Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pada prokletinja. Isterace patern H&S, bestija prokleta. Bolje da sam sve rasprodao i cekao dole,ali sam se plasio da ne ode bez mene

Ma kakvi, pa ovako je svaki vikend. Naravno, jednoga dana doći će i onaj crni vikend pa još crnji ponedeljak ali neće to još da se desi. U Ponedeljak ima da se zalaufa opet, smirilo se ovo oko kučića jer im je Musk nagovestio da će on sada da na to obrati pažnju, tek da se ne razbeže kud koji.
Veliki su otpori na ovim pametnijim altovima a BTC ko BTC, krvari ama tada je najopasniji.
 
Hahaha strasno. To je bila sala na tvoje zasto je simbol gorila, odgovor je zato sto su hodleri majmuni. Cak sam i naglasio sala. Ne bih majmune nikada poredio sa vlasnicina FEG tokena. Dobro da me nisi pitao zasto se zove FEG😀. Zato sto su hodleri...😀😀 Ne uzrujavaj se.
Za ovih 5 meseci samo čitam i ovo je moj prvi komentar (i verovatno jedini za naredni period).
"Ne bih majmune nikada poredio sa vlasnicina FEG tokena" 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😅😅😅😅

Dzigi druže, za ovo bih te vodio na pivo, ulepšao si mi dan 😉
Najjači komentar od kad pratim forum, ko je skapirao - skapirao 😉
 
Ako bude strpljiv napravice dosta. Ko je kupio pre ~ godinu dana lupam ETH za 100 dolara sad bi imao 4-5000 dolara.

Da ne pomisli neki novi da ako ima 100 dolara ili 200 ili 50 dolara ili 500 dolara da mora da kupuje izmet, jer samo oni sa milionima kupuje ozbiljnije projekte.
Pa naravno, da je 2011 kupio BTCa za 100$... Mene interesuje sad ulaziš u kripto u koji ozbiljan projekat bi uložio svojih 100$? Recimo 50 ADA, 100 XLMa? Nešto treće?
 
strahindex-25-05-2021-2224h.png
 
Prilicno je FUD-a oko BTC-a. Tehnicki indikatori su prilicno negativni. Nizi vrh i nize dno na mesecnom chartu.(meni licno najproblematicnije)Glava i ramena sa targetom oko 33.000 , Mask,Square & CO...Uglavnom sve smrdi na negativno (sto mozda i nije lose ;) )I sta je tu svetlo na kraju tunela ? Osim onog nedeljnog MA21 sto sam najavio jos pre par nedelja, ima jos jedna mala stvarcica.A to je volume. Naime prekljuce smo videli najveci volume od 23.2 .Ako pogledamo kako je candle zatvorio, videcemo da je u sutini bilo dosta kupaca i da je close iznad polovine candla. To je prilicno optimistican signal da smo blizu dna.Malo ovo preuranjeno pisem, i bilo bi bolje da sacekam jos par candla radi potvrde.Ali ocekujem neke goste i mislim da necu imati vremena da kasnije detaljnije pisem o ovome.
 

Prilozi

  • FUD.png
    FUD.png
    96.7 KB · Pregleda: 75
Ja sam se kompletno vratio u BTC osim iz jednog dobro poznatog visokoriznog coina od koga očekujem raplet ukoro.
 
Sve je to lepo nego...je l video neko saja u skorije vreme?
Kažu zli jezici da su ga opet provozali u balonu do tamo i nazad kao i 2018-te pa ovim putem upućujem poruke podrške-saj, izdrži, benč je uz tebe!
Tu sam ja i hvala sto brines za moje zdravlje. Proci ce, nije korona (valjda). Drago mi je da je i tebi bolje. Zao mi je sto mora market da se srusi da bi tebi malo laknulo i popravilo ti raspolozenje ali sta da se radi, neka si ti nama srecan.
Sledeca godina je tvoja, ovu izdrzi nekako 💪
 
Prosto mi je neverovatno da se Mask bavi bilo kojom kripto valutom zbog para. NJemu se ne isplati da na taj način gubi vreme. Mislim da mu je to samo zezanje i ventil od redovnog posla.

Čoveče, on se shill-ovanjem samo i bavi. Tesla nije nikad napravila nikakav profit prodajući automobile.

Svo njegovo poslovanje je oduvek bilo hype i mućka-trans. On i kripto su savršen spoj, čovek je izuzetan prodavac magle i praktično personifikacija sadašnjeg špekulativnog balona. Kad balon pukne, on će završiti sa silnim milijardama u džepu, a njegova publika sa bezvrednim Teslinim akcijama i tamo nekim tokenima.
 
Ada je odvalila danas, mozda krajem nedelje krenem prebacivanje iste u BTC isto vazi i za DOT ( to sve po malo ~10-20% od novcica koje imam nedeljno )..

Ovo sam pisao kad je ADA bila 1.8-1.85$ ( ili tako nesta )

Ada je razvalila ipak ce da bude malo vise od 20% prodato deo ide u BTC deo u $ ( za sad ), a deo u LINK ...

Ako se zadrzi na ovom novou ili ode jos gore ( na 2.4-2.5$ ) mozda prodam i 50% ADA-e i prebacim to u ostale coine ( BTC / DOT / LINK ili $ videcemo gde sta i kako ).. Sledece nedelje ili cemo imati kapitulaciju BTC-a ili prvi pokusaj odrzavanja iznad 20 week moving average, Ali svkako ocekujem da odemo ispod toga u nekom momentu i jednu lepu kapitulaciju u narednih mesec - dva ... Bilo kako bilo mnogo pasteta ce da pojedem ovo leto :) ..

Ulazite u kvalitetne projekte koji ce da rastu u sledecem ciklusu nemojte ulaziti na margin trejding i uzivajte ... Pustite price ljudi koji su ulozili 100$ i postali milioneri ( rizik koji moras da uradis za tako nesta je isti kao kad bi davao na crveno u kazinu ) ... I manite se shitcoina i raznih kerova samo novcici koji imaju ozbiljnu buducnost imaju smisla sve sto se pojavi u bull marketu je uglavnom sranje. Pogledajte malo dublje forum ima ljudi koji su dizali kredite 2017 i ostali bez svega sto su ulozili.. Svako ko zaradi i po 100-200$ pise ovde, a retko se javi neko ko je izgubio mnogo ..

Secam se lika koji je kupio ADA-u za 1.2$ ili 1.5$ i pisao je na ovom forumu "sta se desava ne mrda vec tri meseca sve skace jel se isplati drzati" -> eto sta se desi kad ulozis u dobar projekat onda dobijes pare samo ako budes strpljiv . Ako ulozis u neke kerove onda mozes da izgubis 50-95% ulozenog i da ti se nikad ne povrati

ETH / ADA / LINK / DOT / BTC / AVAX ima ih jos par ali bem li ga ne mogu sve da pamtim ... -> Ja za ove verujem da nije bacen novac, a ima ih verovatno jos dosta koji su super ali ne znam za njih ..

Ako krene dobra korkekcija kad svi krenu pricati da je kraj na ovom forumu onda treba uraditi sledece (kupi / zaboravi / prodaj kad zaboravis) i to je to .

Izgleda mi da cemo stvarno imati veoma hladno i crveno leto .. i to me mnogo raduje ..
 
Kakve su vam pozicije/strategija za Cardano? Vec dugo ne mrda od 1.20, ima li nekih dogadjaja u vezi njega najavljenih u bliskoj buducnosti koji bi mogli da ga poguraju, ili mislite da ce da prati BTC linearno?
Evo coveka naso sam ga ( nek forum merguje postove automatski . )
 
Poslednja izmena:
Čoveče, on se shill-ovanjem samo i bavi. Tesla nije nikad napravila nikakav profit prodajući automobile.

Svo njegovo poslovanje je oduvek bilo hype i mućka-trans. On i kripto su savršen spoj, čovek je izuzetan prodavac magle i praktično personifikacija sadašnjeg špekulativnog balona. Kad balon pukne, on će završiti sa silnim milijardama u džepu, a njegova publika sa bezvrednim Teslinim akcijama i tamo nekim tokenima.
Teslini automobili uz Porše imaju najveću zaradu po vozilu u auto industriji, među velikoserijskim vozilima. Sama kompanija se toliko brzo širi da svu tu zaradu pojede novim investicijama. Trenutno prave ili šire 4-5 fabrika: Teksas, Berlin, Nevada, Kina (Šangaj beše?)... Taj prodavac magle se uhvatio u koštac sa par projekata za koje je u tim oblastima vladalo opšte mišljenje da su nemoguće misije - pre svega električni automobili i višestruko upotrebljive rakete. I sam je svoje prijatelje u počecima odvraćao od investiranja u te projekte jer su šanse za propast dugo bile mnogo veće nego šanse za uspeh. Čovek je inženjerski genije koji je mnogo zadužio ljudski rod i tek će, a kao i svaki genije, ima neku dozu ekscentričnosti. On to pokazuje ponekad svojim tvitovima na razne teme. Obzirom da je svojim radom u Tesli već bio u nekom trenutku najbogatiji na svetu, a biće i opet, stvarno ne vidim zašto bi se bavio kripto da bi zaradio. Čovek će najverovatnije postati prvi trilioner na svetu za koju godinu. Čovek se za***ava, a mi ga ozbiljno shvatamo.
 
Koliko znam, kompanija Tesla je funkcionisala dobijajući pomoć Američke vlade. Tesla je x godina poslovala negativno. Da, sada im relativno dobro ide ali nije oduvek bilo tako. Što se Maska tiče kao jedne ličnosti, on je jedan jako namazan i pokvaren čovek koji poseduje izuzetne veštine i neverovatnu inteligenciju. Posebno se vezuje za njega jedan od skandala gde je u Boliviji kopao Litijum i napisao da će kppati gde želi i da se pomire sa tim (stanovnici Bolivije). On je provalio da mim kultura funkcioniše odlično, otprilike već nekih 10ak godina i on to koristi. On ne voli mimove, on nije duhovit čovek ali zna da se liberalniji tinejdžeri i sterilni likovi lože na njega.
 
Koliko znam, kompanija Tesla je funkcionisala dobijajući pomoć Američke vlade. Tesla je x godina poslovala negativno. Da, sada im relativno dobro ide ali nije oduvek bilo tako. Što se Maska tiče kao jedne ličnosti, on je jedan jako namazan i pokvaren čovek koji poseduje izuzetne veštine i neverovatnu inteligenciju. Posebno se vezuje za njega jedan od skandala gde je u Boliviji kopao Litijum i napisao da će kppati gde želi i da se pomire sa tim (stanovnici Bolivije). On je provalio da mim kultura funkcioniše odlično, otprilike već nekih 10ak godina i on to koristi. On ne voli mimove, on nije duhovit čovek ali zna da se liberalniji tinejdžeri i sterilni likovi lože na njega.
Tesla je dobio pomoć vlade kad i ostali američki proizvođači automobila. Koliko znam, to su odavno vratili. To u Boliviji je izmišljotina, bar što se tiče Maska, mada je i sam doprineo toj teoriji zavere, kada se na Tviteru oglasio izjavom da će Ameri srušiti koju god vladu požele bilo gde u svetu, šalom u svom stilu.
 
Uopšte nije izmišljotina ovo za litijum i Boliviju. Da, napisao je tvit kao "šalu" jer je izuzetno smiješan čovek. 2019 se desilo to sa Bolivijom i litijumom gde je Elon podržao da se protivpravno eksploatiše litijum. Elon ima svog udela i u Australiji i svi znamo šta se tamo dešava.

Ako imaš vremena, istraži malo nešto o njegovoj porodičnoj istoriji. Prilično devijantna porodica tako da je njegovo ponašanje, mimika i govor tela opravdano.
 
Uopšte nije izmišljotina ovo za litijum i Boliviju. Da, napisao je tvit kao "šalu" jer je izuzetno smiješan čovek. 2019 se desilo to sa Bolivijom i litijumom gde je Elon podržao da se protivpravno eksploatiše litijum. Elon ima svog udela i u Australiji i svi znamo šta se tamo dešava.

Ako imaš vremena, istraži malo nešto o njegovoj porodičnoj istoriji. Prilično devijantna porodica tako da je njegovo ponašanje, mimika i govor tela opravdano.
Ako je ovo tacno onda ce i Srbiju da razjebu, ali moze da se desi da im se to vrati jer srbi nisu bas bazdareni, mogu mnogo da trpe dok ne prekipi. Da bi kopali litijum ne moze da leti avionom ma 20k metara i baca bombe, mora da sidje dole, a dole nisu smeli ni pored svih tih aviona i tomahavki.
 
Sad sam gledao chart xrp/btc deluje mi veoma bearish i mislim da kroz btc odnos sedi ozbiljnija korekcija. Oprezno, a ovaj pump mi u najmanju ruku ne deluje od poverenja za uletanje u xrp...
Eve ga rodjo, izasao XRP iz rastuceg trougla kroz kroz BTC jos kroz usd da probije simetricni i bice valda sunca da me ogreje.
Jos je tu otpor ali ako ga btc ne zezne bice para 😉, a btc stoji na staklenim nogicama. Da izdrzi jos par dana i onako mu dominacija klizi.
 
Ovo sam pisao kad je ADA bila 1.8-1.85$ ( ili tako nesta )

Ada je razvalila ipak ce da bude malo vise od 20% prodato deo ide u BTC deo u $ ( za sad ), a deo u LINK ...

Ako se zadrzi na ovom novou ili ode jos gore ( na 2.4-2.5$ ) mozda prodam i 50% ADA-e i prebacim to u ostale coine ( BTC / DOT / LINK ili $ videcemo gde sta i kako ).. Sledece nedelje ili cemo imati kapitulaciju BTC-a ili prvi pokusaj odrzavanja iznad 20 week moving average, Ali svkako ocekujem da odemo ispod toga u nekom momentu i jednu lepu kapitulaciju u narednih mesec - dva ... Bilo kako bilo mnogo pasteta ce da pojedem ovo leto :) ..

Ulazite u kvalitetne projekte koji ce da rastu u sledecem ciklusu nemojte ulaziti na margin trejding i uzivajte ... Pustite price ljudi koji su ulozili 100$ i postali milioneri ( rizik koji moras da uradis za tako nesta je isti kao kad bi davao na crveno u kazinu ) ... I manite se shitcoina i raznih kerova samo novcici koji imaju ozbiljnu buducnost imaju smisla sve sto se pojavi u bull marketu je uglavnom sranje. Pogledajte malo dublje forum ima ljudi koji su dizali kredite 2017 i ostali bez svega sto su ulozili.. Svako ko zaradi i po 100-200$ pise ovde, a retko se javi neko ko je izgubio mnogo ..

Secam se lika koji je kupio ADA-u za 1.2$ ili 1.5$ i pisao je na ovom forumu "sta se desava ne mrda vec tri meseca sve skace jel se isplati drzati" -> eto sta se desi kad ulozis u dobar projekat onda dobijes pare samo ako budes strpljiv . Ako ulozis u neke kerove onda mozes da izgubis 50-95% ulozenog i da ti se nikad ne povrati

ETH / ADA / LINK / DOT / BTC / AVAX ima ih jos par ali bem li ga ne mogu sve da pamtim ... -> Ja za ove verujem da nije bacen novac, a ima ih verovatno jos dosta koji su super ali ne znam za njih ..

Ako krene dobra korkekcija kad svi krenu pricati da je kraj na ovom forumu onda treba uraditi sledece (kupi / zaboravi / prodaj kad zaboravis) i to je to .

Izgleda mi da cemo stvarno imati veoma hladno i crveno leto .. i to me mnogo raduje ..

By Benjamin Cowen.

Kada citiras, uvek napises koga citiras, da ne bude prozivanja.

Ide i novi premium video na kanalu, javi se ako nisi na premium listi 😉
 
Ovaj njegov prilog od 15 Maja, koliko sam shvatio biće sada tu i tamo kolebanja neko vreme pa onda opet bull.
 
Moja nedeljna BTC analiza, već polako postaje tradicionalna. Kao što sam i najavljivao, ceo maj će biti prohladan nakon što su moonboys poslednjeg dana upropastili aprilsku sveću. Posle dugo vremena smo najzad dotakli 20/21 WMA, ali ja očekujem da to neće biti dovoljno, družićemo se mi duže sa ovim support-om. Verovatno će biti dana kad zatvorimo ispod njega, ali ne bi uopšte valjalo da zatvorimo nedelju. Bilo je i situacija da zatvorimo nedeljnu sveću ispod, ali ako celo telo nedeljne sveće bude ispod, to je do sad uvek značilo kraj bull marketa. Iako se na daily vidi RSI pozitivni divergence, na weekly je negativni. Oporavak bi trebalo da bude negde u junu i ulazak u poslednju fazu bull-a.

screenshot.png

Kao i obično, za kraj savetujem oprez. Iako većina BTC indikatora pokazuje da vrh ciklusa nije dostignut, ima par njih koji bi se mogli protumačiti kao da jeste, ukoliko bi ih posmatrali iz diminishing returns perspektive. Drugo, GBTC premium je već duže vreme u padu, trenutno je na oko -20%, što znači da bi neko mogao da kupi GBTC, drži 6 meseci i dobije 20% BTC više nego što je platio. Ovo je očigledan znak da lovatori ne očekuju da će kripto balon trajati još 6 meseci.
 
Čoveče, on se shill-ovanjem samo i bavi. Tesla nije nikad napravila nikakav profit prodajući automobile.

Svo njegovo poslovanje je oduvek bilo hype i mućka-trans. On i kripto su savršen spoj, čovek je izuzetan prodavac magle i praktično personifikacija sadašnjeg špekulativnog balona. Kad balon pukne, on će završiti sa silnim milijardama u džepu, a njegova publika sa bezvrednim Teslinim akcijama i tamo nekim tokenima.
Za sve si u pravu osim za bezvredne Tesline akcije. Mnogo pametniji ljudi od tebe i mene imaju TSLA u portfolijima svojih fondova. Ono sto on sa Teslom ima a nema niko ni blizu su podaci i testovi, ni jedna firma nema ni priblizno km u realnim testovima kao Tesla. Tu svi debelo kasne za njima..
 
Prosto mi je neverovatno da se Mask bavi bilo kojom kripto valutom zbog para. NJemu se ne isplati da na taj način gubi vreme. Mislim da mu je to samo zezanje i ventil od redovnog posla.
"Tesla's Q1 earnings were $438 million. $101 million (23%) of that came from selling bitcoin for profit — would have been an earnings miss otherwise."
 
Jedna dobra stvar koja je proizašla od Maskovog tvitovanja je da su konačno efikasni novčići počeli da skaču, XRP, XLM, IOTA, MATIC, SOL, ADA, sve je otišlo nagore i očekujem da nastavi. Moj novac je pretežno u efikasnim novčićima i očekivao sam mnogo bolje rezultate od njih u ovom ciklusu. Umesto toga, do sad smo imali elephant in the room situaciju gde je sva nesposobnost PoW mreža bila širom izložena svima da vide i svi su se pravili da je ignorišu, dok fee skače u vedra nebesa.

NEMA ni jedne jedine prednosti PoW mreža, ko tvrdi drugačije nema blage veze šta priča. PoW je sasvim prevaziđena tehnologija koja sad služi samo da puni džepove rudarima. Ako već hoću da ljudima pokupim novac u ovom balonu, bar ne moram da ih pride i trujem. Kad ljudi počnu da trtljaju bezveze kako je to prostije i duže se koristi, ja im kažem da su danas automobili mnogo kompleksniji nego nekad, pa su opet pouzdaniji, štedljiviji, duže traju i manje prljaju. Svaki pametni telefon mi je imao više mogućnosti od prethodnog, ali je uprkos tome radio sve pouzdanije. To je i suština napretka, napravi nešto da radi bolje, umesto što izmišljaš razloge zašto staro ne treba da se menja.
 
☀️😎🎉🎆🎇
XWCQ6QE.jpg

Juče se dokupio malo na $39.7
 
Ko tvrdi drugacije nema blage veze . Jedan od najjacih postova i argumenta do sada.

Ako hoćeš argumentovanu raspravu, imamo temu, pa iznesi argumente tamo, nema problema. Ja sam samo sit ljudi koji smatraju da u 21. veku sve mora da radi na ugalj.
 
Pa kakav je pocetak raspravve kad napises : ko tvrdi drugacije nema blage veze ?
Ja sta mislim to je aksiom pa mozemo dalje da se raspraljamo.
 
Jedna dobra stvar koja je proizašla od Maskovog tvitovanja je da su konačno efikasni novčići počeli da skaču, XRP, XLM, IOTA, MATIC, SOL, ADA, sve je otišlo nagore i očekujem da nastavi. Moj novac je pretežno u efikasnim novčićima i očekivao sam mnogo bolje rezultate od njih u ovom ciklusu. Umesto toga, do sad smo imali elephant in the room situaciju gde je sva nesposobnost PoW mreža bila širom izložena svima da vide i svi su se pravili da je ignorišu, dok fee skače u vedra nebesa.

NEMA ni jedne jedine prednosti PoW mreža, ko tvrdi drugačije nema blage veze šta priča. PoW je sasvim prevaziđena tehnologija koja sad služi samo da puni džepove rudarima. Ako već hoću da ljudima pokupim novac u ovom balonu, bar ne moram da ih pride i trujem. Kad ljudi počnu da trtljaju bezveze kako je to prostije i duže se koristi, ja im kažem da su danas automobili mnogo kompleksniji nego nekad, pa su opet pouzdaniji, štedljiviji, duže traju i manje prljaju. Svaki pametni telefon mi je imao više mogućnosti od prethodnog, ali je uprkos tome radio sve pouzdanije. To je i suština napretka, napravi nešto da radi bolje, umesto što izmišljaš razloge zašto staro ne treba da se menja.
Bla, bla, bla efikasni novcici, bla, bla, bla moji coini tehnicki najbolji projekti bla, bla, bla smrt PoW-u, sloboda PoS-u, bla, bla, bla, rudari truju ljude i unistavaju zivotnu sredinu. Ako ti nesto znaci danas sam i zvanicno ugasio poslednji rig i presao na "light side". Doduse ako izdam prostor drugim rudarima osecacu se malo bolje jer ne trujem ljude licno.
 
Sto se mene tice,samo da poskacu ovi moji zombiji, sve jedno mi je dal zbog njih ide dim, makar iz samog pakla.
 
Pa kakav je pocetak raspravve kad napises : ko tvrdi drugacije nema blage veze ?
Ja sta mislim to je aksiom pa mozemo dalje da se raspraljamo.

Vidiš, u pravu si, ne moraju biti neobavešteni, mogu biti i prosto tvrdoglavi ili čak zluradi.

Bla, bla, bla efikasni novcici, bla, bla, bla moji coini tehnicki najbolji projekti bla, bla, bla smrt PoW-u, sloboda PoS-u, bla, bla, bla, rudari truju ljude i unistavaju zivotnu sredinu. Ako ti nesto znaci danas sam i zvanicno ugasio poslednji rig i presao na "light side". Doduse ako izdam prostor drugim rudarima osecacu se malo bolje jer ne trujem ljude licno.

Eto vidiš, ne samo da si napravio dobru stvar za opšte zdravlje i planetu, već si i rasprodao rigove kad im je vrednost verovatno najviša, bitne su i ekologija i ekonomija. Rudari navalili na mene kao da ja hoću da ih upropastim, a ja sam im lepo rekao kako da čisto zarade u ovom ciklusu. Evo NEXO se najzad koriguje posle dugog rasta, ali je i ovako čitavih 17x. Znaš kad će neko ko je kupio grafičku karticu na početku ovog ciklusa stići da izvuče 17x profit na njoj?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno