Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Berze će po svemu sudeći uskoro biti zatvorene da bi se sprečilo dalje krvarenje. Bez berzi, nećemo moći da predvidimo bitcoin, a plašim se i da bi u tom slučaju mnogo špekulanata potrčalo u kripto, pošto nemaju ništa drugo da rade, mogle bi cene i da porastu.

I po prvi put vidimo i ono što sam najavljivao - helicopter money. Donald Plump se sprema svima u Americi da podeli po 1200 dolara, uz mnogo veće darove za wall street. Vlada ne pravi pare, jedini način da vlada dođe do para je da ih uzme od naroda, što se zove porez, ili da se zaduži na račun budućeg prihoda od poreza. Vlada dakle uzima pare od naroda da bi dala pare narodu, koji smehotres.

Ako verujes njemu, berze se nece zatvoriti, mozda samo skrate radno vreme:
https://youtu.be/vvdjqrxSOFk?t=1501

https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Mnuchin
Steven Mnuchin - Secretary of US Treasury

Ali ako se pak berze zatvore, onda će oni što trejduju na Dow Jones indeksu teškom 8.6 Triliona USD (Dec 2019) da samo intenziviraju svoje operacije na kripto marketu teškom ~0.2 Triliona. Tek tad će biti roller coaster.
 
Nema potrebe za galamom, nemoj i ti glumiti vlas', nema potrebe, skontao si ako si video poslednju recenicu u poslednjoj poruci "da se vratimo na temu", ako ti bas toliko bode oci, ti obrisi zadnjih par postova, ako ne, ostavi, svakako smo zavrsili sa malim off topicom. Samo bez nervoze i sekiracije, svi smo tu zbog istih stvari [emoji2958][emoji6]

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Razumem.
Ispravio post.

Nece se vise ponoviti

...
 
Poslednja izmena:
Manipulisaće da se odvaja od stock marketa, da prkosi inflaciji koje pravi sumanuto printanje USD i EUR, i kod prve sledeće Korona krize (uskoro), ide 50% korekcija.
 
Nisam siguran da li se ovo uklapa u temu, ali mislim da je vrlo relevantno.
Video iz 2015. koji vrlo dobro objašnjava zašto će prvo doći do deflacije, pre nego što budemo imali udar hiperinflacije.

 
Ova epizoda pokriva prelazak sa deflacije na inflaciju.

 
100% zbog toga [emoji3]


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
Simke nemoj da si toliko zadrt, malo balans, kompromis...Lapo, lapo, kompromis, vesti su tu da se objasne neki pokreti..Ali da istovremeno svi indeksi, metali i BTC skoče za 5-10%, nemojmo preterivati...
Pogledajte prilog 283086

Vrlo je ocigledno?

@djurkash Elizabeth Warren je za par minuta na Bloomberg-u, mozda se dobije neki insight kuda ce ici bill za bailout...
Javi, šta kaže, mora malo i da se radi, dok još možemo [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Simke nemoj da si toliko zadrt, malo balans, kompromis...Lapo, lapo, kompromis, vesti su tu da se objasne neki pokreti..Ali da istovremeno svi indeksi, metali i BTC skoče za 5-10%, nemojmo preterivati...Javi, šta kaže, mora malo i da se radi, dok još možemo [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Nista sto vec nije poznato, nijedna strana ne odstupa od svojih zahteva. Po onome sto se culo, izgleda da ni danas bill nece proci.
https://www.reddit.com/r/wallstreet...fed_hate_thread_these_fucking_bankers_say_in/

EDIT:

U 9:30 EST je krenulo zasedanje, vote bi trebalo da bude oko podne po EST vremenu, za oko 2 sata (tako pricaju na Bloombergu)...
 
Poslednja izmena:
Ovo je tipičan primer crtanja grafika "po osećaju" :)

Ma šta kažeš? ,)

Eh, da ode da ispipa dno ovog kanala, navalio bih na njega kao mali ciga na kolače. Na žalost, mislim da je i za berze i za BTC dno već negde dostignuto, teško da će biti značajno većih padova nego gde smo već bili. Ogromni stimulus je podeljen, kockari zadovoljno trljaju ruke.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    12.6 KB · Pregleda: 236
jedini problem je što masa ljudi čeka na toj ceni oko 4k da bi kupili, a znamo šta se desi kad većina gleda u isto.... ili je nećemo ni videti, ili ima da prosvira lagano do 3k a možda i niže.
Za sada je bitno da 6400 drži, a ako popusti, vrlo verovatno će ići do 5500.
Na gore, 7200 i 8k za početak, dalje će već ići lakše.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam za vas, ali mene plaši suluda količina novog novca i potpuna deregulacija bankarskog sistema za kojom je posegnuto, ovo je najgori scenario za koji sam mislio da nema šanse da se dogodi. Dok god koronavirus drži ljude u strahu, deflacija će držati. Ali čim ljudi ponovo krenu da troše, možemo vrlo brzo da vidimo hiperinflaciju, možda već u trećem kvartalu. Sad, u strahu su velike oči, možda ja preterujem i to neće toliko brzo, ali vreme je da se rešavamo zaliha fiat novca. Samo je pitanje kako je najpametnije to uraditi.
 
jedini problem je što masa ljudi čeka na toj ceni oko 4k da bi kupili, a znamo šta se desi kad većina gleda u isto.... ili je nećemo ni videti, ili ima da prosvira lagano do 3k a možda i niže.
Za sada je bitno da 6400 drži, a ako popusti, vrlo verovatno će ići do 5500.
Na gore, 7200 i 8k za početak, dalje će već ići lakše.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk

Nešto kao ..
Ako popusti - pašće, a skoči - skočiće
Jel taj rad?
 
Izduvavanje stock marketa nije nikada trajalo mesec dana tako da cisto sumnjam da je dotaknuto dno, uz sva obecanja i malverzacije sa stampanjem dolara i eura.
Nije mi bas lepo da vidim da se btc ovako drzi, a ja u cistom keshu, ali verujem da ce tek biti prilika za ulaz. Za izlaz vec nisam siguran :D
 
Kupujte u dubinama . Prodajte u visinama . :)

Nema komentara danima .
Kripto se odlicno drzi u kakvom su stanju ekonomije zemalja i sta se sprema najrazvijenijim zemljama posebno USA . Kako stvari sada stoje mozemo ocekivati u kratkom periodu milion zarazenih i potpunu blokadu USA , razloga za to ima mnogo , Njujork je trenutno u medicinskom kolapsu , mozda nemoguce uvodjenje zabrane kretanja jer ce se pozivati na ustav i zakone .Tramp odobrio 2 000 milijardi cega!!!! dobro zvuci ali da li je to kredit , novo zaduzivanje , odstampan novac ili sta ??

Velika je verovatnoca da ce se kripto sad pokazati stabilnijim od americke i bilo koje ekonomije jer je razudjen i multinacionalan u pravom smislu a kina i rusija kao i japan i koreja ne trpe velike posledice za razliku od evrope i usa
 
Poslednja izmena:
Posle nekoliko dana rasta berzi, najzad su krenule da se koriguju, dosta analitičara očekuju da ponovo ispitaju i potvrde dno, kao što se dogodilo u 2000. i 2008. Bitcoin naravno prati, ako sutra bude nastavio da pada, znajte da će berze u ponedeljak da se otvore sa padom, tako je isto bilo i pred crni ponedeljak.

Treba se rešavati keša dok još ova deflacija traje. Na žalost, to je lakše reći nego učiniti. U kripto čovek ne sme da stavlja mnogo, svi smo videli pre dve nedelje kako je u stanju da se skuca 50% za dva dana. Zlato ovde ne možeš da kupiš dok traje epidemija, ne znam nudi li neka banka u Srbiji investiciono zlato još uvek? Najbolje je naravno kupiti nekretninu, ali kriza treba da traje i traje pre nego što cene nekretnina kreću da padaju, ne znam hoće li biti vremena. Za sad nemam dovoljno kinte za nekretninu u kojoj bih želeo da živim, a kupiti nešto čime nisi zadovoljan je opasno, ne znaš da li to posle možeš da prodaš, nekretnine su standardno ekstremno nelikvidna imovina.
 
Sprema se izgleda akcija, oprezno.
Nisam odavno video da je ovoliko btc-a poslato na mex [emoji2955]


e0b520e0074dc606be22a4b063b82fab.jpg



Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
mislis da ide jako dole?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno