Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa zar ste mislili da će tako lako da odustanu od paklenog plana dva puta:smoke:

Suviše je sredstava i energije uloženo u ovu igru, na sceni je ozbiljna strategija, ogromna većina ne kapira šta se dešava. Videćete, na svaki pokušaj obaranja koji će razni tupani doživljavati kao konačan pad, uslediće kontra udar. Najbitnije da entuzijazam i energija ostanu na visokom nivou, a isti će se pojačavati i cementirati svakim povratkom BTC na prethodnu poziciju.

Da dodam, idealno vreme za short i punjenje džepova.
Ali jedno uvek imajte na umu, biće vijugavo, prst na obaraču:smoke:

i sta si rekao? nista...
 
Aj jos jednom:

Diskusija o cenama


Ne zelje i pozdravi, ne rasprava o kvalitetu pojedinacnih valuta.

Hvala
 
Fale žive pare, da se vrate ovi što su zbrisali posle Trumpovog tvita fali kvalitetan hajp, i da ne bude pretnji. Očito Teter vakcina deluje kratkotrajno. Ipak, ako se održi na ovom nekom nivou još nekoliko dana (sutra je klizavo) krenuće nagore. Pratiti odnos loših vesti i neutralnih informacija, tu je ključ za predvidjanje.
 
Fale žive pare, da se vrate ovi što su zbrisali posle Trumpovog tvita fali kvalitetan hajp, i da ne bude pretnji. Očito Teter vakcina deluje kratkotrajno. Ipak, ako se održi na ovom nekom nivou još nekoliko dana (sutra je klizavo) krenuće nagore. Pratiti odnos loših vesti i neutralnih informacija, tu je ključ za predvidjanje.

Joj čovek, stvarno prestani da pričaš koješta. Kakav Tramp, kakve crne vesti, ništa od toga ne igra ama baš nikakvu ulogu. Jedino što odlučuje o tome gde će cena sada su menjačnice. Dve ubedljivo najgore što se tiče manipulacija su Bitfinex i BitMex.

Pošto sam Bitfinex već dovoljno pljuvao, ajde malo sada i BitMex. Oni su prvi počeli da nude nenormalne poluge, do 100x. Tržište je još puno "glupog novca", neiskusnih ljudi koji su umislili da su berzanski eksperti, za njih su velike poluge kao da im deliš heroin. BitMex vidi svačiju poziciju i samo izračuna da li bolje zarađuju ako BTC skoči ili padne. Onda lepo izazove skok ili pad cene kupujući ili prodajući Bitcoin. Jel kapiraš sada?
 
Polemisati sa horoskopdžijama i stolarima-gubljenje vremena.
Bitno da sve ide po planu, samo sutra da ne zakoči:smoke:
 
Poslednja izmena:
Bitno je da ti znas kakav je plan i da ces nam sutra reci kako se upravo desilo ono sto si ti i mislio samo si zaboravio da nam kazes :D

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Pa ne može on da predvidi šta se "sistemašima" mota po glavi. :smoke:
Ali zato svaki put lepo napiše da pada ( kada je u padu ) i da raste ( kada raste ).. i nabroji sve faktore koji su na trenutnu cenu eventualno uticali, kao i da je po njegovoj kalkulaciji sve to i bilo očekivano.
 
Poslednja izmena:
Aj' sad da lepo priznate da je vama krivo što nemate Čupkovu magičnu sposobnost čitanja trenutnog dešavanja. Posebno ti @bombaš, posebno ti.

I ne nervirajte Lasicu ima da nam zaključa temu.
 
Poslednja izmena:
Danas je klizavo :smoke:

Oprez ;)
 
Bitmex poluge i cena btc-a nema veze jedno sa drugim... cisto da znas [emoji3]

Aha, pa su zato pod istragom od američkog Commodity Futures Trading Commission za nameštanje cena. Zavisno od toga šta budu mogli da dokažu, Bitmex može lako da bude zatvoren. To bi verovatno trebalo da uzdrma tržište i obori cene, ali vidim da jedan lika kaže da će ih zapravo podići, jer je većina shortova upravo na toj menjačnici, pa dok se to likvidira, otvori drugde, itd. Eto, čisto da znam. ;)
 
na bitmexu je uvek 50/50, a to sto su ljudi glupavi pa ne kapiraju da high leverage samo povecava mogucnost za likvidacijom - a da je samo bitan number of contracts ( velicina pozicije )
Sve u svemu, obican fud... kao i sto bude s vremena na vreme i oko tether-a, bitfinex-a, binance-a itd... i za par dana se sve zaboravi i teraj dalje po starom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drug,sve si sam rekao,mislis da mogu to da postignu,a sve da rade na posteno i prepuste stvar slucaju ili je obrnuto?
 
Ne mislim, ali je to već diskusija za drugu temu i priliku :)
Bitno je da je bitmex jedna od (ako ne i najsigurnija ) menjačnica, što je najsigurnije za trejdere, a ono čega se pribojava kolega je klasičan fud i ništa više od toga.
Ili signal da su zaboravili neke za harač

N960F
 
Ne mislim, ali je to već diskusija za drugu temu i priliku :)
Bitno je da je bitmex jedna od (ako ne i najsigurnija ) menjačnica, što je najsigurnije za trejdere, a ono čega se pribojava kolega je klasičan fud i ništa više od toga.

u proslosti je bilo jos takvih NAJsigurnijih menjacnica pa su i te kako pukle
 
Ne mislim, ali je to već diskusija za drugu temu i priliku :)
Bitno je da je bitmex jedna od (ako ne i najsigurnija ) menjačnica, što je najsigurnije za trejdere, a ono čega se pribojava kolega je klasičan fud i ništa više od toga.

Ako ti stvarno veruješ da menjačnice ne nameštaju cene, onda šta da ti kažem, verovatno si jedini. Šta je tvoj argument, oni su jako veliki i bogati, pa neće da kradu? Banke cu još veće i bogatije, pa kradu neprekidno.

Mislim da je svakom sa pola mozga već sasvim jasno šta se dešava, a i onim sa jeftinijim ulaznicama pozadi će biti očigledno vremenom. Do kraja sledeće godine na market cap listi prvi će biti Bitcoin, pa BNB i drugi coini koje izdaju menjačnice, pa nekoliko stable coina, pa tek onda ETH, LTC i ostalo društvo.
 
Ako ti stvarno veruješ da menjačnice ne nameštaju cene, onda šta da ti kažem, verovatno si jedini. Šta je tvoj argument, oni su jako veliki i bogati, pa neće da kradu? Banke cu još veće i bogatije, pa kradu neprekidno.

Mislim da je svakom sa pola mozga već sasvim jasno šta se dešava, a i onim sa jeftinijim ulaznicama pozadi će biti očigledno vremenom. Do kraja sledeće godine na market cap listi prvi će biti Bitcoin, pa BNB i drugi coini koje izdaju menjačnice, pa nekoliko stable coina, pa tek onda ETH, LTC i ostalo društvo.

Da ne bude da branim kolegu, ali mislim da nisi pročitao pažljivo post...Nije rekao da ne nameštaju, već da su najsigurniji po pitanju sredstava koje drzis kod njih...
Naprotiv, BitMex po pravilu ima najveće oscilacije/wicks poredeći sa ostalim, i ne kriju da imaju svoj trading desk, koji igra protiv klijenata, tako da, što ti kažeš, bilo ko sa pola moga može zaključiti da je ovo igra u kojoj ako si u pobedničkih 15% , naravno da ces tražiti što sigurnije mesto za svoj kripto...A, ako si u onih 85%, onda ti je verovatno svejedno gde ćeš držati [emoji1]

Ontopic...
Ja i dalje čekam 8500, mislim da nas to čeka pre 12500+, ali da vidimo...

N960F
 
Poslednja izmena:
Cena BTC-a neke indikatore izuzetno poštuje, dok druge faktički ne zarezuje. Tako je napravila vrlo jasan head and shoulders, progrizla kroz ceo EMA ribbon u jednom danu, probila trendline support, dakle po svoj logici trebalo je da ljosne kao kamen, međutim znao sam da će da stane i da se vrati. Neće biti proboja na dole, bar ne večeras.

Za one manje upućene, ovo zeleno je Ichimoku cloud, najpouzdaniji indikator koji BTC poštuje. U bull marketu je support, u bear marketu resistance. Nije bilo nikakve šanse da cena može da ga probije sada bez stvarno velike manipulacije, a nje ne može da bude bez velikog volume-a koga nema. Pratite situaciju narednih dana, zato što bi ovo trebalo da nam puži jedan pristojan skok. Ako međutim cena probije cloud, scenario se menja.
 

Prilozi

  • Screenshot-20190723002414-674x291.png
    Screenshot-20190723002414-674x291.png
    33.6 KB · Pregleda: 393
Po svemu sudeci, manipulatori uzeli pare pa otisli na odmore. Videcemo sta ce imati da kazu kad se vrate a do tada pauza :)
 
Odakle onaj skok u količini prometa 22 jula od 19:30 do 22:00 ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno