Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha, danima se suska da ce Black rock da uleti. Realno ako ulete to je instant raketa. Mada mislim da je Grayscale uleteo u pravo vreme u pokupili su dosta novcica sa trzista. Imaju preko 3% novcica koji ce ikada biti iskopani, znaci preko 630K BTC-a. To je cifra za respekt!
Ja verujem da je Black rock poceo da kupuje ranije, nisu oni naivni ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Liste događaja za januar i februar. Nešto od ovih događaja će sigurno uticati na cene. U oči mi prvo pada 8. februar i CME ETH Futures launch. Chicago Mercantile Exchange!!!

https://docs.google.com/spreadsheet...nCnk2nv5ME9PJP1xqmiSgSvpBvLxADT11i-e/pubhtml#

Evo ja ne znam stvarno, najveći igrači ne samo što se interesuju nego i nude opcije vezano za kripto.

Onaj scenario no1 bi se pokazao kao uspešan.
LTC:ETH
MAX 0.1198 u 10:13h
MIN 0.1099 u 21:30h (ETH mu je pobeg'o ~8.9%)
ALI... ja ne že lim da ri zi ku jem !!!:D
 
Jedno pitanje za upućene:

Pomenuti fondovi, kada kupuju neki asset, šta tačno rade sa njim posle?

Drže kao deo portfolija zauvek? Prodaju kad cena ode mnogo gore ili daleko dole? Promene negde u nešto drugo? Trejduju za nešto?

Jer ako kupuju kad je low, prodaju kad je high i izvlače profit, onda mi to zvuči pogubno za cenu novčića i jedan ogroman UP-DOWN.
 
Da se nadovežem, da li je izvodljivo da fond kaze kupujem danas za 500mil, samo nemoj mi poslati danas sve, salji mi svake nedelje po 10%. Novcici su kod tebe a ti ces reci da sam ja kupovao svake nedelje i poslati mi. Da napravi privid da se kupuje i po 35 i po 40k. Sta hocu da kazem... Ako danas izadje vest GS kupio jos 10000 btc, otkud mi znamo kad su placeni i po kojoj ceni
 
Placeni su po dogovorenoj cijeni van berze, kao ja kad bi tebi sutra prodao coine u kaficu

Sent from my phone
 
Da, kupuju na crno po 10k i prodaju na menjacnicama visestruko skuplje xD. A i volumen je fake, vrte na svojim menjacnicama pare u krug radi privida.
 
Pisao sam ovde juče (22.jan.), da je MANA, malo posle ponoći, imao neki suludi pump, prvi put sam video onolike 3-minutne zelene sveće.

Analiza MANA za danas:
MIN 0.153 USDT u 23:40h (22.jan)
MAX 0.2 USDT u 05:40h (23.jan) (gain ~30% za 6 sati)

Plan u narednom periodu mi je da rastrošim malu, veoma malu količinu LTC-a da odradim ponovo ~5-dnevi trening na Binance-u. Videćemo kako ću da prođem. Posle toga pravim korak unazad, previše vremena mi trenutno oduzima praćenje dešavanja u kripto sferi (ali je neophodno za napredak). Korak unazad će se verovatno ogledati u optimizaciji vremena posvećenog praćenju dešavanja.

Još jednom da se zahvalim iskusnim članovima koji daju širu sliku trenutnih dešavanja, kao i ostalima koji pišu, jer je svaka informacija potrebna za procenjivanje situacije.
Bookmark ove teme u browseru mi je iz avgusta 2018-te, otprilike u vreme kad sam prvi put bio plaćen kripto valutom. Svaki put kad otvaram bookmark, gledam u 2-gi post na toj strani. Zlatni post! Eto, slučajno sam tu ušao na ovu temu. ,)
 
Pisao sam ovde juče (22.jan.), da je MANA, malo posle ponoći, imao neki suludi pump, prvi put sam video onolike 3-minutne zelene sveće.

Analiza MANA za danas:
MIN 0.153 USDT u 23:40h (22.jan)
MAX 0.2 USDT u 05:40h (23.jan) (gain ~30% za 6 sati)

iz tih tvojih analiza sto kačiš po 10x na dan malo šta ti se može reći :) samo spamuješ bzvz.
Bolje prati šta radi grayscale, jer je to pravi razlog pumpa nekoliko tokena pored mana ;)

vtau76drdqc61.jpg

https://www.reddit.com/r/tezos/comments/l24q10/grayscale_registered_a_tezos_trust_entity_last/
 
Pisao sam ovde juče (22.jan.), da je MANA, malo posle ponoći, imao neki suludi pump, prvi put sam video onolike 3-minutne zelene sveće.

Analiza MANA za danas:
MIN 0.153 USDT u 23:40h (22.jan)
MAX 0.2 USDT u 05:40h (23.jan) (gain ~30% za 6 sati)

Plan u narednom periodu mi je da rastrošim malu, veoma malu količinu LTC-a da odradim ponovo ~5-dnevi trening na Binance-u. Videćemo kako ću da prođem. Posle toga pravim korak unazad, previše vremena mi trenutno oduzima praćenje dešavanja u kripto sferi (ali je neophodno za napredak). Korak unazad će se verovatno ogledati u optimizaciji vremena posvećenog praćenju dešavanja.

Još jednom da se zahvalim iskusnim članovima koji daju širu sliku trenutnih dešavanja, kao i ostalima koji pišu, jer je svaka informacija potrebna za procenjivanje situacije.
Bookmark ove teme u browseru mi je iz avgusta 2018-te, otprilike u vreme kad sam prvi put bio plaćen kripto valutom. Svaki put kad otvaram bookmark, gledam u 2-gi post na toj strani. Zlatni post! Eto, slučajno sam tu ušao na ovu temu. ,)

Odličan post i dobro podecanje.
Ja sam usao u crypto krajem 2017 (znaci kasno) i ceo bear period sam posvetio citanju postova starijih clanova, a naravno ističe se LA Prestige i njegove prognoze, leveli, upozorenja, signali ogromno znanje i iskustvo je nesebicno delio sa svima nama. Dosta toga sam naucio, a bio sam toliko lud u to vreme da sam vratio i poceo a citam poruke skroz od pocetka, procitao sam hiljade poruka iz tog perioda. Citajuci postove trazio sam na chartovima levele o kojima se govorilo, pokusavao da detektujem prave support i resistance levele... Za one koji nisu procitali, dosta toga je napisano, mozda jedina razlika je sto imamo neke nove koine i sto je cena BTC-a znatno veca nego u tom periodu.

Hvala svima koji nesebicno dele znanje.
Da ne bi ceo post bio off topic, BTC ukoliko zadrzi support na 31k ockeujem da ce krenuti ka 35k, altovi mi svi deluju spremni da opale, vecina njih je dotakla apsolutno dno u odnosu prema BTC-u.
Korekcija BTC-a od 30ak % je dosla u pravom trenutku, bice ih sigurno jos kako se budemo kretali prema 100k.
Btc ocekujem mart/april na ceni 70-80k.
 
Zanimljivo da je u onom padu Grayscale prodao 6k ETH-a i kupio skoro 57K LTC-a pored ostalih novcica. Nisam do sada primecivao da su ista prodavali osim XRP-a.
Ne mogu sad sliku da okacim, ne da mi Tapatalk.

Tapatalk from Poco loco
 
Vidjeli i oni da se vuce pa misle mozda sad opali[emoji1]

Sent from my phone
 
Zanimljivo da je u onom padu Grayscale prodao 6k ETH-a i kupio skoro 57K LTC-a pored ostalih novcica. Nisam do sada primecivao da su ista prodavali osim XRP-a.
Ne mogu sad sliku da okacim, ne da mi Tapatalk.

Tapatalk from Poco loco

Zahvaljujem na info!
 
Evo slike koju dugujem i malo da se pojasnim posto sam kuckao u brzini i vidim da nisam napisao kako treba. U zadnjih 30 dana su u minusu 6K ETH-a, mnogo vise su prodali jer su i kupovali u poslednje vreme. I ETC je nesto malo u minusu ali to nisu ozbiljne cifre.
LTC kupuju bas masovno.
175a4727490e545fffa5d1bc90f68b83.jpg


Edit: Evropska centralna banka je danas spominjala digitalni Euro. Nece skoro ali ocigledno imaju u vidu da moraju da krenu s projektom. Kina, USA, Rusija pa i Svedska ce sigurno biti brzi.
 
Poslednja izmena:
Saj, možeš li da pošalješ link ka tabeli?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Pokušavam da dešifrujem onih 2275% premium rate-a za Grayscale LTCN. Ako mislite da je LTC nestabilan (kao i ostale kripto valute), pogledajte šta je radio LTCN share:

LTC-LTCN-analiza-24-jan2021.png

Ovo je samo prvi korak u dešifrovanju... :shock: Da ipak mi ostanemo u ovoj našoj kripto kutiji? :d
 
... ili da se proglasimo za Benchmark Instituciju pa da krenemo polako... :smoke::eyebrows::p
 
Edit: Evropska centralna banka je danas spominjala digitalni Euro. Nece skoro ali ocigledno imaju u vidu da moraju da krenu s projektom. Kina, USA, Rusija pa i Svedska ce sigurno biti brzi.

To je to. SBERBANK-a podnela zahtev Banci Rusije (centralna banka) za registraciju njihovog stable coin-a (tokenizovana verzija rublje) jer je od 01.01.2021. stupio na snagu "zakon o digitalnoj imovini" koji tako nešto omogućava. Koristiće Hyperledger Fabric blockchain, ali kao što sam već napisao, digitalni token neće biti kripto valuta već tokenizovana verzija rublje.

Slična vest je bila pre 20-ak dana da je Ukrajina potpisala ugovor sa Stellar Development Foundation oko pravljenja njihove digitalne valute. I koliko se sećam, XLM je u to vreme krenuo u pump. Ispravite me ako grešim.
 
Gledam razni altovi kako rastu, ogromne razlike među njima. Neki rastu kao BTC, sa skokovima i korekcijama, neki se učutali pa poleteli, svakakve kerefeke vidim, ali najluđi je Stellar sa ovim stairway to heaven šablonom. Sledeća stepenica verovatno u februaru, kad krene integracija sa USDC.

Najgora stvar sa Stellar je što neće da se eksponiraju, odbijaju da pumpaju svoj token i otvaraju usta samo kad imaju nešto bitno da kažu. Ali su pustili priču o Ukrajini u ključnom momentu kada se cena lomila, što sam ja shvatio kao prećutno obećanje da će biti uz XLM holdere i pustiti nas da omastimo brk u ovom bull marketu kada dođe vreme.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    23.3 KB · Pregleda: 157
@morbius

Koja je razlika XLM u odnosu na XRP u smislu moguće odluke SEC-a da je XRP security?
 
valjda nije sad pitanje da li je security nego spor oko internog prodavanja XRP-a ili tako nesto...
 
Je l' bese neki LTC holder pisao nesto za AAVE proslih par dana? :wave:
:wave: Opa, za nepuna 3 dana sa 147$ na 266$, gain ~80% :d

edit:
Update za LTC:ETH
MAX 0.1198 22.jan u 10:13h
MIN 0.1015 24.jan u 18:37h (gain ~17.9%), trenutni gain je na ~16.9%
 
Poslednja izmena:
valjda nije sad pitanje da li je security nego spor oko internog prodavanja XRP-a ili tako nesto...
Pa to je security. XRP i XLM su skoro pa jednako security.

XLM je bio samo malo darežljiviji prema crncima u Africi (kao što reče kolega) i prema nekom Rumunu. :)

Nisu baš sve ostavili samo za sebe kao XRP. Samo da bi zeznuo SEC, moraš potpuno darežljiv da budeš i bar prividno napraviš jednake uslove za sve. Ne možeš da budeš firma i valuta. Pa da po neku mrvicu deliš malo ovde , malo onde. Kako Management odluči.



Unironically - Airdroppovali su crncima u Africi :d.

Da, to je ta ključna razlika između njih. :)
 
Poslednja izmena:
@morbius

Koja je razlika XLM u odnosu na XRP u smislu moguće odluke SEC-a da je XRP security?

Tu ima jako puno da se piše, a iskreno, mrzi me. Samo par najvažnijih stvari ću pomenuti, možeš poražiti na internetu ostalo.

Stellar je u samom startu napravio fondaciju kojoj je dodelio sav XLM. Fondacija onda deli XLM kako smatra da treba, Stellar razvojnom timu, 3rd party projektima koji razvijaju na Stellar mreži, raji kroz airdrops. Ripple je uradio to isto, ali tek kasnije, napravivši prvo niz grešaka u koracima.

Jedna od najvećih brljotina koju je Ripple napravio je što je nudio bankama koje uđu u projekat određenu količinu XRP-a za liquidity. Time su banke bile zainteresovane da promovišu XRP, da bi podigle vrednost XRP-a koje su dobili. U takvoj situaciji je teško tvrditi da XRP nije security. Sa druge strane, Stellar finansijskim institucijama koje pristupe ne deli XLM, količinu koja im je potrebna za transakcije mogu da ostvare praveći svoj liquidity pool koga mogu da napune liquidity providers (XLM holderi). Stellar razvojni tim je plaćen u dolarima, ne dobijaju ništa XLM-a, za razliku od Ripple glavonja u čijim rukama je većina XRP tokena. Stellar ekstremno pazi da ne napravi ništa zbog čega bi moglo da se kaže da pumpaju svoj token, njegova vrednost treba da dođe čisto iz toga što mu je količina ograničena, a 0.00001 XLM mora da sa spali svakom transakcijom na mreži. To ne zvuči mnogo, ali Stellar blockchain mreža ima daleko više on-chain transakcija nego bilo koja druga, pošto već neko vreme obezbeđuju brze novčane transakcije u jugoistočnoj Aziji, ciljaju zemlje sa velikom emigracijom, tipa Vijetnam ili Filipini.
 
To su takve smešne nijanse da ne vredi dalje pisati na tu temu.

Kao da imaš dva brata grubijana u naselju. Stariji XRP ide i koga sretne lupa pesnicama u glavu, a mladji XLM ide i lupa šamare, pa je bolji.

Eto, to su XRP i XLM.

Security i jedni i drugi.

E da, potpuno je u redu da ciljaju na emigraciju iz Vijetnama.

Lepo dodju i kažu Vijetnamcu emigrantu, kupi 1000 xlm i posalji majci u Vijetnam, i mi garantujemo da će mama u Vijetnamu da podigne 1000xlm protivvrednost minus naša provizija. To je stablecoin, firma, usluga. To nije kripto i biće delistovani kao i XRP.
 
Poslednja izmena:
Tu ima jako puno da se piše, a iskreno, mrzi me. Samo par najvažnijih stvari ću pomenuti, možeš poražiti na internetu ostalo.

Stellar je u samom startu napravio fondaciju kojoj je dodelio sav XLM. Fondacija onda deli XLM kako smatra da treba, Stellar razvojnom timu, 3rd party projektima koji razvijaju na Stellar mreži, raji kroz airdrops. Ripple je uradio to isto, ali tek kasnije, napravivši prvo niz grešaka u koracima.

Jedna od najvećih brljotina koju je Ripple napravio je što je nudio bankama koje uđu u projekat određenu količinu XRP-a za liquidity. Time su banke bile zainteresovane da promovišu XRP, da bi podigle vrednost XRP-a koje su dobili. U takvoj situaciji je teško tvrditi da XRP nije security. Sa druge strane, Stellar finansijskim institucijama koje pristupe ne deli XLM, količinu koja im je potrebna za transakcije mogu da ostvare praveći svoj liquidity pool koga mogu da napune liquidity providers (XLM holderi). Stellar razvojni tim je plaćen u dolarima, ne dobijaju ništa XLM-a, za razliku od Ripple glavonja u čijim rukama je većina XRP tokena. Stellar ekstremno pazi da ne napravi ništa zbog čega bi moglo da se kaže da pumpaju svoj token, njegova vrednost treba da dođe čisto iz toga što mu je količina ograničena, a 0.00001 XLM mora da sa spali svakom transakcijom na mreži. To ne zvuči mnogo, ali Stellar blockchain mreža ima daleko više on-chain transakcija nego bilo koja druga, pošto već neko vreme obezbeđuju brze novčane transakcije u jugoistočnoj Aziji, ciljaju zemlje sa velikom emigracijom, tipa Vijetnam ili Filipini.
Komletan projekat se finansira od prodaje xrp. Niko tu nije cist.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Isti su ljudi umesani u oba projekta, sve je jasno :)
Samo je pitanje kome sta mogu da prodaju. Pretacu stalno pare... Hej, ako jedan od njih zavali samo prosle godine 400M $ vrednosti novcica sta dalje da pricamo. Muljaju na veliko.

Tapatalk from Poco loco
 
Po vama koja je ovo sad faza? Altcoin?
Ako smo u fazi altova znaci da je btc svoj put završio... Naravno oslanjajući se na 2017 tu....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Po vama koja je ovo sad faza? Altcoin?
Ako smo u fazi altova znaci da je btc svoj put završio... Naravno oslanjajući se na 2017 tu....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Deluje da je alt sezona pocela pre 2-3 dana, jer dominacija btc pada od tada. A altovi slede pump & dump semu. Podseca dosta na decembar 2017
Sad bi trebalo da btc nastavi da pada a altovi da rastu ludacki..............
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno