Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NE vidim nikakv razlog za neku paniku, pa Tether je naprintan sta se brinete i da ode na 10k nista strasno opet ce biti ATH prije ili kasnije, samo opusteno.

Ovo je moralo da se desi stavljao sam sinoc sliku dugorocno gledano dobro je sto se sada desilo, jer sve lici na period 2016-2017g znamo sta je bilo na kraju 2017g

Samo cu reci da se strpite vjerovatno na proljece budemo imali jasnu situaciju pa cemo svi zaboraviti na ovo kao da se nije ni desilo.
 
Morbius,

Kazi mi kome tvoje pisanje moze biti od znacaja? Volis da kontriras namerno, kao da prizeljkujes da neko pukne pare i da te to zadovoljava. Jedno je kad neko ima kontra misljenje pa pokusava obrazloziti i skrenuti ljudima paznju da ovde postoji jako veliki rizik. Ali ti to ne radis, ti kao da se sprdas ovde sa par ljudi, namerno.

Sta podrazumevas pod jako dole i daj neko okvirno vreme?

Evo ja kazem da ce dobar deo Decembra biti crven i da cemo vrlo verovatno do nove godine testirati 13-14k zonu. Dakle 3-4 nedelje max hladjenja, pa polako gore. Probijanje ATH tek za 2-3 meseca. Koje je tvoje misljenje?

To je bio samo moj usputni komentar na aktuelna dešavanja, izvinjavam se ako je izgledalo kao trolovanje. Da bih mogao da iznesem validno mišljenje, prvo bih morao da napravim jednu ozbiljnu analizu, za šta jednostavno nemam vremena. Ako kripto išta voli, to je da pravi ludila kad ja nemam vremena da se sa njim bakćem, uvek sam ili u poslu ili na putu. Sad sam u poslu do guše, plus pokušavam da nekako uglavim da spremim AWS ispit.

Samo ti budi uz nas, volimo mi tebe. Da tebe nije bilo, pitanje je da li bih ja ostao uz Stellar.
 
@techno
True ali uvek ce biti tih analiza kad god se berze zazelene, i obrnutuo kad se koriguju. Prosto emocije, lol. Kad se to izfiltrira ja na ovoj temi vidim svaciji doprinos.

- SAJ nam odrzava duh svojim optimizmom, i to nije losa stvar zaista [emoji16]
- LA nam je beskonacno puta pomogao ali kroz LONG TERM savete. Ljudi oce daily 'prognoze' u dolar, e pa toga nema druze *mjau**mjau**mjau* [emoji851]
- Morbius polaze maksimalno na tehnicke faktore i novu paradigmu institucionalizacije i uskladjenosti sa berzama. Odlicna tema za diskusiju!
- itd, itd, ako sam nekog izostavio sorry

Znaci zajedno pokusavamo da proniknemo kuda se sve ovo krece i imamo isti cilj. Ja citam sve sto pisete i uzimam u obzir sve, pomazete meni i svima ostalima. A ako se neko izlozi na post 'Ide BTC sutra na pola miliona', iskreno sta da mu radim, nismo mame nikome.








Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Ja sam malo iznenadjen pisanjima nekih ljudi ovde ,

Znaci neko udje u neki trejd na BTC recimo na 11000 , cena ode do 19000 , ali on ne izlazi iz trejda , nego opusteno ceka godinu dana da cena ode do 10 000 mozda i do 5000 , a onda nove dve godine da se cena vrati do recimo 18000 jer postoji mogucnost da za 6 godina ode na 28000

Koliko vidim neki ljudi zagovaraju ovakav nacin invenstiranja i trgovanaj i meni je taj vremenski okvir malo neshvatljiv , ali ok , ako vecina ima 3-5 godina vremena da ceka i svaki dan gleda ovaj forum i berzu onda ja nemam nista protiv toga :) Dakle sretan HODL .
 
Upravo to, ima i torbara i to je ok. Neko je trader a neko investitor.
Zasto ljudi torbare? Nemaju znanja ili nemaju vremena.
Kad budem ovladao teh i fundamentalnom analizom trejdovacu i ja, do tada je ok priznati da ne znas. Ipak je ovo mnogima side hustle.

PS. Msm da je realan time frame od 18-24 meseca sto je meni prihvatljivo

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
"...a kao jedan od uzroka navode i tvit generalnog direktora velike berze kriptovaluta Coinbase koji je izrazio zabrinutost povodom priča o uvođenju stroge regulative u ovoj oblasti, koja podrazumeva i kaznene odredbe."

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ne treba ti tu mnogo znanja o tehnickim analizama i sl. Do sada je bar bilo - kad bas dobro potone i svi se ucute onda se kupuje, kada krene da skace i kada se svi razgalame (ide gaaaas fazoni) onda se stisnes, sacekas jos malo da se zasilji pa prodas. Uz sve ovo ti treba dobro strpljenje i da se ne reaguje naglo i onda tu nema greske. Ja ovo pratim 3 godine i nisam se bas usrecio sa odlukama, par skokova sam samo odgledao. Los sam trejder, ali sam ispratio i pamtim ko je sta pricao. Ne prozivam vec samo da kazem koliko svi mogu da pogrese i da nikog ne treba slepo slusati. Niko ne zna tacno kako ce cena da se krece u narednih par meseci. Ima ovde doduse starih kuka koji su realni i od kojih moze da se nauci.
 
Ja sam malo iznenadjen pisanjima nekih ljudi ovde ,

Znaci neko udje u neki trejd na BTC recimo na 11000 , cena ode do 19000 , ali on ne izlazi iz trejda , nego opusteno ceka godinu dana da cena ode do 10 000 mozda i do 5000 , a onda nove dve godine da se cena vrati do recimo 18000 jer postoji mogucnost da za 6 godina ode na 28000

Koliko vidim neki ljudi zagovaraju ovakav nacin invenstiranja i trgovanaj i meni je taj vremenski okvir malo neshvatljiv , ali ok , ako vecina ima 3-5 godina vremena da ceka i svaki dan gleda ovaj forum i berzu onda ja nemam nista protiv toga :) Dakle sretan HODL .
To je iz razloga stock to flow teorije koja je do sada validna, kao i zato što je svako ko je u kriptu duže od jednog ciklusa doživeo da potroši BTC ili neki drugi kripto za nešto jeftino a to kasnije bude propušteni Lambo, i ne tako dugo posle toga. Počev od čuvene BTC pice plaćene 10.000 BTC pa i mnogih slučajeva medju nama ovde. Mislim da svako ima neku takvu priču.

Drugi razlog su čest slučaj prodaje kripta pre same parabole, opet svako ima neku priču te vrste.


Treće, malo je ozbiljnih i profesionalnih trejdera medju nama. Za tako nešto ni nema uslova u našoj zemlji za sada. Da možeš prebaciti sa računa na menjačnicu 20k eur za 5 minuta, i isto tako vratiti na račun kada izadješ iz pozicije posle par meseci, već je sve uz pomoć štapa i kanapa. Niti mozeš da kupiš, niti da prodaš kripto bez određenog nemalog rizika.

Četvrto, uglavnom su to viškovi novca, ili čista zarada od kripta. Ako mi ne treba keš, a ulaz/izlaz nisu jednostavni, onda holduješ i ćutiš.
 
Poslednja izmena:
Šta se dešava sa Litecoin-om, evo ga na 67$ ?!?!
 
Mali pull back, dopuna ako je ovo dno :). Danas i berza ne radi.
 
Ja ga kupih malo na 72 sinoc, gledam danas nevera[emoji38]

Sent from my phone
 
Ja ga kupih na 88 pre 4 dana. A pre toga na 60. Kad se izvadi prosek: "Not great, not terrible". Nego sam ljut na sebe jer sam hteo juce da prodam a nisam. Znakovi su bili jasni: Nikad se nije desilo da ne padne posle toliko skoka pa jos Thanksgiving u Americi i Black Friday, ljudi hoce keš. A na trejdu sam povećao portfolio za jedan LTC. Znam, smešno ali bolje išta nego ništa.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Sve ce to da se pozlati. Neko trosi kripto da kupuje gluposti, pametni ljudi sad koriste da dokupe dok imaju priliku da uzmu jeftino. I jesnima i drugima je black friday jesino sto ce ovima drugima cela godina da bude blackc friday :d
Samo se cuvajte shortovanja i sve je ok, svaki novcic ce da se pozlati.

Tapatalk from Poco loco
 
Evo ponovo oko Grayscale-a, vrednost njihovih 'tante za kukuriku' hartija od vrednosti. :)

https://pbs.twimg.com/media/Ens0hWdXUAARih8?format=png&name=4096x4096

Iz ovoga se vidi da im BTC i ETH (odnosno njihovi derivati) najviše popunjavaju. 10 Milijardi za ETC (imaju valjda preko 500.000 BTC-a u vlasništvu), 1.5 Milijardi za ETH i 'samo' 72 miliona u LTC 'derivatima'.
Razmišljam o ulasku u LTC sutra...
 
Morbius,

Kazi mi kome tvoje pisanje moze biti od znacaja? Volis da kontriras namerno, kao da prizeljkujes da neko pukne pare i da te to zadovoljava. Jedno je kad neko ima kontra misljenje pa pokusava obrazloziti i skrenuti ljudima paznju da ovde postoji jako veliki rizik. Ali ti to ne radis, ti kao da se sprdas ovde sa par ljudi, namerno.

Sta podrazumevas pod jako dole i daj neko okvirno vreme?

Evo ja kazem da ce dobar deo Decembra biti crven i da cemo vrlo verovatno do nove godine testirati 13-14k zonu. Dakle 3-4 nedelje max hladjenja, pa polako gore. Probijanje ATH tek za 2-3 meseca. Koje je tvoje misljenje?

U zelji da otvorim konstruktivnu raspravu citiracu post iznad.

Uglavnom se slazem sa ovom procenom osim u nekim detaljima (nijansama ) .

Evo ja kazem da ce dobar deo Decembra biti crven. -> Ocekujem dve ili tri crvene nedelje ( sto je 1/4 ili 1/2 decembra zavisi kako se gleda ) i nakon toga da krenemo ponovo u zeleno .

i da cemo vrlo verovatno do nove godine testirati 13-14k zonu-> Neverujem da cemo testirati 13-14k zonu nego da cemo testirati 14-15k zonu ( Moguce je da je LA upravu ali mislim da cekanje 13-14 k je prevelik rizik ), ja cu ulaziti i dodatno kupovati na 15k i 14 k ( ne trebamo gadjati minimum ili maksimum bolje uzeti profit nego propustiti sansu ).

Probijanje ATH tek za 2-3 meseca. -> ako bi morao da se kladim rekao bi da ce to biti u januaru ili krajem decembra ( stvari se odvijaju brze nego sto ocekujemo ).

Svi koji su kupili na 17-18-19k neka sacekaju neko vreme i dobice nazad svoj novac ( BTC i svi ALT-ovi ce ponovo skociti ) samo strpljenja cifra od 50-60k je izvesna ( za sve ostalo je prerano da se prognozira za sada ).

P.S. @La hvala ti sto si se vratio tvoje mislinje je uvek dobrodoslo da sam te slusao 2017-te i da sam tad bio u situaciji u kojoj sam sad LA-mborgini bi se odavno vozio ;)
 
Poslednja izmena:
Moze li mali savet? Imam nesto kesa pa bi da uzmem nesto od krupta, ne mnogo... sta izabrati?

BCH
LTC
DASH
ETH
LINK

Ili neki drugi?

Od gore navedenih sta bi moglo da donese najveci profit po starijim i iakusnijim clanovima?
Nije velika cifra,oko 500 jura.
Po onom iz 2017/18 BCH je bio daleko iznad svih... e sad, stvari su se promenile verujem...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Moze li mali savet? Imam nesto kesa pa bi da uzmem nesto od krupta, ne mnogo... sta izabrati?

BCH
LTC
DASH
ETH
LINK

Ili neki drugi?

Od gore navedenih sta bi moglo da donese najveci profit po starijim i iakusnijim clanovima?
Nije velika cifra,oko 500 jura.
Po onom iz 2017/18 BCH je bio daleko iznad svih... e sad, stvari su se promenile verujem...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Gledajući njihovu trenutnu cenu prema njihovom ath-u definitivno dash, i bch sa malom rezervom.
70% u dash
30% u bch
 
Gledajući njihovu trenutnu cenu prema njihovom ath-u definitivno dash, i bch sa malom rezervom.
70% u dash
30% u bch
Ma sta cu sobiti sa 30/70...idem sve u kedan coin i to je to... da je par hiljada pa da razumem a ovako kad nemam ni za 3-4 coina, po meni ja bi all in. Nisam baxuz toliko da za gosinu dana neki iz top 5 coina ne ode up vec down od sadasnje cene :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ili sve ide gore ili nista. LTC, Dash, ETH bi bio moj redosled mada 3/5 imas na Paypal-u. Ako to uzmemo u obzir onda LTC, ETH, BCH mada ja licno ne bih BCH pre nego Dash nikako ali to sam samo ja. Nemam neki konkretan razlog, jednostavno ne cenim forkove.

LTC je istinski "fork" BTC-a i najblizi rodjak.
Aj sad da vidimo koga sam trigerovao :-devil-:
 
CaptainCrash , moj ti je savet zapisi sadasnju cenu tih novcica , i kupi ih kad budu u pola od te cene ;)
 
Uzeo sam malopre malo LTC-a na 66$, gledaću i narednom periodu da uzmem još malo. E sad, tu razmišljam i da malo divesifikujem na još neki koin iz PayPal četvorke (BTC, ETH, LTC, BCH). Da li je ovo poslednje pumpanje bilo zahvaljujući PP-u, stvarno ne znam, ali ako je bilo tako, šta će tek da bude kad budu krenuli da pustaju po ostalim zemljama po svetu. Nekom liku su blokirali PP nalog jer je kupovao Tether preko Binance-a argentincima, a ovi mu plaćali uz dodatni procenat preko PP-a. Znam da je meni PP svojevremeno blokirao nalog kad je uplata bila preko 500$ (naravno, maksimalni popizd sa moje strane) tako da sam morao dodatno da verifikujem nalog da bi mi oslobodili sredstva. Razlog njegovog banovanja je nejasan, da li zbog volume-a ili zbog toga što je imao veze sa kripto menjačnicom. Uglavnom ništa novo od PP-a.
https://coinmarketcap.com/headlines...al-account-banned-for-trading-cryptocurrency/
Ono što mi čudno je da se BTC približio ATH ali ETH i LTC nisu iz perioda dec. 2017-e. Ako neko može da objasni bio bih veoma zahvalan. :wave:
 
CaptainCrash , moj ti je savet zapisi sadasnju cenu tih novcica , i kupi ih kad budu u pola od te cene ;)
Znaci tvoje misljenje je da je ovo sto je bilo zapravo bio bull run i i da naredne godine ne idemo nigde? [emoji848]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Moj savet kao i uvek, stepenasta kupovina... uzmi za 30% sad, onda sacekaj jos dan dva da vidimo na koju ce stranu... ako krene da crveni opet polako i bolno sledece nedelje onda je verovatno toto za ovu godinu, mozes polako da pazaris na nizim levelima sve do NG.
Ako kojim cudom opet krene neki pump sledece nedelje (za sta verujem da je manja verovatnoca), sacekaj neke vise level-e i prodaj... pa na novogodisnjem izduvu opet pazari stepenasto...
 
A kbga baxuz.... a dan pred BF pitam dal neko misli, ne pominje niko BF a moglo bi da ljosne i zakasnim sa prodajom... sad sam mogao imati 20-25% vise coina [emoji20][emoji20]
Tako isto mislim pred Katolicki da ce. bez. obzira. na. cenu narednih 1,2,3 nedelje, opet ici dole..

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Moj savet kao i uvek, stepenasta kupovina... uzmi za 30% sad, onda sacekaj jos dan dva da vidimo na koju ce stranu... ako krene da crveni opet polako i bolno sledece nedelje onda je verovatno toto za ovu godinu, mozes polako da pazaris na nizim levelima sve do NG.
Ako kojim cudom opet krene neki pump sledece nedelje (za sta verujem da je manja verovatnoca), sacekaj neke vise level-e i prodaj... pa na novogodisnjem izduvu opet pazari stepenasto...
Ma zasto kad techno kaze da moze BTC za 8500 da se uzme. LTC za 34$ meni zvuci kao sjajna kupovina.
Svecano obecavam da cu da pozajmim 5K i dignem kes kredit da dokupim jos ako dodje dotle :)

Tapatalk from Poco loco
 
Moze li mali savet? Imam nesto kesa pa bi da uzmem nesto od krupta, ne mnogo... sta izabrati?

BCH
LTC
DASH
ETH
LINK

Ili neki drugi?

Od gore navedenih sta bi moglo da donese najveci profit po starijim i iakusnijim clanovima?
Nije velika cifra,oko 500 jura.
Po onom iz 2017/18 BCH je bio daleko iznad svih... e sad, stvari su se promenile verujem...

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Da sam u tvojoj poziciji isao bi definitivno na LINK sa svih 500e, jer LINK je od pocetka pa sve do sada ako gledas samo rastao dok su ove ostale dosta izgubile od poslednjeg bullrun-a pa sve na ovamo, milsim da ce od svih navedenih najvise da skoci.

@Techno evo ja sam spreman da se kladimo da nece tako bit, jel prihvatas?
 
Uh ebga... jedan za LTC, drugi za DASH, BCH, treci za Link [emoji15]
Ok je to za Link ali mrtva puvala su bili i ETH, DASH i ostali... secam se, Dash bese oko 115 avgust, jul, sept.... ako se ne varam 2017...i onda kad je posle krenuo, zlo i naopako, ipak su to "stare i iskusne" kajle od coina.
Eth u jednom momentu dodje na 0.1 prema BTC ako se ne varam, mrzi me da trazim sad...
Zna li se koliko se skida za povlacenje ovih nabrojanih coina sa menjacnice ili walleta?
Konkretno za Binance pitam(ako nije svuda isto sto se tice transakcije)?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Uvek ce biti tako kada pitas za savet. Misljenja su kao dupe, svako ima svoje :d

Tapatalk from Poco loco
 
Da bi smo nastavili u miru da razmenjujemo informacije, moramo da razumemo da smo različiti. Da svako od nas pristupa i kriptu i životu na različit način pa su nam naravno i razmišljanja različita.

npr, Captain crash još uvek uči nazive coina, since 2017. Uspešno ih je naučio par za sada.

Saj radi Dollar cost averaging LTC (Only) već godinama (na dipovima) i naravno da je optimista. Kada ih sve sabere na gomilu, plus je jasan. Raketa će biti lansirana svaki čas jer je on spreman. :)

Techno je zainteresovan samo da kratkoročno vozi poluge. Nikako ga ne slušati ako naginjete na holdovanje.

Morbius uz dobre informacije sa berzi još uvek uči kripto logiku. Voli mnogo da priča ali slabo ulaže na osnovu svoje priče.

LA dokazan znalac i altruista. Čini se da koristi sve strategije po malo, i sa najviše ciklusa iza sebe. Pažljivo čitati šta piše.


Ima par minera / starih kajli koji su po malo izgubili živce pa vole da podbadaju.


Svačije mišljenje je važno i čini ovu temu boljom. Dobro, osim captain crash-ovo. On bi mogao manje da piše.

Apsolutno je besmisleno da se Saj i npr techno sukobljavaju oko mišljenja, pristupi su im dijametralno suprotni, i samo će vreme pokazati ko je bio više, a ko manje u pravu.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno