Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Ovaj tip" je odavno na forumu i teško da izmišlja. Ko hoće i ima volje može da pogleda tvoje postove godinama unazad, ima tu svega, gde si pitao šta je najbolje za ulaganje, a da nije kripto (verovatno najveca greska u zivotu), gde si se smejao ljudima koji su uložili u kripto, gde (ne nikoga ti nisi upozoravao) si ismejavao ljude kako će se opeći na tom ponziju gledajući kako se bogate, a ti ništa, pa i to oko grafike. Kažem ti ljudi pamte, to što ti zaboraviš unazad dva dana ne znači da neko nema dobro pamćenje. Opet kažem nije problem ni da se pljuje ni da se ima negativan stav, ali ako pljujes (ili ajde imas negativan stav) onda budi dosledan. Meni ako se nesto ne svidja sigurno sutra nece da mi se svidi. Ne, nego si video aha kripto je pao, vreme je da se i ja oparim kad vec nisam tada i sada se smejes svakome ko ima drugacije misljenje od tebe, dovoljno je provrteti par stranica unazad. Cudi me da prozivas moderaciju kada tebe neko proziva, ali kada ti redjas uvrede tj izvini prozivke onda je ok. Dakle ne ono "da komsiji crkne krava" nego "da meni crkne krava da ne bi morao da ti pozajmljujem mleko".

elem, sve je receno, trebalo bi da se vratimo na temu.
 
Poslednja izmena:
Ajde, dovoljno je, prebacite se u PM i prepirite se do mile volje...

SM-N975F
 
To u "PM" moze biti dvosmileno, skracenica da ne protumaci neko onako kako ne bi trebao [emoji23][emoji23][emoji23]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Printanje tethera i ulazak svjeze love recimo ovo sa paypalom samo vodi ka jednom :banana:
 
Mislim da je 7,5k suviše visoko za naredno dno. Špekulativni balon na berzi je nategnut, očekujem da će se izduvati u skorije vreme, ali ne mogu pouzdano da tvrdim da neće uspeti da ga održavaju sve do američkih izbora. BTC će samo pratiti berzu, toliko on sada samo i može, sitni špekulatori polako ali sigurno gube interesovanje za kripto i idu da se kockaju na Robinhood.

Dugoročno sam i dalje bullish na kripto. Dok god štampaju pare, ja sam bullish na bilo šta.
 
Poslednja izmena:
Svi mi vrlo dobro znamo da će sve te nastampane pare kad tad morati da dodju na naplatu u vidu inflacije...To je nemoguće izbeći, pitanje je samo da li će uspeti da je balansiraju kao do sada ili će jednostavno ogromna količina nastampanog novca u kratkom vremenskom roku izazvati jači inflatorni talas... Kao poštovalac Nasima Taleba, verujem da "oni tamo" i ne kontrolišu baš sve niti ih ima koliko teoretičari zavera misle, pa sam mišljenja da je veća verovatnoća da se desi 2.scenario...

SM-N975F
 
Svi mi vrlo dobro znamo da će sve te nastampane pare kad tad morati da dodju na naplatu u vidu inflacije...To je nemoguće izbeći, pitanje je samo da li će uspeti da je balansiraju kao do sada ili će jednostavno ogromna količina nastampanog novca u kratkom vremenskom roku izazvati jači inflatorni talas... Kao poštovalac Nasima Taleba, verujem da "oni tamo" i ne kontrolišu baš sve niti ih ima koliko teoretičari zavera misle, pa sam mišljenja da je veća verovatnoća da se desi 2.scenario...

Nije sve u količini novca, jako veliku ulogu igra i money velocity, ne znam kako se to kaže po naški. Čitao sam jednu jako interessantnu analizu zašto mi uprkos štancovanju para zaprovo možemo imati hiper-deflaciju.

George Gammon je baš juče izbacio video na ovu temu, čovek je stvarno majstor i preporučujem ti da ga pratiš. Dao je dobru analizu situacije i zašto očekuje da će SAD posegnuti za kriptovalutama kako bi kontrolisali inflaciju.
https://www.youtube.com/watch?v=ZYw18w8g-4I
 
Uvek se očekivala prvo deflacija, pa onda FED-ovo upumpavanje novca u nastojanju da je spreči, a onda kada se promet novca ponovo ubrza, kreće hiperinflacija...
 
Uvek se očekivala prvo deflacija, pa onda FED-ovo upumpavanje novca u nastojanju da je spreči, a onda kada se promet novca ponovo ubrza, kreće hiperinflacija...

To je suviše pojednostavljeno. FED štampa već 25 godina, pa je inflacija relativno niska. Sve naštampane pare odu bogatima, a oni proporcionalno malo troše. FED se pravio lud da ne razume da njihovo štampanje novca proizvodi deflaciju, a ne inflaciju. Sada međutim ljudi ostaju bez posla, dakle i nema načina da dođu do novca da se inflacija pokrene. Zato će posegnuti za helicopter money, dakle kao Vučićevih 100 evra, ali za 300 miliona ljudi. Odradili su jednu turu, rekli nećemo više, evo sad Tramp kaže opet ćemo. Moraju.

Ali o onda, kako da nateraš ljude da troše te pare kada vide da je kriza svuda okolo, ljudi ostaju bez posla, nemiri? Tokom prvog svetskog rata Nemačka je bila naštampala gomilu para, ali nije bilo inflacije. Bio je rat, svi su stiskali pare u strahu, tek posle rata je inflacija poletela kad su sve te naštampane pare ušle u cirkulaciju.

Hoću da ti kažem da deflacija nije samo kratka prolazna faza, tek je počela da grize i biće još mnogo gora. Nedostatak novca će se osećati uprkos štamparskoj presi. Posledice po realnu ekonomiju će biti velike, uz sve što uz to ide. Ovo je sve tek počelo i svi se još igraju i špekulišu, ali pričamo o krizi koja će trajati celu deceniju. Prvi pravi udarni talas otpuštanja tek sad počinje. IT giganti su ovde počeli da opuštaju ljude. Devojka mi je imala odličan gig, ali ga je izgubila kad je sedište firme u Čikagu izgorelo u rasnim nemirima i prestali su sa radom. Vrlo neprijatni obris svari koje nam dolaze.
 
IT giganti jos od januara otpustaju ljude u Srb, pogotovo americki, jer im je to kao dobar dan i nije nikakva novost.
Pises kao da cemo imati apokalisu goru od pomora dinosaurusa.
Ekonomija i pare su ljudska tvorevina a ne neka ziva stvar koju ne mozes kontrolisati.
Kao i kriza 2008, koja nije nastala zbog balona vec uzroka balona a to su prevare i kradje sa osiguranjima i garancijama.
Tako ce i sada biti (moja procena) jer opsti haos ama bas nikom ne odgovara vec marginalne krize sa fluktuacijama. BTC je odlican primer toga.
Takodje kazes bogati stekaju pare. Stekaju da ih pojede inflacija? Nema bas logike, jer i vrabac zna da ustekan novac je mrtav novac.
Samo cirkulacija ga pravi vecim i jacim aka investicije, nebitno gde tj ulozi, obrni, pokupi kajmak, izvuci.

...Helios rising...
 
Ovo @morbius sto prica da fed stampa a da inflacija ne raste, prvi put cujem...
Jos od 70tih kad su poceli agresivnije da stampaju inflacija je ljudima pojela zaradu, i ono zlatno doba dje sa jednim poslom u usa zivis odlicno tada je pocelo da se urusava.
Danas ni 2 posla tamo prosjecnom ameru ne garantuju prezivljavanje.
To sto on fiktivno ima vise dolara ne znaci da je bogatiji.


Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Takodje kazes bogati stekaju pare. Stekaju da ih pojede inflacija? Nema bas logike, jer i vrabac zna da ustekan novac je mrtav novac.
Samo cirkulacija ga pravi vecim i jacim aka investicije, nebitno gde tj ulozi, obrni, pokupi kajmak, izvuci.

Većina naštampanog novca uđe u finansijsku ekonomiju i nikad ne stigne u realnu ekonomiju. Završi na berzi, u derivatima, delom u nekretninama. Zbog toga novčana masa dostupna sitnoj raji raste daleko sporije i inflacija se ne oseća mnogo. Kao što sam rekao već, Peugeout i dalje košta koliko je koštao pre deset godina, ali je Porsche poskupeo 4x. Sve stvari za bogate su poskupele drastično, ali centralne banke i dalje štampaju pod izgovorom da nema inflacije. :p

Praktično sav naštampani novac ide u ruke finansijske elite, što je manje od 1% populacije. Zamisli da smo mi ovde na forumu kompletno stanovništvo. Zamisli da se sada količina novca udvostruči, ali sav taj novi novac ode meni. Teoretski količina novca u društvu je duplirana, ali inflacija zavisi isključivo od toga koliko ja trošim. Ako sam ja 100x bogatiji od tebe, ja neću imati 100x puta više cipela od tebe, jer ja i dalje imam isti broj nogu kao ti. Cirkulacija novca zapravo usporava kad novac dođe u ruke bogatih. Decenijama se deljenje novca bogatima u Americi na razne načine pravda time kako će oni da ga investiraju u privredu, pa će stvoriti radna mesta i ostale korisne stvari. U realnosti deljenje para bogatima je imalo posledicu samo da bogati imaju više para.
 
Poslednja izmena:
...by Robert Kiosaki :D

btw slazem se skroz
 
Većina naštampanog novca uđe u finansijsku ekonomiju i nikad ne stigne u realnu ekonomiju. Završi na berzi, u derivatima, delom u nekretninama. Zbog toga novčana masa dostupna sitnoj raji raste daleko sporije i inflacija se ne oseća mnogo. Kao što sam rekao već, Peugeout i dalje košta koliko je koštao pre deset godina, ali je Porsche poskupeo 4x. Sve stvari za bogate su poskupele drastično, ali centralne banke i dalje štampaju pod izgovorom da nema inflacije. [emoji14]

Praktično sav naštampani novac ide u ruke finansijske elite, što je manje od 1% populacije. Zamisli da smo mi ovde na forumu kompletno stanovništvo. Zamisli da se sada količina novca udvostruči, ali sav taj novi novac ode meni. Teoretski količina novca u društvu je duplirana, ali inflacija zavisi isključivo od toga koliko ja trošim. Ako sam ja 100x bogatiji od tebe, ja neću imati 100x puta više cipela od tebe, jer ja i dalje imam isti broj nogu kao ti. Cirkulacija novca zapravo usporava kad novac dođe u ruke bogatih. Decenijama se deljenje novca bogatima u Americi na razne načine pravda time kako će oni da ga investiraju u privredu, pa će stvoriti radna mesta i ostale korisne stvari. U realnosti deljenje para bogatima je imalo posledicu samo da bogati imaju više para.
Ako moze link ka tim cenama od pre 10 godina gde je porsche koštao 4x manje [emoji28]

Evo npr Cayenne košta sada oko 80k, opet zavisi od opreme ali da kažemo 80... Znaci pre 10g si mogao da ga nadjes za 20k nov u salonu? [emoji28]


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Ako moze link ka tim cenama od pre 10 godina gde je porsche koštao 4x manje [emoji28]

Evo npr Cayenne košta sada oko 80k, opet zavisi od opreme ali da kažemo 80... Znaci pre 10g si mogao da ga nadjes za 20k nov u salonu? [emoji28]

Izvini, izlupah se, pričao nešto po sećanju. 911 je bio ovde 60k kad sam došao u Grčku, evo sad gledam na sajtu 155k. Dakle nije svakako 4x, ali smisao onog što sam hteo da kažem ostaje.
 
Vrednost bi trebalo meriti prema necemu sto se ne moze stvoriti i nastancovati, kao na primer obradivo zemljiste.
 
Poenta priče nisu cene, poenta je da finansijska elita nema razloga da se plaši inflacije, jer oni određuju inflaciju, pošto novac ulazi kroz njih, kroz primary dealers banke koje onda zajme drugim bankama i velikim korporacijama. Ako oni ne žele da novac siđe u realnu ekonomiju, oni ga utope u derivate, berzu, itd. Tako novac ostaje u svetu finansijskih špekulacija i nikad ne stigne do PereŽikeLaze da izazove inflaciju.
 
Da se vratimo iz katastra u virtuelni svet? [emoji2]

Kažu da je cenu oborio to što je dosta novčića deponovano na menjačnice kao da se sprema veliki sell-off

E sada ako razmišljamo obrnutom psihologijom (suprotno od najave) koja u većini slučajeva važi (kratkoročno) u kripto ja očekujem da će opet rasti blizu 10k pre velike korekcije o kojoj se priča ~8k

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Danas čitam članak, narodna banka Grčke očekuje da se ove godine ekonomija zemlje smanji za 5 do 10%, zavisno koliko korona bude pravila probleme. Sledeće godine je očekivanje da poraste 3 do 5%. Inflacija očekuju da bude negativna do 2022., dakle negde dve godine deflacije, ne nešto što će brzo da proleti. Pre sam mislio da uzmem gajbu na kredit i pustim da ga inflacija pojede, ali postaje sve jasnije da je sigurnije iskoristiti deflatorni pad cena i prosto iskeširati sve.

Inflacija u finansijskoj ekonomiji će se verovatno nastaviti uprkos deflaciji u realnoj ekonomiji. Trenutni balon mora da se izduva, ali dok god MPGB (money printer goes brrrr), ukupni trend se neće promeniti. Kao i u Srbiji, idu izbori u SAD, njihov vučić Donald Slump mora nešto da podeli raji.
 
Izvini, izlupah se, pričao nešto po sećanju. 911 je bio ovde 60k kad sam došao u Grčku, evo sad gledam na sajtu 155k. Dakle nije svakako 4x, ali smisao onog što sam hteo da kažem ostaje.

Nema tu smisla druže.. 911 bez poreza je u Nemačkoj 77.392€
 
Stigao izveštaj o nezaposlenosti u SAD u drugom kvartalu, mnogi su očekivali da će biti tako loš da probuši balon na berzama, kad ono rezultati dosta bolji nego očekivano, idemo u novi push.

BTC sam istresao na 9600, ostale samo trunke, ali su mi torbe i dalje pune altova. Moj golden boy je tri puta bio odbijen od 8,5 centi i svaki put bi nakon toga krešovao gore nego prethodni, ali nakon što je četvrti put odbijen, našao je support u ichimoku oblaku i baš ga onako školski poštuje. Umereni sam optimista da ćemo videti još jedan lep kripto rally pred korekciju.
 

Prilozi

  • pic.JPG
    pic.JPG
    39.7 KB · Pregleda: 261
Cena BTC se već neko vreme vrti oko 9000 $. Nikako da krene ni dole ni gore. Ja čekam da padne pa da se dopunim.
Šta misle iskusni članovi ? Kuda će da krene ?
 
Cena BTC se već neko vreme vrti oko 9000 $. Nikako da krene ni dole ni gore. Ja čekam da padne pa da se dopunim.
Šta misle iskusni članovi ? Kuda će da krene ?

Ne čitaš prethodne postove. Altovi su već krenuli na gore, čeka se i BTC da opali. Ne kupuj ništa, čekaj korekciju. Strpljen, spašen.
 
Ceo post ti je dvosmislen. Btc ce opali ali da covek ipak ne kupuje nego da ceka korekciju.
Znaci ipak ide dole?! Sto da ne kupi ako vec kazes da ide gore?
Ne znas gde udaras od gluposti koje pricas non stop.

Tapatalk from Poco loco
 
ni meni nije jasno sta je pisac hteo da kaze...sem ako nije da ce da "opali BTC na dole"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno