Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako padne ispod 30k ko zna gde mu je kraj ???
 
1. Izvinjavam se svima koje sam nazvao pogrdnim recima u mom prethodnom postu pre 2-3 nedelje .

2. Samo banovao sam se sa foruma tad na neko vreme i hvala moderatorima koji mi nisu dali trajni ban koji sam zasluzio ( reci koje sam uputio tad nekim ljudima ne treba koristiti ) .

A sad na posao

Prodao sam sve kad je BTC bio 41-39k sto je bila i dobra i losa odluka ( imao sam dosta alt coina i propustio sam "alt-season" Link-a i ADA-e ). povukao sam jedan manji deo da se nadje za "nocne dame i kokain" ostalo ostaje za ponovo dokupljivanje....

BTC je pao na ~30k veceras i imamo dve crvene nedeljne svece ( ovo je nesta sto ja mogu nazvati korekcijom ili pocetkom korekcije), kao sto rekoh nije bitno da padne 20% za sat - dva pa se vrati odma.

Kad ovako lepo padne kroz par nedelja to mi govori da je vreme za kupovinu i da se blizi nova runda lepog skoka ( da li ce to krenuti sutra ili u martu nemam pojma ) ...

Ja krajem ove ili tokom sledece nedelje verovatno krecem da kupuijem, ako padne ispod 30k ove nedelje onda ove ako ostane iznad 30k onda posmatram situaciju jos malo ....

Ako padne na nekih 26k onda odgadjam kupovinu teleskopa / fotoaparata / menjam planove za odmor koji mi dolazi u februaru i kupovinu svih gadget-a do daljnjeg i samo kupujem BTC.

Ako padne ispod 20k onda necu uzeto novac do jeseni ove godine ili do 2022-ge ( i moram se pomiriti sa tim, a svu ustedjevinu cu stavljati u krpito par meseci )

Nadam se da ce mi sledeci target za prodaju biti negde izmedju 60-80k ( sad ne znam tesko je prognozirati . ) .

Nije bitno da li ste pogodili dno ili vrh .. Ja se trudim da kupim sa 20-30% od onoga sto imam pa posle nedelju dana ponovo sa drugih 20-30% i tako par nedelja

Dno ne mozete pogoditi kao ni vrh bitno je da se uzme profit i da se posle nastavi dalje ..

P.S. Da ne pomisli neko da sam mnogo dobar trejder propustio sam skokove od 50-70% nedeljno LINK-a I ADA-e ( ako se ne varam ), ali pritisak je bio preveliki i moralo se pobeci iz svega
 
Poslednja izmena:
LTC:ETH
MAX 0.1144 u 23:35h
u ovom padu LTC popravlja odnos prema ETH
LTC:ETH
MAX 0.1177 u 01:26h
Novi talas na dole, LTC ponovo popravio odnos prema ETH

edit u 01:54h:
21. jan. 00:40h edit1:
Scenario no1: Čekam LTC:ETH na 0.12 za prelazak u ETH, pa onda nazad kad mu ETH pobegne

LTC:ETH
MAX 0.1191 u 01:46h

Scenario se ostvaruje ali kako sad da izađem iz LTC-a u ETH kad mu se povećava odnos (možda ode još više), i onda da budem bearish prema LTC-u?!?
Isuviše sam zelen i sa malo znanja, tako da ništa ne diram! :d
 
Poslednja izmena:
Mislim da je vreme da se testira 21WMA, iako je moj target prilicno visi, ~25.700$.
 
@Detector bio si u oravu bilo je jasno a sad jos jasnije. Licno prodao sam oko 50% portfolia za trgovinu. Sad cekam reversal za kupovinu.
Ko se razmislja za ulaz, treba cekati reversal. Inace ne treba juriti trend, tj. dont try to catch a falling knife. Samo bez panike. Ko je ostao u altu *mjau**mjau**mjau* ceka drugu rundu ili izlazi sa gubitkom. Gubitak je samo kad izadjes u fiat. 10 LTC je uvek 10 LTC tako da tu gubitka nema. E jedino ko je u ovim novim shitcoinima tu nisam pametan :D
 
Udjem na 34.5 i opet propustim ovaj masan pad. Previše puta je padao i dizao se i nisam odoleo. Jednostavno nestrpljenje...ne da mi se da uvećam btc...
 
Poslednja izmena:
eth:ltc je fenomenalan.
ja sve sto iskopam prebacujem na ltc i ne zalim :) idem na duge staze.
bajdvej dobih juce majl od poloniex za godisjnicu ... omg. 7godina sa njima, skoro 7,5 godina u kriptu , 7,5 godina sa vama
 
Eeee, stara dobra vremena... Kada smo 1 BTC prodavali za 10 dolara i vikali "to matori!" :D
 
Imao sam ETH buy order na 852.14eu na Bitstamp-u, on je dosao na 856.16eu. Taman sam hteo da dokupim ETH od onoga sto sam prodao na 1149.72eu ali ovako sam se samo iznervirao. Bukvalno bih bio u plusu 41.4 ETH-a a ovako sam u minusu sa zivcima. I to sam se probudio kao za inat oko 2 ujutro kada se to sve desavalo i posle nije bilo spavanja do 4. Dosao je jos jednom do 856.69eu ali tada nisam hteo iz principa da kupim jer nije mogao da sklizne jos 4 sugava evra.
 
LTC se odlicno drzi u odnosu na BTC. Malo neocekivano zbog BTC-ovog dumpa, skoro sve je povukao na dole osim LTC.
 
Imao sam ETH buy order na 852.14eu na Bitstamp-u, on je dosao na 856.16eu. Taman sam hteo da dokupim ETH od onoga sto sam prodao na 1149.72eu ali ovako sam se samo iznervirao. Bukvalno bih bio u plusu 41.4 ETH-a a ovako sam u minusu sa zivcima. I to sam se probudio kao za inat oko 2 ujutro kada se to sve desavalo i posle nije bilo spavanja do 4. Dosao je jos jednom do 856.69eu ali tada nisam hteo iz principa da kupim jer nije mogao da sklizne jos 4 sugava evra.
S obzirom na razliku ova 2 vrha mislio sam da ce ici do 850 eura
a521d9d07a19902407fb69904e3bb954.jpg


Sent from my phone
 
S obzirom na razliku ova 2 vrha mislio sam da ce ici do 850 eura
a521d9d07a19902407fb69904e3bb954.jpg


Sent from my phone

I ja sam mislio ali sta da se radi sada. Najbolje iskulirati. Taman sledece nedelje vadim kes pa sam mislio taman da izvucem jos nesto do tada. Samo na razlici izmedju 852 i 970 koliko je sada to je laganih 20k. I sve zbog 4eu. Ide vikend pa mozda pa mozda dodje opet u taj neki range. Kao na 752 sto je bilo. Ispraticemo samo sto nemam bas puno vremena za igranje.
 
Primetio sma nesto zanimljivo na cex-u... Postoje orderi za ltc, i buy i sell (ltc/btc, ltc/usd), 600ltc-a koji konstatno stoje tu, i manipulisu cenom, u smislu podizu i spustaju cenu, i konstantno su na 600ltc...

O cemu se radi? botovi?
 
TO ni na koji nacin ne utice na cenu . Orederi koji se autmatksi pomeraju gore dole sa kretanjem cene ne mogu uticati na istu. Samo na one koji nisu naucili da su prikazani orederi nebitni.

Ja verujem da cena na do 10 februar na primer eth-a skoci (nece) na 4000 i onda u 2 dana da padne na 3000 da bi ljudi ovde pisali :

To je to kraj...
Trebalo je sve prodati ...
Medvedi...
Cekamo eth sad na 78$
Puko balon...
Krenula je panika ...
 
Poslednja izmena:
ma naravno, ali promet na cex ltc/btc para je smesan, tako da tih 600ltc tacno drze cenu u nekom okviru sto se tice tog para (noob sam ja, ovo je pretpostavka).. A presklikana prica je i za ltc/usd
 
Nekada ti orderi samo sluze da zakucaju cenu ali cesto botovi na taj nacin i manipulisu, kupuju s jedne strane i guraju s druge kontru da ne bi previse cena skocila. Tako jedino mogu da akumuliraju a da cena ne skoci mnogo. Imaju neku toleranciju dokle pokupuju i odmah popunjavaju orderima i guraju dole. Bezbroj puta sam to gledao.
S druge strane, neka rade sta hoce, znam da ce otici cena gore.

Tapatalk from Poco loco
 
LTC se odlicno drzi u odnosu na BTC. Malo neocekivano zbog BTC-ovog dumpa, skoro sve je povukao na dole osim LTC.

LTC:BTC
MAX 0.00446 u 11:56h
LTC:ETH
MAX 0.1198 u 10:13h

Jeste, pratio sam noćas, lepo je bilo gledati kako cene padaju a on povećava odnos prema BTC i ETH.

Ona priča vezana za Tether za 15. januar se nastavlja. Odložena je predaja dokumentacije za 30-ak dana. Tužba se odnosi na to da je Bitfinex imao neki gubitak od 850M$ i da je to pokrio Tether-om (teterom bez pokrića u USD valjda).

Ispratio sam i MANA noćas, imao je neki suludi pump u nekih pola sata.

PP četvorka + XLM presek od malopre:
PP4plus-XLM-22jan2021-1200h.png
 
Ne znam samo zasto mi se cini da kad krene BTC gore, odose gotovo svi [emoji116]i da ih opet resetuje kao pre ovog perioda...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Haha dabl spend. Pored china ban, jedan od efikasnijih metoda za obaranje cene.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Flare Networks će imati neku beta test fazu gde će nagraditi učesnike/dobrovoljce pre zvaničnog puštanja u rad mreže do kraja 2-og kvartala ove godine. 'Ajde da ispratimo, možda može da bude kori$no.
https://coingape.com/flare-finance-extending-capabilities-xrp-ltc-holders/
Kontaktirao sam ih pre nedelju dana, nevezano za ovu beta test fazu, ali nisam dobio još uvek nikakav odgovor.
 
Meni i dalje nista oko tog "airdropa" nije jasno, cak ne vjerujem ni da cemo vise flarea dobiti po novcicu(ltc) nego za xrp

Sent from my phone
 
teslatesla, ako saznaš nešto više o beta testiranju, slobodno okači na xrp temi. Ja ću takođe probati da budem tester, kada otvore prijave.

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne ide još dole, samo će da se vrti u 30k-40k opsegu. Pad do nekih 24k bi zapravo bio najbolja opcija, mogli bi odmah na nastavimo uptrend, ali dajem manje od 5% šanse da se to i desi, osim ako ne bude nekih loših vesti. Umesto toga ćemo da se smaramo tu gde smo još neko vreme.

I eto ga, danas se lepo vraća naviše. Ne kažem, moguće da je ovo samo dead cat bounce i da će cena zaista da produži do 24k, ali čisto sumnjam. Kada se desilo da se bull market pristojno zalaufa, a onda vrati dole da pusti one koji su zakasnili da uđu po dobrim cenama? Ako može neko da mi pokaže na chart-u, ja to do sad nisam video.

Najverovatnije naredne dve nedelje lutanja u ovom opsegu, posle bi trebalo da Grayscale opet kreće da kupuje. Tu se brinem jer se GBTC premium sasvim istopio, ne znam hoće li opet biti potražnje kad se nova tranša otključa. :S: Za sad kupuju, a to je najvažnije, valjda će i nastaviti, inače smo truba. :rupa: Kupili su juče opet LTC, cena mu opet poslušno skače. Nisu kupili ništa ETH već odavno, a cena i njemu skače, ali to je koristan novčić, njemu ne treba pumpa. Možda bi i BTC tako mogao da nastavi bez pumpe, ali ne znam, ne verujem.
 
Meni i dalje nista oko tog "airdropa" nije jasno, cak ne vjerujem ni da cemo vise flarea dobiti po novcicu(ltc) nego za xrp

Sent from my phone
Nece ni biti airdrop. Dobijace samo oni koji posalju LTC na flare. Fakticki moras da zakljicas LTC u smart kontrakte da bi dobio FLR. Neka hvala, nisam zainteresovan.
Ja ssm tako skapirao pricu jer sam prevrnuo ceo net za objasnjenjem. Ako gresim ispravite me.

Tapatalk from Poco loco
 
Kad očekujete jaču pumpu btc? Koja bi to vest mogla da ga pokrene preko ath?
 
Kad očekujete jaču pumpu btc? Koja bi to vest mogla da ga pokrene preko ath?
Pa npr. ako BlackRock reši da uđe u priču (a oni su najjači investicioni fond na svetu, AUM im je skoro 8 trilliona dolara, čak i neke države koriste njihove usluge (od savetovanja do ulaganja)), može da se sanjari i o ceni BTC-a preko 200k. Dobro, preterujem. Ali po ovome što se piše, 'merkaju' tržište trenutno. :)
https://www.coindesk.com/blackrock-give-two-funds-go-ahead-to-invest-in-bitcoin-futures
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno