Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako da ne, izmislili crypto da bi vam uzeli pare, osisali ovce itd.
Kakve sve nebuloze necu procitati.

Pored raznih taxi, poreza i ostalog gdje vas zakonski sisaju, potreban im i crypto da bi osisali 1% populacije.

Nedo bog neke vece inflacije kao npr u Argentini ili Venecueli, sto nije iskljuceno zbog trenutog stanja sa gripom.
Postali bi vi svi crypto beliveri preko noci.
 
^ Kakav stav. Pa nećeš kripto moći jesti... Ako pukne monetarna piramida, ode sve u krivi. Biće naturalna i robna razmena...
 
I opet ce biti odredjeni dio ovaca koji ce ti kokos prodati za crypto:d
 
sme li to ?
Zbog poreza pitam .
 
Nemam para, cime da platim porez, mogu dobiti koske od koke koju sam pojeo.:d

Vidite da u zemljama gdje je inflacija ljudi googlaju bitcoin a ne koliko kokoski za jednu kozu.
 
Grayscale je i juce prodao 605 ETH-a, ne znam koja je fora s tim. Imaju 2.93M novcica, ne znam koja je fora s ovakvom prodajom. Doduse na ETH im je i najmani premium, samo 2.41%, kapiram da je potraznja za ETH kod njih jako slaba trenutno. BTC, LTC, BCH i ETC nastavljaju da kupuju.
 
Моје мишљење је да је криптовалута настала управо зато да се од обичног народа покупи новац. Вештачки напумпају цену народ се прими почне да купује а онда се обори вредност у бесцење, е онда идемо нови круг.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Upravo tako, ne znam ko jos veruje da su ovi sadasnji kripto novcici buducnost, al ima lakovernih ljudi. Da su imali u planu da naprave nesto sto ce sluziti narodu onda ne bi stavili samo 21 milion novcica od cega se skoro sve iskopalo za 10 godina. U samom pocetku su oni sami zgrabili veliki deo, deo se pogubio, deo razgrabili krupni kapitalisti i imamo situaciju goru nego sa obicnim novcem. Ovo je smisljeno da moze lako da se balonira cena i tako privlace ljude zeljne lake i brze zarade.

Sutra da pogasis sav ovaj kripto ne bi niko ni primetio, eto toliko vredi sve ovo.
 
Da su imali u planu da naprave nesto sto ce sluziti narodu onda ne bi stavili samo 21 milion novcica od cega se skoro sve iskopalo za 10 godina.
Ovako meni pricao deda Misa. Tacnije pricao mi jos 2017. na slavi i rekao "prodaj ti to dok jos mozes". A ja slepac cuvao 4 godine skoro i jos uvek cuvam.
Naravno, nisam ulazio u to da objasnim deda Misi da postoji i satoshi, da 1 Bitcoin ima 100 miliona satoshija. Deda Misa je star covek, preziveo je on Jezdu i Dafinu i Slobu, pre toga Tita, sve on "zna", tako da nema poente.
 
Poslednja izmena:
Moje razmišljanje iz septembra 2019-te:
Ono što mogu da kažem kao neko sa malo iskustva u software developing-u, da je potrebna kretivnost da bi se priča oko kripto valuta iznela dalje.
Šta se dešava u 2020-oj? DeFi!

Ako ne shvatate u kom pravcu ova kripto priča ide, polako, ima vremena, tek smo krenuli! :D

Da pojasnim malo:
TradeFi
DeFi
...
 
Poslednja izmena:
Ovako meni pricao deda Misa. Tacnije pricao mi jos 2017. na slavi i rekao "prodaj ti to dok jos mozes". A ja slepac cuvao 4 godine skoro i jos uvek cuvam.
Naravno, nisam ulazio u to da objasnim deda Misi da postoji i satoshi, da 1 Bitcoin ima 100 miliona satoshija. Deda Misa je star covek, preziveo je on Jezdu i Dafinu i Slobu, pre toga Tita, sve on "zna", tako da nema poente.

Mozes ti da izdelis to koliko hoces, ali ostaje ti ogranicena kolicina koja se vremenom smanjuje. Samim tim je kao izmisljeno za naduvavanje cena sto se i pokazalo. Ne sluzi ovaj kripto nicemu sem za spekulisanje. Jedina pozitivna stvar je sto su se i mnogi obicni ljudi ovajdili i izvukli iz bede.
 
Upravo tako, ne znam ko jos veruje da su ovi sadasnji kripto novcici buducnost, al ima lakovernih ljudi. Da su imali u planu da naprave nesto sto ce sluziti narodu onda ne bi stavili samo 21 milion novcica od cega se skoro sve iskopalo za 10 godina. U samom pocetku su oni sami zgrabili veliki deo, deo se pogubio, deo razgrabili krupni kapitalisti i imamo situaciju goru nego sa obicnim novcem. Ovo je smisljeno da moze lako da se balonira cena i tako privlace ljude zeljne lake i brze zarade.

Sutra da pogasis sav ovaj kripto ne bi niko ni primetio, eto toliko vredi sve ovo.

Da li je buducnost ili ne pokazace vreme ali ja recimo zivim samo od kripta od septembra 2016. godine i do sada sam i vise nego zadovoljan. Verujem da je vecina nas u ovome zbog zarade a ne zato sto veruje u tehnologiju. Po meni je ovo posao kao i svaki drugi samo sto ne radim za 300-400 evra za nekoga, nego za sebe. Rizicno je kao i svaki posao ali iz licnog primera i primera ljudi oko mene koji su u ovom poslu svima se visestruko isplatilo. Dokle ce da traje i da li ce ne zna niko ali treba iskoristiti trenutak.
 
Mozes ti da izdelis to koliko hoces, ali ostaje ti ogranicena kolicina koja se vremenom smanjuje. Samim tim je kao izmisljeno za naduvavanje cena sto se i pokazalo. Ne sluzi ovaj kripto nicemu sem za spekulisanje. Jedina pozitivna stvar je sto su se i mnogi obicni ljudi ovajdili i izvukli iz bede.
BTC jeste ograničen na 21m komada ali je sa druge strane praktično neograničen i može se beskonačno deliti da zadovolji sve potrebe.

Teorijski, da se većina BTC izgubi i da ostane samo 1m BTC, biće ga dovoljno jer je digitalan i može se beskonačno deliti.
 
Изгледа да ће ићи још доле.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Изгледа да ће ићи још доле.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Ti rece da si magarac pre neki dan jer si izasao na 1350 i pritom si iznervirao SAJ-a. Ne znam sta je gore od te dve stvari ali me zanima sta ces sada da uradis jer si tehnicki zaradio :)
 
Tehnicki, mogao je da uzme 100$ vise a ne 15 koliko se ugradio. Ali sto mene da slusa ako je zadovoljan sicom? Koliko se secam on se nervirao a ja sam lud sto ista pricam. Gledacu malo vise svoja posla ubuduce pa bas da vidim koga ces da prozivas posle :D


Odavno nije bio ovako jak odnos eth/ltc... ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Извињавам се што сам изнервирао Саја није ми ми била намера! Он ми је један од готивнијих ликова на теми! Рећи ћу вам касније шта сам одлучиочим стигнем кући.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Sta mislite o EOS? Trenutnoj ceni, CMC, i nije nesto skako jos uvek?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Uniswap ima nenormalnu količinu transakcija (pre neki dan su oborili sopstveni rekord, negde sam video), ubedljivo najveća DeFi menjačnica. Plus verovatno ljudi kupuju pre nego što se pojave konkretne vesti za v3, kad se očekuje još veći pump.
 
Sve je to lepo. Ako sam ista naucio, jedino sto je bitno je koliko btc imas. Bilo je toliko hajpa za svasta nesto, novo ovo novo ono a sve se pokazalo kao scam da pokupe btc od raje.
A ta prica da ima samo 21M i da je je to prevara to moze da prica samo neko neinformisan. Treba shvatiti da kad ima ogranicena kolicina ti mozes da kupis i onda mozes da kontrolises cenu ali i drugi mogu da kupe po toj ceni. Kad prodas ti gubis te poluge i ako niko nece da proda (ja na primer) ti mozes da FUDujes koliko hoces nema supply i cena IDE GORE.
Ljudi nedajte da vas zaxebu, ovo je igra i samo je BTC bitan. Ne kzem da je bas sve smece (eth verovatno npr) ali 99.9% je scam. A sve u prilog prethodnih postova gde i ozbiljne komanije sa tradicijom spekulisu i muvaju a tek mozemo zamisliti u novom trzistu kao sto je kripto.
Pored toga ako ocekujete katastrofu srebro nije lose. Najpotcenjeniji asset trenutno.
 
Retail novac ide u GME squeeze, a hedge fund-ovi koji su u short-u moraju da pokriju gubitke pa prodaju ostale asset-e. Prvo sto ce da leti iz njihovog portfolia je crypto, pa onda ostali asset-i (primer na slici ispod).

BABA.jpg

Kada squeeze bude gotov, crypto mozda bude imao odlican zeleni dan...
 
Ljudi nedajte da vas zaxebu, ovo je igra i samo je BTC bitan.

4 od mojih 7 altova u ovom ciklusu tuku BTC i očekujem da će tako i nastaviti. BTC je davno prevaziđen, on je instalacija jednosmerne struje u svetu gde je stigla naizmenična struja. Biće on dominantan i sinonim za kripto još dugo, ali progres ne može da se zaustavi.

Pored toga ako ocekujete katastrofu srebro nije lose. Najpotcenjeniji asset trenutno.

Srebro je potpuno demonetizovano, to je sada običan industrijski metal. S obzorm na dostupnost, srebro bi prema zlatu trebalo da bude 17:1, međutim stiglo je do 125:1. Kad se desi everything crash, postoji mogućnost da narod potrči u srebro, međutim posle početne euforije i skoka će se verovatno pokajati, kako potražnja za srebrom bude padala zbog pada industrijske proizvodnje.
 
Koje altove drzis? Link sam pratio neko vreme, imao je neki hype, ali kratkog daha. Sve mirise na neki veci pad uskoro, BTC ce izgleda ispod 30K.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno