Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi ja se izvinjavam što upadam ovde ali u temi menjačnice niko ne odgovara... Koji exchange koristite?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
I kakav je osecaj 4 godine kasnije :) Mora da su i tada neki clanovi pricali da cekas 100eu.
Inace ja nisam kupovao ETH:)[/QUOTE]
Ma sve je ok.Skolarina se negde morala platiti.I meni je to bilo od majnovanja. Ono sto je glavno a to je BTC sam kupio po 20e, tako da mi je to satisfakcija
 
Stavio sam neke coine na watchlist prije desetak dana da malo istrazim sta da kupim jos...i dok sam ja istrazivao sta je shill a sta ne oni skocili svi bar x2, a ovaj RBC x30[emoji50]
645a51dc0f5cbe22d4a69291fde77e96.jpg


E zivote....

Sent from my phone
 
Imam neki truo osecaj za naredno vreme da ce da ljosne sve dosta.
Bice rasta svakako tokom godine, kupovati po ovim cenama je opasno po meni
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ovde više puta ponovljeno, Kad god da je kupljen BTC od svog postojanja (sem poslednjih mesec dana ovog pumpa), on je doneo profit. Naravno, uvek je bolje kupiti na nižoj ceni, ali tvrdnja ostaje. Za ostale novčiće je zaista pitanje kada ih kupiti.
 
Imam neki truo osecaj za naredno vreme da ce da ljosne sve dosta.
Bice rasta svakako tokom godine, kupovati po ovim cenama je opasno po meni

Isti feeling imam i ja pa zato hocu da se osiguram sa tom dodatnom prodajom na 1200+ ili oko te cifre pa sta bude. Zadovoljan sam u svakom slucaju a ako ode gore opet cu biti zadovoljan. Bitno mi je da sam se obezbedio pa cu mirniji uci u sve sto sledi da li to bilo gore ili dole.
 
Takodje.
Na kraju krajeva vrlo je jednostavno, kome treba kes neka izvlaci dobre su pare, ja svakako sve sto izvucem vracam u igru kroz nove kartice ili ponovo kupovinu koina.
 
Isti feeling imam i ja pa zato hocu da se osiguram sa tom dodatnom prodajom na 1200+ ili oko te cifre pa sta bude. Zadovoljan sam u svakom slucaju a ako ode gore opet cu biti zadovoljan. Bitno mi je da sam se obezbedio pa cu mirniji uci u sve sto sledi da li to bilo gore ili dole.

Moj osecaj za filing ;) je drugaciji. Nakon naglog rasta vec 2 nedelje imamo konsolidaciju izmedju 30k i 40k .Ovu poslednju nedelju pred novi mesecni candle , BTC moze da krene ka 37K (mesecni i nedeljni pivot.)Ako zatvori iznad, onda je velika sansa da nastavi rast i u februaru. Eth ide obicno u paru sa njim (barem kada je fiat u pitanju) Tako da iduceg meseca moze da se desi i 2000. Ali da ponovim, ovo je samo osecaj.Realana analiza je u realnom vremenu. Dublja korekcija 50% fibb je i dalje moguca.
 
Moj osecaj za filing ;) je drugaciji. Nakon naglog rasta vec 2 nedelje imamo konsolidaciju izmedju 30k i 40k .Ovu poslednju nedelju pred novi mesecni candle , BTC moze da krene ka 37K (mesecni i nedeljni pivot.)Ako zatvori iznad, onda je velika sansa da nastavi rast i u februaru. Eth ide obicno u paru sa njim (barem kada je fiat u pitanju) Tako da iduceg meseca moze da se desi i 2000. Ali da ponovim, ovo je samo osecaj.Realana analiza je u realnom vremenu. Dublja korekcija 50% fibb je i dalje moguca.

Iz tvog filinga u bozje usi. :) Ako ode na 2k i tamo cu prodati deo. Ako padne ispod 750eu tamo cu kupiti tako da je to win win situacija. Ja od sveg srca zelim da je tvoj osecaj bolji od mog jer je to dobro za sve.
 
Iz predhodnih 30 postova se može zaključiti sledeće:

Može da ide gore a može da ide i dole.
Medjutim ima tu jedan detalj koji sam provalio u pomenutim postovima. A to je: ako ne ode gore onda će da ode dole i ako ne ode dole onda će da ode gore .

Vrti se prazna slama i iznose se želje pozdravi i čestitke.



Edit: jedino morbius postavi neku tehničku analizu. Samo što to nekako deluje kao da čovek dolazi iz neke druge galaksije kao da ne pričamo o istim stvarima ( kao da je promašio tab u googlehromu i pomešao sajtove u kojima piše ).
 
Poslednja izmena:
Iz predhodnih 30 postova se može zaključiti sledeće:

Može da ide gore a može da ide i dole.
Medjutim ima tu jedan detalj koji sam provalio u pomenutim postovima. A to je: ako ne ode gore onda će da ode dole i ako ne ode dole onda će da ode gore .

Vrti se prazna slama i iznose se želje pozdravi i čestitke.



Edit: jedino morbius postavi neku tehničku analizu. Samo što to nekako deluje kao da čovek dolazi iz neke druge galaksije kao da ne pričamo o istim stvarima ( kao da je promašio tab u googlehromu i pomešao sajtove u kojima piše ).

Pa vec smo apsolvirali da niko nista ne zna. Niti analize/tabele vrede mnogo.
Samo osecaj i logika. Ne postoji niko ko zna sta ce biti
 
ne zaboravi na veru :)
vera je sve... nego ova situacija sa kriptom (kod nas) sve vise lici na crtani film : imam konzervu , nemam kljuc ... imam kljuc! nemam konzervu !!!

morbius je u drugom svetu , to je tacno on je rezident druge drzave i uziva (i uzivace) beneficije koje ima u toj drzavi.
pogadjao , promasivao prognoze u kripto svetu , on ce veOMa dobro znati da iskoristi situaciju i nece imati nikakvih prepreka u ostvarivajnu snova..
za razliku od nas koji cemo da lutamo izmedju konzerve i kljuca :)
izvinjavam se sto sam pomenuo morbiusa u trecem licu :)
 
To svakako stoji, nego pricamo o strategijama kako sto manje smanjiti rizik a opet profitirati dobro.

Strategija o kojoj pricas je sasvim validna, ali vrlo rizicna, jer moze da se desi da ili ne docekas te cifre, ili moras da ih cekas 5 godina, a u medjuvremenu te pokupi bus na ulici pupu daleko bilo.

Podseti me sad na jednog koji je 2017. ovde rekao da godinama ima 5 BTC i da je čvrsto rešen da ih drži dok ne budu vredeli milion. Teško da će i ovom bull marketu to videti. Po meni, promašena strategija, osim ako već imaš sve u životu što ti treba, pa možeš da hodlaš doveka jer ti je realno svejedno.
 
Ne verujem da će altovi krenuti dok je god btc ispod 100.000 $ .
A od te cifre nismo daleko gledajući istoriju.
 
Najbitnije od svega je :
fa045d32593b49e08d575e4c30432029.jpg

Svi ti na piku su članovi : "greater fool" kluba.

Ovi na dropu su ozbiljni igrači.

A problem je što su ovi prvi daleko brojniji, daleko više napumpavaju cenu, ali je isto tako ukanale svaku put. Dokle god je takvih ovo je samo jedna ogromna klackalica.
 
Poslednja izmena:
Jutros oko trojke (25.jan) sam gledao šta trza na gore od altova. I onda ispratio 4 alta.
Rezultat praćenja za odnose LTC: BNT, CTSI, MDT, TRB do malopre.

LTC:BNT
MAX 75.97 u 03:09h
MIN 68.32 u 13:10h (gain ~11%)

LTC:CTSI
MAX 2519 u 20:07h
MIN 2446 u 20:35h (gain ~3%)

LTC:MDT
MAX 7038 u 04:50h
MIN 6357 u 10:35h (gain ~11%)

LTC:TRB
MAX 5.218 u 04:54h
MIN 4.358 u 13:17h (gain ~20%)

Po meni, to što altovi skaču u odnosu na LTC nije nešto poražavajuće, već samo jedna mogućnost koja može da se iskoristi.

update za LTC: BTC i ETH

LTC:BTC
MAX 0.00499 25.jan u 01:53h (malo mu je falilo da pređe 0.005)
MIN 0.00416 25.jan u 16:02h (gain ~8%)

LTC:ETH
MAX 0.1198 22.jan u 10:13h
MIN 0.0981 25.jan u 01:28h (gain ~22%)

Od kojih kripto valuta se sastoji Grayscale-ov Digital Large Cap public share:

 
Meni je samo zao sto se ne prica o microcap coinima, nego samo btc, eth, ltc i eventualno neki padobranac jos. A ljudi se ubise od gaina u % na uniswap microcapovima....
Ja sam okacio sliku nekih koje sam malo gledao, resio sam da u 3-4 sipam po 500e nego nema se vremena za dublju analizu a oni ne cekaju

Sent from my phone
 
Ajde kad vec prozivas da pomenem neke. Sad kraci ili duzi long - pitanje je...

ARCH
Maha
Sushi
Keep3
Icx
wan
aion
Atom
Ocean
TVK
API3
PHA
Ramp
Roya
SynLev
Loopring
Mph
...

Neki su vec odradili dosta ali ima materijala i za vise.

A da pomenem i par koji tek dolaze.
Covalent
Oiler
...
 
Mozdda nekom bud interesantno koine koje imam/pratim istorija godinu dana.

33.png


55.png
 
Poslednja izmena:
Podseti me sad na jednog koji je 2017. ovde rekao da godinama ima 5 BTC i da je čvrsto rešen da ih drži dok ne budu vredeli milion. Teško da će i ovom bull marketu to videti. Po meni, promašena strategija, osim ako već imaš sve u životu što ti treba, pa možeš da hodlaš doveka jer ti je realno svejedno.

Zasto?
S’ obzirom da ih ima godinama, suma koju je ulozio da dodje do tih 5 Btc je relativno beznacajna. On ce vjerovatno u iducem krugu bull run-a biti milioner (optimisti ce reci i u ovom), a ti :)?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
ne zaboravi na veru :)
vera je sve... nego ova situacija sa kriptom (kod nas) sve vise lici na crtani film : imam konzervu , nemam kljuc ... imam kljuc! nemam konzervu !!!

To je valjda moj najveći problem kad je kripto u pitanju. Znam kako radi, pa nemam nikakvog poverenja u njega. Ne valja u životu kad mnogo znaš, pametni ljudi su skoro pet puta skloniji depresiji od glupih, previše kapiraju svet. :S:

morbius je u drugom svetu , to je tacno on je rezident druge drzave i uziva (i uzivace) beneficije koje ima u toj drzavi.
pogadjao , promasivao prognoze u kripto svetu , on ce veOMa dobro znati da iskoristi situaciju i nece imati nikakvih prepreka u ostvarivajnu snova..

Jes, silno sam se u životu usrećio od Grčke. :S: Jedini razlog zašto nešto imam je što sam vredno učio i radio, ne smeš svoj uspeh u životu da prepustiš slučaju, mora trud da se uloži u sve što radiš. I u kripto sam uložio poveliki trud, svaki dan bar sat vremena čitam o ekonomskim temama.

Što je zapravo dobra analogija za situaciju šire. Umesto da budem motivisan da veći napor uložim da se usavršavam u IT kao svojoj primarnoj delatnosti, ja sam motivisan da učim o špekulisanju, jer tu mogu da odnesem veću zaradu. Isto tako, kompanije umesto da se fokusiraju na svoj biznis, fokusiraju se na špekulacije, jer im je to profitabilnije. Tako da umesto novih proizvoda i usloga, novih radnih mesta itd., oni gledaju kako da ugrabe što više tih para koje stižu iz ničega. Plovimo svi kolektivno dođavola u šupljem čamcu.
 
Другари шта ви мислите за етх да ли кад падне на цца 1240-50 креће опет на атх? То је нека моја лаичка процена.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Dosta puta se sa tobom ne slazem @morbius ali ovdje si ga ubo. Potpuno saglasan. I ja sam covjek iz ITa i moram priznati da mi jako smeta spoznaja da je ovaj svijet jako sklon spekulaciji preterivanju hajpu ili kako god to nazvali. Cio svijet je jedan veliki instagram u kojem se ljudi takmice ko ce vise paznje privuci. Neki za to cak i masne pare mlate.
Ovo treba uokviriti.

"Što je zapravo dobra analogija za situaciju šire. Umesto da budem motivisan da veći napor uložim da se usavršavam u IT kao svojoj primarnoj delatnosti, ja sam motivisan da učim o špekulisanju, jer tu mogu da odnesem veću zaradu. Isto tako, kompanije umesto da se fokusiraju na svoj biznis, fokusiraju se na špekulacije, jer im je to profitabilnije. Tako da umesto novih proizvoda i usloga, novih radnih mesta itd., oni gledaju kako da ugrabe što više tih para koje stižu iz ničega. Plovimo svi kolektivno dođavola u šupljem čamcu."

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ovo treba uokviriti.

"Što je zapravo dobra analogija za situaciju šire. Umesto da budem motivisan da veći napor uložim da se usavršavam u IT kao svojoj primarnoj delatnosti, ja sam motivisan da učim o špekulisanju, jer tu mogu da odnesem veću zaradu. Isto tako, kompanije umesto da se fokusiraju na svoj biznis, fokusiraju se na špekulacije, jer im je to profitabilnije. Tako da umesto novih proizvoda i usloga, novih radnih mesta itd., oni gledaju kako da ugrabe što više tih para koje stižu iz ničega. Plovimo svi kolektivno dođavola u šupljem čamcu."
Upravo zato je i nastao BTC. Da bi se novac ponovo učinio ograničenim resursom koji ne može da se upumpava u sistem po nahođenju elitne manjine i njenih interesa, jer se tim stvaranjem novca ni iz čega potpuno iskrivljuje motivacioni sistem.
 
Моје мишљење је да је криптовалута настала управо зато да се од обичног народа покупи новац. Вештачки напумпају цену народ се прими почне да купује а онда се обори вредност у бесцење, е онда идемо нови круг.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako malo razmislis shvatices da nisi u pravu. Sto se cene tice ti isto tako mozes da kupis u bilo kom momentu i da prodas u bilo kom momentu i da ostvaris zaradu. Mogao si da kupis ETH na 100$ i da ga sad prodas za 1400$ ti nisi, ali neki jesu i uzeli su ozbiljnu lovu.
Danas kad se manje vise crveni berza dokupio sam DASH na 101,9$, Omisego na 3,45$ LTC na 133$, BCH na 425$. Te cene ne moraju biti dno, mogu jos dole da padnu koji procenat, mogu da budem u minusu i mesec ili dva ako treba, ali smatram da su ove cene pravi bargain i svakako da ocekujem da prodam jednog dana u buducnosti po vecim cenama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno