Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Polako, on ce tek da ide do leta. Lepo je sto su altovi konacno krenuli malo. Bar ovi krsteni.

Tapatalk from Poco loco
 
To niko ne moze da ti kaze ali lako mozemo da drmnemo 0.028. Mozda i vise u peak-u. To je neka moja procena. Ako izadju jos sa nekim vestima to moze i na ATH da ode ali glupo je sada pricati o tome. Ne zelim ni da spominjem cifre jer ce ljudi da se prime pa posle nece prodati na vreme jer su alavi. O tim sta bi bili kad bi bilo varijantama cemo neki drugi put. Neka ostane 0.028 kao moja prognoza ali to uzmite sa dozom rezerve jer je to samo moje misljenje. Ne dajem garancije, mislite svojom glavom. Tu sam samo da pomognem koliko mogu.

Tapatalk from Poco loco
 
LTC jednom godisnje kupis na 0.01 i prodas na 0.017 , ne mora cesce od jednom godisnje, a bude prilike nekad i vise puta. Makar kod njega nema puno neizvesnosti i filozofije.
 
To su normalne situacije. Sada je polovljenje, bice vise. Pre mesec i po je bilo 0.018.
Ja sad ne gledam odnos uopste. Na polovljenju, kad procenim da je peak u dolarima ili kad kazem sebi da je dosta prelazim sa 20% u dolare i to povlacim, 80% u btc i cekam polovljenje sledece godine. Ne zanima me odnos, ne zanima je cena. Necu uopste da umaram mozak, da pratim, da se zaludjujem. Znam 300% da cu tako sigurno zaraditi, ne moram uopste da jurim maksimum. Ovo je kombinacija za glupe, nit ti treba mozak, nit ti treba znanje i iskustvo. Samo ispratis do kraja zacrtan plan i ne pametujes. Naravno, ne zalis ni za propustenom prilikom da izvuces maksimum jer to jako mali broj ljudi ubode a puno ljudi napravi gresku.

Tapatalk from Poco loco
 
LTC treba da polovi nagradu u avgustu, tako da tu nema mnogo mozganja gde ce da ide cena.
 
To najave (polovljenje nagrade), ali je pitanje da li ce ispostovati. Sto ce reci, jos jedan metod manipulisanja.
 
To najave (polovljenje nagrade), ali je pitanje da li ce ispostovati. Sto ce reci, jos jedan metod manipulisanja.
Dali je realno da si tako nesto napisao? Posto se vidi da si nov, bolje citaj i prati da ne budes predmet podsmevanja kao Borko ;)

@Djalf Ako mislis da krenes da kupujes graficke onda ti je moj predlog da odmah kupis novcice. Ako isplativost bude visoka onda ce se kupovati graficke. Kad krene nestasica skacu cene. Nestasice nema tako da je prerano da pricamo o tome.

Tapatalk from Poco loco
 
Ma ne, necu da se bavim rudarenjem nego ovako pitam zbog gaminga, nabavke. Secam se da je Bitcoin bio oko 4000$, ko je tad uzeo sad ima duplo ili nije bas sve tako bajno? Od kud ovoliki skok sada?
 
Dali je realno da si tako nesto napisao? Posto se vidi da si nov, bolje citaj i prati da ne budes predmet podsmevanja kao Borko ;)

@Djalf Ako mislis da krenes da kupujes graficke onda ti je moj predlog da odmah kupis novcice. Ako isplativost bude visoka onda ce se kupovati graficke. Kad krene nestasica skacu cene. Nestasice nema tako da je prerano da pricamo o tome.

Tapatalk from Poco loco
Ispravio bih te, cijena ne zavisi samo od nestasice, zavisi od dosta toga, mada kod grafika naravno od ovoga sto si ti rekao ali i veoma bitnog roi koji daju.

Mada sve je to povezano, tako da kad jedno krene ide i drugo i trece...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cena zavisi od ponude i potraznje. Tacka. ROI nema apsolutno nikakve veze s tim. Kolika ce biti potraznja i sama isplativost je potpuno druga prica. Tu ROI ulazi tek u pricu.

Tapatalk from Poco loco
 
Cena zavisi od ponude i potraznje. Tacka. ROI nema apsolutno nikakve veze s tim. Kolika ce biti potraznja i sama isplativost je potpuno druga prica. Tu ROI ulazi tek u pricu.

Tapatalk from Poco loco
Principi trzisne ekonomije.
Samo sam peokomentariasao sta ce dovesti do toga, a to je sigurno roi...
Da je i eth 2$ ako je isplatljiv doslo bi do nestasice.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Opet se zakuvalo u temi... znaci cena ode dole :d
 
Ma ne, necu da se bavim rudarenjem nego ovako pitam zbog gaminga, nabavke. Secam se da je Bitcoin bio oko 4000$, ko je tad uzeo sad ima duplo ili nije bas sve tako bajno? Od kud ovoliki skok sada?

Mislim da smo daleko od one manije kada su rx 580 isle za 400e ali isto tako ne treba cekati da cene polovnih idu jos dole jer mislim da ne mogu jos mnogo da padnu pale bi jos nise ako bi crypto pukao a zato su sanse mizerne ako uopste postoji sansa. 130e rx 580 i oko 200e 1070 od toga nesto mnogo dole mislim da nema gde
 
Noćas je pokušan prvi proboj na 8,5k, ali je odbijen. Kabal kitova pokušava da zacementira 8k kao novi support i pogura cene dalje nakon što su apsorbovali BTC na 6k, ali svaki dan koji se tržište opire uvećava nadu da ćemo ipak videti korekciju parabole. Ovo je ključna tačka od koje puno toga zavisi, jer male razlike u ceni po kojoj kupimo sada pravi velike razlike u profitu kasnije. Mnogi su nedovoljno akumulirali ili su nasankani da prodaju pred parabolu. Bull market je potvrđen, iako je vidno rezultat manipulacije, a ne prirodnog sleda događaja.
 
Mislim da to nema apsolutno nikakve veze. Ovih dana je trajao Consensus koji je juce zavrsen, uvek posle njega cena padne. Bilo je za ocekivati da se malo izduva. Iskreno, nije se mnogo ni izduvalo. Ako nocas ne bude ozbiljnijeg pada u roku od par dana mozemo da ocekujemo nastavak skoka. Samo malo sve da se slegne, da kitovi doputuju kuci i odmore. Nine lose ni da cena malo stagnira ovako, da se akumulira jos.

Tapatalk from Poco loco
 
Bull market je potvrđen, iako je vidno rezultat manipulacije, a ne prirodnog sleda događaja.

Bull market ce biti potvrdjen ukoliko zadnji 5-5.5k lvl odbije cenu ponovo preko 7-8k, i tu krene prava akumulacija. Do tada, nista nije potvrdjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Neki nismo ni izlazili, rolerkoster voznja bato.
 
Hehe, Saj-ove analize su uvek bile po principu što je babi milo, to joj se i snilo. Nikada on ne vidi nikakav problem sa kriptovalutama, sve će to da fercera baš kako treba da se on obogati i uživa ostatak života. :D

Mada je sa ovako očiglednim nivoom manipulacije nemoguće bilo šta pouzdano reći, ja ipak počinjem da naginjem da će biti korekcije. Ako se špekulanti odupru FOMO još par dana i izdrže još jedan napad na 8,5k, izborićemo se za korekciju. Manipulatori tržištem su zamislili da oni ćape lavovski deo zarade, a mi lavovski deo rizika, nek se nose. Ako se ne budemo dali, izborićemo se za povoljniju raspodelu.
 
Bull market ce biti potvrdjen ukoliko zadnji 5-5.5k lvl odbije cenu ponovo preko 7-8k, i tu krene prava akumulacija. Do tada, nista nije potvrdjeno.

To što kažeš jeste tačno, ali to ne uzimam u obzir jer smatram da će se to praktično sigurno desiti, čak lako može cena i da ne testira 200 MA ili neki od donjih support nivoa, očigledno je da se neko namerio da zaplaši one koji bi short-ovali i pokušava da napumpa cenu na više.

Naravno, moguća je i ogromna korekcija i pad ispod 2k. Moguće je svašta, ali nije verovatno.
 
Hahahaha Zanimljiv komentar.
Salu na stranu, neke korekcije mora biti. Bas posle zavrsenog Consensus-a lako je moglo i 20% da sklizne dole. I dalje to uopste nije iskljuceno, mozda vec nocas. Daleko od toga da pricam samo bajke i licne zelje. Ako ne skliznemo malo ozbiljnije do sutra definitivno ce se skupljati zalet na 8500. Momentum jos uvek postoji. Ako se odbijemo 2-3x znamo sta sledi, nema tu puno mozganja. Posle eventualne korekcije mozemo da pricamo dali smo izgubili zalet ili ne. Ako ostanemo par dana na ovom nivou ja sam i dalje optimistican s prognozom.
Ne treba srljati, trziste je ranivo jos uvek.
 
BTCUSD shortovi na finexu su rapidno pali danas, imamo i taj bearish divergence sto bi trebalo u teoriji da je sigurica znacajan pad i zicer za medvede ali neverovatno je kakvu zilavost btc pokazuje
 
Mnogo ljudi čeka da udje,zakasnili su na ovaj voz ali čekaju i mali pad da udju...Šta god se desilo,ne vidim cenu ispod 6000$ ove godine,mnogo je krvarilo i sad je vreme da se hvata zalet...
 
Eto tog pada o kom sam pricao sinoc. Ja licno ocekujem da se vratimo za 4-5-6 dana i da ce se ovih dana akumulirati jos ali hajde da vidimo na cemu smo za koji dan.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno