcoina počeli vrlo brzo da se ponašaju kao najgore banke. Manipulišu vrednošću kriptovaluta, forkuju u prave druge koine iz bitcoina, bore se za prevlast jedni sa drugima a onda i sarađuju na uštrb malih na tom tržištu. Cela ideja o decentralizaciji je propala jer je bitcoin sada itekako centralizovan od strane nekoliko ljudi. Poenta je da je ljudska priroda takva kakva je, ako ukloniš banke doći će neko drugi koji se ponaša isto tako. Nije problem u bankama, već u ljudima. Na ovom svetu ne postoje nezavisne i nepristrasne institucije koje bi regulisale tako nešto.
 
Quorum™ is an enterprise-focused version of Ethereum. J.P. Morgan pravi svoj stabilan coin koji ce imati vrednost 1 USA$ i koji ce se koristiti na njihovoj platformi a koji ce se moci kupiti preko njih po ceni 1 usa $ . dakle nesto kao USDT :)

Ono sto je pitanje svih pitanja jeste da li ce se taj novcic naci na nekoj menjacnici i da li ce mocu da se kupi za druge kriptovalute :) Ako neko recimo kupi taj novcic od njih i ima ga na svom novcaniku da li ce moci da ga zameni za druge kripto valute i da li ce to biti legalno :) Ako to bude bilo moguce , onda je ovo ozbiljna vest i uticace i na cene i primenljivost kriptovaluta . Ako je taj novcic samo zatvoren u krugu J.P. Morgan banke onda to ne znaci nista

https://www.jpmorgan.com/global/Quorum
 
Prvo prica kako je BTC i crypto propast, prevara itd a sad prave svoj coin. Koji licemjeri.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Taj coin ima veze sa kriptom koliko i xrp.


Potpuno nevazna vest, osim možda za xrp.
 
Nisi u pravu.
Ovo je izuzetno važan dogadjaj, govori nam da će sistem u bližoj budućnosti usvojiti kripto kao legalno i uobičajeno monetarno sredstvo. Naravno, za ovaj banksterski kripto od 1/1 nas zabole dupe, ali to govori da će ove 'legalne' kripto valute sigurno pratiti i poneki polulegalni primerak, ili će se na neki način medjusobno vrednosno uvezati.

Da li će to bi BTC ili neki drugi, videćemo ali ja tipujem na BTC.
 
Koliko sam ja razumeo JP Morgan će omogućiti samo nekim svojim klijentima da koriste ovaj koin, i to pre svega multinacionalnim kompanijama, kako bi brže prebacivale novac među svojim filijalama. Dakle, potpuno zatvoren sistem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno