Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U slučaju da se zadrži na 4 duže od nedelju dana, tjs pokaže trend stabilnosti sličan kao ovih zadnjih nekoliko nedelja oko 3.8-3.9, ulazimo u blagu bull fazu i trend rasta tamo do maja (po mojoj proceni doguraće do nekih 5k), biće povremenih padova naravno, ali ukoliko budu minimalni i ne vrati se u zonu trice, mislim da nas očekuje divna jesen. Moj savet kupuj dok nije kasno, zarada je sigurna!
 
Borko, tebi je zabranjeno da pises u ovom delu foruma, iskuliraj. Nije ovo za tebe.

Tapatalk from Poco loco
 
Posto je sada na godisnjem, mozete normalno da nastavite...

Ako se posle godisnjeg opet oglasi ovde sa Nostradamus prognozama, sledi mu perma... drugacije ne vredi izgleda....
 
Poslednja izmena:
ja bih i platio da pratim njegove prognoze na njegovom telegram kanalu , tako da ako cita, neka razmisli o ideji. Cisto da me nadahnjuje svojim dubokim analizama i kvalitetnim pracenjem trendova, mnogo mi pomaze u trgovini.
 
@DukeLander , niste trebali da ga banujete. On je u ovoj temi više služio za "z" sa tragikomičnim izjavama. Koliko sam čitao, nije nikog vređao.
 
Jeste, La Prestige-a, ali je tek sad banovan.
 
@DukeLander , niste trebali da ga banujete. On je u ovoj temi više služio za "z" sa tragikomičnim izjavama. Koliko sam čitao, nije nikog vređao.

Storm ti je odgovorio + vise upozorenja od vise moderatora + Weasel ga je lepo zamolio... Da ne spominjem prijave cim se oglasio posle Weaselove molbe...
Ne znam sta vise da radimo da bi urazumio coveka i dokle ga moljakati...
I dobio je privremeni, vraca se za nedelju dana...
 
odmori on, odmorimo mi, pa da vidimo dalje :) dok nije poceo da bude bezobrazan bilo mi je i simpaticno da procitam te gluposti...ali sad je presao svaku meru
 
ima li neke matematike u kripto arbitrazi? Bacio pogled slucajno u cex aplikaciji kad imam da vidim, btc na bitfinexu 4061.9 usd a na bitstampu 3963.57 usd. Sto mu dodje 2.48% razlike u ceni. Jel probao neko da stavi na papir sve provizije pa da se vidi da li se uklapa u tih 2.48%? A ima i kad su vece razlike sigurno, verujem da ima kad su blizu 5%. Tu bi botovi mogli fino da rade posao
 
Poslednja izmena:
ima li neke matematike u kripto arbitrazi? Bacio pogled slucajno u cex aplikaciji kad imam da vidim, btc na bitfinexu 4061.9 usd a na bitstampu 3963.57 usd. Sto mu dodje 2.48% razlike u ceni. Jel probao neko da stavi na papir sve provizije pa da se vidi da li se uklapa u tih 2.48%? A ima i kad su vece razlike sigurno, verujem da ima kad su blizu 5%. Tu bi botovi mogli fino da rade posao

Ta razlika postoji vec par meseci od kako kurs USDT varira u odnosu na dolar. Postoji matematika, ali je dosta rizično, jer ni cex a ni bitfinex nisu baš pouzdani u nazad par meseci sa isplatama.
Najviše se ispati trenutno trgovina altovima u odnosu na BTC, jer je risk/reward mnogo veći od arbitraže.
 
Evo šta kaže Dženis:

BTC closer look:

Wyckoff's law of effort vs result in price movement (the volume and the time required for the price to move in one direction).
If we look at the big red candle we had a month ago (from 4180 to 3700), the ease of movement there was clear.
No pauses, no friction, no effort to hold the price whatsoever. It all happened in a single candle. A clear impulse.

Now take a look at the slow grind upwards since then. It took almost 30 days for the price to grind up slowly after multiple wicks and rejections and finally come back near the origin of the initial sell-off from a month ago.

Impulsive vs corrective wave.

If it's bullish , and there's genuine demand, this has to break out without any hesitation here. It needs to show a full green daily candle close above 4240 on high volume .
Everything else (hesitation and low volume sideways in this area) will indicate this is distribution before another sharp move to the downside.
Lots of people have high hopes for this move, and who knows, maybe this time it's really different.
But I play the probabilities, not hope.

Ideally I'd like to see one last attempt to push towards 4089-4150 area and get rejected there.

Less ideal, but still possible scenario is if the price simply moves sideways for a little while here, hesitating as I described above, and that will most likely be followed by a drop lower.

If looking to short this move, a more agressive approach (high risk - high reward) would be to enter smaller position size here at in 4040-4080 area, and then add after the rejection at 4089-4150 happens. This would allow for a loose initial stop loss and would save you from being wicked out by a potential stop hunt above, while keeping your risk limited.

The conservative and safer approach would be to wait for the rejection to happen first, and then enter on a 4h candle close (with a large wick on the upside).
In case that doesn't happen, then a candle close below 3930 would be additional confirmation that this move has topped out and is ready to go lower.

Targets are:
1. 3780 (conservative)
2. 3685-3670 (main target)
3. 3585-3530 (slightly ambitious, but within reach)

Invalidation of this idea would be a daily candle close above 4240.

dzenis.jpg

Live chart: https://www.tradingview.com/chart/XBTUSD/poilmEu8-BTC-crushing-high-hopes-once-again/
 
dobra i kratka recenica na koju sam naisao pa se upitajte, ako vec zelite da investirate ili ste ozbiljni sa HODL bitcoina po trenutnim cenama, parafraziram: "ako vec ocekujete za 6-12-24 meseca ili kasnije cenu 10-20-50-100x vecu za BTC, a vrlo je verovatno da ce tako i biti, potpuno vam je svejedno da li ste BTC kupili sad na 4k , 3k ili 2.5k USD" :)
 
Pa više BTC kupim po 2500$ nego po 4000$ tako da mi nije baš svejedno [emoji1787]
 
da, ALI i imas mnogo vise sanse da ostanes sa tim $ u ruci i da ti ode voz cekajuci kao neki 100$
 
Mislim da je 2018 prosla,sta ste pazarili pazarili ste, moracete da cekate neku novu, vrv 2028
 
Mislim da je 2018 prosla,sta ste pazarili pazarili ste, moracete da cekate neku novu, vrv 2028

Odmah da se ogradim, ne kupujem BTC vec skupljam Altove... posto se kaze ovde u temi da ce biti drugacije. nego sto vecina misli.. znaci ipak idemo jos dole :p
Nesto puno ootimizma zadnjih par poruka, pogotovo ova zadnja "sto ste pazarili..." :whip:
 
Odmah da se ogradim, ne kupujem BTC vec skupljam Altove... posto se kaze ovde u temi da ce biti drugacije. nego sto vecina misli.. znaci ipak idemo jos dole :p
Nesto puno ootimizma zadnjih par poruka, pogotovo ova zadnja "sto ste pazarili..." :whip:
Pa vecina misli da jos nismo dotakli dno, ili sam ja nesto propustio? :D

Mozda nije 95%, ali jeste ~85%, sve rade botovi, ali nemojte misliti da je na nasdaq 100% "REAL" volume... I tamo rade botovi u manjem procentu ali naidjoh na podatak da je to preko 50%.
 
To je kao demokratija.... 100 glupavaca nadglasa jednog pametnog


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imali smo nedavno dobar tekst, a mislim da je i La tako nesto rekao pa bih i ja rekao da je ovako nesto i dalje najrealnije:

"If it's bullish , and there's genuine demand, this has to break out without any hesitation here. It needs to show a full green daily candle close above 4240 on high volume .
Everything else (hesitation and low volume sideways in this area) will indicate this is distribution before another sharp move to the downside."
 
Ukratko, jeste bas tako.
Ja verujem da ce to ici lagano na gore. Btc mora da probije 4200 nekako, LTC 42... Ono sto je bitno je da se ne pokusava nagli proboj pa da odbija par puta, to bi bas znacilo da sledi dobar damp. Cena je vise manje tu malo ispod linije otpora i stoji. Nece to skakati ne znam koliko pa da stalno ocekujemo da raste i da probija. Najzdraviji je lagani rast.
Moze uvek neki nervozni da se istovari ali mislim da se to nece desiti. Do polovljenja BTC-a ima samo godinu dana a do polovljenja LTC-a par meseci. Svako iole pametan nece dozvoliti da istresaju ogromne kolicine pred polovljenje. Akumulacija je spor proces, ne ide bas tako lako. Eto, zato mislim da nece biti jakog istresanja.
U svakom slucaju do leta je LTC najsigurnija opcija. Posle toga sve u BTC.

Tapatalk from Poco loco
 
Moguce je da Ltc vec skocio zbog polovljenja, tako da je pitanje da li ce zbog toga biti dodatnog skoka...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno