Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Security i jedni i drugi.

Već sam rekao, koliko sam ja upoznat, stvari koje SEC stavlja na teret Ripple-u se ne odnose na Stellar. Moguće da je bilo nekih drugih mutnih radnji, svakakvi zli jezici su tu pričali svašta, ne usuđujem se da ništa tvrdim. Ipak, XLM ima zaista impresivnu postavu ljudi koji ga vode, Mekejleb je među 50 najbogatijih ljudi na svetu i potpuno je posvećen projektu.

Lepo dodju i kažu Vijetnamcu emigrantu, kupi 1000 xlm i posalji majci u Vijetnam, i mi garantujemo da će mama u Vijetnamu da podigne 1000xlm protivvrednost minus naša provizija. To je stablecoin, firma, usluga. To nije kripto i biće delistovani kao i XRP.

Vijetnamac šalje funte iz inostranstva, majka par sekundi kasnije prima dong u protivvrednosti, XLM je transakciona valuta u pozadini. To je kripto koji nečem stvarno i služi, umesto samo da ga Žikica prodaje Mikici. Plus što transakcije ne moraju biti samo stablecoin-i, na mreži mogu biti (i jesu) tokenizovani i securities i svašta živo. Možeš staviti celu ekonomiju sveta na Stellar blockchain i on će to da efikasno nosi. Za transakcije je potreban XLM i on je dostupan svima, ko nema pouzdanu valutu u svojoj zemlji, može da štedi u XLM koji nije inflatoran i lako se može pretvoriti u bilo šta. Plus kad krene sutra obračun sa kriptom, XLM će biti mnogo teže zabraniti kad institucije i države zavise od njega.

Ne znam za tebe, ali meni to zvuči kao veoma korisno. Možda sam ja pristrasan zato što mi je zaradio tolike pare, ali mojom logikom ovo je ubedljivo najbolji novčić.
 
Оде вечерас ЕТХ опет у атх. Уђем на 1339 и изађем на 1350 какав магарац..... Мислим да је ово реприза из 2017.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Оде вечерас ЕТХ опет у атх. Уђем на 1339 и изађем на 1350 какав магарац..... Мислим да је ово реприза из 2017.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Pa zasto si izasao covece?

Ja se verovatno vise iznerviram od vas samih koji napravite takve greske. Svestan si da treba da sacekas cenu od nekoliko hiljada? Zasto bi se zadovoljio takvom sicom od zarade?

Tapatalk from Poco loco
 
Pa zasto si izasao covece?

Ja se verovatno vise iznerviram od vas samih koji napravite takve greske. Svestan si da treba da sacekas cenu od nekoliko hiljada? Zasto bi se zadovoljio takvom sicom od zarade?

Tapatalk from Poco loco
Не питај ме ништа дође ми да плачем, ваљда ће да направи корекцију кад пробије атх вечерас па се качим.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
ETH je probio svoj ATH i sada me bas zanima gde ce ovo da ide, kakva ce biti situacija za par nedelja recimo. Ako bude islo na 3-4K/ETH definitivno cu prodati 30% novcica a mozda i vise jer bi mi to bio 30x sto se tice profita na ETH sto je cista ludnica samo po sebi.
 
Ako ETH probije ATH a ocekujem da ce to uraditi u ovom naletu trebao bi da ide minimum 20% na gore.
ETH jaca i u prema BTC, sada je na 0.0445 , taj odnos nije bio od avgusta 2018, tj u celom bear marketu je bio ispod ovog odnosa.
 
Deluje da je alt sezona pocela pre 2-3 dana, jer dominacija btc pada od tada. A altovi slede pump & dump semu. Podseca dosta na decembar 2017
Sad bi trebalo da btc nastavi da pada a altovi da rastu ludacki..............

Dominacija BTC-a 12.sept.2020. bila na ~57%, a sad je tu na ~62% kao 23.nov.2020. Tu bi valjda trebalo da mu bude neki support?

BTCD-62-74posto-25jan2021.png
 
ETH je probio svoj ATH i sada me bas zanima gde ce ovo da ide, kakva ce biti situacija za par nedelja recimo. Ako bude islo na 3-4K/ETH definitivno cu prodati 30% novcica a mozda i vise jer bi mi to bio 30x sto se tice profita na ETH sto je cista ludnica samo po sebi.

Auu, al su tebi porasli apetiti. :) Čestitke na uspehu, ali ja bih prodao bar nešto sad, ova manija za altovima može u tren oka da okrene.
 
Dominacija BTC-a 12.sept.2020. bila na ~57%, a sad je tu na ~62% kao 23.nov.2020. Tu bi valjda trebalo da mu bude neki support?

BTCD-62-74posto-25jan2021.png

BTC je ubio altove u bear marketu, pa i one iz top 10, ETH , BCH, LTC o ostalima da ne govorimo. Tako da ja ocekujem da ETH i dalje jaca u odnosu prema BTC. Nekada je bilo i 7 ETH za 1 BTC sto sada izgleda kao naucna fantastika.
 
ETH je probio svoj ATH i sada me bas zanima gde ce ovo da ide, kakva ce biti situacija za par nedelja recimo. Ako bude islo na 3-4K/ETH definitivno cu prodati 30% novcica a mozda i vise jer bi mi to bio 30x sto se tice profita na ETH sto je cista ludnica samo po sebi.
Zanpar nedelja ne znam bas dal ce stici do te cifre ali svejedno je sacekaj. Skakace ETH mnogo ove godine tako preteruj s prodajom ako ti lova ne treba.

Tapatalk from Poco loco
 
Auu, al su tebi porasli apetiti. :) Čestitke na uspehu, ali ja bih prodao bar nešto sad, ova manija za altovima može u tren oka da okrene.


Vec je se prodalo 10, moze se reci da sam ugalvnom vratio ulozeno, ovo je ostalo samo cista dobit i naravno imam plan kako cu da izlazim i postavljat cu stop loss-ove shodno tim. Ali Morbius u pravu si, uhvatila me je euforija moram da priznam :d
 
Sazu, zar ti nisi vec prodao prije par dana?
Bar sam tako shvatio, bile su cestite ovdje itd.
 
Cestitali su meni pa si mozda nesto permutovao. I slobodno prodajte da uzmete deo profita. Nemojte cekati te hiljade koje spominje Saj da ne bi bili veciti hodleri. Ja sam odlucio da prodam jos jednu kolicinu na 1200eu+ tako da cu i to zavrsiti danas ako ode opet preko. Nakon toga zimski san i cekanje. Lako se proda jos na 2-3k ako ode. Ja na ovaj skok gledam kao na onaj 2017-te i posto tada nisam prodao nista, prodacu sada a 2025-te cu da prodam po max ceni iz 2021 ako ode na 2-3k evra. Realno ako i budu bile te astronomske cene svi ce biti u velikom plusu ako budu imali coin-e. Ja prodajem samo deo ETH-a dok ostale coine cuvam ili stake-ujem.

P.S.
Jedna zanimljivost. Nikada nisam imao LTC niti me je nesto zanimao.:)
 
Zasto me ne iznenadjuje da je neko ko "nikad nije imao ltc niti ga je zanimao", bez problema kupio stan od prodaje jednog dela portfolia[emoji846]
Dzigi, svaka cast, tako se igra ova igra
 
Ne moze se porediti eth sa btc i gledati taj odnos od npr 7:1. Suludo je iz mnogo razloga. Uzmimo samo kolicinu eth koja se u medjuvremenu iskopala. Tako gledano, imali bi da je market cap Ethereumu kao i bitcoin.
Mada, u kriptu nista nije nemoguće ali očekivati takve odnose je bas nemoguće. Makar u neko dogledno vrijeme...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Sobzirom da je GS najveci deo btc kupio na nivoima 10-20k a eth na 300-400 mogli bi smo reci da je institutionals investors faza gotova i da smo u public fazi, a na osnovu ocekivanja sirotih altova cak i u greed fazi.
Sve sto je GS kupio u dec i jan je mizerno.

Ne vidim kako bi ove cene mogle da potraju. Majning suludo profitabilan. Samo treba osmisliti dobar razlog za pad kako bi isti "rešili" pred sledeci bull.

Voleo bih ja da vidim eth na 5k, ali sta onda... Price o tome da ce prestici btc i cekanje 10k?

Mislim da je prethodni ETH ath 2018 bio samo zahvaljujuci ne postojanju stablecoina tad. Ovo sad je nagurao na svoje mišiće
Ne znam ni sam sta da mislim, igra se i ispod stola
 
Auu, al su tebi porasli apetiti. :) Čestitke na uspehu, ali ja bih prodao bar nešto sad, ova manija za altovima može u tren oka da okrene.

+1

Trenutno ETH 1400$ lepa cifra, valja izaci sa nekim malim delom u recimo USDC... Cak i ako ode sad na 2000, 2500 jako je mala verovatnoca da se nece vise vratiti na ispod 1400$ pa da mozes da se vratis :)

Najgori je osecaj kad prespavas ceo bull run a nista uzeo nisi...
 
+1

Trenutno ETH 1400$ lepa cifra, valja izaci sa nekim malim delom u recimo USDC... Cak i ako ode sad na 2000, 2500 jako je mala verovatnoca da se nece vise vratiti na ispod 1400$ pa da mozes da se vratis :)

Najgori je osecaj kad prespavas ceo bull run a nista uzeo nisi...

Upravo tako....Vec danas sutra moze da se desi neka brza korekcija do 1000-1100$ kao i proteklih par nedelja,proda se deo i postave orderi stepenasto,pa i ako se desi pokupice neke ordere i kupiti opet,ako i ne,pa malo li je eth na 1400? do pre par meseci je bio 250-350$
Pametno ljudi,ne razmisljajte o prici 5K+ za ETH sada....tek za 2-4god
Naravno da ostavljate deo ETH-a za cifre 2000+$,
Ja cu do 2200$ ako dostigne toliko dobar deo prodati,stepenasto naravno...bar 50%,ostaje sasvim dovoljno ako jako prebaci tu cifru...Tako da krajnji prosecni izlaz opet nije tako los,kad izracunate....
 
Moja greska, likove na forumu pamtim samo po avatarima, nickove ne citam.
Cestitam obojici na profitu, dal ste uranili ili ne vrijeme ce pokazati.

Svako nek odluci za sebe, s obzirom na svoju sitaciju, kad je usao, na kojoj cijeni i koliko mu znaci lova koju ima ulozeno u crypto.
Ja nisam nista jos prodao niti jos razmisljam o prodaji, po meni je jos rano. Ja sam SAJ br dva:d ako treba holdat cu jos jedan bear market, ako bude da sam pogresio, al to sam ja.
Ovi sving tradovi, prodaj sad pa kupi ponovo kad padne me ne zanimaju i nemam volje da se kockam.
 
Opet ce da bude kuknjave :d
Nista vise necu da pricam, vidim da ima mnogo pametnijih od mene ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Moja greska, likove na forumu pamtim samo po avatarima, nickove ne citam.
Cestitam obojici na profitu, dal ste uranili ili ne vrijeme ce pokazati.

Svako nek odluci za sebe, s obzirom na svoju sitaciju, kad je usao, na kojoj cijeni i koliko mu znaci lova koju ima ulozeno u crypto.
Ja nisam nista jos prodao niti jos razmisljam o prodaji, po meni je jos rano. Ja sam SAJ br dva:d ako treba holdat cu jos jedan bear market, ako bude da sam pogresio, al to sam ja.
Ovi sving tradovi, prodaj sad pa kupi ponovo kad padne me ne zanimaju i nemam volje da se kockam.

Ako sam ja usao u ETH na 7eu i prodao na 915eu-1150eu jesam li uranio? Do kada cekati? Sta nije rano? Ovo je klasicna kocka vece-manje. Prodas kada si zadovoljan profitom i to je to. Ne moze se cekati stalno i to je besmisleno. Niko od nas ne zna gde je vrh a gde dno. I ja se nadam da ce ETH otici na 3000+ kao i drugi coin-i zbog onoga sto i dalje cuvam ali necu korisnicima da pricam da cekaju obecane hiljade kao SAJ a nemam pokrice za to nego samo optimizam. Budite realni.
 
Nisam techno ali cu postaviti 2 charta sa projektovanim vrhovima ,kao temu za razmisljanje. Ako velike ribe sada ulaze, onda to rade ne da bi izasle na 30.000. Po meni, ulaze na dnu kanala da bi izasli bar na vrhu). Dakle prvi stvarni sell off bi trebao biti na vrhu projektovanog kanala. Znam da to sada zvuci kao SF, ali ako vidis moj post od 30.4. gde je prvi target 28.000 i tada je to izgledalo kao SF. A sada??Pogledajte prilog 292993Pogledajte prilog 292994

Po pitanju optimizma verovatno sam gori od SAJ a(ako je to ikako moguce) :)ali po pitanju mernih jedinica se ne slazemo. Ja sve merim prema BTCu a on prema dolaru.U tom kontekstu sam skloniji ETH u. Onda kada eth dosegne 0.1 BTC , mogu razmisljati o izlasku. Btw. mislim da uskoro dolazi i SAJ ovo vreme, sudeci po volumenu. Za pocetak bi mogao da odskoci do 0.008.Dakle skoro da se duplira. Ipak je LTC u odnosu na BTC i ETH u duboko negativnom trendu.Zato imam tek nekoliko LTC i to vise radi tradinga
 
Ako sam ja usao u ETH na 7eu i prodao na 915eu-1150eu jesam li uranio? Do kada cekati? Sta nije rano? Ovo je klasicna kocka vece-manje. Prodas kada si zadovoljan profitom i to je to. Ne moze se cekati stalno i to je besmisleno. Niko od nas ne zna gde je vrh a gde dno. I ja se nadam da ce ETH otici na 3000+ kao i drugi coin-i zbog onoga sto i dalje cuvam ali necu korisnicima da pricam da cekaju obecane hiljade kao SAJ a nemam pokrice za to nego samo optimizam. Budite realni.

Imamo razlicite poglede na crypto, ne osudjujem niti bilo sta drugo. Cestitao sam na profitu i ako si ti sretan sa zaradom to je sve sto je bitno.

To sto sam ja moonboy ili neko treci ne znaci da trebate slusati mene, kao ni da trebaju slusati tebe koji si prodao.
Ponavljam, svako je ulozio svoju lovu i nek razmislja svojom glavom sta i kako.
 
To svakako stoji, nego pricamo o strategijama kako sto manje smanjiti rizik a opet profitirati dobro.

Strategija o kojoj pricas je sasvim validna, ali vrlo rizicna, jer moze da se desi da ili ne docekas te cifre, ili moras da ih cekas 5 godina, a u medjuvremenu te pokupi bus na ulici pupu daleko bilo.

Ako izadjes sada na 1400$ sa nekih 10-20%, sigurno neces zazaliti ako ode na 5000 ili 10000, jer kad dodje na te cifre bice ti svejedno da li si uzeo 300k evra ili 400k evra lupam, jer svakako neces ubosti top, a najvaznije je da uzmes lepe novce.

Ako sada shortas na 1400$ imas lepu sansu da u februaru dopunis stek ako ode na 900-1000$...
 
Ako sam ja usao u ETH na 7eu i prodao na 915eu-1150eu jesam li uranio? Do kada cekati? Sta nije rano? Ovo je klasicna kocka vece-manje. Prodas kada si zadovoljan profitom i to je to. Ne moze se cekati stalno i to je besmisleno. Niko od nas ne zna gde je vrh a gde dno. I ja se nadam da ce ETH otici na 3000+ kao i drugi coin-i zbog onoga sto i dalje cuvam ali necu korisnicima da pricam da cekaju obecane hiljade kao SAJ a nemam pokrice za to nego samo optimizam. Budite realni.

Verovatno si ih pokupovao od mene ;) *mjau**mjau**mjau**mjau*ga, bio sam mlad & zelen pa sam prodao (ako se dobro secam ) 50 komada po 8 e
 
Imamo razlicite poglede na crypto, ne osudjujem niti bilo sta drugo. Cestitao sam na profitu i ako si ti sretan sa zaradom to je sve sto je bitno.

To sto sam ja moonboy ili neko treci ne znaci da trebate slusati mene, kao ni da trebaju slusati tebe koji si prodao.
Ponavljam, svako je ulozio svoju lovu i nek razmislja svojom glavom sta i kako.

Upravo tako ali ne treba pricati ljudima i loziti ih kako je rano, kako su pogresili, da cekaju hiljade i hiljade evra itd. Ne znam da li si ti to pisao ali dezurni LTC hodler jeste. Kao sto ni ja ne pricam treba prodati, da su pogresili sto nisu, da nas ceka pad na 500 evra itd. Jedno je ako ja kazem da sam prodao informativno a drugo je lozenje.

Verovatno si ih pokupovao od mene ;) *mjau**mjau**mjau**mjau*ga, bio sam mlad & zelen pa sam prodao (ako se dobro secam ) 50 komada po 8 e

I kakav je osecaj 4 godine kasnije :) Mora da su i tada neki clanovi pricali da cekas 100eu.
Inace ja nisam kupovao ETH:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno