Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Polovi se prinos majnerima.To nema veze sa tvojim BTC

polovljenje = Halving ?!?
Smanjuje se prinos majnerima, trenutno je težina kopanja za BTC da se 'ne isplati' (teško zaraditi), pa ako im se sad ne isplati tek posle polovljenja neće biti zarade sem ako cena ne ode visoko gore ?!? ili ako, kao što neko reče, nVidia i AMD probaju da naprave win-win situaciju i za njih i za majnere ?!? Mada se moraju iskopati i ti preostali BTC, tako da će neki majneri kopati čak iako idu u minus ali sa očekivanjem da cena BTC ide gore ?!? :d Kakva metafizika. Postoji li neki okvirni datum kad će se svi BTC iskopati ne računajući napredak koji će da naprave proizvođači sa svojim harverom? Ispravite me ako grešim, 93% BTC-a je trenutno iskopano?!?

Nadam se ovim svojim pisaniJem ne skrećem sa teme, upozorite me ako je tako. :d
 
Hajde da malo vise citas a malo manje pise ono sto svi znamo. Sve informacije su lako dostupne na netu. Pritom, ovo stvarno nije mesto za to.



@Duma Ripple? Apsolutno ne.
 
Sta mislite o Ripple? Da li moze u nekom trenutku da se duplira i da za dve-tri godine bude mozda u cenovnom rangu u kakvom je sada ltc?

Ripple je vrlo malo dobio u ovom bull market-u. U principu, za očekivanje je da će u nekom momentu stići neka nova vest koja će pokrenuti lavinu. Problem je što su olakšani finansijski transferi jedna od velikih šansi za kriptovalute, tako da su svi živi potrčali da se ubace u ovo tržište, gomile banaka pripremaju svoje rivale Ripple-u, ko zna ko će tu na kraju postati dominantan igrač. Čak je i SWIFT shvatio da je najzad dobio ozbiljnu konkurenciju, pa je požurio da unapredi svoje usluge, međunarodni transferi novca više neće trajati duže od 24 sata.

Ja sam uložio dosta u Stellar, konkurent Ripple-u, koji takođe ne stoji dobro trenutno, ali imaju najave novih usluga i partnera za drugu polovinu godine, kada bi bull trebalo da bude vrlo jak. To je bio prvi novčić za koji sam rekao: "Pa ovo radi, ovo ima smisla". Kakav bitcoin kome treba ceo dan da izvede transakciju, ovde klikneš, dve sekunde i gotovo! Na žalost, kripto tržište više ne uvažava dobre fundamentalne stvari, kao što su dobra tehnička osnova, partnerstva i svrha primene, umesto toga vrh liste altcoina je pun raznih varijanti Bitcoina koje postoje bez ikakavog realnog razloga.
 
Hvala puno na odgovorima!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Kakav bitcoin kome treba ceo dan da izvede transakciju, ovde klikneš, dve sekunde i gotovo!

Kad si poslednji put placao nesto btc-om? Sve transakcije koje sam ja imao u poslednjih godinu dana nisu prelazile 10 minuta. Desile su se u roku od minut-dva, a u roku od najvise 10 minuta sam dobijao povratnu informaciju od servera za uspesno placanje, dakle tu je uracunat i delay servera od prodavnice koja prima btc.
 
Pa oni salju sa exchange, gde im taj exchange uzme debelu proviziju i drzi im BTC pola dana na pending pre nego sto posalje, pa im posle kriv Bitcoin i za proviziju i cekanje. :)
Srecom, od takvih ne zavisi doslovno nista u cryptu. Jedino ih tesko slusati/citati.
 
Sta mislite o ravenu, kako ve mu se krrtati cena?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
I jel usao neko na 125$ ili ne?

Tapatalk from Poco loco

Ja sam usao prosli ponedeljak bas u onom terminu kada je BTC za pola sata skocio 300e. Imao sam evre i posto nisam mogao direktu LTC na cex u onda sam moraom u BTC i postavim order za BTC na 6780 vukao se tu negde oko 6800e i za pola sata sat dodjem da proverim sve otislo u vraziju mater i onda uzmem odma prebacim po tim cenama. Castim te klopu ako sve sa LTC om bude kako treba :) :wave:
 
Kad si poslednji put placao nesto btc-om? Sve transakcije koje sam ja imao u poslednjih godinu dana nisu prelazile 10 minuta. Desile su se u roku od minut-dva, a u roku od najvise 10 minuta sam dobijao povratnu informaciju od servera za uspesno placanje, dakle tu je uracunat i delay servera od prodavnice koja prima btc.

Pričam pre dve godine, kada sam prvi put probao Stellar. Samo sam ostao šokiran, kako ovo već gotovo, čoveče? I zato mi je Stellar ostao prva ljubav koja će mi verovatno slomiti srce i pokupiti pare, al šta da mu radiš. :d

Znam da je BTC napredovao od tada, ali sačekaj sad da vidiš kada cena probije 10k, pa opet krene lavina transakcija, mreža će opet da ukilavi a fee skoči. Sad ćeš da mi kažeš kako sada imamo lightning network pa će biti drugačije. Lightning network radi tako što efektivno u sidechain-u pravi neregulisane banke, dakle upravo problem koji je BTC bio napravljen da reši.

Nećemo mi nikad PoW novčićima moći da efikasno platimo kafu, ko misli da je tako nešto izvodljivo, nema blage veze kako PoW radi. Tu leži svrha efikasnih novčića, ali dok se oni probiju, kripto će verovatno već biti ilegalan. Ali da ne nagađam, videćemo kako će se stvari odigrati.
 
Ovih dana ne mogu da pisem sa TT, nesto me zeza, zato me nema.
Uglavnom, neko je gore pitao dali ce cena BTC-a uticati na cenu LTC-a... Kraju hoce sigurno mada ja licno nisam bas najsrecniji sto je btc ovako potegao gore. Krade show LTC-u. Isti su ljudi vise manje koji stoje iza oba i koji ih pumpaju, idu naizmenicno, skacu s jednog na drugi. LTC ne ide kad ide BTC i obratno. Otkako je bit krenuo LTC se vratio korak nazad i stoji.
Cim BTC stane LTC ce da opali i ovog puta ocekujem malo ozbiljniji skok. Kao i obicno cim se umrtvi i ljudi krenu da se nerviraju znaci da ce da trzne gore.

Tapatalk from Poco loco
 
LUX otisao 200% zadnjih 7 dana, Beam 130%,Grin 100%...sve sto sam IMAO.... sjajno.
 
Pričam pre dve godine, kada sam prvi put probao Stellar. Samo sam ostao šokiran, kako ovo već gotovo, čoveče? I zato mi je Stellar ostao prva ljubav koja će mi verovatno slomiti srce i pokupiti pare, al šta da mu radiš. :d

Znam da je BTC napredovao od tada, ali sačekaj sad da vidiš kada cena probije 10k, pa opet krene lavina transakcija, mreža će opet da ukilavi a fee skoči. Sad ćeš da mi kažeš kako sada imamo lightning network pa će biti drugačije. Lightning network radi tako što efektivno u sidechain-u pravi neregulisane banke, dakle upravo problem koji je BTC bio napravljen da reši.

Nećemo mi nikad PoW novčićima moći da efikasno platimo kafu, ko misli da je tako nešto izvodljivo, nema blage veze kako PoW radi. Tu leži svrha efikasnih novčića, ali dok se oni probiju, kripto će verovatno već biti ilegalan. Ali da ne nagađam, videćemo kako će se stvari odigrati.

Vidiš, ja sam imao slično iskustvo sa Dash-em. Zato sam početkom 2017 sve prebacio iz BTC-a u Dash i stojim iza toga.
Dash Instantsend radi za 2 sekunde. PoW coin, zamisli :p
 
Vidiš, ja sam imao slično iskustvo sa Dash-em. Zato sam početkom 2017 sve prebacio iz BTC-a u Dash i stojim iza toga.
Dash Instantsend radi za 2 sekunde. PoW coin, zamisli :p

Želim ti puno sreće sa Dash-om, svi mi imamo svog nekog favorita. Od private coina ja imam malo Monera, čisto zato jer je bio zgodniji za kopanje, ali dosta ljudi priča lepe stvari za Dash.

Gledam malo kako radi taj Dash InstantSend, dakle network consensus, potpuno ista fora kao i Stellar, samo kad consensus-a nema, onda se transakcija potvrđuje tradicionalno, kroz iskopani blok. Kod Stellar-a kad nema consensus-a, nema ni transakcija. Tako da InstantSend ne mogu da ti prihvatim kao PoW, mada Dash jeste PoW novčić.
 
Ova stabilnost i održaj iznad 9 miriše na zanimljive dane pred nama. Moguće da će otići malo nadole, ali tim bolje, vratiće se. Bitno je da ne bude jakih loših vesti narednih nedelja. To očekujte kad dotaknemo desetku, ako se tada provučemo..vredi prodati onu garažu.
Sistemaši će uskoro početi da prete to je neminovnost, banksteraj je već žestoko uznemiren fb tokenom, cure informacije da je reč o pravoj panici. Da se ozbiljne stvari dešavaju a mi prisustvujeml istorijskim dešavanjima, govori uskakanje u kripto voz i ekipe iz PP.

Eh, a neki su predvidjali svilen gajtan BTC-u..

@captain

u tom slučaju, moja sućut:smoke:
 
Poslednja izmena:
odlično.
Si ulazio u rvn i zcl?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma staodkicno kad sam ih rasturio pre ovog... nisam ulazio. Razmisljam o ZCL... sad je oko 1.6
Da li ili ne trilema...i za koliko. Da li cekati ltc ili za to uci u ZCL... valjda bi i on trebao gore.... x2 :trust:and
 
Želim ti puno sreće sa Dash-om, svi mi imamo svog nekog favorita. Od private coina ja imam malo Monera, čisto zato jer je bio zgodniji za kopanje, ali dosta ljudi priča lepe stvari za Dash.

Gledam malo kako radi taj Dash InstantSend, dakle network consensus, potpuno ista fora kao i Stellar, samo kad consensus-a nema, onda se transakcija potvrđuje tradicionalno, kroz iskopani blok. Kod Stellar-a kad nema consensus-a, nema ni transakcija. Tako da InstantSend ne mogu da ti prihvatim kao PoW, mada Dash jeste PoW novčić.

Instantsend garantuje kvorum masternodova, što znači da će Instantsend transakcije sigurno biti upisane u blockchain.
S tim da se taj kvorum menja stalno, tako da nikada nisu isti masternodovi odgovorni za to.
To je zapravo integrisan decentralizovani lvl 2 layer u samoj mreži, a ne putem 3rd party rešenja, kao što je kod Lightning Network-a npr.

Btw, Dash je upravo postao sigurniji coin od BTC-a, jer je aktiviran chainlocks spork. To znači da masternodovi potpisuju svaki blok i nije moguće uraditi 51% napad na mrežu preko miner-a.
 
Instantsend garantuje kvorum masternodova, što znači da će Instantsend transakcije sigurno biti upisane u blockchain.
S tim da se taj kvorum menja stalno, tako da nikada nisu isti masternodovi odgovorni za to.
To je zapravo integrisan decentralizovani lvl 2 layer u samoj mreži, a ne putem 3rd party rešenja, kao što je kod Lightning Network-a npr.

Ok, kapiram ja šta ti želiš da kažeš. Isti potpuno fazon je i kod Stellar mreže, upravo zato su im i brzine tu negde. Moja poenta je samo bila da PoW verifikacija transakcije mora da bude kilava zato što blok mora da se reši, a to guta resurse i vreme. Ako se transakcija verifikuje kroz konenzus, nemam ja apsolutno ništa protiv, ali to nije PoW verifikacija.

Btw, Dash je upravo postao sigurniji coin od BTC-a, jer je aktiviran chainlocks spork. To znači da masternodovi potpisuju svaki blok i nije moguće uraditi 51% napad na mrežu preko miner-a.

Imaš u ovom trenutku više kriptovaluta koje su po svemu bolje od matorog, mnogo puta prekrajanog i budženog BTC-a, pa nikom ništa, BTC vredi, a one ne vrede. Zato je kripto kao i svaki drugi fiat, ima vrednost zato što ljudi smatraju da ima vrednost. I zato između ostalog ničemu i ne služi, samo da mi špekulanti pokupimo koju kintu od naivnih.
 
Imaš u ovom trenutku više kriptovaluta koje su po svemu bolje od matorog, mnogo puta prekrajanog i budženog BTC-a, pa nikom ništa, BTC vredi, a one ne vrede. Zato je kripto kao i svaki drugi fiat, ima vrednost zato što ljudi smatraju da ima vrednost. I zato između ostalog ničemu i ne služi, samo da mi špekulanti pokupimo koju kintu od naivnih.

To sto ti na BTC gledas kao prosjecan Joe kao sredstvo spekulacije i ne koristis BTC u online placanjima ne znaci da ga drugi ljudi ne koriste.
Ja stvarno dosta toga placam BTC
Skoro sam platio BTC godisnju pretplatu za IPTV na bestbuyiptv.store koriste coinbase procesor i kad se placa BTC godisnja preplata je za 15 dolara manja nego kad se placa paypalom
Na vultr.com redovno BTC placam VPS koriste bitpay procesor
Masu stvari grafickih,ploca i svasta jos sam kupovao i placao BTC preko digitec.ch ckoriste coinigy kripto procesor
I da ne nabrajam sada ostalo
Ugalvom danas sve mozes da kupis i platis BTC od igle do lokomotive,evo ja bas jutros gledam ljetovanje i mogucnost da ga platim BTC vidim da ima dosta web mjesta na fazon airbnb i bukinga gde se prihvata kripto.cryptocribs,bitcoin.travel,btctrip itd
Dakle tvoja precepcija je pogresna
 
To sto ti na BTC gledas kao prosjecan Joe kao sredstvo spekulacije i ne koristis BTC u online placanjima ne znaci da ga drugi ljudi ne koriste.
Ja stvarno dosta toga placam BTC
Skoro sam platio BTC godisnju pretplatu za IPTV na bestbuyiptv.store koriste coinbase procesor i kad se placa BTC godisnja preplata je za 15 dolara manja nego kad se placa paypalom
Na vultr.com redovno BTC placam VPS koriste bitpay procesor
Masu stvari grafickih,ploca i svasta jos sam kupovao i placao BTC preko digitec.ch ckoriste coinigy kripto procesor
I da ne nabrajam sada ostalo
Ugalvom danas sve mozes da kupis i platis BTC od igle do lokomotive,evo ja bas jutros gledam ljetovanje i mogucnost da ga platim BTC vidim da ima dosta web mjesta na fazon airbnb i bukinga gde se prihvata kripto.cryptocribs,bitcoin.travel,btctrip itd
Dakle tvoja precepcija je pogresna

Dosta ljudi ovde malo više kritički razmišlja o kriptu nakon što je prethodni balon pukao, ti si vidim ostao vernik.

Ne kažem da ne možeš da kupuješ BTC-om, ali zašto bi? Nema nikakvih praktičnih prednosti za prosečnog Joa. Kripto jedino ima smisla kada nešto nije u redu sa zvaničnim fiat-om, kao u slučaju Venecuele na primer. Ili nas u Srbiji ranih devedesetih, kada nas je nemačka Marka služila. Ili ovde u Grčkoj pre četiri godine, kada je ECB otkazala grčkim bankama likvidnost, pa je počela da se širi ideja o korišćenju bitcoina, prodavnice su počele da primaju BTC, pojavili su se BTC bankomati. I onda je dil postignut, ljudi su opet mogli da podignu svoje evre, trgovci su digli ruke od bitcoina, BTC bankomati su nestali i firma koja ih je pravila je otišla u stečaj. Jednostavno, zvanični fiat je mnogo bolji za korisnika nego ovaj partizanski, vrednost mu je stabilnija i imaš banku da ti ga čuva, pazi i vrati ako ti ga neko mazne sa računa.

Tako da kripto na svetskom nivou, ne računajući zemlje u problemima, ima smisla samo u slučaju velikih monetarnih problema, recimo globalne hiperinflacije. To je međutim minimalna šansa da se desi, koliko god je trenutna inflacija visoka, ona je vrlo dobro skrivena od običnog naroda, zato što cene svakodnevnih stvari ne rastu mnogo (ne računajući nekretnine). Zašto je to tako bi mi trebalo jako dugo da ti objasnim i debelo izlazi iz okvira ove teme, ali vizuelno zamisli da kako novi novac ulazi, tako ga proždiru ultra bogati i on nikada ne stigne da cirkuliše i dovede do inflacije. Takva situacija je dugoročno neodrživa jer zahteva kreiranje sve više i više fiat novca, što u nekom momentu jednostavno mora izazvati hiperinflaciju, ali tada će države uvesti nove valute (i to verovatno kriptovalute) sa zlatnom podlogom, bar je to jedini logični razlog koji ja mogu da smislim zašto Indija, Kina i Rusija gomilaju toliko zlata. To će naravno biti kraj partizanskih kriptovaluta, jer će nestati razlog zbog koga su i nastale, osim eventualno ako se ne pronađu neke nove primene. Sadašnje praktične primene su jedino kao sredstvo za špekulaciju i kriminal, u ostalim stvarima nisu bolje od klasičnog novca.
 
Poslednja izmena:
Morbiuse, jesi uspeo da prodas onih 0.2 XMR?
 
...
bar je to jedini logični razlog koji ja mogu da smislim zašto Indija, Kina i Rusija gomilaju toliko zlata. ...

Oni kupuju zlato jer za razliku od nafte ono nije vezano za dolar, USA i njihove saveznike. Da ih USA ne maltretira kroz cenu za jedan barel nafte i da im Saudijska Arabija to ne omogućava, ne bi imali potrebu da to rade.
 
Morbiuse, jesi uspeo da prodas onih 0.2 XMR?

Ma jok, tako je mala količina da je ni menjačnica ne prihvata. Morao bih da iskopam još malo, ali s obzirom da su ovde već krenule paklene vrućine, nema zasad ništa od kopanja na mom PC-u. Videću to negde na jesen, do tad bi moglo da vredi 30-tak evra. Sića, al opet šteta da se baci, dovoljno da platim struju ili natočim gorivo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno