Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni treba, hvala ;).
Šta su doneli tog decembra 2020? Odakle info.

Zakon o digitalnoj imovini stupa na snagu sest meseci po donosenju a donet je 29.12.2020
https://www.propisi.net/zakon-o-digitalnoj-imovini/

Zakon o porezu na dohodak gradjana stupa na snagu 01.01.2021
https://www.paragraf.rs/propisi/zako...-gradjana.html
Clan 74 zakona govori o porezu na kapitalnu dobit od prenosa vlasnistva nad digitalnom imovinom.

Imas video na netu gde Aleksandar vlasnik ECD-a objasnajva kako je pokusao da plati porez na kapitalnu dobit od 15 % od prodaje kripta, ali kako nije uspeo da popuni formular jer jos uvek nije izmenjen i nisu dodate kriptovalute, to je bilo pre nekoliko dana.
Pokusao je da prijavi najjednostavniji slucaj gde ima dokaz o kupovini i prodaji koina kod njega na menjacnici ECD.
 
Zakon o digitalnoj imovini stupa na snagu sest meseci po donosenju a donet je 29.12.2020
https://www.propisi.net/zakon-o-digitalnoj-imovini/

Zakon o porezu na dohodak gradjana stupa na snagu 01.01.2021
https://www.paragraf.rs/propisi/zako...-gradjana.html
Clan 74 zakona govori o porezu na kapitalnu dobit od prenosa vlasnistva nad digitalnom imovinom.

Imas video na netu gde Aleksandar vlasnik ECD-a objasnajva kako je pokusao da plati porez na kapitalnu dobit od 15 % od prodaje kripta, ali kako nije uspeo da popuni formular jer jos uvek nije izmenjen i nisu dodate kriptovalute, to je bilo pre nekoliko dana.
Pokusao je da prijavi najjednostavniji slucaj gde ima dokaz o kupovini i prodaji koina kod njega na menjacnici ECD.

Na isti način sam razumeo terminologiju, ali sam uvideo gde grešim. Zato samo mala dopuna/ispravka: zakon je stupio na snagu, a počinje sa primenom za 6 meseci. Sa prvog linka koji si postavio:
Zakon je objavljen u "Službenom glasniku RS", br. 153/2020 od 21.12.2020. godine, stupio je na snagu 29.12.2020, a primenjuje se po isteku šest meseci od dana njegovog stupanja na snagu.

Pišem ovo zato što na samom kraju Zakona o porezu na dohodak građana postoje samostalni članovi, a jedan od njih je:
Propis za izvršavanje ovog zakona doneće se u roku od 120 dana od dana stupanja na snagu zakona kojim se uređuje digitalna imovina.

Meni ovo zvuči kao da su definisali rok za tu proceduru, formulare, itd. Moje lično tumačenje, daleko sam ja od pravnika.
 
Btc je ispod 33k...sjajna prilika za kupovinu
 
Za sada ne vidim da ce ici ispod 30K jer se kupuje sve. Ali super je da pronadje dno i da se napravi jak support negde.

Naisao sam na zanimljiv grafikon na twitteru vezano za ovakve dipove...
Ukratko, ne treba se plasiti ovoga a jos manje prodavati u strahu.
587918a77ed390c71bdace7c25c17b1d.jpg


Tapatalk from Poco loco
 
Prosto ne mogu da poverujem da sve udari u novi ATH, i BTC i ETH itd a da se barem to isto ne dogodi i sa LTC-om, za vece cifre ne znam sta da mislim...
 
Kako god da okreneš Saj ga vidi na 100k [emoji23]
Daj Bože da je tako
Bukvalno. Meni je vise nego jasno sta se desava i ja od plana ne odstupam ni mrvicu. Na ove padove se ne tangiram jer to jednostavno mora tako. Uvek se oni plasljivi uprpe i prodaju, otrsaju ih jednog po jednog. Jos je januar, ja koliko god optimistican bio ovu cenu nisam ocekivao pre aprila, makar za BTC. LTC sam ocekivao malo jace da izgura ali opusteno, jos nisu ni krenuli s vestima tako da ima dosta municije za do kraja godine.

Prosto ne mogu da poverujem da sve udari u novi ATH, i BTC i ETH itd a da se barem to isto ne dogodi i sa LTC-om, za vece cifre ne znam sta da mislim...
I nemoj to da verujes, opalice, samo strpljivo.
 
У фиату до даљњег. И то без идеје!

Jedna od ideja je ono što rade iskusniji članovi: dokupljivanje u koracima dok cena pada.
Pročitaj postove unazad da nađeš konkretne primere.
Ovo nije nikakav savet tebi, već ono što bih ja radio da imam keš trenuto. :d

Čitam da je ovaj pad usledio zbog ETH majnera koji keširaju svoj 'zavidni' profit (dok kitovi i dalje holduju). Ako se ETH majneri uspaniče, moguće je da ide cena još dole, support za ETH je na 1.183$, pa ako se probije, najverovatnije će se nastaviti trend na dole.

download-2021-01-20-T144350-876-637467475026506206.png
 
Sad mi je jos zalije sto ne proda prije 2 dana, zaradio bi 25-30 novcica na danasnji ulaz.

Sent from my phone
 
Jedna od ideja je ono što rade iskusniji članovi: dokupljivanje u koracima dok cena pada.
Pročitaj postove unazad da nađeš konkretne primere.
Ovo nije nikakav savet tebi, već ono što bih ja radio da imam keš trenuto. :d

Čitam da je ovaj pad usledio zbog ETH majnera koji keširaju svoj 'zavidni' profit (dok kitovi i dalje holduju). Ako se ETH majneri uspaniče, moguće je da ide cena još dole, support za ETH je na 1.183$, pa ako se probije, najverovatnije će se nastaviti trend na dole.

download-2021-01-20-T144350-876-637467475026506206.png
Делује разумно идеја. Ако је због ЕТХ мајнера какоо да да етх најмање страда од свих крипто валута? То ме баш чуди.

@nikolaf7 јуче сам продао и за сада није лоше, још мало да падне па да купим нешто.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zar nikog ne zanima i ne obraca paznju na BTC dominance? Trenutno je 64% i pada, mic po mic ali pada.. jos ako BTC ode dole [emoji848] pa povuce jos vise Altove... ybga ne znam da li je tako bilo 2017 da je padalo, raslo... pa na kraju otislo na under 40%.Nadam se da ste u pravu i da nas ceka bar jos koji mesec zelenila, pogotovo sto ide prolece.. jos malo.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Ако је због ЕТХ мајнера какоо да да етх најмање страда од свих крипто валута? То ме баш чуди.

Moja pretpostavka ("Pretpostavka je majka svih zajeba") je da ETH sa market cap-om trenutnog volume-a od 22.86% može da ima uticaja na celokupno tržište, pa ako su ETH miner-i krenuli da izvlače profit... eto uticaja na tržište, a najmanje strada jer je buying pressure još jak, kako se očekuje novi ATH. Moja neka logika za koju ne tvrdim da je tačna.
 
ocekujem eth zelenilo jos barem mesec dana .. :) mozda vidimo i iznenadjenje

po nekoj logici , oni koji su ulozili u nove kartice , bi trebalo da izvlace novac , da povrate dok ovako lepo traje ...imace fore jos dve godine za akumulaciju :)
 
Poslednja izmena:
Opuštencija, svaki fib nivo na dole nam je podržan, još ni do 61,8 nismo stigli. Hlađenja mora da bude, parabola mora da se plati. Jedino što žalim je što sam se mic po mic ipak dosta dopunio na 34k, a ima eto i jeftinije. Nikakvih znakova promene trenda nema, likvidnost na menjačnicama ostaje slaba, Greyscale i dalje kupuje, upumpali su ove nedelje više novca nego u celom oktobru zbog čega je manija svojevremeno i krenula.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    63.5 KB · Pregleda: 152
Poslednja izmena:
Opuštencija, svaki fib nivo na dole nam je podržan, još ni do 61,8 nismo stigli. Hlađenja mora da bude, parabola mora da se plati. Jedino što žalim je što sam se mic po mic ipak dosta dopunio na 34k, a ima eto i jeftinije. Nikakvih znakova promene trenda nema, likvidnost na menjačnicama ostaje slaba, Greyscale i dalje kupuje, upumpali su ove nedelje više novca nego u celom oktobru zbog čega je manija svojevremeno i krenula.

A sto si se dopunio mic po mic na 34k ako je parabola rekla svoje? Po tom grafikonu koji si okacio sve jos ide dole.
 
Katastrofalan pad BTC-a na cene koje smo imali pre samo 10-ak dana.
 
Mora se navici stomak i na ovo, opet sam hvatao pad ali sad sam omasio solidno, i dosta rano usao sinoc pre spavanja na 35K, a ujutro 31K opalio. Nista, sad strpljivo dalje. Ako dodje do rasta, mislim da ce eth opet dobro popraviti odnos.
 
Poslednja izmena:
A sto si se dopunio mic po mic na 34k ako je parabola rekla svoje? Po tom grafikonu koji si okacio sve jos ide dole.

Ne ide još dole, samo će da se vrti u 30k-40k opsegu. Pad do nekih 24k bi zapravo bio najbolja opcija, mogli bi odmah na nastavimo uptrend, ali dajem manje od 5% šanse da se to i desi, osim ako ne bude nekih loših vesti. Umesto toga ćemo da se smaramo tu gde smo još neko vreme.
 
Nema supporta na ovim nivouma. Posle pada ispod 32-34k ne vidim odakle ocekinanje da se odrzimo na 30k? Ja vidim zonu 23-25k kao odrzivu i pozeljnu. Mnogo smo zaleteli treba malo da se otrese za sledeci leg up.
 
Гледам сад статистику ЛТЦа сви скачу он најмање скаче, сви падају ЛТЦ највише пада па где је ту логика?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Evo full hajpovani AAVE je jace pao, sa 209 na 163 na primjer. Dok API3 ni da dirne

Sent from my phone
 
Не могу да се бавим свима, прстим првих 5 и то је то.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Kao sto sam i napisao (eto usr_lo me;) ) desila se i ta korekcija.Ali kakva je to korekcija? Da li je to zaista potop za BTC kako neki ovo predstavljaju.Ako uzmemo mesecni candle (sto veliki momci kao ja i gledaju ;) ) to je u stvaru nista. U okviru bull candla imamo sasvim normalno kretanje.Imamo vrh candla imamo dno candla i sve ono sto se zbiva izmedju. Ovaj pad je upravo to.Sve ono sto se zbiva izmedju.Kako smo se rano u toku meseca digli u nebesa, sada je za ocekivati da se u narednom periodu, do kraja januara krecemo izmedju.Sve ovo nema nikakvog znacaja doklegod ozbiljno ne probijemo mesecno dno.Dakle za sada, ponavljam ZA SADA, nema razloga za brigu.Happy trading
Pogledajte prilog 295524

Mala razmisljancija o februaru iz PIVOT perspektive. Vidimo da se sada cena mota izmedju nedeljnih S1 i R1 i to je dobro_Ono sto pretpostavljam da je moguci scenario je sledece. Sa otvaranjem novog mesecnog kandla (1.2.) moguce je da se mesecni pivot pomeri negde oko sadasnjeg nedeljnog , a mesecni S1 oko sadasnjeg nedeljnog S1.U tom smislu (ako je kontekst ispravan)ne bi trebalo da bude ozbiljnijeg proboja 30.000 osim kratkorocnog (jednodnevni spike) (p.s. ovo poslednje se odnosi na ovaj mesec)
Pivot perspektiva.png
 
Poslednja izmena:
Svaka čast za prethodnu analizu za januar mesec. Nastavi tako i u februaru!
 
Valja li kupovati eth u 900-1000$ range-u? Ili postoji šansa da će još više da dipuje?
 
Šta je ovo? Panika u redovima ETH rudara? :d

LTC:ETH
MAX 0.1144 u 23:35h
u ovom padu LTC popravlja odnos prema ETH
LTC:BTC
MAX 0.00425 u 23:13h
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno