Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kratkoročne prognoze su relevantnije naravno, a kripto berza je živa materija. Od početka sam pominjao loše vesti kao glavnu opasnost, a vidimo došle su od strane najmoćnijeg čoveka na svetu. I ako se u malecnim mozgovima lokalaca ne čini tako, u savremenom svetu jedna jedina reč Prezidentea ima zastrašujući uticaj i na mnogo ozbiljnije oblasti od ove Miki Maus rabote.
Ipak optimista sam i dalje.
 
Mene je impresioniralo da kada je cena decidirano probila 10k support nije jurnula naniže, već se uredno konsoliduje pred pretpostavljam novi stabilni pad. Ovo je znak da verovatno gledamo zdravu korekciju, posle onolike parabole i ne može drugačije.

Gde će stati ne znam, sklonio sam se iz igre ostatak leta dok bura ne prođe, džaba profit ako noću ne možeš da spavaš. Tek na 8k bih možda ponovo razmislio o kupovini, dok ispod 7600 postajem pohlepan, ali vrlo teško da će dotle.
 
DASH iskrvario za sve novce, gore od nekih no name coina..
 
Kratkoročne prognoze su relevantnije naravno, a kripto berza je živa materija. Od početka sam pominjao loše vesti kao glavnu opasnost, a vidimo došle su od strane najmoćnijeg čoveka na svetu. I ako se u malecnim mozgovima lokalaca ne čini tako, u savremenom svetu jedna jedina reč Prezidentea ima zastrašujući uticaj i na mnogo ozbiljnije oblasti od ove Miki Maus rabote.
Ipak optimista sam i dalje.

Tvoje najrelevntnije prognoze su uglavnom danas za juče i tu stvarno baš retko promašiš.

Samo, ima i ovih koji su izgleda dobri sa Trump-om pa tačno znaju šta sledi i po dva meseca unapred.
Burst mod samo sto nije, moze sad na 14k, moze na 16k ali ce pad biti bolan i ovo sada najbolje posmatrati sa strane. Retest 8k je gotovo izvestan, samo mu dajte malo vremena. Ja tipujem i kladim se na to da cemo jos dublje roniti u iduca 2-3 meseca, zato i shortujem a trenutni short loss i ne pratim. Valjalo bi da altovi iskoriste period kad se btc odrzi na nekom srednjem levelu (9-11k) u fazi klizanja na dole.
 
Pod umiranjem altova mislim upravo ovo. 2% loss-a btc-a je 3-4% loss-a na altovima i samim tim odnos klizi i vraca se manje vise na pred-pump nivo. Ima ovde jos lufta.

BTC dominacija je takodje ok pokazatelj. Trenutno smo na 55% ali raspad malih + spustanje xrp-a iz vasione ce to ispeglati na 60%+. Ja tipujem na 65% kao neki ok odnos da kazemo kako su altovi relativno spusteni sa visine.

Aj da se ne prepucavamo vise sa likovima koji su 2 meseca u crypto-u i pominju lose vesti, predsednike, sistemase i sve ostalo sto nema apsolutno nikakve veze sa trenutnim stanjem. Nema svrhe.

BTC dominacija kaze da su altovi manje vise sahranjeni i da je ulazak u iste kroz btc odnos sasvim racionalan potez. Ne all in ali 20-30%, tj cisto da se zapocne shopping je skroz ok plan za umnoziti btc.

Daily trading ne preporucujem nikome jer je klasicna kocka u ovom momentu. Monthly trading je skroz ok ako znas sta radis. Zao mi je sto neko sasvim realno misljenje ovde prodje vredjanjem jer se kosi sa misljenjem newbie clanova koji su dosli na brzinu da uzmu novac i odu dalje, a takvima odgovaraju samo bull prognoze jer su njihovi planovi obicno kratkorocni i cekanje na skok godinu-dve je nezamisivo dug period.

Uglavnom, Ova $9200 zona mozda i izdrzi kratkorocno, pa i dodje bounce na 10k+ kroz par dana. Ali mene vise zanima period u narednih 6-8 nedelja. Tu i ocekujem povratak ispod $8000 levela gde cu zatvoriti short pozicije i krenuti polako u kupovinu. Dakle mid term (par meseci) sam bearish, a long term (12+ meseci) sam apsolutno bullish.

I da, evo jedan koristan tekst za procitati

https://www.forbes.com/sites/billyb...ious-bitcoin-and-crypto-warning/#667b610d2e38

"However, the chief executive of Binance, the world's largest bitcoin and cryptocurrency exchange by volume, has warned that institutional demand for bitcoin may not be driving the latest rally as much as some had thought..."

Kakvi sistemasi, Trumpovi, ulazak svezih para itd. Das ljudima marginu, krene pocetnicka sreca dok vuna ne naraste i onda vijanje i sisanje ovaca. Vijanje marginasa - vijanje ovce sa polomljenim nogama.
 
@ La.Prestige

Davno si napisao da kada ponovo udjemo u bull market da ces promeniti avatar iz medveda u bika. Da li si to zaboravio ili mislis da jos nije vreme za to?
 
Prolece '20-te ocekujem prve naznake pravog bull-a. Ovo sada je samo navlakusa za zapete puske.
 
DASH iskrvario za sve novce, gore od nekih no name coina..

Loš tajming... pre par dana je neko pokupio par hiljada Dash-a koje je hakovao sa third party web wallet-a i utopio ih na menjačnicama tokom celog ovog damperaja...
 
@la
Dobro kad si ti aminovao da sve gore pobrojano nema veze sa kursom. Važi:smoke:
 
Tri support zone gde je moguca reakcija:
9200-8050-6900

Ko sedi u dolarima, na ta tri lvl-a obratiti paznju, sa SL 2-3% max na prvom lvl-u u slucaju da cena propadne do sledeceg.

Ko je vec u shortu, to su zone za uzimanje dela profita jer odatle moguc mali odbitak.

Ko je u longu, tu neka pojacava poziciju.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Simke, što isključuješ 8500 i 7500 kao bitne levele?
@la
Dobro kad si ti aminovao da sve gore pobrojano nema veze sa kursom. Važi:smoke:
E, moj Cupko...

N960F
 
Simke, što isključuješ 8500 i 7500 kao bitne levele?

N960F

ed1fc457658442b99eb8dfdb36075b4e.jpg

fib lvl-i, 3day chart


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Simke, što isključuješ 8500 i 7500 kao bitne levele?E, moj Cupko...

N960F

?
Dobro, sa e moj..upisao si se u obožavaoce ovog gore. Ne brini, primetićete te.
Ali ovo čitaju i ljudi koje interesuju realni mehanizmi uspona i padova kursa. Jel krenulo na 13, jel sam najavio da će tu otprilike početi graja, jel se javio mr Trump, jel žvajznuo dole, šta nije jasno?

I ako to nije karakteristično za um Srbina i Balkanca, probaj da zamisliš da smo mi samo kap u moru sveta, da njegovo 'nisam fan kripto' i hebaću vam oca i majku uskoro, deluje razorno na entuzijazam miliona ulagača u svetu, kao i kitova, kao i akcionara menjačnica.
Eto, zato je pao :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ja ne umem oko btc-a i to.. al' vremensku prognozu za ceo balkan, bez satelita i ostalog, bez greške pogađam.

Za period pred nama:
Vedro i sunčano vreme uz postepeni porast temperature.
Samo za svaki slučaj nositi kišobran.. jer ukoliko se naoblači, verovatno će pasti kiša, a temperatura će biti u padu.
Tako da, prst na kišobranu! Mada sam lično optimista...
:whip:
 
Ja nosim kisobran u autu [emoji6]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja se evo treci ili cetvrti dan smejem za ono "Bombi" :D
Sto se tice grapha, voleo bih da ga Simke i objasni, jer stvarno nemam pojma o tome. Istina da ne verujem u grafikone, ali da ispratim...
Evo danas krenuli malo altovi da izlaze iz grobova. Neocekivano. Videcemo koliko ce i to da traje, da ne dobiju lopatom po glavi.
 
Evo danas krenuli malo altovi da izlaze iz grobova. Neocekivano. Videcemo koliko ce i to da traje, da ne dobiju lopatom po glavi.

LTC se oteo načisto, pa divlja. Saj-ov nervni slom se odlaže na neodređeno.

I dobar broj drugih je počeo kao malo da prkosi. Ponovo mi dolaze u glavu misli da prebacim malo BTC-a u Stellar, iako sam ga do sad već pokopao, propisno ožalio i dao mu 40-dnevni pomen.
 
Stellar i Cardano su izuzetan izbor za hold. To opustencija moze x20+ kroz odnos. A usput nisu krs projekti.
 
Stellar i Cardano su izuzetan izbor za hold. To opustencija moze x20+ kroz odnos. A usput nisu krs projekti.

Nemaš pojma koliko bih voleo da se složim s tobom, ali teško. Problem je to što su oba mali projekti koji se sporo razvijaju, a imaju izuzetno jaku konkurenciju.

Olakšane finansijske transakcije su meta na koju su se bacili mnogi, uključujući i velike banke sa mnogo uticaja. Stellar ima početnu tehnološku prednost u odnosu na njih, ali to neće dugo trajati, a tu je i Ripple. Slično i Cardano ima početnu prednost u proof-of-stake tehnologiji, ali ako se Etherium prešalta na proof-of-stake već početkom sledeće godine, ADA će se naći pod velikim pritiskom.
 
Pa koji ti je projekat veliki ako je Stellar mali i koja mu je to konkurencija za ono sto je napravljen da sluzi osim Ripple-a? Ni to nije prava konkurencija,jer je Ripple vise vezan za banke. Ako ima pocetnu prednost,nastavice valjda i oni sa razvojem.
 
Poslednja izmena:
Pa koji ti je projekat veliki ako je Stellar mali i koja mu je to konkurencija za ono sto je napravljen da sluzi osim Ripple-a? Ni to nije prava konkurencija,jer je Ripple vise vezan za banke. Ako ima pocetnu prednost,nastavice valjda i oni sa razvojem.

Puno velikih banaka radi na sličnim sistemima, čak je i SWIFT krenuo da ozbiljno modernizuje svoje usluge. Stellar fondacija je šačica ljudi.
 
Pa koji ti je projekat veliki ako je Stellar mali i koja mu je to konkurencija za ono sto je napravljen da sluzi osim Ripple-a? Ni to nije prava konkurencija,jer je Ripple vise vezan za banke. Ako ima pocetnu prednost,nastavice valjda i oni sa razvojem.
Stellar je fork XRP-a. :vomit:
 
Uh kako letimo.
Sad samo da ne bude loših vesti, da se vrate odbegle ovčice i vraćamo se u igru:smoke:
 
Puno velikih banaka radi na sličnim sistemima, čak je i SWIFT krenuo da ozbiljno modernizuje svoje usluge. Stellar fondacija je šačica ljudi.

Ne znam kakvi su projekti u pitanju,ali to sa bankama ce verovatno biti nesto kao centralizovani sistemi,dok servisi za placanje ni priblizno ne mogu imati nizak fee za transakcije,pa sto se tice konkurentnosti mislim da buducnost ipak pripada Stellar-u. Nije poenta u broju zaposlenih,za projekat ciji market cap iznosi preko 1,7 milijardi $ se nikako ne moze reci da je mali.
 
gle ovog la.prevara s prognozom, dakle do kraja godine idemo ath, samo kontra ljudi i brojite pare [emoji106]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Kladiš se protiv La? Ne bih na tvom mestu. [emoji1]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Na vest o novih 50 milki Tether-a cena BTC-a zabeležila najveću 30 min zelenu sveću do sada. :d
 
Pa zar ste mislili da će tako lako da odustanu od paklenog plana dva puta:smoke:

Suviše je sredstava i energije uloženo u ovu igru, na sceni je ozbiljna strategija, ogromna većina ne kapira šta se dešava. Videćete, na svaki pokušaj obaranja koji će razni tupani doživljavati kao konačan pad, uslediće kontra udar. Najbitnije da entuzijazam i energija ostanu na visokom nivou, a isti će se pojačavati i cementirati svakim povratkom BTC na prethodnu poziciju.

Da dodam, idealno vreme za short i punjenje džepova.
Ali jedno uvek imajte na umu, biće vijugavo, prst na obaraču:smoke:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno