Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Altove ne dirati dok btc dominacija ne bude bar +80% a to ne verujem da ce biti pre marta/aprila, i onda tek polako ulaziti...

Jasno je da svi akumuliraju btc pre polovljenja, a ko to ne shvata neka se pomiri sa krvarenjem portfolija.
Naravno, bice sigurno nekih random pumpi po 20-30% altova kroz btc, ali to ne verujem da ce moci da potraje... čist primer XRP pre neki dan.

Ako isključimo stable coin-e, dominacija BTC-a je već uveliko preko 80%. :-devil-: Većina starih altova vredi manje nego što je vredela pre legendarne alt sezone. Koliko ti misliš da BTC uopšte može još da ih ugazi? :D
 
znaci definitivno nas ceka dug i susan bear period, 100k+ tamo 2021/2022

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Generalno se slažem sa Prestige, ništa od testa na 5500 koji sam priželjkivao, bojim se da smo dno već dotakli, šteta. Jedino ne vidim kako on smatra da je sa sadašnjom situacijom gde kockari mašu 100x polugama moguć bilo kakav Slow&Steady rast cene. :d

I da podsetim na očiglednu stvar koja kao da se ignoriše - da bi mogli imati novi ATH, svež fiat mora da uđe u BTC. Ako opet u ovoj godini budemo imali skok BTC zasnovan na presipanju iz altova, stable coina i recikliranim parama iz prethodnih bull marketa, onda ćemo opet imati samo još jedan bear market rally kao ovaj iz prošle godine, zabaležiti još manji top i tavoriti ko zna do kad u limbu. Dobra situacija za day tradere, ali mene ne interesuje.
 
Usli smo u 2020.

Ja se sa shortovanjem vise ne bih zezao. Vremena i prostora je sve manje i manje. Sto bi rekli, pracka se ozbiljno nateze.



Testirali smo $6400, support potvrdjen i instant $1k reakcija. Ja bih rekao da je to-to sto se bear-a tice.

Sada su dve stvari bitne:
1) Slow&Steady kretanje tj formiranje take off faze ali bez zurbe. Idealno kroz 2 meseca da ne odemo na 12k+.
$8500
$10000
$11600
$13500

Ovu su po meni jedine bitne zone i mislim da ce na svakoj od ovih biti reakcije, kako bi se vratile u modu i formirale nove support levele.

2) Altcoins - iako su mnogi digli ruke od njih zahvaljujuci (ocekivano) ocajnoj 2018/2019. godini, po meni su oni jos uvek bitni igraci. Naravno ovde pricamo o 1st tier jakim i starim coinima. Kakve oni imaju vece sa BTC? Pa meni su uvek biti dobar pokazatelj i smernica gde bi BTC mogao zavrsiti. Ko je obracao paznju prethodnih 7-8 godina, mogao je zakljuciti da prilikom svakog uzleta BTC-a, oni su krvarili. A kasnije taj gubitak nadomestili sa benefitom. Tako bi trebalo biti i ovde.
Ako krenu gore uskoro - not good.
Ako nastave da krvare par meseci, dok se BTC ne priblizi ATH-u i Dominacija ne ode na 75%+, veoma dobar znak i lepa prilika da se presalta u njih kroz odnos.

Uglavnom, od ove godine ocekujem mnogo, ali to uglavnom vazi za drugu polovinu, tamo posle polovljenja. Polovljenje ne ocekujem da ce imalo imati uticaja oko cene. Odavno se ovde pitaju trading kitovi, mineri su u drugom planu i jos malo ce se tretirati kao fizikalci.

Usput srecni Vam praznici. :wave:
@La.Prestige samo da se zahvalim na prethodnoj analizi. Idealno pogođene pozicije.
1779a9e0d999d41f712b1565799881c0.jpg


Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Treći put se ponavlja isti scenario, altovi kreću naglo naviše, onda sa zadrškom i bitcoin kreće da raste da im pokaže ko je gazda, pa usere motku, padne i povuče sve ostalo nadole. Nikad bolja prilika za BTC short.

Ako ste me poslušali, čestitam vam na profitu. Ja mislim da će ovo još dole, ali možete da igrate na sigurno i zatvorite short i ovde, nije greška.

Upamtite ovaj pattern, jer se ponavlja. Ima puno kitova koji su nakupovali jeftinih altova, pa sad pokušavaju da ih napumpaju kako bi ih istresli. Zašto im to ne polazi za rukom, nisam siguran. Moguće da su trejderi postali toliko koncentrisani na BTC, da kad god altovi krenu, oni potrče BTC da kupuju. Verovatnija mogućnost je da im drugi kitovi koji ne drže altove pumpanjem BTC prave cockblock, pokušavajući da obore altove još niže, radi kasnije kupovine.
 
Neverovatno, altovi opet jurišaju, neće da popuste. Predvodi ih BSV, zar neko uopšte veruje u to smeće?
 
Brate mani me sa "altovi opet jurisaju". 1-5% je jurisanje sada? Nemoj majke ti

BTC.D gledaj, bre.

Edit: Da pojasnim. Na BTC dominance chartu se vide tri mesta gde je cena BTC naglo reagovala na pokušaj altova da porastu, drugi nije tako jasan kao prvi i treći. Samo ovaj put altovi se odmah odupiru, umesto da priznaju poraz i polako se vrate kasnije. Verovatno ništa bitno, obična anomalija, ali bilo mi je interesantno.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    4.4 KB · Pregleda: 274
Poslednja izmena:
Cena BTC je stabilna i pravi kao neki bull flag. Crna linija je vrh silaznog kanala u kome je cena uhvaćena još od letos. Očekivano, linija se ponaša kao resistance, gomila longova je likvidirana i kockari su uzeli profit. Što zapravo ne mora da znači da će cena pasti, ako probije liniju i ostane preko sa solidnim volumenom, svi će opet potrčati da kupe i cena verovatno kreće parabolično naviše.

Ako nemamo breakout i cena krene da pada i zaustavi se iznad 7300, onda je prvi pokušaj proboja kroz resistance bio neuspešan, ali verovatno će već naredni uspeti. Ako cena međutim nastavi da pada i ode ispod 7000, ovaj bear market nije gotov i trajaće još.

Neobično mi je koliko su ovih dana altovi pokazali otpor bitcoinu dok ovaj skače, do sad su se samo sklanjali s puta. Ne znam šta to znači, ali bih bio vrlo sumnjičav ako bih video BTC breakout, a da altovi ne rastu.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    22.5 KB · Pregleda: 243
Cena BTC je stabilna i pravi kao neki bull flag. Crna linija je vrh silaznog kanala u kome je cena uhvaćena još od letos. Očekivano, linija se ponaša kao resistance, gomila longova je likvidirana i kockari su uzeli profit. Što zapravo ne mora da znači da će cena pasti, ako probije liniju i ostane preko sa solidnim volumenom, svi će opet potrčati da kupe i cena verovatno kreće parabolično naviše.

Ovo je bilo dosta ..dalje nisi trebao kucati .. :)
 
I to je valjda to. Ako večeras zatvori iznad crte, to će biti prva daily sveća zatvorena izvan ovog opadajućeg kanala otkad se formirao. Da je cena BTC nastavila da se koleba još par dana, pala bi, ali izgleda kao da ju je rastući BSV pogurao naviše. Ja sam računao da će dolazeća kineska nova godina pružiti još jedan dip za kupovinu, ali izneverila me tradicija. Eh, priča mog života. :S:
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    28 KB · Pregleda: 209
Altovi su počeli naglo da pumpaju, ali ne svi odjednom, već jedan po jedan. Predlog za brzu kupovinu nekog alta koji još nije krenuo, primer na slici je grafik Stellar prema BTC ali ima ih još koliko hoćeš, divergence oči da izbije.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    60.5 KB · Pregleda: 254
Exit scam BSV :D

Nadam se da je to to sto se mede tiče za btc,u ovom ciklusu i da lagano možemo ploviti ka mjesecu, ne žuri se nigdje, da tamo na jesen ponovo budemo blizu ath i više.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Exit scam BSV :D

Nadam se da je to to sto se mede tiče za btc,u ovom ciklusu i da lagano možemo ploviti ka mjesecu, ne žuri se nigdje, da tamo na jesen ponovo budemo blizu ath i više.

Ako se ispostavi da je Faketoshi zapravo sve vreme bio Realtoshi, BSV će da flipne BTC kao ništa. Čisto sumnjam, ali ajde da vidimo hoće li stvarno moći da otključa Satošijeve wallet-e.
 
kako je skocio tako ce i da padne, doce to sve na svoje....samo strpljenja
 
klasicna P/D shema napumpace ga da naivni ulete sa kesom pa ce se istresti na njima
 
klasicna P/D shema napumpace ga da naivni ulete sa kesom pa ce se istresti na njima

Upravo, zato su ga i delistovale mnoge menjačnice, Binance i Kraken među prvima.
Samo da se ne ponovi Bitconnect scenario.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam informacije tamo na 7 nešto da kreće skok za par dana, hteo sam da postujem ovde da zaradite koji dinar..a verovatno bi ste me proglasili za Boga posle..ali avaj zaboravio šifru, a nmm blage veze na kom mi mejlu nalog..msm krenuo ja da tražim redom, ali onda se setim nekih njuški koje se muvaju ovde, pa sam odustao:smoke:

Uglavnom, dobar sam nekoliko soma jura.
Savet, pratite dešavanje oko trgovinskog dogovora USA i Kine. Konačno smo i testirali kako BTC reaguje na Iranska dešavanja (setiće se pametniji da sam odavno najavio neminovnost vojnog sukoba).

Sve ostalo, uključivši linije, pruge i horoskope i dalje su trice i kučine, irelevantno za velika pomeranja kursa.

Najbitnije da igranka traje i neće se skoro završiti. Naprotiv.

ps. detaljna prognoza uskoro:smoke:
 
Poslednja izmena:
xaxxaxaax, odusevljava kao i uvek ::smoke:mardeljano:

:D

iz koje ustanove postujes btw?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Altovi su počeli naglo da pumpaju, ali ne svi odjednom, već jedan po jedan. Predlog za brzu kupovinu nekog alta koji još nije krenuo, primer na slici je grafik Stellar prema BTC ali ima ih još koliko hoćeš, divergence oči da izbije.

Evo taj isti chart četiri dana kasnije. Ako ja vidim divergence, to znači da ga trejderi koji po ceo dan zevaju po menjačnicama vide još mnogo bolje, tako da je reakcija bila brza. Ako niste pratili i niste se ovajdili od ovoga, nek vam je za utehu da nisam ni ja. :D Već sam držao XLM koliko sam bio odredio da ću, hteo sam da budem disciplinovan, jer sam previše emotivan prema ovom projektu, nisam ga prodao na vrhu levo iako sam bio svestan da bi trebalo.

Začudo, ovaj put je XLM skočio, a da XRP ne prati, čeka se odluka američkog suda da li XRP security. Ako presuda bude da nije, XRP će poleteti u vedra nebesa, nateže lanac već dugo. Ali ako sud presudi da jeste, menjačnice će morati da ga uklone, što će biti katastrofa za Ripple.

Očekivao sam ovu mini alt sezonu još od oktobra, bila je nizbežna, ali niko nije mogao da kaže kada će tačno da se desi. Zbog toga sam dosta altova kupio po manje povoljnim cenama, čak ni sa ovim skokom još nisam sasvim povratio gubitke na njima. Ali polako, malo hlađenje, pa imamo još da idemo.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    31.9 KB · Pregleda: 231
Redovno se javlja covek , svakih mesec dva kad izadje u setnju :) Prognoze precizne i koncizne kao i uvek. Ko ga nije poslusao svasta je propustio od somica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I eto nam tog malog hlađenja, taman na 9200 gde ga je otprilike VPVR i predviđao.

Najzdravije bi bilo da se vratimo malo unazad, tu negde između 7600 i 8000, BTC ionako nije bio spreman da skoči, nego ga je BSV pump pogurao, trebalo je da imamo još mesec-dva mirovanja.

Najverovatnije će međutim trendline biti odbranjen, što je ekstremno bullish znak, cena bi u tom slučaju u narednim mesecima rapidno rasla hranjena hajpom o polovljenju, a nakon toga - đoka. Dakle neka priča kao iz prošle godine, velike poluge ne puštaju cenu da se kreće normalno.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    19.3 KB · Pregleda: 242
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno