Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije bilo snage za probijanje 11.2k, čisto sumnjam da će naredih dana da bude drugačije. Ne bi me čudilo i konačno popunjavanje gapa na 9.7k pa zatim blagi oporavak i crvena zona do daljnjeg uz po neki bull trap s vremena na veme. Vidim da je Kurajber optimista, mada ja ne vidim neki valjani razlog za to. Mislim da je zona poprilično neutralna sa dosta nejasnim indikatorima pa je moguće da vidimo i zeleno i crveno, ali mi više liči na ovo drugo. Što se mene tiče u USDT sam, dakle no trade zone dok se trend ne razbistri.
 
Mene zanima kolika je verovatnoća da zlato izgubi značaj kao sredstvo rezervi dolaskom novih generacija naklonjenih digitalijama i novih tehnologija [emoji848]
Mislim da nikad ranije nije postojala ovako radikalno drugačije paradigma šta je sve alternativa samom zlatu.
 
Pitanje, za ekipu koja prognozira pad, koje indikatore koristite ako nije tajna?
 
Mene zanima kolika je verovatnoća da zlato izgubi značaj kao sredstvo rezervi dolaskom novih generacija naklonjenih digitalijama i novih tehnologija [emoji848]
Mislim da nikad ranije nije postojala ovako radikalno drugačije paradigma šta je sve alternativa samom zlatu.

Uvek možeš da napraviš novu kriptovalutu, ali ne možeš da napraviš drugo fizičko zlato, samo jedno postoji. U nekom momentu će se verovatno kreirati neka buduća kriptovaluta za međunarodna poravnanja, ali to je još daleko, američki dolar će za tu svrhu prvo zameniti "basket of currencies", kombinacija više velikih svetskih valuta.
 
Nije bilo snage za probijanje 11.2k, čisto sumnjam da će naredih dana da bude drugačije. Ne bi me čudilo i konačno popunjavanje gapa na 9.7k pa zatim blagi oporavak i crvena zona do daljnjeg uz po neki bull trap s vremena na veme. Vidim da je Kurajber optimista, mada ja ne vidim neki valjani razlog za to. Mislim da je zona poprilično neutralna sa dosta nejasnim indikatorima pa je moguće da vidimo i zeleno i crveno, ali mi više liči na ovo drugo. Što se mene tiče u USDT sam, dakle no trade zone dok se trend ne razbistri.
Ne, samo nisam pesimista. Vec sam rekao da ocekujem da se sledecih par meseci cena klacka izmedju 10 i 12K. Ne ocekujem ni dolar preko niti ocekujem nesto posebno ispod. Hajde neka se razvuce taj support i padne malo ispod ali ne vise od 9700. Kao apsolutni minimum sam naveo 8800 ali posle toga je 10K support izdrzao 3x.
Nemam razloga da budem pesimista. Sve je ovo ok do Nove godine, posle moze da krene optimizam ako sve bude islo po planu.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja sam klasican holder i optimista sam, ali ne ocekujem da cu prodati i jedan novcic u narednih 6-10 meseci ...

Ako krenem da prodajem sledece godine super..

Imam tri targeta za prodaju, prvi je blizu starog All Time High-a i bicu jako iznenadjen ako ga dostignemo u prvih 6 meseci sledece godine.. Ako dodje do toga bicu i pomalo smoren zato sto planiram da se dopunim posteno ove i sledece godine, ali videcemo sta ce biti ...

Prosecna cena ove godine je mnogo veca nego prethodne.. Tako da za ljude koji gledaju market jednom nedeljno ( kao sto sam ja ) ovo OK situaciaja,,

Meni izgleda da se BTC bori da ode i da ne krvari lagano, a Altovi po obicaju skacu doista vise od BTC-a samo sa malim zakasnjenjem .. ( Jedino ETH prati skok u dan kao BTC ) ...
 
Poslednja izmena:
Ja sam na prethodni deep prodao neku sicu pa sad samo cekam 330 da kupim ono sto sam prodao i to je to.
 
Videcemo da li ce 10K da izdrzi, za sve iznad troga ne brinem ni mrvicu. Priblizava se polako. Nije 300$ rdjava cena uopste. Mozda ode i nize ali na tebi je da procenis rizik.

Tapatalk from Poco loco
 
Ma ja sam sitna riba po pitanju ovoga :)
2,48 ETH sam prodao pre oko mesec dana, po bese 370 (islo do 420), pa sam onda jos jedan krug uradio (ne secam se za koliko sam kupio, al znam da sam prodao po 375 (islo do pre neki dan do 390)).
Sitne su to zarade, jer imam malu kolicinu, al ono 100 dolara mesecno, nit orao, a nekada kopao :D
Mozda ga cekam na 300 dolara da padne, pa cekam sledeci rast...

edit: mrzelo me da cekam, kupio sam ga po 339.
Eto za oko mesec dana zarada pola ETH (2,97 - 2,48).
 
Poslednja izmena:
Svaka cast. Malo po malo pa se zaradi nesto. Sledece godine ko zna koliko ce vredeti tih pola eth-a.

Tapatalk from Poco loco
 
prosle sedmice sam pisao, da nema neke snage za dalji rast, i da iz mog ugla gledanja idemo dole, nije ovo nista strasno ako izdrzi 10k, naravno i mali pad BTC-a altove topi po ko zna koji put vidjeno, ali ako se btc odrzi brzo ce se oni oporaviti.

treba pratiti ko trguje desavanja sa BTC-om, da vidimo mogu li ga napokon svuci ispod 10k
 
Uniswap je u četvrtak napravio svoj novčić - UNI. Odmah su podelili za džaba 150 miliona UNI-ja. Svako ko je do 1. septembra, makar samo jednom povezao svoj MetaMask sa Uniswap-om i čak samo probao jednu neku transakciju, koja se npr. završila i bezuspešno zbog preopterećenosti mreže u tom trenutku - sada može da ode na Uniswap i pokupi 400 UNI-ja. Jedan UNI se trenutno vrti na oko $6, preključe je u jednom trenutku bio prešao $8.

Pa eto... ne pratim ove teme ovde na forumu, ali mi pade na pamet da možda postoji neko ko ni ne zna da ima jedno 6 ETH-a, koje samo treba da pokupi. Na Uniswap sajtu piše da ima 12.000 slučajeva samo kao gore opisanih - jednom su povezali Uniswap i MetaMask, pokušali neku konverziju, nisu uspeli, otišli i nikada se više nisu pojavili.

Postoji li neko ko je swapovao UNI za nesto drugo. Pojeo mi je jedno 35e Gas-a ali nikako da uspe swap
P.S. izvinite za malo off topica, samo se nadovezujem na citat
 
I ja sam očekivao da ovaj dead cat bounce bude veći, ali po svoj prilici, ništa od toga. Prozor se zatvara, ako koliko sutra ovo ne krene, idemo polako u slom. Na slici je moj uobičajeni XLM, ispod smo 200 DMA bez snage da probijemo, skoro smo i prošli kroz oblak koji je uz to i flipnuo crveno. Izgleda da je gotovo.

Što je zapravo dobra vest, kad se tržišta slome, imaćemo šansu da se napunimo po dobrim cenama. Ako ne pronađem zlato ispod 60 evra za gram, ja sam spreman da pružim veću priliku kriptu.

To je to, idemo u crash. Jedna poslednja mala šansica je da ove nedelje 200 DMA pruži support SPX, ali vrlo teško, panika je već uhvatila trejdere. Ponovo je okidač bio isti kao zimus, porast broja zaraženih.

Ja već zadovoljno trljam ruke, očekujući BTC na negde 4-5k. Ako kojim slučajem dno bude dosta iznad toga, očekujte da BTC brzo raste kad se stvari smire, ali ja lično ne očekujem takav scenario, dno bi trebalo da bude tu negde gde je bilo i zimus. Bilo kako bilo, računajte da će to biti najniže cene koje ćemo videti godinama, od sada, pa sve do napuštanja BTC platforme.
 
@morbius aj nemoj vise baksuzirati života ti, imam long [emoji16]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Taman da čitaš morbiusove misli i da radiš potpuno suprotno od toga
 
Što se tiče današnjeg "masakra" :

ZomboDroid 21092020193643.jpg
 
neko vidi propast i unistenje , neko dobru priliku da nesto kupi jeftino :p
 
Svaka prilika treba da se iskoristi. Na kraju profitiraju samo oni s petljom ;)
Support je opet izdrzao, primirilo se sve. Sve je ostalo u onim zdravim granicama tako je valjda jasno ja nema razloga za paniku.
Sad bukvalno prelazim u optimizam fazu cekajuci krupne stvari i gledajuci u blizu buducnost. Bukvalno je period za all in! ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Vidim da ima ljudi koji longuju, ali se ne bih usudio za upad sada kad smo na klackalici. Ima naznake za bullish (short term), ali nepredvidivi dolar + covid vol.3 + zagrevanje za USA izbore itd itd itd su stvari koje se na chartu ne vide.
 
Treba sacekati svakako kraj mjeseca, mozda 10k sada izgleda cvrsto, ali sve se to brzo promjeni.
 
Iskreno, short term nije bullish sigurno, klasicna klackalica. Kad prodju izbori u USA, malo ce se stabilizovati, pa ce proci i Nova godina i onda sledece godine imamo relativno zdravu podlogu za rast. To se ceka. Ove godine se nista dobro nece desiti.

Slazem se Goldi, sledeceg meseca ko zna. Ali ja sam tu optimistican. 10K je izdrzao vise naleta i do sada su jaaaako velike kolicine novcica kupovale na tom levelu. Cena kao cena i to sto nije probilo 10k mi apsolutno nista ne znaci, na to se ne obazirem. Ono sto je bitno je akumulacija. To je jedina stvar koja treba da raduje. Investicioni fondovi, kitovi, milijarderi uveliko kupuju i povecavaju stek, nisu mutavi. Ja samo tu krupniju sliku gledam i to mi je glavni orijentir. Znam da vecini ljudi ovo deluje izuzetno nestabilno i kao da ce svakog treba da se srusi ali ja samo vidim da se nesto krupno sprema. Mozda cu ispasti glup na kraju ali meni vec polako mirise u vazduhu. Ja igram iskljucivo long term, dosta ranije udjem i ne reagujem na ova talasanja uopste.
Svakog puta kad se nesto sprema ja promenim avatar. Proslog puta pred segwit sam promenio, pre 2h sam opet :d
Mozda ce opet da me trpaju svi 2 godine ali sto se mene tice sva ova desavanja u granicama ocekivanog i ocekujem sledece godine da krene gore ozbiljnije ;)

Tapatalk from Poco loco
 
pa sledeca godina je po svim kriterijima kljucna to je ono sto vecina ocekuje, ali nekako sta god vecina ocekuje ne bude tako, vidit cemo ovaj put kako ce ici, definitivno je Ok situacija manje vise sve u granicama ocekivanog.
 
Moze da bude i treci talas korone ili ko zna sta novo. Nema veze, proci ce i sledeca godina, prilagodicemo se uslovima. Svasta se desavalo, pucanje MTgox-a nas je unazadilo 2 godine. Prodje i to, sastavis se. Ove godine nas je korona unazadila, videcemo koliko. To su sve stvari koje niko ne moze da predvidi, tu se prilagodjavas u hodu.
Opet kazem, akumulacija je ono sto mene raduje, sve ostalo je igranje sa sansama ;)
Ja sam sve tempirao za sledecu godinu ali mogu bez problema cekati godinu dana duze, ne zavisi mi zivot od toga.
 
Poslednja izmena:
Imate li neku prognozu kada bi mogao da probije opet 11k, posto je meni to bitno iz perspektive daily trading-a? Imam long na 11080 koji mi je sada zarobljen.
 
mmmm da jedan od marfijevih zakona - ako nesto moze da podje naopako sigurno ce poci naopako

edit.

licno , ne verujem da ce preci 11k, kako stvari stoje.

mozda je to to padavica do nove godine , a mozda i cele zime...
 
Poslednja izmena:
Mislim da se oslobadja velika kolicina BTC-a u petak ovaj vikend mogao bi da bude lagano ispod 10k, opet to je ocekivanje vecine a mozda bas udare kontru. Tako je u cryptu kad se necemu nadas bude obrnuto valjalo bi ovaj vikend provesti u $ dok vidimo malo jasnije na koju ce stranu.
 
Imate li neku prognozu kada bi mogao da probije opet 11k, posto je meni to bitno iz perspektive daily trading-a? Imam long na 11080 koji mi je sada zarobljen.
Prognoze tog tipa trenutno macku o rep. Goldi bi rekao da ce dole, ja bih rekao da u sledecih 15 dana mozes da docekas opet 11+ ali niko ti to sad sa sigurnoscu moze tvrditi. Izgubices malo vremena cekajuci ali izvuci ces se. Pazi samo da ne napravis opet gresku.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno