Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odavno sam prestao da verujem u bajke i u to da neke kao "vesti" utiču na cenu. Sve mešetare krupne ribe, a 90% ljudi koji su ušli ni ne prate nikakve vesti, samo su im pare pred očima. Kad vide pamp prime se i kupuju, a kad vide damp ide panic sell.
O kojim bajkama pricas i o kojim vestima? Ja lepo pricam o vestima u vezi implementacija koje ce btc uciniti mnogo brzim i mnogo jeftinijim nego sad, o vecoj sigurnosti itd. Vecina tih stvari funkcionise na LTC-u i vrti se testnetu vec neko vreme. Ako su to tebi bajke onda nemamo sta vise da pricamo, necu gubiti vreme. Ako vi u ovom trenutku ocekujete btc na 2K odmah vam kazem da cete pre osedeti. Stavi me u potpis slobodno, stojim iza toga. Mozda ja nekome zvucim kao nepopravljivi optimista, dobrim delom i jesam ali nemoj nijednog trenutka pomisliti da pricam bajke ili da ne znam sta pricam. Realan sam skroz jer pratim razvoj ozbiljno, to mi je najveci reper za ulaganje.

Tapatalk
 
O kojim bajkama pricas i o kojim vestima? Ja lepo pricam o vestima u vezi implementacija koje ce btc uciniti mnogo brzim i mnogo jeftinijim nego sad, o vecoj sigurnosti itd. Vecina tih stvari funkcionise na LTC-u i vrti se testnetu vec neko vreme. Ako su to tebi bajke onda nemamo sta vise da pricamo, necu gubiti vreme. Ako vi u ovom trenutku ocekujete btc na 2K odmah vam kazem da cete pre osedeti. Stavi me u potpis slobodno, stojim iza toga. Mozda ja nekome zvucim kao nepopravljivi optimista, dobrim delom i jesam ali nemoj nijednog trenutka pomisliti da pricam bajke ili da ne znam sta pricam. Realan sam skroz jer pratim razvoj ozbiljno, to mi je najveci reper za ulaganje.

Tapatalk

Isto kao sto moze odavde na 20k moze i na 2k ne bi ja bas bio tako siguran kad je btc u pitanju...ako smo ista naucili to je manipulacija.
 
Niti ga ja očekujem na $2k niti će se on skoro vratiti na 17-18k. LTC je imao toliko dobrih vesti, jedva dogurao do 400$ i izduvao se duplo koliko odmah.
 
za tvoju informaciju ltc je skocio 100x, malo li je , da sad bude malo korekcije ?
 
Aj malo pozitivnijih stvari sad:

Za one koji prate i misle da ce BTC nazad odnosno da ce porasti. Kad mozemo da ocekujemo neki porast do ~13-15k?

Takodje ova "susa" novogodisnja/januarska, koliko treba vreme da se stvari vrate u normalu?
 
za tvoju informaciju ltc je skocio 100x, malo li je , da sad bude malo korekcije ?

Pa to je lako kad je tavorio na 4$ 4 godine, a za to vreme ga nisu cenovno prešišali samo Ripple i Stellar... Jeste u pravu si, ali svi ostali novčići nemaju ni izbliza takve vesti i jači su 6 puta.
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Da ne bude zabune to je moje misljenje i ne mislim da ce odmah na 2k...ako je to plan onda ce ici polako sa odredjenim trzajima.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
ko je za to da se svima koji kažu da nema šanse 8-7-5-2-0 hiljada zabrani pristup ovom podforumu ako se te cene ipak ostvare? :D

Ja ocekujem minimum minimuma oko 4-5K, ako ostane kao do sada da je prethodni vrh/5=buduci minimum...Al nisam siguran da ce da bude.

2013-4-5 je bilo 1200-150, nekih 8x od vrha do samog dna. ili nekih 6x ako ne računamo šiljak na 150 na stampu. 20k/6 je... :)
 
Isto i onima koji kazu da sigurno pada ako se cene ne ostvare ;)
 
može
bitno je samo eliminisati "nikada", "sigurno", "nema šanse" i sl postove :)
 
ko je za to da se svima koji kažu da nema šanse 8-7-5-2-0 hiljada zabrani pristup ovom podforumu ako se te cene ipak ostvare? :D



2013-4-5 je bilo 1200-150, nekih 8x od vrha do samog dna. ili nekih 6x ako ne računamo šiljak na 150 na stampu. 20k/6 je... :)

Ja racunam /5 jer ne umem da potrefim bas apsolutno dno. I 2013 je bilo na momente 266>40 al to je pik. Realno je 50-tak bila cena za koju se moglo kupiti uz sve lagove. Doduse ono je bas bio epic crash.
 
Niti ga ja očekujem na $2k niti će se on skoro vratiti na 17-18k. LTC je imao toliko dobrih vesti, jedva dogurao do 400$ i izduvao se duplo koliko odmah.

A sta zelis time da kazes? Pa i BTC je bio 21K a sada je 11K, isto pola. I BTC i LTC ce skociti ohoho, samo cekaj ;) Jel LTC skocio odmah na 400? Nije, stakao je u turama, posle 90$ pao je na 40$ pa je posle opalio. Zasto mislis da BTC sada ne moze da opali?
Atomic swaps ceka na realizaciju, schnorr se sprema, lightning... Znam da nisi svestan koliko to znaci novcicu i kako ce btc raditi posle toga. Sta znaci skoro, onako po tebi? 10 dana, mesec, 3 meseca? Meni je i 3 meseca skoro a do proleca ocekujem novi ATH. Mozda bude i malo kasnije ali meni je to skroz ok. Proletece vreme.
Da se razumemo, ja se u LTC vozim od 4$ i cekam i dalje sa 75% novcica. Ovo sto je palo je prica o babarogi za malu decu.
 
Sto se mene tice samo nek pada. Taman da kupim jos. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada ide onaj deo u ciklusu -sa plakanjem što se nije kupilo/čuvalo kada je bio samo $x?
 
Kada krene gore onda se place joj kako nisam znao da ce 8000 biti najnize :d
Ja ga cekam na 10$, kupicu bar 2 BTC-a obecavam.
 
Kada krene gore onda se place joj kako nisam znao da ce 8000 biti najnize :d
Ja ga cekam na 10$, kupicu bar 2 BTC-a obecavam.

Pa ako si planirao od decembra, sto da ne. Ako si prodao skuplje pogotovo. Svaki ciklus mora da se zavrsi nekad, kao sto se zavrsio rast, tako ce zavrsiti i ovaj pad. I bice novi ATH sigurno. Bili su nam "glupi" oni koji su kupili na 1100+ 2013., pa kad su oni izasli na zelenu granu tako ce i novi strpljivi bagholderi. Samo ne dati poslednje pare, ostaviti deo za kupovinu nize ako slucajno propadne ispod prve nabavne. Kao sto rekoh dan, mesec, godina, nebitni su. Za par godina ce to biti jasno.
 
Cena kriptovaluta (trgovanje, predviđanja, analize, grafikoni...)

Problem je što ljudi neće da čekaju. Hoće da ulože danas i posle mesec dana da izvuku 3x puta više. Neće da može.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Problem je što ljudi neće da čekaju. Hoće da ulože danas i posle mesec dana da izvuku 3x puta više. Neće da može.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa nekad i uspe, ali generalno si u pravu. Znam mnoge koji su kupili i ako nisu dirali u debelom su plusu, ali znam i one druge...
 
Cena kriptovaluta (trgovanje, predviđanja, analize, grafikoni...)

Znam neke drugare koji tek ušli u kriptosvet i posle nedelju dana pitaju a što ne raste, ovo nema leba. Jos im kažem da se ne petljaju sa day tradingom jer sam se i sam ranije opekao pa da ne prave istu gresku, nije to tako lako kao sto izgleda. Posle samo cujem kako izgubili pola para. To izgleda dok ne osetis na svojoj koži nema da se smiris. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juče sam video neku "ispovest" nekog lika na twiteru, krenuo sa 3 BTC-a prošle godine i margin tradingom stigao do 300! komada do kraja godine... a sada ima 0 komada jer se preigrao i nije prodao ništa sad ne zna šta će od muke. To jeste kockanje najgore vrste, ali ovo i jeste najveća kladionica na svetu, a ko ne kontroliše bar u većini slučajeva (ili u najbitnijim momentima) svoje emocije itd - izgubiće. Sećam se pre par godina kakve gluposti sam i sam pravio (ne baš kao ovaj sa 300 BTC-a :d ) , pa sam na teži način naučio. Zašto sa ovo ispričao ne znam, ali pošto ne odmaže može samo da koristi :D

ps - Inače mislim da ljudi ne bi pravili tolike gluposti baš kada bi taj novac bio uvek ispred njih na stolu a ne u tamo nekom virtuelnom obliku ...a možda i bi, to je uvek samo fear & greed na delu i još ponešto :)
 
Nema dileme. Ali bitna stvar koja odvaja kripto i kladžu je to što, u teoriji, cena neke valute može ponovo da skoči i da se vrati na prvobitnu vrednost koju je imala pre pada, dok na kladži ako pukneš - puk'o si i nema nazad.
 
:p
7838a6b86fc8a0af7068a68a19543c1a.jpg


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Evo.
8b850852044c26bfb1dfc85c5f5a4209.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@vlavot

Snimio sam lika na redditu. Ne volim što moram da iskoristim ovaj rečnik, ali znaš kako kažu : "širokom dupetu muda su mera".
 
Balon puca izgleda. Nikada me ovoliko nije zasmejavalo, tačno mi je toplo oko srca koliko me boli briga. Ledger nano i zimski san.
 
+1
Posle onog inicijalnog i agresivnog pada ocekivao sam jos jedan pad. To je najverovatnije ovo sada. Tesko da ce to nesto ozbiljnije pasti, nikome se ne istresa btc ovako jeftino. Vec sam objasnjavao zasto. Ja isto ocekujem 13K+ u sledecih par dana. Cim prodje januar krenuce opet s nekim vestima laganim. Skakace BTC jako brzo. Do Uskrsa ocekujem novi ATH ali otom potom. Neka se makar priblizi tome i na konju smo ;)

ja poslusao komsijin savet i opet kupio btc, kad gle on krenuo dole :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno