Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nadam se da je svima jasno da je BTC kao deflatorna valuta "osudjen" na rast, to je cista matematika. Manipulacije se desavaju ali trend se ne moze promeniti, to je valjda posle 10 godina valjda svima jasno. Skokovi ce biti sve manji i manji posle svakog halving-a ali trend je ustaljen i dokazan. Treba biti pametan i shaltati se izmedju BTC/fiat-a u bear run-u i BTC/alts u bull run-u - ovo je lako reci ali tesko uraditi :D.
 
Slazem se da je lakse reci ali svejedno treba se drzati toga. Inace, ne bih voleo da skace ovako brzi jer nam neminovno sledi pad. Kad bi se barem nedelju dana zadrzao na ovom nivou bilo bi top.

Tapatalk from Poco loco
 
Nadam se da je svima jasno da je BTC kao deflatorna valuta "osudjen" na rast, to je cista matematika. Manipulacije se desavaju ali trend se ne moze promeniti, to je valjda posle 10 godina valjda svima jasno. Skokovi ce biti sve manji i manji posle svakog halving-a ali trend je ustaljen i dokazan.

Ti si to baš puno generalizovao. Ako pogledaš recimo grafik samo zadnje tri i po godine, BTC prema dolaru je u jasnom silaznom trendu. Ako u ovom novom naletu BTC ne bude mogao da preskoči prethodni high of 14k, silazni trend će biti još jače potvrđen. Ne kažem da će se tako i desiti, samo kažem da matematika uopšte nije tako prosta.
 
Slazem se da je lakse reci ali svejedno treba se drzati toga. Inace, ne bih voleo da skace ovako brzi jer nam neminovno sledi pad. Kad bi se barem nedelju dana zadrzao na ovom nivou bilo bi top.

Tapatalk from Poco loco

Kad god BTC ide ovako brzo na gore alts trpe, barem kratkorocno. Ja sam se zarobio u Aave(Lend) na primer ali evo vec se oporavio i malo sam u profitu. Bice to sve OK, treba da se malo BTC ohladi pa da alts uhvate ritam, previse se para prelilo u BTC.

Ti si to baš puno generalizovao. Ako pogledaš recimo grafik samo zadnje tri i po godine, BTC prema dolaru je u jasnom silaznom trendu. Ako u ovom novom naletu BTC ne bude mogao da preskoči prethodni high of 14k, silazni trend će biti još jače potvrđen. Ne kažem da će se tako i desiti, samo kažem da matematika uopšte nije tako prosta.

Nije to generalizacija, to su vec ustaljeni ciklusi na BTC/USD trzistu. BTC prati stock-to-flow model perfektno vec 10 godina:
https://medium.com/@100trillionUSD/bitcoin-stock-to-flow-cross-asset-model-50d260feed12

Slicno se moze videti i na log chartu ovde: https://www.moonmath.win/
BTC bull/bear lepo prikazan na tradingview: https://www.tradingview.com/chart/B...den-51-49-Ratio-600-days-of-Bull-Market-left/

Mozda zvuci nekome suludo da ce BTC biti izmedu 200K i 388K do aprila 2022 ali to je ono sto ovaj model predvidja. Ja sam siguran da ce prebaciti 150K, a koliko visoko moze da ode zavisi samo od BRRR masine koja se zove Federal reserve of USA. Za 3 godine vecina poznatih ekonomista predvidja masivnu inflaciju na USD trzistu, izmedju 30-50% sto ce sigurno da se odrazi na cenu BTC( icice gore za toliko ako ne i vise). Ljudi jos ne shvataju da je kolicina BTC-a u opticaju na menjacnicama na rekordno niskom nivou (bacite pogled na glassnode charts). Posle havling-a u maju to ce biti jos ociglednije. Ovo je sada 100% repriza 2016. na 2017. godinu.
 
Poslednja izmena:
Mozda zvuci nekome suludo da ce BTC biti izmedu 200K i 388K do aprila 2022 ali to je ono sto ovaj model predvidja. Ja sam siguran da ce prebaciti 150K, a koliko visoko moze da ode zavisi samo od BRRR masine koja se zove Federal reserve of USA. Za 3 godine vecina poznatih ekonomista predvidja masivnu inflaciju na USD trzistu, izmedju 30-50% sto ce sigurno da se odrazi na cenu BTC( icice gore za toliko ako ne i vise). Ljudi jos ne shvataju da je kolicina BTC-a u opticaju na menjacnicama na rekordno niskom nivou (bacite pogled na glassnode charts). Posle havling-a u maju to ce biti jos ociglednije. Ovo je sada 100% repriza 2016. na 2017. godinu.

Ne zvuci suludo, ali mozda ce tada i 1 hleb u Wallmart-u kostati $1000 :)
 
Ne zvuci suludo, ali mozda ce tada i 1 hleb u Wallmart-u kostati $1000 :)

Slazem se da sve zavisi od inflacije na USD trzistu ali sumnjam da ce hleb da kosta 1000 USD :). Ono sto je moguce je do 50% vece cene u odnosu na danasnje, sto jeste masivna inflacija. Videcemo, zato se treba pozicionirati dobro u crypto i zlato/srebro ( moze i preko crypta, npr PAX Gold).
 
Slazem se da sve zavisi od inflacije na USD trzistu ali sumnjam da ce hleb da kosta 1000 USD :). Ono sto je moguce je do 50% vece cene u odnosu na danasnje, sto jeste masivna inflacija. Videcemo, zato se treba pozicionirati dobro u crypto i zlato/srebro ( moze i preko crypta, npr PAX Gold).

Dobro, $1000 je samo placeholder :)

Svakako je najbolje diverzifikovati svoj portfolio, samo imati sto manje ustedjevine u vidu fiata/dolara.
 
Pazi, dolar je prilično nisko sada tako da se ne plašim previše za taj deo uloga/uštedjevine.

Više me evro plaši.
 
Za euro nema zime, daleko bolje stoji nego dolar koji moze jos malo da sklizne mada ne verujem da ce biti primetno.
Sto se BTC-a tice samo je pitanje dana kada ce opet da opali preko 11500, verovatno i preko 12K. Super je sto nije odmah krenuo jos gore nego se malo primirio jer previse brz skok znaci i jak pad posle koga se gubi ritam. Za sada BTC odlicno izgleda, kao i jaci altovi. Nema sumnje da ce ici gore.

Tapatalk from Poco loco
 
Volio bih procitati prognozu La.Prestiza i vidjeti da li je beara presao u bull :)

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ja verujem da jeste, samo ne znam u kom trenutku. Odavno nismo videli kripto u boljoj kondiciji ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Na BTC chartu od 1 dan smo 29 aprila 2020 probili MA 200 od tada smo u rastucem marketu za BTC, sto bi se reklo i zvanicno.
 
Volio bih procitati prognozu La.Prestiza i vidjeti da li je beara presao u bull :)

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Bull je poceo jos pocetkom godine ali se onda desio Covid-19 pa je malo skrenuo sa kursa. Sada se sve vraca na staro. Ova cetvrta era se poklapa sa prethodne dve toliko da je to zastrasujuce. Trenutno smo samo na 30% iznad SMA200d tako da ima prostora da jos malo ode na gore bez opasnosti od overbuy. Evo ti prognoza za sledeci ATH u ovoj eri (Q3-Q4 2021):

BTC - $100K - $200K
ETH - $5K - $8K
 
Bull je poceo jos pocetkom godine ali se onda desio Covid-19 pa je malo skrenuo sa kursa. Sada se sve vraca na staro. Ova cetvrta era se poklapa sa prethodne dve toliko da je to zastrasujuce. Trenutno smo samo na 30% iznad SMA200d tako da ima prostora da jos malo ode na gore bez opasnosti od overbuy. Evo ti prognoza za sledeci ATH u ovoj eri (Q3-Q4 2021):

BTC - $100K - $200K
ETH - $5K - $8K
Ovo mi lici na mcafee kad je rekao na 500k btc do skoro [emoji23]

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ovo mi lici na mcafee kad je rekao na 500k btc do skoro [emoji23]

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk

McAfee je odvalio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stinu da ce da bude $1M do kraja ove godine a bez ikakve potpore i analize. On je samo odvalio u fazonu "bice toliko zato sto ja tako kazem". I onda je pre par meseci priznao da je odvalio.

A ti ako nemas nista pametnije nego da ismevas budi slobodan da nastavis. Nemam nista protiv. Meni to ismevanje ni iz dzepa ni u dzep.
 
McAfee je odvalio *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stinu da ce da bude $1M do kraja ove godine a bez ikakve potpore i analize. On je samo odvalio u fazonu "bice toliko zato sto ja tako kazem". I onda je pre par meseci priznao da je odvalio.

A ti ako nemas nista pametnije nego da ismevas budi slobodan da nastavis. Nemam nista protiv. Meni to ismevanje ni iz dzepa ni u dzep.
Pogesno si shvatio, nije ismejavanje nego samo sam rekao lici mi kao na to.
Eth treba za god dana 15x da poraste sto nije malo uopste.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Eth treba za god dana 15x da poraste sto nije malo uopste.

Prvo, ja sam pricao o ATH. Dovoljno je da ETH skoci 5-6 puta a ostalo ce hype da uradi. Isto kao sto je i BTC u proslom krugu dosao do $5-7K (ako me secanje dobro sluzi taj la.prestige u kog se kunete je sortovao sve sto je imao na $7K) a onda je u narednih par dana (nedelja) hype dogurao do $20K. U tom momentu je cena bila skoro cetiri puta veca od SMA200d (tzv. Mayer Multiple) sto je bio stravican overbought signal.

Drugo, 15x za godinu dana je oko 25% mesecno sto i jeste mnogo ali ne i nerealno. Na kraju krajeva, nece ni BTC da dodje do $150K i da tu ostane. Doci ce do npr. $50K i onda ce hype da natera jos 2-3x. Pa onda nazad.
 
La je presao iz beara u bull negde pocetkom godine koliko se secam i promenio je i profilnu i stavio onu s rogovima, cak vam postavio i levele na gore za pracenje nego vam je promaklo :)
Ali onda se desilo sto se desilo...
 
Ove nedelja FED-ov glavonja kaže ne ide nam ovaj oporavak kako smo zamislili, moramo još da stimulišemo. SPX lepo skočio, pogotovo što su Apple, MS i Amazon prikazali dobre finansijske ruzultate. A u drugom kvartalu bruto nacionalni dohodak SAD pao 33%! :zgran::zgran:

Kad sam pre par godina rekao da je kripto mlaćenje prazne slame, to je bilo stoga što sam sam mislio da čak ni tupavi Donald Gump nije dovoljno glup da dozvoli ovako nešto. Na kraju ja ispadoh lud što sam smatrao da ljudi na vrhu nisu luđi od onih dole. Da samo postoji neki način da šortujem celo čovečanstvo... :sceptic:
 
Jos kad bi Donald Trump imao te supermoci pa da sve zive odluke o svemu donosi sam to bi bilo super.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ti si to baš puno generalizovao. Ako pogledaš recimo grafik samo zadnje tri i po godine, BTC prema dolaru je u jasnom silaznom trendu.

Na ovom grafiku od nastanka btc-a do sada, crvenom je obeleženo kada je kupovinom btc-a napravljen (za sada) minus :smoke:
.

 
Na ovom grafiku od nastanka btc-a do sada, crvenom je obeleženo kada je kupovinom btc-a napravljen (za sada) minus :smoke:
.


Često ponavljana i potpuno bezvredna informacija. Većina ljudi koja je ušla u kripto su izgubili novac, kao i u svakom drugom kockanju. Ovo je zero sum game, svaki cent koji neko dobije mora doći od gubitka nekog drugog, a tu su i menjačnice/kladionice koje uzimaju svoj deo kolača od klađenja. Ovakvi grafikoni se često poturaju da pokažu kako je BTC unosna i sigurna investicija. U stvarnosti, kripto je vrlo rizičan.
 
Ovakvi grafikoni se često poturaju da pokažu kako je BTC unosna i sigurna investicija. U stvarnosti, kripto je vrlo rizičan.

Hoćeš da kažeš da je falsifikovan grafikon? Koji deo nije istinit :)

Što se holdera tiče, u koje spadam i ja, investicija je za sada veoma unosna i sigurna. Naravno naglašavam za sada. Da si kupio btc u bilo kojoj tački ovog grafikona osim označenog crvenog, ne bi bilo u plusu? Kako?

Drugo je ko pokušava da predvidi pokrete od par procenata i kocka se sa tim, naravno da će, osim malobrojnih ili talentovanih ili srećnih, izgubiti sve kad' tad'.
 
Najveca glupost je misliti da je Tramp glup. Covek ne zna sta ce s parama i ne vidim da mu ponestaje. To sto se on pravi fijuk je druga prica.
Kako stvari stoje, vlada amerima deli pare a oni kupuju kripto. Sve se uklapa :d :d :d

Edit: https://cointelegraph.com/news/bloomberg-americans-trade-depreciating-dollars-for-bitcoin

Nije glup iz tvoje perspektive :d :d :d

Na ovom grafiku od nastanka btc-a do sada, crvenom je obeleženo kada je kupovinom btc-a napravljen (za sada) minus :smoke:
.


Pod pretpostavkom da ti koji su kupili nisu prodali jeftinije, u prosle 2 godine. To morbius pokusava da kaze, ali ne zna kako.

Minus u dolaru? A je l' grafikon uskladjen u odnosu na inflaciju, dolara? Nije? Godinu-dve zarobljena ista kolicina para ne predstavlja minus, kako zbog inflacije tako i zbog oportuniteta?

Sad kad smo dosli do zakljucka da grafikon pokazuje to sto si rekao, sa dva zareza i caveata, mene zanima cemu zapravo sluzi grafikon?
 
Ja iskreno čekam BTC da bude ispod 9000 da bi opet kupio..

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno