Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A mozda se vracamo i na 2015/6, kad bio 98,99%

Vala, kako je krenulo... Svi altovi koje držim su pametni projekti koji mogu nešto što BTC ne može i svi imaju neki event u narednih pola godine koji bi trebalo da im znatno podigne cenu. Na žalost, vidim da će BTC da im pojede ručak, i sa skokom cene će vredeti manje nego što su kad sam ih kupio. Ja ne vidim neki način da se altovi oporave, izuzev da BTC-u skoči cena, pa svi navale na njega i zaguše mu mrežu.
 
BTC dominance je presao 70%... u kom trenutku smatrate da ce da krene na drugu stranu da se presaltamo na altove pre toga?

Najbolje je sa altovima sad izaci u dolar oko 11k levela pa cekati da BTC padne i onda sa tim istim dolarima kupiti btc. Tako ce se barem delimicno povratiti odnos. Ne bih se kockao sa prebacivanjem u altove do halvinga uopste.
 
Meni ovo deluje kao najgora moguca stvar.

Zasto? Priblizavamo se 11k resistance levelu od trougla. Na koju god stranu da krene je svakako bolje biti u BTC jer ce altovi jos koji stepenik da zaostanu. Moj predlog da se ceka u dolarima je jer smatram da ce barem jos jednom BTC testirati 9500-10k level.
 
Pogledam danas koliko su longovi narasli, odmah mi bilo jasno šta će da bude. Čim BTC izgleda kao da će da jurne, tupsoni odmah skaču na poluge, kladionica to vidi i svaki put ih na isti način opelješi. Kako da budeš toliki tupson da te svaki put odelju na isti način i nikad ne naučiš? Pretpostavljam da su to mahom rani BTC kockari koji su ni krivi ni dužni došli do love i dok ih kladionice ne rastave od tih para, mi ne možemo da krenemo dalje.
 
Izgubili smo svaki moving support, pali ispod 50DSMA, ichimoku oblak je odavno crven, jedino smo još iznad 21WMA. Ako ne bude pozitivnih dešavanja najkasnije do polovine oktobra, ovaj bull market je gotov i Saj će imati priliku da vidi kako BTC i te kako može da ljosne pred polovljenje.
 
Jel ces ih jesti u lambordziniju ili fiat puntu :D
 
da ste samo malo duze u ovome i sami bi znali gde ovo ide (Ferrari je po meni ipak lepsi :) ), a ovakvih trala la proroka je uvek bilo i bice ( koji sve znaju, a nista nisu zaradili ;) )
 
dc5aeab5-ferrari-f8-tributo-1.jpg
:banana::banana::banana:
 
ECB oborila kamatne stope i ponovo pokrenula QE, dakle nisu sačekali da SEKa počne, već sad su krenuli da stimulišu. Kažu, ne mogu da pokrenu inflaciju, moraju da novim novcem poguraju investicije.

Ajde da napravimo analogiju. Recimo da smo mi ovde kompletno stanovništvo i da među nama imamo ukupno 20 miliona nekog novca, ja sam taj 1% najbogatiji i kod mene je polovina ukupnog novca. I odluči naša vlast da nam ekonomija stagnira i stvori za mene novih 10 miliona nekog novca u vidu jeftinog kredita da ja investiram i time stvorim nova radna mesta i ostale pozitivne stvari. Ja onda tim novcem kupim gomilu stanova, stanovima skoči cena, vi više ne možete da priuštite da ih kupite i morate da ih iznajmljujete i plaćate kiriju meni. Ja tim novcem kupim još akcija preduzeća u kojima već imam akcije i time im povećam vrednost, istovremeno ih čineći preskupim za vas i uskraćujući vam pasivni prihod. Ja tako ostvarim veliki profit ne čineći ništa pozitivno za vas, vi ste samo siromašniji. A inflacije nema, kako da je i bude? Koliko 'leba ja jedan mogu da pojedem, koliko cipela mogu da nosim? Ako hoće da stimulišu ekonomiju i poguraju inflaciju, samo malo para treba da daju vama, a ne meni.

Berze su naravno poletele na vesti, ali začudo, i zlato skače. Kanda lovatori ne veruju da će ove mere dati rezultat? Pošto se SEKa (valjda?) odlaže, BTC može da nastavi da raste, zajedno sa ostalim balonima.
 
Licne rasprave od sada na PM.
Hvala
 
Da li sad konvertovati altove u btc pre veceg volatility-a?

Ja uvek i sve altove prebacujem u BTC evo i zasto:

-BTC uvek najvise skoci (procentualno)
-BTC uvek najmanje padne (procentualno)
-ni jedan ozbiljan alt nece promeniti ozbiljno i trajno svoj paritet prema BTC, jer je to pod kontrolom
-kad BTC skoci a hoce, altovi ce ga verovatno ispratiti do nekle, dali ce doci do prelivanja sredstava kao u predhodne dve situacije, moze da se desi ali to nije obavezno

Ne verujem da ce vise biti onih divljackih skokova altova kao npr. DARK od 8000% u par dana, ta su lepa vremena prosla...

Napominjem ovo je samo moje misljenje, svako ga ima, kao i dupe...
 
Poslednja izmena:
Nije istina da najvise skace. Altovi skacu vise uvek ali btc manje pada. Doduse sada je polovljenje, drugacija je racunica tako da bi btc trebalo najvise da skoci. Altovi su doduse vec pali jako nisko, ne znam gde je samo dno.

Tapatalk from Poco loco
 
Najvise skoce procentualno samo ako se desi prelivanje, ako ne nista, evo najocigledniji primer pada pariteta:

BTC je bio u jednom trenutku ~21000$(decembar 2017) , zapratio ga ETH i stigo do 1400$ (januar 2018)... Kolki je paritet sada svi vidimo, kako je prosao ETH tako su prosli i ostali altovi manje-vise, ko je ostao u bilo kom altu od jaunuara 2018 moze samo da se cese...
 
Eth nije za poredjenje, jer eth sada prolazi kao Ltc u proslom krugu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Najvise skoce procentualno samo ako se desi prelivanje, ako ne nista, evo najocigledniji primer pada pariteta:

BTC je bio u jednom trenutku ~21000$(decembar 2017) , zapratio ga ETH i stigo do 1400$ (januar 2018)... Kolki je paritet sada svi vidimo, kako je prosao ETH tako su prosli i ostali altovi manje-vise, ko je ostao u bilo kom altu od jaunuara 2018 moze samo da se cese...

Ok, ali sada navodis samo primer kada pada dole. Tu se slazemo da BTC najmanje pada ali gledaj koliko su altovi skocili puta pre toga i svaki put pre toga. Napamet primer, LTC je sa 3$ skocio na 400$ u peak-u. Jel BTC skocio 100x? Nije naravno. Nikada i ne skace najvise. Kada BTC krene da skace skace i odnos prema altovima, to automatski znaci da altovi rastu vise i bespotrebno je voditi diskusiju o tome jer cinjenice govore same za sebe.
 
ako tako gledas onda je btc sa 200 skocio na 20000. Cinjenica je da su poklali altove i da ima jos prostora da ih kolju, a da li ce se neki oporaviti i koliko ostaje da se vidi. Svi se nadaju da ce se ponoviti 2017ta.
 
Poslednja izmena:
@ saj
Napamet primer, LTC je sa 3$ skocio na 400$ u peak-u. Jel BTC skocio 100x?

Druze ako pricamo o zdnjem pumpu kad je i LTC dostigo svoj max a koji je poceo negde Juna meseca 2017 gde mu je da kazem bio lift on mada je to doziveo samo zbog cene BTC-a koji je tad bio ako se dobro secam ~ 2500, tad je LTC bio ~40USD...
Najveci skok koga se ja sevam je onaj od DARK-a kad je u par dana (ponavljam sebe) skocio 8000%...|
Neki su se u Srbiji tad nafatirali za ceo zivot, ja iako sam cuo suskanje nisam odreagovao tako da za mene ostade .i. ...
 
Poslednja izmena:
Pricamo o svakom ciklusu. Rekao si da BTC najvise skace i najmanje pada sto nije tacno. Svaki ciklus btc skace ali altovi skoce vise i posle potonu daleko vise od BTC-a. BTC je sigurnija varijanta ali na altovima se vise zaradi ako se izadje na vreme. Nema veze koji je najvise skocio, LTC sam dao kao primer jer se secam polazne tacne i peak-a, za druge ne.

@MarkoZ Nije BTC krenuo sa 200$ u poslednjem ciklusu. 2017-tu je docekao sa 1000$. 2016-te je bio tipa 400-500. Ja sam u tom periodu zamenio gomilu kad mi je za gajbu trebalo. Ako gledas LTC tada on je bio 1$ u to vreme.
 
zavisi sta je po tebi polazna tacka, a ta polazna tacka je samo tebi i nikom vise ;) inace dosta njih ima tvoje razmisljanje i ceka cuvenu 2017 alt sezonu, a ono bi alt klanje koje ne staje. Neki ce skociti mozda i vise nego btc ali sad zavisi da li gledas odnos (sto je pravilno jer skoro svi altovi nemaju $ odnos) ili paritet u dolarima (pretvoren iz btc odnosa). Jer je btc daleko vredniji od svih i on sad da skoci sa 10 na 100k nije isto ako ltc sad skoci sa 70 na 1000 jer ce odnos ostati isti tj samo ce se malo promeniti iako se tebi cini da je skocio vise tako da je sve jedno u cemu bio ako se odnos ne menja. To ti je kao ona tvrdnja ltc je sada na /5 od ATh, a eth /6 od ath i ko je bolje prosao :-devil-:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno