Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to moze biti cold wallet neke menjacnice, neki investicioni fond itd. Ali uvek moze biti i kit. Hocu da kazem da ima raznih varijanti. Ako se s vremena na vreme kolicina povecava kit je 100%.

Tapatalk
 
Tolike pare na bitfinex walletu drzati... djuuuu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I to moze biti cold wallet neke menjacnice, neki investicioni fond itd. Ali uvek moze biti i kit. Hocu da kazem da ima raznih varijanti. Ako se s vremena na vreme kolicina povecava kit je 100%.

Tapatalk

Poenta je da su adrese sa najvecim brojem BTC-a i dalje u fazi akumulacije.Sta to meni kao sitnom BTC holderu govori? Da smo i dalje u fazi akumulacije i da tek sa regulacijom BTC-a ce doci zaista do uletanja institucionog novca.Sada vidimo tu i tamo nekog poput Novgoraca & CO. Pravi hedzfondovi pa i penzioni (sto da ne u buducnosti), cekaju regulaciju i dalja tehnoloska poboljsanja i kontrolu pre svega exchanges. A gde je tu jos uletanje obicne mase i pravi buy climax? Iz te perspektive 100.000$ je jos konzervativni target. Naravno u medjuvremenu se moze dogoditi da neka druga valuta zauzme pijedestal BTC-a. Ali koliko sam ofrlje pogledao i BCH kitovi gomilaju. Tako da meni price o negativnom trendu ne piju vodu.Ali cinjenica je da su Criptosi jako volatilni.Dok je kod Stockova 50% fibbo korekcija standard ovde rokaju da te iz gaca istresu.Ko prezivi-pricace:)
 
Ta prva adresa sa 167k btc-a pripada kriminalnim grupama odnosno njihovom cold wallet-u. Sve ilegalne operacije, scam i ponzi seme sto su radili, slali su na tu adresu.

I ti Bitcoini se nece prodavati barem jedno 5-10 godina, to potpisujem. Prvo ce cekati situaciju da se smiri, drugo ceka ce market da naraste. Jer bi trenutnom prodajom oborili cenu na $10.

Druga adresa je bitfinex cold wallet, treca bittrex, cetvrta je od poloniex-a itd.

Ni jedan kit nema (ili ne drzi na jednoj adresi) vise od 20-30k BTC-a.

Tako da na osnovu toga ne mozes doneti zakljucak da li je faza akumulacije, kapitulacije, entuzijazma, despaira itd.
 
Ta prva adresa sa 167k btc-a pripada kriminalnim grupama odnosno njihovom cold wallet-u. Sve ilegalne operacije, scam i ponzi seme sto su radili, slali su na tu adresu.

I ti Bitcoini se nece prodavati barem jedno 5-10 godina, to potpisujem. Prvo ce cekati situaciju da se smiri, drugo ceka ce market da naraste. Jer bi trenutnom prodajom oborili cenu na $10.

Druga adresa je bitfinex cold wallet, treca bittrex, cetvrta je od poloniex-a itd.

Ni jedan kit nema (ili ne drzi na jednoj adresi) vise od 20-30k BTC-a.

Tako da na osnovu toga ne mozes doneti zakljucak da li je faza akumulacije, kapitulacije, entuzijazma, despaira itd.

Ja nisam znao ove detalje.Tnx. Mada mislim da nije ni bitno ko to drzi. Poenta je da ne postoji ponuda nego da se ova korekcija iskoriscava za kupovinu od strane velikih holdera(kogod da su) a da maleni holderi prodaju. To je po meni klasican primer akumulacije.Na ponudu sa druge strane utice ne samo limitirana do sada izmajnovana kolicina vec i velika kolicina izgubljenih BTC (negde sam citao da je procena oko 4 miliona). Sa druge strane, regulacija i dalji tehnoloski razvoj ce svakako otvoriti vrata za dalje investiranje. Kako se cena odredjuje odnosom ponude i traznje, doklegod ove najvece adrese drze tu kolicinu u svom posedu, a tendencije rasta potraznje su pozitivne, meni je to pozitivan signal.
 
# LA Prestige

Druze moze jedno pitanje?Obzirom na tvoju preporuku za ETC koji je sad porastao na 30$,po tvom misljenju,da li se ocekuje njegov pad narednih dana ili ce konstantno da se lagano penje?Pitam jer je na pola puta izmedju tvog vidjenja njegove cene,neke maximalne a i neke minimalne za kupovinu.Kako stoje stvari nesto mi ne deluje da ce opet prema 20$ da krene a opet kakav sam baxuz ako bi uzeo po ovoj ceni on bi mozda vec nocas ljusno dole.Samo trazim savet i tvoje vidjenje ETC zadnjih par dana i narednih dana?
Isto tako,predlazes na osnovu iskustva prodaju pre one podele ili posle tj kad cena u tom momentu dolazi do maximuma,pre ili posle?Unapred hvala...pozdrav!
 
@hogar,

Jeste, i ja kazem da je long term pozitivan za Bitcoin. Ali ja sam spram njih mali igrac i ja cekam rebuy na dosta nizoj ceni, da mogu uhvatiti spremno talas. Njih to ne zanima a i nema market toliko likvidnosti da oni mogu sa tim kolicinama uraditi nesto.

Info mozes naci na netu, ja to pratim vec duze od godinu dana. A prvih par karaktera tih adresa znam napamet pa povezujem sta sam citao. Naci ces na reddit-u i BCT talk forumu sve sto ti treba, kao i povezanosti ponzi sema, gde su BTC iz njihovih propalih wallet-a zavrsili ovde.

@Captain,

Pa nisam ni ja ocekivao ovako brzo akumulaciju. Retest bitcoina se iz nekih razloga odlaze a to ETC-u pravi mesta i prostora za rast. Ja sam sve istresao na $25 sto sam uzeo od $17 do $20. Tako da i ja cekam priliku za rebuy, a buduci da je jos uvek rano za polet, mislim da cu ga cekati nize. Sto se izlaska tice, ne mozes projektovati kad jos uvek nije ni krenuo. Ne znam gde ce ETH i BTC biti u tom momentu i sta je dobra cena za ETC. Meni je plan $50-60 i izlazak pre 5.3. Ali kod tih stvari moras biti fleksi, i prilagoditi se situaciji. Mozda stage II pump dodje tek posle 5.3, mozda se sve zavrsi pre vremena, mozda budu cekali pad BTC-a da ga dodatno duvaju, mozda se deo iz ETH-a prelije u ETC i to ga pogura, ima tu dosta faktora koji uticu na njega, a nema teorije znati ih unapred.

Kupis, mirujes i vidis posle 2-3 nedelje koliko si profitirao.
 
Poslednja izmena:
@hogar,

Jeste, i ja kazem da je long term pozitivan za Bitcoin. Ali ja sam spram njih mali igrac i ja cekam rebuy na dosta nizoj ceni, da mogu uhvatiti spremno talas. Njih to ne zanima a i nema market toliko likvidnosti da oni mogu sa tim kolicinama uraditi nesto.

Info mozes naci na netu, ja to pratim vec duze od godinu dana. A prvih par karaktera tih adresa znam napamet pa povezujem sta sam citao. Naci ces na reddit-u i BCT talk forumu sve sto ti treba, kao i povezanosti ponzi sema, gde su BTC iz njihovih propalih wallet-a zavrsili ovde.

Ovo za rebuy je ok.Ako na weekly bazi padne na ma200 to moze biti izmedju 2500 i 3000$.I ja bih tad svakako dokupio.Pitanje je samo hocemo li to docekati
 
Poslednja izmena od urednika:
btc, postoji neka prica i analiza da ce biti na oko 3k
 
Ovo vise nije diskusija, ovo je cisto nagađanje...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sve je nagađanje, s tim da ako se prati šema, cena pre lift off faze mora da se desi.
Samo treba naći tu cenu pre lift off faze.
Ja sam onomad bio siguran da je balon pukao oko 20og decembra samo zato što je posle dužeg vremena sve išlo u crveno, nije bilo prelivanja u altove, mislim na ove jače valute.

Ali sad će student da nam kaže kako smo i dalje u uptrendu :) tako da, sve je nagađanje :)
 
Pa jeste ali se slažem da se na ovoj temi treba držati analiza i ako neko baci prognozu za cenu neke valute treba da kaže i zašto tako misli i na osnovu čega. A tema "opšta diskusija" treba da bude za sve ostalo. Mnogo će biti zdravije za čitanje. Prirodno je da uleti neki offtopic, ne postoji forum na netu koji je sterilan od tih postova, samo nek bude retko.
 
Zar ne postoji neki rang izmedju member i moderator/administrator (ili da se napravi pa da se dodele privilegije) koji moze da se dodeli ljudima i da se lepo izdvoji jedna public tema gde samo ti ljudi mogu da pisu? To bi bilo idealno.
 
A na osnovu cega bi ti dao nekome privliegiju da kaze nesto a kome ne?
Ko uopste moze da bude kompetentan da tako podeli ljude...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sve je nagađanje, s tim da ako se prati šema, cena pre lift off faze mora da se desi.
Samo treba naći tu cenu pre lift off faze.
Ja sam onomad bio siguran da je balon pukao oko 20og decembra samo zato što je posle dužeg vremena sve išlo u crveno, nije bilo prelivanja u altove, mislim na ove jače valute.

Ali sad će student da nam kaže kako smo i dalje u uptrendu :) tako da, sve je nagađanje :)

Tada si lupio i ispao si u pravu. Apsolutno se tada downtrend nije video. Ne moze na svakom padu da se priziva downtrend.
 
2500, 3000... O kom novcicu pricas? Izvini sto pitam ali nije mi bas jasno.

Tapatalk
------------------------------------------------

Izvini nisam video pitanje pre. To je digresija na Laprestige-ovu primedbu da ceka da jos padne BTC pa da ga dokupi. Ja sam ga pitao da li ceka da BTC padne na MA200 weekly sto je izmedju 2.500 i 3.000$.
 
Ne, ja sam se tad pitao da li je to bubble burst.
Downtrend je došao kasnije.

Za bubble burst si rekao jos 18.12. kada se zapravo i desio. Ali kao sto znas to se pokaze tek kasnije kada se cena ne povrati na taj nivo. Zato sam ti i postovao tada primere iz 2017. godine gde se trend vracao nakod par nedelja sideways-a. Pitao si za prelivanje u altove. U junu ih je bilo EPIC i vecina ih je tada dozivela ATH sto je mozda moglo dati argument da je tada balon pukao ali svi znamo da nije. Kasnije u septembru, altovi su ostali u padu i nastavili pad a btc odradio povrat u uzlazni kanal. U decembru je krenuo alt bull koji je zavrsio sredinom januara kada je btc vec izgubio dobar deo svoje vrednosti. Hocu da kazem da je pravilo da nema pravila i da ponasanje altova vise ne pokazuje sta je sa BTC-om. Definitivno se pokazalo kad su nakon sell-off-a krenuli sa losim vestima i tu se mogao videti kraj. Al to je vec posle polovine januara i tu se pokazalo da si bio u pravu. Balon je bio prisutan ali svi znamo da jeste a niko koliko je jaka guma ili gusti kaktusi kroz koje leti...
 
Cena ETC samo raste (Ethereum Classic) svi se naložili na hard fork (novi blockchain) i airdrop negde početkom marta.

Sve se skoro blago crveni samo par valuta i ETC skočili dosta. Realno mislim da može na njemu da se nešto obrne.
 
LTC je izasao veceras u grad i izgleda da mu se svidelo. Odjednom je ogroman buy. BTC nema snage da probije 9K veceras. Sutra novi pokusaj ;)

Tapatalk
 
Ili to ili je akumulacija zavrsena. Nisam nasao apsolutno nikakvu novu informaciju zvanicnu. Nista! Ili neko ima insajderske informacije, tipa onaj ebay ili ne znam sta je. Vec neko vreme pricam da ce da opali a ovih dana se videlo da ce da krene pa sam i rekao da se kupe karte za voz. Potcenjen je ludacki. Ovakve vesti koje se sire o LTC-u u poslednje vreme nisam nikada video do sada.

Tapatalk
 
Fork je u nedelju, launch za manje od dve nedelje, valjda je to dovoljno.
 
haha Saj, ti pricas da ce da opali vec 5 godina :D
Ako ako, bar za razliku od marketinga 2014te, sad stvarno izgleda bolje.
Nego ukoliko BTC nastavi sideways, sta mislite jel LTC probija otpor 195-6. Posle toga na tradingview predvidjaju nekih ~230
Ovaj lik zna lepo da ubode:
https://www.tradingview.com/chart/LTCUSD/dT5D1KOV-Who-Called-it-Like-ME-NOBODY-D-LITECOIN-LTC/

Mada se meni cini da ce do sutra opet dole na ~165, pre brzo su ovo napumpali, uvek se nakon takve zelembare odbija i opet testira botom chanel
 
Poslednja izmena:
Cim taj gleda LTC/USD odmah znas da je noob.
Mislim, nadam se da ce se LTC odrzati iznad 0.02, treca sreca.
 
Naravno da je scam,isto kao i Bcash,ali ljudi uzeli lovu na foru,nikom nije zabranjeno da skoci u baru i pokusa da pliva,a bara puna krokodila :)
U svakom slucaju ko nema mnogo iskustva neka zaobidje ltc-cash ,da ne bude posle kuku i lele.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno