Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam to uopste rekao. Samo sam rekao da vecina ljudi smatra da je ovo pocetak bull-a koji ce odvesti btc do novih visina. A zapravo ovo nije nista.
Ne moras da se trudis da ispadnes nadmen bas u svakom postu Saj.
Ne trudim se, to mi tako prirodno :d

Da me ne shvatis pogresno, ljudi se zanose glupostima, misle da ce svaki cas da bude pump i da cena ide u nebesa a to bas tako ne ide. Smesno je o tome pricati uopste. Bilo kakav rast u ovom trenutku je sjajna stvar. Za onakav skok opet mogu proci i godine. Ove godine to sigurno ne treba ocekivati. Ko moze nek umnozi pare na polovljenjima i to je otprilike to. Nije vreme za mastanje o bogacenju. Samo treba umnozavati kapital i sacekati pravi pump spreman ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Nekog sam misljenja da ce Btc izaci do kraja 2019. na 10K cisto da hajpuju i uvuku nove investitore u igru a onda opet ide pad cene kad svi budu ocekivali raketu....
Opet napominjem da je to neko moje misljenje i ne zelim nikog ovim da uvredim.
 
Evo zasto ta prica ne pije vodu. Za tacno godinu dana, u maju je polovljenje btc-a. Ako po tebi cena dodje do 10K do kraja godine nijedan kit nece obarati cenu i prodavati novcice jeftino. Jeste da im treba ne bas velika kolicina za to ali niko ne istovara pred skok.
10K moze vec u toku leta i onda moze jedan dobar pad da bi se akumulirali novcici. Sto budemo blizi polovljenju manje ce biti sanse za padom.

Tapatalk from Poco loco
 
Auuu koji pump bsv-a, isao je do 140$ [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da me ne shvatis pogresno, ljudi se zanose glupostima, misle da ce svaki cas da bude pump i da cena ide u nebesa a to bas tako ne ide. Smesno je o tome pricati uopste. Bilo kakav rast u ovom trenutku je sjajna stvar. Za onakav skok opet mogu proci i godine. Ove godine to sigurno ne treba ocekivati.

Posmatrano u vakumu, složio bih se sa tobom, zato je uspeo da me iznenadi ovako veliki skok. Ali ako se se kripto posmatra kroz prizmu celokupne ekonomije, postoji šansa da će početak nove svetske recesije da ga gurne naglo naviše (ili naniže). Tu će se videti definitivno da li je kripto zaista digitalno zlato ili digitalni ku*ac od ovce.
 
Ok, izgleda da korekcija ipak kreće. Noćas će možda biti još jedan juriš, Azijski trejderi su uvek agresivniji, iz nekog razloga. Ako ne probiju (što ne verujem) cena kreće polako na dole. Ako stane i preokrene se na 6400 (5700, 5300?), to je to, opštenarodno veselje može da počne. Ako u bilo kom trenutku cena opet ničim izazvano naglo skoči za 1k, ekipa baraba i dalje ne miruje.
 
Ne znam o kakvoj korekciji pricas, nista se ne desava. Cena je stabilna, u okviru botovskih par procenata. Ne vidim da gore a ni dole.
 
Ne znam o kakvoj korekciji pricas, nista se ne desava. Cena je stabilna, u okviru botovskih par procenata. Ne vidim da gore a ni dole.
Samo gledaj. Ako ne probije noćas, najkasnije sutra, kreće pad, samo ne znam koliko naglo. Jedini razlog što neću prodati je što skoro da i nemam ništa. Ali ako ne budem u pravu, neka ovo svejedno bude moj prvi pogrešni trejd.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo gledaj. Ako ne probije noćas, najkasnije sutra, kreće pad, samo ne znam koliko naglo. Jedini razlog što neću prodati je što skoro da i nemam ništa. Ali ako ne budem u pravu, neka ovo svejedno bude moj prvi pogrešni trejd.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Prvi pogresan trade? Pa ti ili si vidovid ili nikada nisi trgovao do sada :d
Ako nisi nikada imao pogresnu trgovinu onda mora da imas milione vec. 15% od nista je i dalje nista :d

Tapatalk from Poco loco
 
Pa treba i da kupim, jel da? :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ja da sam na tvom mestu, ja bih cekao na trocifrenom [emoji23] pa gde si bio na 3k?
Znaci, sve si pukao na swing trejdovima sto si spominjao neki dan?
ccccc

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja da sam na tvom mestu, ja bih cekao na trocifrenom [emoji23] pa gde si bio na 3k?
Znaci, sve si pukao na swing trejdovima sto si spominjao neki dan?
ccccc

Sent from my iPhone using Tapatalk
Prodao sve na 5,3k. Tehnički gledano jesam izvukao lep profit. Sad, naknadna pamet...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
i sad cekas opet 5,3k da udjes? i gde ti je onda profit?
nesto se ta tvoja matematika ne slaze [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako ga posle prodaš skuplje, eto ga profit, matematika se slaže sasvim. Bilo bi bolje da nisam prodao, ali to mu je što mu je. Nanižeš uspešne trejdove, poveruješ da si bog otac nepogrešivi i tako se zezneš.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I posle kazes da nisi imao nikada losu trgovinu? :d E, moj morbiuse, treba jos pasulja da jedes.

Tapatalk from Poco loco
 
I posle kazes da nisi imao nikada losu trgovinu? :d E, moj morbiuse, treba jos pasulja da jedes.

Ni jedan neuspešan trejd, da prodam jeftinije nego što sam kupio. Doduše, imam još dve otvorene pozicije u altovima koje bi još mogle da se izjalove, ali za sada su preko +30%. Igram samo čistu siguricu.

Da će BTC da sada padne je skoro pa sigurica. Ja mu dajem 85% šanse da se desi. Ja nikad ne igram short, ali je dobra šansa za druge.
 
kad si tako siguran pa gde su ti silni milioni od uspesnog trejdera ;)
 
Nije rekao da je uspesan, vec da nije neuspesan. Nije los trade sve dok ne proda ispod cene. Ako nikada ne proda onda nikada nije ni imao losu kupovinu ;)
Nisam spavao celu noc zbog one korekcije :d

Tapatalk from Poco loco
 
Ni jedan neuspešan trejd, da prodam jeftinije nego što sam kupio.

Druze mislim da ti ne kapiras ovu dvojicu. Njima $ nista ne znaci, gledaju kolicinu crypta i to im je jedino bitno. Cija je tacka gledista ispravna svako moze da presudjuje za sebe ali kada ETH bude 8000$ mislim da ce svima biti jasno ko je bio u pravu.
 
kad si tako siguran pa gde su ti silni milioni od uspesnog trejdera ;)

1. Sigurica trejdovi su vrlo retki.
2. Postoji limit i u vremenu i u novcu koji sam spreman da uložim. Neću da mi kripto troši živce, igram samo dokle je meni zabavno i koliko mi bitnije stvari u životu dopuštaju.
 
I jos jedna stvar, apsolutno nema razlike izmedju ove dve situacije.
Ti si kupio na 5000 a cena pala na 4000 i ti cekas da se vrati preko 5000 pa da prodas.
Ti si prodao na 5000 a cena otisla na 6000 a ti cekas da se vrati ispod 5000 pa da kupis.
Ja licno bi se vise istraumirao u ovoj drugoj situaciji ali to ne mora da bude tako kod svakog.
 
decko ocigledno ne kapira da je za svakog trejdera ili hodlera bitno da akumulira sto vise kripta, a ne dolara. Dolari samo sluze da se iskeširaš i uzivas kad se napumpa cena.
Cim je on sve prodao i sad moli boga da padne cena da ponovo udje, od njega nema ni t od trejdera [emoji3] plus sto se nada da ce se izvuci na shitovima, kojih danas ima, a sutra ko’zna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Citam vas par dana i niste realni:

Ako je vec izaso u po njemu dobrom trenutku znaci da sad ima vise dolara nego sto je ulozio onda je definitivno dobar, ako pocne neki Bull trade, sve jedno ce ponovo uci, naravno imace manju kolicinu BTC-a ili nekog drugog novcica ali ce difinitivno na sledecm izlasku ponovo da ima vise USD-a...
Ako vam nije cilj da imate vise novca vec vise kripta onda lagano tonete u utopiju, cekajuci neki ATH kojeg verovatno 95% trgovaca nece pogoditi...
 
Poslednja izmena:
Procitao sam negde da je Peter Brandt (koji je renomirani trejder) u nekom intervjuu izjavio da su 60% njegovih prognoza bile pogresne, znaci napravio je milione od tih 40% pogodjenih trejdova. Dobri trejderi kada grese onda gube malo a kada pogode trend onda razvaljuju sa profitom. Najbitnije u trgovini je Risk management.

Npr jedan od nasih najboljih ex-YU trejdera je definitivno Dzenis, njega pratim u jednoj grupi i njegov sistem je da rizikuje samo 3% ukupnog kapitala tj izgubi 3% ako mu cena udari u StopLoss. Iako je vrhunski trejder (vidi se i na osnovu onoga sto pise da bas poznaje materiju i na osnovu istorije njegovih trejdova koji su public) njegova statistika kaze da je cini mi se na 1.000 trejdova pogodio 68%.

Dakle manite se te price o "nepogresivosti". Ego i sujeta nema sta da traze u trgovini. Cilj svakog trejdera je da zaradi sto vise novca. Ljudski je gresiti, niko nema crystal ball pa da bez greske predvidja kretanje cena u buducnosti. Nije bitno koliko je neko pogresio trejdova vec je bitno koliko si novca na kraju zaradio od trgovine.
 
Gde pratite tog Dzenisa? Na Twitter ne mogu da ga nadjem

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno