Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, tradingview svi su bull, vise nego pred prosli run do 245$, tad je bilo shortera.
To donosi novi problem - tek sad necu znati na kojoj cijeni da prodam i cekam odbijanac od bar 20%, jer ce mi biti jos veca frka da ne ode voz bez mene na 300 ili preko
Za sada su otpori na 207, 215 i 245$. Mislim da ce do jutra napasti 215.
Iskreno, svaki short je sada jako rizican za LTC. Do sada je bilo opusteno za trgovinu, poprilicno je bio predvidljiv ali tek sad ce krenuti da biva zanimljivije. Pamet u glavu ;)
 
Srećan BNB svima koji slave ;)💪

Za par sati kreće novi Launchpad na Binance, pa ako imate viška BNB, možete farmovati novi ALICE token ( NFT ) steskovanjem BNB ili BUSD narednih 30 dana, pa eto... lepa prilika za free money :), s obzirom da je zadnjih nekoliko dana veliki hajp oko svih NFT projekata.

Verovatno je to još jedan od razloga ovolikog pumpanja BNB-a danas.

Introducing My Neighbor Alice (ALICE) on Binance Launchpool! Farm ALICE By Staking BNB, BUSD & CHR Tokens
Ne zam jeste li culi za Gods Unchained
Gods Unchained je isto NFT igra
Skupljate karte koje su NFT tokeni jedna karta je prodana prosle godne za 63 000 USD
Igra je jako zarazna
Na pocetku se dobije 20USD u ETH na Coinbase kao poklon dobrodoslice potrebno je ispuniti par zadataka povezati se metamask wallet,coinbase,odigrati par meceva itd
Ovde imate vise info koga zanima

 
Ide sigurno, samo koliko i kojim tempom je pitanje svih pitanja...evo i u btc je dotakao support pa se ocekuje odbijanje u vis
 

Prilozi

  • IMG_20210310_134801_102.jpg
    IMG_20210310_134801_102.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 42
A ti onda prodaj. Skocice posle toga sigurno :ROFLMAO:

Ide LTC gore, nemojte da brinete. Odnos je uzasno nizak, samo strpljivo, mora da skoci. Krenuce vesti. Neverovatno koliko je LTC potcenjen i da i dalje ljudima prolazi ispod radara.
Poceli su da ga primjecuju sve vise, jutros je izasao long signal na jednoj grupi koju pratim
 
A sad kad se MW priblizio primecivace ga sve vise jer nicu vesti non stop a tek ce da krene s vestima i hajpovanjem. Ali sve ostalo se zanemaruje sto mi totalno nije jasno. Ljudi utrce u neki shit na neko obecanje a ovamo im LTC stoji ispred nosa. Al dobro, sta da im radim. Ako udju u LTC kukaju, ako ne udju u LTC kukaju. Uvek tim redom 😁
 
O LTC-u se već pisalo 1000 puta. Postoje novčići koji će skočiti u ovom krugu više od LTC-a. Pojaviće se novčići koji će skakati više od LTC-a. Prednost LTC-a u odnosu na njih je što će on postojati i u sledećem krugu i preći će ATH u sledećem krugu, dok je za mnoge novčiće koji sada skaču to upitno.
 
Ja sam nesto malo kupio ( LTC ) pocetkom godine pa sad razmisljam da li da ga prodam ako opet ode do 240 -250 ko sto je bio oko 21 feb. ili ovaj put mora ici jos gore...
 
Ukratko, staviš svoj kripto na neku od stejking platformi i za to dobiješ nagradu/dividendu. Time si ustupio svoje asete nekom drugom i ne možeš da raspolažeš njima. Negde je izlazak iz stejkinga uslovljen vremenski (koliko dugo ne smeš da ga povučeš nazad), a negde nema tog ograničenja. Zavisi od platforme.

P. S. Nisam otvarao link u postu na koji si se nadovezao, ovo je uopšteno o stejkingu.
 
  • Like
Reagovanja: Sid
Može li kratko objašnjenje? Nov sam. Ne znam šta znači stejkovanje.
Ako imaš bnb ili busd na binance, odeš u launchpad sekciju i možeš da dobiješ besplatno tokene proporcionalno broju kliko imaš za vreme dokle traje launchpad.
Rizik je 0.
Možeš da povučeš nazad bnb i busd kad god želiš, i fee je 0 i instant je.

SAVET:

S obzirom da si nov, onda ti ne bih savetovao da išta radiš osim da učiš i istražuješ polako.
 
Ako vidim Dobar Etrherium skok do petka moglo bi se lako desiti da povucem deo zarade na racun ponovo ( kao sto sam radio u Januaru ) .. a ostatak videcemo ( ili 50% BTC 50% FIAT ili 100% FIAT i cekanje korekcije )
samo kratko offtopic pitanjce:
ti ne brines o 1. julu i ako krenu cesljaju prilive na racune za porez ?
ja zbog svega toga nista ne povlacim na racun jos za sv slucaj
hvala
p.s. ako nije za javno sibni mi na pm info : )
 
BTC odlepio na 57k bas ne zeli da se primiri.

@griswold ne brinem za to jel planiram da platim tih petnaest posto, posto mi je zarada preko 500%..

Inace tih 15% se placa na zaradu a ne na ukupan iznos ( koliko sam skapirao)

A koliko sam se uspeo raspitati placa se na ono sto ti legne od prvog juna pa nadalje..
 
Jesi siguran da je samo od 1-og juna pa na dalje? Hoces proveriti to u poreskoj kad povuces?
Podrzavam potpuno placanje poreza (y)
 
Jesi siguran da je samo od 1-og juna pa na dalje? Hoces proveriti to u poreskoj kad povuces?
Podrzavam potpuno placanje poreza (y)
90% sam siguran za prvi jun, a da kad povucem ponovo onda cu ici licno da proveravam..

Prethodni put nisam isao jel sam saznao za coveka koji je isao i rekli mu " to vazi za tek od prvog juna" + povukao sam samo ulog.

Ali ljudi jos ne znam da li cu povlaciti pare. Odluku o tome sta i kako dalje cu doneti za vikend.

P.S. ovo ne znaci da izlezim iz kripta i da ne ocekujem " vrucu zimu i prolece "..

P.P.S. I dalje verujem u 80-150 k BTC, ako povlacim bice samo deo da se "osiguram" Ostatak ostaje na menjacnici ili u kriptu ili podeljen izmedji toga..
 
Sa jednog drugog foruma prenosim:

"Danas oko 23h po našem vremenu (5PM US East Time) Oracle ima earnings call. Iz nekog razloga se šuška da ć objaviti da su kupili BTC. Kao CEO Oracle-a je u Teslinom odboru i Musk je pričao i s njim kad su donosili odluku za Teslu itd...

Biti će zanimljivo ako se ispostavi da je to istina. Što za nas koji smo većinom u BTC-u, što za ljude koji su većinom u altovima."
 
od 1. jula vazi novi zakon, do prvog jula vazi stari, znaci kad krene cesljanje svako ko je imao uplate na devizni racun u zadnjih 5 godina placa sve ono sto sleduje po zakonu retroaktivno...gruba racunica oko 55%(pio,zdravstvo,porez i sta vec sve)+10% zatezne kamate po godini u prevodu sve ono sto gusi frilensere dobice svi ,samo sto je stopirano i resenja se ne salju do maja, a tu negde ide i novi zakon o pdv-u......sorry za off
 
Poslednja izmena:
od 1. jula vazi novi zakon, do prvog juna vazi stari, znaci kad krene cesljanje svako ko je imao uplate na devizni racun u zadnjih 5 godina placa sve ono sto sleduje po zakonu retroaktivno...gruba racunica oko 55%(pio,zdravstvo,porez i sta vec sve)+10% zatezne kamate po godini u prevodu sve ono sto gusi frilensere dobice svi ,samo sto je stopirano i resenja se ne salju do maja, a tu negde ide i novi zakon o pdv-u......sorry za off
Znaci zgaz
 
Jel se zna sta je sa rudarenim, razlika u ceni ili? Kad smo vec u offu.
 
Jel se zna sta je sa rudarenim, razlika u ceni ili? Kad smo vec u offu.
Mislim da će morati da priznaju troškove uloženog novca jer vrednost izrudarenog kripta svakako nije nula ali to onima koji dugo rade i nije od nekog velikog značaja. Početnicima znači
 
A odakle poreskoj informacija da neko ima rig u kuci i majnuje ako sa pool-a prebacuje na wallet na kome normalno ne ostavlja licne podatke?? A sto se tice pomenutog "5 godina retroaktivno" to nema nikakve veze sa kriptovalutama jer bukvalno nisu postojale u zakonu za razliku od zarada freelensera tako da se ne moze naplacivati retroaktivno nista samo je pitanje da li se naplata poreza odnosi i na period od kad je zakon izglasan ili sta vec pa sve do trenutka stupanja na snagu ili samo od kad pocne da se primenjuje na leto?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno