Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Citam vas par dana i niste realni:

Ako je vec izaso u po njemu dobrom trenutku znaci da sad ima vise dolara nego sto je ulozio onda je definitivno dobar, ako pocne neki Bull trade, sve jedno ce ponovo uci, naravno imace manju kolicinu BTC-a ili nekog drugog novcica ali ce difinitivno na sledecm izlasku ponovo da ima vise USD-a...
Ako vam nije cilj da imate vise novca vec vise kripta onda lagano tonete u utopiju, cekajuci neki ATH kojeg verovatno 95% trgovaca nece pogoditi...

O tome ti i pricam, ovo je kombinacija u kojoj ces se svakako kajati. Neko zato sto je izgubio a neko zato sto nije zaradio vise.
A njihova stanovista su razlicita, Morbis prati $, Saj i Phenix prate crypto.
A sto se utopije tice, oni koji su od pocetka cekali utopiju su jos uvek na dobrom putu, ima ovde i par milionera koji cekaju da budu jos i jaci, trose kolko im treba i to je to.
 
A sto se utopije tice, oni koji su od pocetka cekali utopiju su jos uvek na dobrom putu, ima ovde i par milionera koji cekaju da budu jos i jaci, trose kolko im treba i to je to.
Trgujes u satoshijima, gledas da sakupis sto vise BTC i kada cena BTC bude tolika da izlaskom u FIAT imas neku life-changing svotu, izadjes. Barem je to moja ideja od samog starta.
E sad, nekome je life-changing da kupi nov auto, nekome da kupi stan ili lokal, a nekome da ima toliko da ode u penziju sa 35 godina. U to ne zalazim.

Generalno gledano, citajuci postove stare nekoliko godina (ja sam u ovome od sredine 2017. tek), vidim da su se mnogo iskusniji opekli na izlasku u dolar radi trejda (ko je rekao Genijalcin@23?), tako da se time ne igram.
 
Poslednja izmena:
Trgujes u satoshijima, gledas da sakupis sto vise BTC i kada cena BTC bude tolika da izlaskom u FIAT imas neku life-changing svotu, izadjes. Barem je to moja ideja od samog starta.
E sad, nekome je life-changing da kupi nov auto, nekome da kupi stan ili lokal, a nekome da ima toliko da ode u penziju sa 35 godina. U to ne zalazim.

Generalno gledano, citajuci postove stare nekoliko godina (ja sam u ovome od sredine 2017. tek), vidim da su se mnogo iskusniji opekli na izlasku u dolar radi trejda (ko je rekao Genijalcin@23?), tako da se time ne igram.

Druze, life changing svota je ozbiljno pitanje, ja sam prestao da radim pre godinu dana , shvatio sam da ako cekam neki ATH da ga mozda necu docekati ili ce mi proci mladost u iscekivanju, zivim od kripta od 2014-te. Ne ustajem u 5 da bih isao na posao, spavam kad mi se spava, ustajem kad sam se naspavao i jedam kad sam gladan... Ja nemam life changing svotu ja sam izgradio life changing road po kome putujem...
 
Poslednja izmena:
Druze, life changing svota je ozbiljno pitanje, ja sam prestao da radim pre godinu dana , shvatio sam da ako cekam neki ATH da ga mozda necu docekati ili ce mi proci mladost u iscekivanju, zivim od kripta od 2014-te. Ne ustajem u 5 da bih isao na posao, spavam kad mi se spava, ustajem kad sam se naspavao i jedam kad sam gladan... Ja nemam life changing svotu ja sam izgradio life changing road po kome putujem...


Pozdravljam.

@Texacha
Ne bih se ja bas kladio da je Genije sad sa kratkim pantalonama, imao sam ja par lepih uboda na njegovim prognozama. Jedan je od dva coveka koja su ovde davala neka svoja vidjenja stvari a koje sam ja uzimao za ozbiljno. Taj je tone monera nakopao kasikom kad se pojavio.
Sto se tice life changing svote, to ne postoji jer ce ti uvek faliti jos malo, zapravo sto vise imas vise ti fali. To nema veze sa cryptom, greed je jednostavno u prirodi coveka.
 
Ne mora da znaci. Ja imam life changing plan. Ne kazem da cu izaci iz kripta, naprotiv. Samo trazim neki vid sigurnosti, da ne moram da radim, da bih sacuvao kicmu ako je ikako moguce. Samo da ne moram nista da radim zato sto moram, radicu ono sto zelim. Ne treba mi ne znam koliko, nisam alav.

Tapatalk from Poco loco
 
decko ocigledno ne kapira da je za svakog trejdera ili hodlera bitno da akumulira sto vise kripta, a ne dolara. Dolari samo sluze da se iskeširaš i uzivas kad se napumpa cena.

Ja se 100% ne slažem sa tom izjavom. Ali poštujem da ti tako vidiš stvari, svakom svoje.

Cim je on sve prodao i sad moli boga da padne cena da ponovo udje, od njega nema ni t od trejdera [emoji3] plus sto se nada da ce se izvuci na shitovima, kojih danas ima, a sutra ko’zna.

Ja sam inženjer telekomunikacija u najvećoj evropskoj IT firmi. Ako još nemam sve što želim, a ono sam vrlo blizu da to ostvarim i ovako i onako. Ako u bilo kom trenutku vidim da mi kripto ometa karijeru, recimo da mi troši živce, vreme ili odvlači pažnju, ja prodajem sve i brišem wallet-e. Trgujem iz zabave, za dodatni profit i kao hedge ako se desi ono čega se pribojavam. Tako da ako misliš da se ja nešto potresam zbog kripta, uveravam te da me zabole dupe.
 
Kako da se smiri kad covek ima bol u dupetu zbog lose procene [emoji6]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ajde malo kulture u izrazavanju. Ako na pijacma i tim ogromnim firmama mozete tako da razgovarate ok , svaka cast. Ovde ne!
 
Ajde malo kulture u izrazavanju. Ako na pijacma i tim ogromnim firmama mozete tako da razgovarate ok , svaka cast. Ovde ne!

Ja lično ne doživljavam "dupe" kao ružnu reč ili psovku. Ali ako kažeš da jeste, nema problema, od sad će za tuđe mišljenje da me boli uvo. :D
 
Iskreno ne smatram uopste, ali ne vidim zasto takavi postovi :)
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne smatram uopste, ali ne vidim zasto takavi postovi :)

Proziva me tu neka ekipica. Kažu trejder si samo ako gomilaš BTC. Ja o kriptu nikad nisam imao neko posebno mišljenje i to se nije promenilo, ali kao što reče jedan "I'm trading it, I'm not dating it". Ne interesuje me nikakav kult svetog bitcoina, ne interesuje me da hodlam doveka, uđem samo kad vidim očiglednu priliku, uzmem profit kad mi se učini da je vreme, čekam strpljivo opet. Sve sve, ali da te neko ismeva zato što praviš profitabilne trejdove i zarađuješ? Meni bitno šta misli moj bankovni račun, drugi mogu da me poljube u... uvo.
 
Razumno, samo ne znam sta ces onda na forumu, ako drugi mogu da te poljube u uvo i zabole te sta god sta drugi kazu.
Forum nije blog vec sluzi za diskusiju tako da stav sta drugi misle me zabole je vise za neki blog/insta i slicno ;)
 
Razumno, samo ne znam sta ces onda na forumu, ako drugi mogu da te poljube u uvo i zabole te sta god sta drugi kazu.
Forum nije blog vec sluzi za diskusiju tako da stav sta drugi misle me zabole je vise za neki blog/insta i slicno ;)

Bilo je ranije ovde stvarno pametnih stvari da se pročita, ali izgleda da je ta ekipa mahom produžila negde dalje dok sam odsustvovao. :(

Ali dobro, kad kripto pravi velike skokove, komentari su ovde obično bili vrlo zanimljivi, nadam se da se bar to nije promenilo. :D
 
Ma da za vreme Tita se mnogo bolje zivelo .. :d
 
Mene je ovo "bol u dupetu" nasmijalo da budem iskren. Al kako su pare u pitanju mozda nekom i nije smijesno, ili je ego pogodjen :smoke:
Samo nek se trguje sa profitom i dobro je. Neko hvata po 10-20%, drugi cekaju da umnoze 5x-10x ili 50x, neka radi svak kako misli da je pametnije i bolje.
Nek se uvecava stek, novca ili coina po zelji.

Nego kad ce ovo dole, da dokupim jos:d
 
Nego kad ce ovo dole, da dokupim jos:d

Zasigurno između 2. i 6. juna kad sam u Veneciji i ne mogu da kupim. Tako me je isto zeznulo na dan kad sam vozio za Srbiju. Više voli da mi to uradi nego leba da jede. :d

Cena je počela da pada baš kako sam i predvideo, ali za sada vrlo bojažljivo.
 
Pa ako mislis da ce dole postavi kupovni nalog on ce se izvrsiti bez obzira gde se ti nalazio

Sto se tice ove rasprave jel bolje trgovati parovima BTC ALT ili USD ALT ,vrijeme je pokazalo da je mnogo profitabilnije skupljati kripto nego fiat a tako ce biti i u buduce IMHO

BTC je debelo podcjenjen obzirom da polako sazrijeva percepcija da je digitalno zlato i cuvar vrijednosti

drop gold buy bitcoin

 
Ubi me godina proizvodnje;)
Za ove nase mlade prognozere je ova Robinhud menjacnica, steta samo sto je na nosacu aviona i njegovih 39 drzavica
 
Poslednja izmena:
Zasigurno između 2. i 6. juna kad sam u Veneciji i ne mogu da kupim. Tako me je isto zeznulo na dan kad sam vozio za Srbiju. Više voli da mi to uradi nego leba da jede. :d

Cena je počela da pada baš kako sam i predvideo, ali za sada vrlo bojažljivo.
Ma prakticno si ubo ko prstom u oko. Najavio si korekciju kad je nije bilo, neki pad koji je i dalje bio mizeran i eto gde smo sad. Ti si bese najavljivao neke jako niske cifre.

Za to vreme LTC nastavlja da gura standarnim tempom, cuti smrdi pa opali 20$. LTC je sigurna luka, cist zicer.

Tapatalk from Poco loco
 
Sto ne kupih LTC juce. Bilo bi lakih +15% danas
Hteo sam, tako da se racuna bas me briga :d
 
Poslednja izmena:
Ma prakticno si ubo ko prstom u oko. Najavio si korekciju kad je nije bilo, neki pad koji je i dalje bio mizeran i eto gde smo sad. Ti si bese najavljivao neke jako niske cifre.

Tehnička analiza je statistika, ne može ona da prognozira šta se dešava u svetu izvan kripta. A dešava se da trejderi počinju da kapiraju da američki debeli **** i kineski Vini Pu ipak neće moći da se dogovore i da je trgovinski rat pred vratima, tako da se novac iz akcija pretače u državne obveznice. Postoji nadanje da će se deo tog novca prebaciti i u kripto, pa cene mile naviše. Ne kažem, ako se to stvarno i desi... uuuuu.

Za to vreme LTC nastavlja da gura standarnim tempom, cuti smrdi pa opali 20$. LTC je sigurna luka, cist zicer.

Ne znam, ja nikad nisam kapirao čemu je svrha tog LTC-a. Kao BTC, samo malo brži, ali u stvari i nije? Ne kažem da treba biti gadljiv na profit, daleko bilo.
 
Steta sto ga ne kapiras, mogao bi opasno da se oparis na njemu. LTC je trenutno napredniji od BTC-a. Sve se prvo implementira u LTC, daleko mirnije i sloznije. Imaju vrhunski tim koji radi kao sat. Ne obecavaju kule i gradove da bi pumpali cenu. LTC i Dash su sto se toga tice daleko ispred svih.

Tapatalk from Poco loco
 
Steta sto ga ne kapiras, mogao bi opasno da se oparis na njemu. LTC je trenutno napredniji od BTC-a. Sve se prvo implementira u LTC, daleko mirnije i sloznije. Imaju vrhunski tim koji radi kao sat. Ne obecavaju kule i gradove da bi pumpali cenu. LTC i Dash su sto se toga tice daleko ispred svih.

Tapatalk from Poco loco

i hoce li na kraju biti mimblewimble za ltc? nekad sam negde procitao da kao razmatraju da ubace kao opciju. Ako bude nesto od toga, [emoji573][emoji573][emoji573]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bice to i.jos kad se implementira MAST ode i Eth

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa samo malo analiziraj od proslog ATH gde je Ltc, a gde je Eth , Ltc je na 3,5x od Ath , a Eth je na 6x i ko je bolje prosao , Eth je bio zvezda proslog kruga i sad mu se desava isto kao i svima , a plus sto poverenje opada, dev team se ponasa kao grupa neodgovornih klinaca...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno