Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja ne vjerujem da ce se ikakva raketa desiti u ovoj godini, bez obzira na sve. To oko paypala moze biti i neki hype ne treba sve zdravo za gotovo uzimati.
 
Nisam iskusan, ali i meni se cini isto kao i Goldiju. Pritom mislim i da nece biti parabole kako je ocekivano, tj na 4 godine. Deluje da se ciklusi produzavaju. Ako je to tacno, mozda budemo cekali jos 2 ili cak 3 godine na sledeci. Voleo bih da nisam u pravu.
 
Nece ove godine biti pump, to je sigurno. Ali okidac moze da bude ;)
Nesto mora da pokrene hajp, da pogura BTC na ATH. Tek tada ce svi da pricaju o BTC-u i parabola moze da krene. O saradnji sa LTC-om se suskalo jos u vreme segwit-a, u onom proslom pump-u. Paypal je ogromno ime, globalno, s ogromnim brojem korisnika. Omoguciti ljudima (350M korisnika) da kupuju i prodaju top 3-4 valute je ono sto kriptu treba, globalno prihvatanje. Nema bolje saradnje!
Vec sam rekao da imam utisak da ce pump biti daleko veci nego sto bilo ko ovde zamislja, sa paypal-om je to prakticno omoguceno.
Aj, videcemo uskoro sta ce se desavati. Nadam se najboljem ;)


Tapatalk from Poco loco
 
Juče SPX napravio poveliku crvenu sveću, a BTC poveliku zelenu, redak događaj. Izgleda da će da se otme.
 
PayPal je praktično Mainstream.

Ako oni prihvate kripto, to je najveća moguća primena o kojoj smo samo mogli da sanjamo. Tada ostaju samo tehnički nedostaci da se reše bez smanjenja sigurnosti.

Po meni, suviše dobro da bi bilo istinito.

Posle PayPal-a ostaje samo dva nivoa primene, da lokalna prodavnica prihvati plaćanje preko aplikacije / Swap za kripto, i da se ukine Fiat.
 
Poslednja izmena:
Nisam iskusan, ali i meni se cini isto kao i Goldiju. Pritom mislim i da nece biti parabole kako je ocekivano, tj na 4 godine. Deluje da se ciklusi produzavaju. Ako je to tacno, mozda budemo cekali jos 2 ili cak 3 godine na sledeci. Voleo bih da nisam u pravu.

Pa to je odavno jasno da je svaki ciklus duzi od prethodnog a skok manji :) Videcete kako ce svi ti sto pisu za 4god ciklus na twitteru/tradingviewu/youtubu polako od naredne godine poceti da menjaju pricu.Da bi recimo krajem naredne godine bio bullrun dakle treba btc na prolece 2021 da ima odrzivih 20k ali odrzivih,sto je po meni nerealno.Tako da ja licno ne ocekujem novi bullrun pre Q4 2022.
 
Posle PayPal-a ostaje samo dva nivoa primene, da lokalna prodavnica prihvati plaćanje preko aplikacije / Swap za kripto, i da se ukine Fiat.
Fiat neće da se ukine, dok god države vide prednost u kontroli emisije novca, a teško da će se odreći te moći dobrovoljno.
Samo će se pojaviti kripto fiat, kao što Kina već polako počinje da uvodi.
 
Pa to je odavno jasno da je svaki ciklus duzi od prethodnog a skok manji.

Pa sad, ne znam dal' je odavno jasno. Ja se slazem sa tobom, ali po narativu koji preovladava u crypto zajednici, cini mi se da se velika vecina ne slaze. Gotovo ceo Twitter ceka ostvarivanje PlanB stock-to-flow modela za Bitcoin i ceka sledecu parabolu krajem 2021. jer je to 4 god nakon prethodne (i XYZ dana nakon ovog poslednjeg halvinga). Bilo bi mi veoma drago da su u pravu oni, a ne ti i ja.
 
Pa to je odavno jasno da je svaki ciklus duzi od prethodnog a skok manji :) Videcete kako ce svi ti sto pisu za 4god ciklus na twitteru/tradingviewu/youtubu polako od naredne godine poceti da menjaju pricu.Da bi recimo krajem naredne godine bio bullrun dakle treba btc na prolece 2021 da ima odrzivih 20k ali odrzivih,sto je po meni nerealno.Tako da ja licno ne ocekujem novi bullrun pre Q4 2022.
Vidi, nije apsolutno nikakav problem da se pump prolongira i na sledecu godinu, nebitno je. Ali ono sto je mnogo bitnije je da je nenormalno velika akumulacija novcica zadnjih par meseci, jos ako se ovo potvrdi za paypal sta mislis, jel ce da ceka 2022-u ili ce da opali sledece?
Svaki put se prica tako mesecima ranije, svakog puta se hajpuje. Nemojte misliti da ce svakog puta na 4 godine ili da ce produzava period. Jedna dobra najava, dali razvoj ili neka saradnja kao paypal, mozda donet neki zakon i to je to, hajp krece. Period moze i da se skrati. Poenta je da se kockice sloze.
Za sada ide ka tome. Videcemo na kraju krajeva.

Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
Digitalni fiat. Čisto da se ne razvija polemika.
Koja je prednost digitalnog fijata u odnosu na tradicionalni (pod kojim podrazumevam instant elektronska plaćanja)? Samo činjenica da je to prvi korak ka iskorenjivanju papirnog novca? Jer u većini drugih funkcija tradicionalni finansijski sistemi mi se čini da već imaju upotrebu koju mi zagovaramo sa digitalnim.

Da će mu se znati uvek tačna količina i opticaju do u paru? Ne čini mi se kao velika prednost, budući da će i dalje u računicu ulaziti digitalni + tradicionalni.

Države će i dalje moći da štampaju i jedne i druge, bez ili sa pokrićem.

Raja će moći da skače iz jednog u drugi.
 
Pricamo ovo u pogresnoj temi, ovde trebamo o ceni ali hajde da napisem nesto pametno.

Digitalni fiat je bitan iz razloga da ljudi treba da se obrazuju, da se navikavaju na tako nesto. To je nacin za mass adoption i ostalih kriptovaluta. Da li ce prvo digitalni fiat ili BTC zavisice od zemlje do zemlje. Ono sto je bitno je da se narod malo obrazuje i da pocne da se koristi polako makar za naosnovnije stvari. bar 50% ljudi nikako drugacije nece uci u nesto "virtuelno".
Ako paypal stvarno ovo krene to je najveci iskorak ka mass adoptionu-u i mozda najveci korak koji je kripto napravio svih ovih godina. Pitanje je samo kada ce to uraditi jer su u julu to vec najavili i poceli da zaposljavaju ljude.

Sam digitalni fiat ne verujem da ce se ista razlikovati u odnosu na sadasnji novac tj. koriscenje kartica. Kapiram da drzave nece raditi bas transparentno i da ce pustati nove kolicine novcica kad im zatreba.
 
Koja je prednost digitalnog fijata u odnosu na tradicionalni (pod kojim podrazumevam instant elektronska plaćanja)? Samo činjenica da je to prvi korak ka iskorenjivanju papirnog novca? Jer u većini drugih funkcija tradicionalni finansijski sistemi mi se čini da već imaju upotrebu koju mi zagovaramo sa digitalnim.

Da će mu se znati uvek tačna količina i opticaju do u paru? Ne čini mi se kao velika prednost, budući da će i dalje u računicu ulaziti digitalni + tradicionalni.

Države će i dalje moći da štampaju i jedne i druge, bez ili sa pokrićem.

Raja će moći da skače iz jednog u drugi.
Digitalni fiat bi bio da većina svetskih drzava radi na iskorenjivanju papirnog novca.

Plaćanja bi se vršila aplikacijom, nfc i karticama. Virtuelno, bez papira. Znači potpuna kontrola kretanja novca. Zlo u svakom smislu u ovakvom svetu kakav je sada i prilika za kripto da cveta ako ne bude zabranjen.
 
Upravo to. Potpuna kontrola svih transakcija, gde bukvalno mogu i da ti odrede gde možeš da kupuješ, a gde ne i da ti zabrane pristup novcu, ako "nisi dobar"....
Takođe, interesantno je da uvođenjem digitalnog fiat-a banke gube mnogo, pošto nikome više neće trebati bankovni računi, već će im račun voditi direktno centralna banka.
 
Pa dobro, nece oni skoro ostati bez posla ali svejedno moraju da razmisljaju o tome.

Trenutno mi se ne svidja koliko altovi krvare ali btc mora da probije 12K kako je krenuo, danima se priblizava.

Tapatalk from Poco loco
 
Iskreno, pre mesec dana nisam ocekivao da cemo preci 12K. Zadnjih 10 dana se bukvalno spremalo. Izgleda da ce do Nove godine ipak biti neke pripreme za prolece. Nije iskljuceno da nastavi da skace lagano. Kupuje se i dalje, potraznja je velika a mislim da vise niko nije lud da dampuje.

Tapatalk from Poco loco
 
Ma hajde SAJ, ti si naj optimista ovdje ;)
Jutros citam da par kompanija u USA drze 3% BTC, znaci krenulo je.
 
Znaci to je to? Stize kripto na paypal?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako je verovati rojtersu, onda da..
mada ko zna. Videćemo.

Ako je tačno za sada znamo da se sigurno odnosi na BTC i LTC - čarli je šifrovano u tvitu najavio pre desetak dana, koga ne mrzi neka potraži.
Kladio bih se da je još Eth i xrp tu, nadam se ništa osim toga
 
PayPal, which has secured the first conditional cryptocurrency license from the New York State Department of Financial Services, will initially allow purchases of bitcoin and other cryptocurrencies called ethereum, bitcoin cash and litecoin, it said. It partners with Paxos Trust Company to offer the service.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
haha, nisam ni pročitao tekst koji sam linkovao, priznajem. :)
 
Svi dozvoljavaju kupovinu, niko ne prima za prodaju.

Drugim rečima to nije ni blizu ona primena kojoj smo se nadali.
 
Poslednja izmena:
Nebitno sada to, kao da će bilo ko od nas da korisiti to, nego kontekst, PayPal je ipak to što jeste, odvaja se kripto od priče da se koristi za kupovinu droge i ucene taj rad
 
Da, efekat na raketu je svakako tu uz vrv razočarenje kada se ispostavi neka smrdljiva primena/usluga kao na Netelleru npr.
 
Lepo rekose iz PP da rade u kooepraciji sa centralnim bankama.
Meni ovo vise lici na krocenje kripta tj modelovanje za bankarski sistem. Ne svidza mi se to nikako...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Pusti ti tu borbu protiv kapitalizma i centralnih banaka, mene zanima rana penzija. :)
 
Tako je, vecina je u crypto usla zbog love, a ne zbog nekih tamo ideala i borbe protiv vjetrenjaca.:d
 
Ovo skroz poremetilo koncept shortu :(
I šta sad?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno