Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo.

Vratio mi je na def postavke, i link se ne menja sa promenom charta. Kucajte gore long ili short od finexa kao sto vojkan rece, jer nema linka.


Kazem, sada treba zaobici margine. Ja cu short tek na 10,5k, pa pojacavam na svakih $500. Ovo je sad savrsena podloga za pumpanje altova, ltc, bch i etc.

Savrsena podloga u kom smislu?
 
:D

12,500 btc-a je u shortu. Odnosno brojka je pri dnu. Nisu jos uvek otvarali short, a to znaci da ima jos lufta gore. Verovatno i oni cekaju 10,500 da krenu shortovati, videcemo.

Pocetkom meseca je bilo cak 25,000 btc-a shortovano, tj duplo vise nego sada. To ti govori manje vise na cega ga guraju i kakve planove imaju.

@Saj, dolari su u igri, poseduju se btc-i a to znaci i prelivanje u odnos tj jacanje istog. Primetio si nekada u dump-u da altovi gube dosta brze nego sam btc. To je zato sto ga, pored dol.arske cene ruse i u odnosu jer izalze u btc pa njega prodaju. Sada ce samo kontra biti, odnosno imace dodatni boost. A i domet ltc nije isti kad je btc $8k i $10k. To i sam znas.
 
Poslednja izmena:
@La to znaci da ce pumpati BTC/LTC a da ce cena LTC ostati ista u $ jer ce BTC padati u $
 
Pa ovaj skok i ovo sad mirovanje koje moze potrajati nekoliko dana, to ce se iskoristiti za pumpanje ltc-a.

Obicno kada je rec o pumpanju prvoklasnih coina, stabilizuju btc ili se stvori blagi uptrend, sto mu dodje kao jako dobra podloga. Pa vidis da reaguje na dole cim btc izgubi malo. Sa ovih $230, sledeca stanica je tu oko $260. Tu ce biti opet malog saranja izmedju $260 i 240 pa napad na $300 kroz 60-ak sati, ne kasnije. Krajnji target mi je nepoznat, moze odsta preko $300, a moze do $290 pa strmoglav zajedno sa btc-om.

Dakle smatram da je stanje kod btc-a ovako:

Short term (par dana) - bullish.
Mid short term (10-20 dana) - ultra bearish i ocekujem posle ovog napad onih $7000.
Mid term - (par meseci) - bear.
Long term - (godinu-dve) - bullish.

Dakle ja sam u globalu na strani btc-a ali cu sacekati mid term i istresanje kako bi ga dokupio nize i sacekao adekvatno long term bull kretanje. Ove sada oscilacije mi sluze samo da prikupim sto vise dolara i uzmem kasnije sto vise btc-a.
 
Mnogi igraju/igramo na istu kartu prikupit sto vise $ i cekat pad, sto bi rekao zeljko samo da nas ne osisaju :d
 
Ima za LTC jos jedan faktor, videcemo koliko bitan.
Forkuje se 18-og na LCC, pa mozda vec u nedelju ljosne i pre btc-a.
 
E, ako je cena rasla zbog forka tog scam-coina, onda neka ide i zivot i ceo crypto svet... :trust:
 
Hahahaha pa stvarno. Fork LTC je toliko nebitan ljudima da je to neverovatno. Najbesmisleniji fork do sada. Realno, nikome nije bitno dali ce dobiti sacicu bezvrednih novcica. Ko do sada nije kupio LTC jer misli da je dobar i da ima jaaaako dobru buducnost nece sigurno kupiti ni zbog forka ;)
Dajte mi pokazite jednog coveka koji je zbog forka kupio bar 1 LTC u zadnjih 10-15 dana.

Tapatalk
 
Shortovi na BTC polako rastu, juče je bilo shortovano oko 9-10k, jutros 14k.
 
Čekaju da padne da bi kupili, da, sad koliko to niko ne može reći.
 
Poslednja izmena:
pozz,

je l' ima neko ideju otkud toliki pad ETH/BTC, sa 0,122 na 0,088 za 7-8 dana?

hvala unapred
 
Gledam u onome u cemu sam ga i kupio, a ovde je isla prica kako fork nema nikakvog uticaja i da ce jos da skoci.
Ne znam sto si se nasao uvredjen. Da ne ocekujem da ce da skace ne bih ga ni kupovao.
 
OK, ako je tako, neka bude tako. Dobro je da nisi kupio u burecima koje pominjes. Kad se o'ladi nije nizasta.
Par meseci i shvatices koliko je besmisleno to sto si napisao. Ako si pametan, mozda i pre.
 
Palo je u slicnom postotku kao BTC.

Uglavnom svi ti altovi prate BTC kada gledas USD cenu. Kada pada vise nego sto je pao BTC, onda se racuna da pada cena samog alt novcica, i eventualno trazi razlog zbog kog se to desava.

Ili prostije, altove odmah gledas u odnosu na BTC, a sam BTC gledas u USD.

Isto tako, ljudi koji trguju na dnevnoj bazi umeju npr. da kazu nesto tipa "kupio sam ETC, LTC i BCH na 8.000", pri cemu, naravno, ne misle na to da su te novcice toliko placali, vec su ih kupili u trenutku kada je BTC kostao 8.000
 
Ne znam dal je rasla ali sad fino pade, sad dal zbog forka ili nedelja vece pa treba para za burek na poslu.
Pa koliko je to fino palo? Da nije zbog nekog scam krs forka na LTC-u pao i BTC za 5%? :d
Mene apsolutno nije briga za taj fork. Ne mogu da objasnim recima koliko je besmislen. Svako ko je usao tamo u temu i procitao 1% premine svestan je kakva je prevara od forka tj. koja je poenta. Ljudi forkuju da bi se obogatili, zbog licne koristi. Mene licno zabole, zelim im da ih nikada nijedna menjacnica ne doda i da nemaju gde da uvale te novcice. Bas me briga koliko dobijam kad necu uopste da vadim novcice zbog tog krsa [emoji14]

Tapatalk
 
# LA Prestige #

Imam jedno pitanje za tebe konkretno vezano za XRP...verovatno ga ne pratis.Kada je kostao 0.17-0.25 negde u avgustu prosle godine planirao sam da uzmem vecu kolicinu jer sam se nacitao samo pozitivnih stvari vezano za njega.Gde god sam gledao i citao samo hvalospevi i prica kako ce da promeni bankarski vid poslovanja,kako ce da promeni ovo,ono...obzitom da nisam tad iskoristio sansu,nisam platio na mostu,docekala me je cuprija!
Zarobio sam neki novac,nije mnogo generalno ali meni je mnogo i uzeo sam ga u najvisoj mogucoj ceni.Naravno,kao i do tad cena krece dole,ja iz inata ne zelim da izgubim ni jedan $ i odustajem od prodaje.Sad je cena 3x manja :d i dalje se nadam da mozda ipak ima nade bar da se vrati na tu cenupo kojoj sam ga kupio ako nista drugo da bar vratim ulozeno_Osisalu su me,to stoji.Samo sto od tog trenutka nista lepo i pozitivno nisam procitao o njemu.Sad ispada da od NG svi pljuju po njemu a pre NG svi ga kovali u zvezde.Ono sto me zanimaje tvoja neka vizija za naredni period vezano za taj novcic?
Sada ako bilo ko moze da mi kaze sta ovo znaci?

Rebrand info.Raiblocks [XRP] is now NANO [Nano].
Hvala....poruka se uglavnom zasniva na ceni i predvidjanju(sto je znam i sam nezahvalno) cene za XRP pa smatram da nisam pogresio temu,unapred hvala...
 
# LA Prestige #

Imam jedno pitanje za tebe konkretno vezano za XRP...verovatno ga ne pratis.Kada je kostao 0.17-0.25 negde u avgustu prosle godine planirao sam da uzmem vecu kolicinu jer sam se nacitao samo pozitivnih stvari vezano za njega.Gde god sam gledao i citao samo hvalospevi i prica kako ce da promeni bankarski vid poslovanja,kako ce da promeni ovo,ono...obzitom da nisam tad iskoristio sansu,nisam platio na mostu,docekala me je cuprija!
Zarobio sam neki novac,nije mnogo generalno ali meni je mnogo i uzeo sam ga u najvisoj mogucoj ceni.Naravno,kao i do tad cena krece dole,ja iz inata ne zelim da izgubim ni jedan $ i odustajem od prodaje.Sad je cena 3x manja :d i dalje se nadam da mozda ipak ima nade bar da se vrati na tu cenupo kojoj sam ga kupio ako nista drugo da bar vratim ulozeno_Osisalu su me,to stoji.Samo sto od tog trenutka nista lepo i pozitivno nisam procitao o njemu.Sad ispada da od NG svi pljuju po njemu a pre NG svi ga kovali u zvezde.Ono sto me zanimaje tvoja neka vizija za naredni period vezano za taj novcic?
Sada ako bilo ko moze da mi kaze sta ovo znaci?

Rebrand info.Raiblocks [XRP] is now NANO [Nano].
Hvala....poruka se uglavnom zasniva na ceni i predvidjanju(sto je znam i sam nezahvalno) cene za XRP pa smatram da nisam pogresio temu,unapred hvala...

Ovo treba u sticky. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno