Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Au, svaka cast :D
 
Kao sto postoje momenti gde se raja lozi da ulaze u nesto isto tako postoje momenti gde berzanski spekulanti odgovaraju ljude da ne ulazu i namerno prave pad vrednosti nekog instrumenta . ( kako bi ga sto je moguce povoljnije kupili a onda skupo prodali )
Dakle to je sad ovaj momenat u kriptu .
Kao sto nije trebalo ulaziti u long kada je bitkoin bio 20 000 tako isto i sada ne treba paniciti i prodavati kada je na nekom minimumu .
Naravno ovo nije moj savet nikome i postoji mogucnost da se citav ovako postavljen kripto svet urusi i bude zaboravljen .
Opet imate situaciju da vise desetina miliona ljudi ima iskustvo sa kripto valutama i transferom i koriscenjem novcica kao i sa miningom to jest izdavanjem cripto valuta , zatim trgovanjem i ostalim investitorskim zabavama :)
Mnogi ljudi u Srbiji koje sam sreo su trgovali ili pokusavali da trguju u kriptu a da pri tome nemaju pojma da isto to postoji i na regulisanim berzama , sa akcijama i zvanicnim valutam :)

Sad dolazi vreme velikih igraca u kripto svetu i ozbiljnih projekata , a ne dobio sam 50 miliona dolara jer sam napisao papir o namerama , a to se masovno desavalo .

Sve ce se to sada ocistiti i ja mislim da vise niko se ne lozi na ICO i slicne stvari iako ima pokusaja . :)

Sve ovo sa novcicima je i licilo na " kako mali perica zamislja berzu "

Tako da desetak projekata ce ostati ostali ce nestati i ide se dalje :) ali pocetna tacka ce biti 20 do 30 milijardi kapitalizacije ne 400 :)
 
Poslednja izmena:
Kolege nema mesta panici :) Evo sta strucnjaci iz Saxo banke pisu za 2019 godinu :

Nasdak najavio je da će u prvoj polovini 2019. godine pokrenuti proizvod bitkoin fjučersa.
Nasdaq već dugi niz godina radi na uvodjenju finansijskog proizvoda na tržište .
Priključiće se u redove ICE-a, matične kompanije NISE, u pokretanju Bitcoin future proizvoda u 2019. godini.
Bakkt, kripto fjucers berza ICE (https://www.theice.com/products/69281872/Bakkt-Bitcoin-USD-Daily-Future/specs) , pokreće 24. januara.
Ova godina je bila godina konsolidacije, izgradnje i regulacije .
2019 će biti godina gde kripto valute nastavlju da se integrišu sa tradicionalnom finansijskom infrastrukturom,
uz povećanje finasijskih derivata kojima se trguje na tržištu i rješenja za deponovanje i cuvanje kriptovaluta .

ceo izvorni tekst sa objasnjenjem zasto bitkoin nece u sprali doci do nule :)

https://www.home.saxo/insights/cont..._content_crypto_weekly_update_mining_07122018
 
Poslednja izmena:
Ima li neka statistika sta je najvise skocilo zadnji put? :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Predlog, da batalimo komentare vezano za USD - BTC, samo kukamo... "teško je.. tesko je.." [emoji1787]

Bolje da se fokusiramo na ALT BTC odnos, možda neko nesto i profitira.

- Baron Rothschild, an 18th century British nobleman and member of the Rothschild banking family, is credited with saying that "the time to buy is when there's blood in the streets" [emoji41]


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Predlog, da batalimo komentare vezano za USD - BTC, samo kukamo... "teško je.. tesko je.." [emoji1787]

Bolje da se fokusiramo na ALT BTC odnos, možda neko nesto i profitira.

Mislim da ce 99.5 % novcica otici u nulu i biti zaboravljeni :) ostace 10 tak novcica i naravno kasnije ce se pojaviti novi ali kreirani od ozbiljnih kompanija i sa ozbiljnim kapitalom .

Velike kompanije ce kreirati svoje novice kao senku akcije , ostace nekoliko ovih novcica koje su milioni ljudi kopali i koji su siroko raspostranjeni pod uslovom da kreatori se prilagode . I naravno Fiat kripto od centralnih banaka .

Paralelno sa transformacijom ce se potiskivati sadasnji dominantni novcici i njihovo mesto ce zauzeti ti novi izdati na regularnim berzama od regularnih firmi sa modernijom platformom .

Sad da li ce tada postojati neki coin za " podzemni svet " to je diskutabilno :) Ali i ako bude postojao bice predmet progona vlasti .
 
Da bi bilo koji novcic zamenio BTC ili bilo koji drugi onda mora da se koristi. Da bi se koristio moraju da se odrade sve moguce regulacije, da se promene zakoni, da se ljudi obrazuju. Novcici moraju biti sigurni pre svega. Najveca pretnja su hakeri. Postoji brzo bezbednosnih rupa i potrebno je dosta vremena da se sve to resi. Vremenom ce novcici evoluirati u ko zna sta. Do tada ima dosta vremena, ne opterecivati se time uopste.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne opterećujem se uopšte time "šta će biti za 10 godina?" Mene brine ovo trenutno stanje. Pa dotakli smo i tih 3000$.Odbi se gore baš fino. Bikovi pokazaše zube /rogove/ Može li se reći da je to to ... možda kraj pada i sad lagano gore??
Ovo je pitanje br 1, a drugo pitanje je : Zašto na poloniex-u u poslednje vreme, cena zaostaje za Bitfinexom za 100$, a isto se računa i trguje za USDT?
 
Tesko da idemo gore tako brzo svaki put kada se probije neka donja granica ljudi govore to je to, to je dno i mi posle tog kao dna na nadjemo i jos jedno dno ispod ispod sto bi rekao pokojni Delca svako dno u juce danas je previsoko.
 
Pokusavati da neko nadje dno ili vrh kada je neki instrument na berzi u trendu je jako opasno i rizicno . Opet onaj ko zna da prepozna dno i vrh i okretanje trenda on ostvaruje enorman profit na berzi .
Postoje nacini za prepoznavanje momenta kada ce se trend okrenuti i ti nacini se baziraju na tehnickoj i fundamentalnoj analizi .
Dakle ili nam treba jaka potvrda okretanja trenda ili serija pozitivnih vesti koje ce okrenuti trend ,

Ovako nagadjati ici ce dovde ili ne moze vise od ove cene itd jako je rizicno .
Dakle moj savet je sacekajte period 24 januara , Ukoliko tada Bakkt proradi postoji mogucnost da se trend okrene na odredjeno vreme .
Verovatno ce kretanje cene tih dana biti veliko . Naravno da ljudi sa insajderskim informacijama da ukoliko dolazi do uvodjenja Bakkt ce pokusati da kupe pre tog datuma , Ukoliko dodje do uvodjenja Bakkt moze se ocekivati i tog dana skok od 50-70% za 24 h :)
 
Bakkt ili ETF, odnosno njihove datume nema poente cekati. Inside info ce tu odraditi svoje nedelju-dve ranije. Doduse kao da je to bog zna sta.

Eto vam odgovor za onu raspravu pre 10ak meseci kada su ljudi govorili kako "necemo na $3000 jer ce onda svi kupiti i biti too easy..."

30% ce uvek cekati neko dno. Sada je $3000 odjednom skupo i ceka se $1800. Kada budemo tu, cekace ispod $1000, itd...
32% je do sada izgubilo veci deo kesa i ostala im je neka crkavica (bullish likovi) sa kojom ulazu u neke krseve kako bi docekali 300x skok. A taj novcic ode pod zemlju, cekajuci...
33% ce stvarno uci na ~$3000 i onda za mesec,dva,tri kad vide kako traljavo ide, izaci sa nekom mizernim profitom i cekati ulaze nize, a on ode bez njih.
Ovih ~5% pa i manje koji imaju strpljenja, discipline, i znaju da ugase berzu na odredjeno vreme i vrate se na primarne poslove ce docekati skok i uzeti $.

Klasika kao i svaki ciklus, evo puna godina prodje kako smo usli u bear, a sve je jos uvek copy/paste.

Sto se dna tice, dok ne probijemo $3650+ (stamp, gdax) sa jakim volumenom, ja ovo ne smatram oporavkom nego privremenim pullback-om i medvedom koji se zalece za jos jedan napad na dole. Ispod $3000 ce biti jezivo za ovaj krug.

Od altova ce ostati samo dugmici.
140693_maratonci_ff.jpg
 
Poslednja izmena:
@La.Prestige

Koliko je onda pametno sada Short-ovati altove i cekati dok BTC ne dodje na 3K (tu je bas jak support)
 
nista nije sigurno, sve su to predvidjanja na osnovu prethodnih ciklusa, tako da nemojte biti sigurno , moze bas u sledecim mesecima da se sve okrene isto kako eliminisu long i short pozicije na menjacnicama, jer ko do sad nije prodao ne treba ni sada
 
Kako sad da shortujes altove kad su ovoliko pali? Sta si radio poslednjih par meseci? Sada je i to bas rizicno.
Kupovina je isto rizicna po meni jer je skoro sigurno ici jos dole. Gde ce naci dno ne znamo. Ja ocekujem da ce do proleca najkasnije otici ispod 2k.
Zasto ne treba da se zuri s kupovinom?
Zato sto nema ni nagovestaja dokle cena moze da pada. Sada je prognoza 1800$ npr. Ako se ovakva situacija nastavi cele sledece godine one 3 cifre nece uopste biti daleko. Niko ne zna gde je kraj padu. Lakse i kupiti kad krene gore i ostvariti profit nego po ovoj ceni zarobiti kes i gledati mozda kako se lagano cena polovi. Sada je najbolje ne dirati nista.

Tapatalk from Poco loco
 
Istina je negde tamo :type:
 
Nikako sada short altova. Risk to profit je ocajan. Mogu imati oporavak pa tek u sledecem talasu strmoglav.

Saj, nije to tako crno. Ovo je standardan deo godine gde je bear&bull pojacan. Posto smo u bearu, crvenilo je izrazenije i trajace jos.

Baktt & ETF & Gox kreditori. Mislim da su ove tri stavke sada na meti i da se sve tempira spram toga.

Ako par nedelja pre ETF roka budemo imali dump (10 - 30 Jan), postoji mogucnost da bude odobren (ista prica kao letos kada smo imali fake pump a on odbijen&odlozen). Ako se pak bude pumpalo, bezanija u dolare jer spremaju poziciju za short.

Takodje gox coini mogu napraviti problem. Mislim da ce vecina ljudi rasprodati, jer ko god normalan da se osvrne i vidi da smo prehodnih godinu+ imali downtrend, zdrava logika ce reci - dosta sam rizikovao i sa ovim, daj da se to uvalja i cao. A MM su i to uzeli u obzir, pa me ne cudi da ostanemo na 3k ili ispod sve do proleca (maj-jun) - kada je i rok za vracanje.
 
ako neko ima nagovestaj dokle ce da pada neka nam kaze :) kada je bio 6k bilo je 3k, sada kada je 3k vicemo 1800, ako bude 1800 neko ce reci 700 i tako u nedogled, a obrt trenda niko ne zna kada ce biti i mozes samo gledati kako ide gore misleci da je bull trap. tako da si u istoj situaciji uzeti sada i gledati kako se cena smanjuje (ako pada jos) ili ne uzeti sada i gledati koliko si mogao da zaradis (ako krene da raste). U svakom slucaju ako lovis samo vrh i dno, gledas i places... Vise puta je pomenut stepenast ulaz i izlaz.


Takodje gox coini mogu napraviti problem. Mislim da ce vecina ljudi rasprodati, jer ko god normalan da se osvrne i vidi da smo prehodnih godinu+ imali downtrend, zdrava logika ce reci - dosta sam rizikovao i sa ovim, daj da se to uvalja i cao.

o ovome trubim vec neko vreme dok vecina misli da gox novcici nisu nikakav problem.
 
Poslednja izmena:
Kako sad da shortujes altove kad su ovoliko pali? Sta si radio poslednjih par meseci? Sada je i to bas rizicno.

Pa ja u ovoj godini vecinu profita sam napravio Short-ovanjem, i La.Prestige i jos nekoliko velikih faca u kriptu jos od pocetka godine pricaju o ceni 3K ili niza, i ako sam ulazio u neki pogresan Short trejd zanemarim trenutni "paper loss" jer sam bio siguran da cemo ka tim 3K ciframa i samo treba strpljenja. Sad ispade da sam pogresio sto sam zatvorio vecinu Shortova na oko 4.5K, svi smo ocekivali da ce tu negde da napravi pullback. Sada drzim jos neke Short-ove neke u medjuvremenu otvorio (svaka pozicija mi je u plusu) nego pitam, mozda nesto i pojacam.

La.Prestige vec neko vreme pise da XRP treba jos dosta da se izduva, sva sreca njega sam Shortovao na 0.5 USD i to 5.000 komada i jos drzim poziciju. Dash sam opet na osnovu njegovog pisanja Short-ovao na 184 i to 30 komada i prerano zatvorio, ocekivao pullback pa da udjem gore na vecoj ceni ali nisam docekao, ode on jos dole.
 
@La.Prestige jel to pocelo vracanje gox novcica?
 
Haha samo se nadaj [emoji6]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nada zadnja umire a papiri poslati goxu ;)
 
Ko ceka taj i doceka :d
 
Posto vidim da je vecina clanova foruma vidjenja da ce jos sve dosta padati vreme je za kupovinu :) Naravno samo ovih nekoliko novcica koji su na svim berzama , nikako tih nepopularnih novcica .

Kako je i britanska funta isto novcic . vreme je kupovati i nju :)
 
Pa ja u ovoj godini vecinu profita sam napravio Short-ovanjem, i La.Prestige i jos nekoliko velikih faca u kriptu jos od pocetka godine pricaju o ceni 3K ili niza, i ako sam ulazio u neki pogresan Short trejd zanemarim trenutni "paper loss" jer sam bio siguran da cemo ka tim 3K ciframa i samo treba strpljenja. Sad ispade da sam pogresio sto sam zatvorio vecinu Shortova na oko 4.5K, svi smo ocekivali da ce tu negde da napravi pullback. Sada drzim jos neke Short-ove neke u medjuvremenu otvorio (svaka pozicija mi je u plusu) nego pitam, mozda nesto i pojacam.

La.Prestige vec neko vreme pise da XRP treba jos dosta da se izduva, sva sreca njega sam Shortovao na 0.5 USD i to 5.000 komada i jos drzim poziciju. Dash sam opet na osnovu njegovog pisanja Short-ovao na 184 i to 30 komada i prerano zatvorio, ocekivao pullback pa da udjem gore na vecoj ceni ali nisam docekao, ode on jos dole.
Drugacije i nisi mogao nego shortovanjem obzirom da pada cena. Nego, cena je vec pala nenormalno, suludo je sada da prodajes ako nisi do sada vec. Mnogo je veliki rizik a moguca zarada nije bas ozbiljna. Ja sam prodao odavno i sedim u dolarima s vecinom kapitala tako me bas briga kad god da udjem jer sam u debelom plusu s novcicima ali sada mi u ludilu ne bi palo na pamet da prodajem novcice.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne znam da li se lepo razumemo, ja nemam sta da prodajem jos od pocetka godine sam u dolarima. Nego na Margin trading ulazim u Short pozicije tj "kladim se" da ce neki coin ici dole, sto vise potone veci mi je profit. Dakle jedno je Long/Short a nesto drugo Buy/Sell. Kada mislim da ce cena gore onda koristim Buy a kada mislim da ce cena dole onda sam u dolarima i koristim Short
Zbog toga mi je vecina sredstava na Bitfinex-u zbog Margin Trading-a, za nekoliko meseci mi je plan da dolare pretvorim u BTC, pola ide u Cold wallet a pola rasporedjujem na 5 menjacnica. Mada u glavi mi je da kasnije prebacim dobar deo ponovo na Bitfinex, tamo BTC prebacim u Margin wallet i udjem u Long i hold-ujem poziciju, koliko god da poraste BTC ja bih u tom slucaju skoro duplo zaradio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno