Šta je novo?

OC...zvuk sa maticne

X Black

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
69
Poena
159
Pozdrav ljudi,

OC sam mashinu medjutim kada radm stress test sa Prime95
cuje se neki neobican zvuk sa matice, kao da dolazi od kondenzatora ili cega vec
...sto je cudno pc glatko prolazi test, bez upozorenja...
Da li da ga ostavim OC?:mad:
 
Verovatno neka zavojnuca na filteru napajanja ploče, kad se sve optereti do blizu ili na maximum u stress testu. Slobodno ostavi OC, retko kada obični programi guraju sistem toliko daleko kao testovi.
 
moze biti da je zavojnica...hvala na pomoci...oc uspeo :banana:
 
Sta vam je zavojnica ? ja npr kad radim test u 3dmark06 cuje mi se pistanje iz grafe...neprijatno...kako to da resim ?
 
E to ti je zavojnica.:) Tesko, moras je rasrafiti i lakom za nokte ili sl premazati i nadati se da se nece ili da ce se slabije cuti.
 
Ništa tu ne možeš da uradiš. Prema slici za tu ploču sve su zatvorene. To su one sive kutijice u redu pored kondenzatora sa leve strane procesora i još po koji na ploči.
 
Druze o kakvom procesoru ti pricas,iz grafike mi pisti ! procitaj prethodnu post pre nego sto odgovoris !
 
Nista tu ne pomaze,ostavi slobodno OC.
Nece se toliko cuti u normalnom radu
Prime95 je ipak sinteticki test.
 
Druze o kakvom procesoru ti pricas,iz grafike mi pisti ! procitaj prethodnu post pre nego sto odgovoris !

On i nije tebi odgovorio nego postavljacu teme u koju si se ubacio sa pitanjem. A sto se tvog pistanja tice jedan od uzrocnika moze biti losa struja u kuci, lose napajanje, ako te bas nervira probaj komp kod nekog drugara pa vidi hoce i tamo da ti pisti graficka, ili pokusaj sa drugim napajanjem. Postoje fore sa lakiranjem zavojnica ali ne znaci da ce pomoci, u krajnjem slucaju navikni se i evo ti brdo postova o problemu koji i ti imas na google-u https://www.google.rs/?gws_rd=cr&ei=G8zbUtafJYLHtQaVpYHwAw#q=coil+whine
 
Na jednom od prehodnih racunara imao sam taj problem.
meni to nije smetalo,sta vise mogao sam da zaklucim
po zvuku kada se PC "napreze" da nesto odradi. :D
 
On i nije tebi odgovorio nego postavljacu teme u koju si se ubacio sa pitanjem. A sto se tvog pistanja tice jedan od uzrocnika moze biti losa struja u kuci, lose napajanje, ako te bas nervira probaj komp kod nekog drugara pa vidi hoce i tamo da ti pisti graficka, ili pokusaj sa drugim napajanjem. Postoje fore sa lakiranjem zavojnica ali ne znaci da ce pomoci, u krajnjem slucaju navikni se i evo ti brdo postova o problemu koji i ti imas na google-u https://www.google.rs/?gws_rd=cr&ei=G8zbUtafJYLHtQaVpYHwAw#q=coil+whine

Raspitao sam se vec,nema to veze sa strujom,to je ta zavojnica postoje otvorene i zatvorene,kod mene je zatvorena i to je to,inace kad sam skinuo stock vent cuje se slabije...Sve je ok resio sam ja to
 
Nazad
Vrh Dno